9 99 MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 10 Jan. Aanvoer664 vette runderen, 164 vette kalveren, 5 nuchtere kalveren, 615 varkens, 1447 schapen en lammeren. Prijzen per K.G. Vette koeien 78 70 52 56 Vette ossen 74 70 52 56 Vette kalveren 125 110 75 80 Varkens (levend gewicht) 62 61 60 Schapen Lammeren 62 58 52 Prjjzen per stuk Schapen 30 26 23 Lammeren 29 17 10 ROTTERDAM, 11 Jan. Aanvoer 168 paarden, 6 veulens, 0 ezels, 810 magere runderen, 824 vette runderen, 40 vette kalveren, 145 graskalveren, 813 nuchtere kalveren, 457 schapen en lammeren, 105 bokken of geiten. Prijzen per K.G. le kw. 2e kw. 3e kw. Vette koeien 76 68 50-54 Vette ossen 72 68 50—54 Stieren 68 62 56 Vette kalv. 125 110 75—80 Schapen 54 49 45 Lammeren 62 58 52 Graskalveren Nucht. kalv. Slachtpaarden Schapen Lammeren Nucht. slachtkal' Nucht. fokkalv. Slachtpaarden "Werkpaarden Hitten Veulens Stieren Kalfkoeien Melkkoeien BOERDERIJ AFGEBRAND. Zondagmorgen is te Dongen brand uitgebroken in de kapitale boerderij van den landbouwer C. v. d. Heykant. Het vuur, dat vermoedelijk door kort sluiting in den stal is ontstaan, greep zoo snel om zich heen, dat van den inboedel en de gereedschappen niets kon worden gered. Het vee kon tijdig in veiligheid worden gebracht. De brandweer wist een nabijgelegen landbouwschuur te behouden. Het woonhuis en de vee stallen brandden evenwel tot den grond toe af. Verzekering dekt ge deeltelijk de schade. DOODELIJK ONGELUK BIJ HET ES- CADRON PANTSERWAGENS. Toen Dinsdagmorgen het escadron pantserwagens de gemeente Tilburg passeerde, is de dienstplichtige van Raay met zijn motorrijwiel geslipt en tegen een anderen motorist opgebotst, v. R. kwam zoo ongelukkig te vallen, dat hij zwaar werd gewond en spoe dig overleden is. Het stoffelijk over schot werd naar het St. Elisabethsgast- huis te Tilburg overgebracht. De verongelukte is genaamd A. van Raay, geboren te Craneburg (D.) en op 4 Januari van het vorig jaar bij het escadron in dienst getreden. 23.— tot 30.— 15.— 20 7.— 13.— 18 22.— 140.— 240.— 200.— 330 100.— 220 19o! 360 175. 300 200. 305 120.— 200.— 100.— 160.— 30.— 80.— 1 4. 12 Pinken Graskalveren Bokken en geiten GORINCHEM, 19 Jan. Veemarkt. Aangevoerd: 29 runderen, 4 nuchtere kalveren, 0 varkens, 130 overloopers en 216 biggen. Prijzen per stuk Zware kalfkoeien f 180.— tot 240. BUITENLAND Melkkoeien Kalfvaarzen Guiste koeien Pinken 140.— 120.— 135 Graskalveren Nuchtere Fokkalveren 10. Idem voor export 4. Drachtige varkens 60. Natte zeugen 40.— Overloopers 14 10.— 170.— 26.— 8.— 100.— 70.— 30.— 18.— GORINCHEM. Eierveiling, 10 Jan. Aanvoer 47.755 eieren. Prijzen per 100 stuks: Kippeneieren f3.20—4.40. Zware f Een deneieren f 2.90 Kalkoeneieren f 4.25. Op de weekmarkt golden de eieren f 3.50 a f 4.25 jongehenneneieren f fper 100 stuks. Goêboter f 1.56; margarine f 1.08 beide per K.G. GORINCHEM, Pluimvee. 10 Jan. Pluimveeveiling Oude kippen f 0 80 f 1.25 oude hanen f 0.751.00 jonge hanen t 0,75—f 0.85 jonge hennen f 1.25 f1|60; konijnen f 1.10f 1.50. BINNENLAND ONGELUKKEN. Die 63-jari{ge veehouder J. Zuidam, die Vrijdagochtend op een onbe- -■waakten spoorwegovergang door een tiein is gegrepen, is nog denzelfden middag rn het Julianazdekerihuis te 'Apeldoorn aan de bekomen verwon dingen beziweken. TE VROEG GEJUICHT. Vrijdagmiddag omstreeks drie uur klonken in het Limburgsche dorpje Kessel kanonschoten. Die inwoners haastten zich, de vlaggen uit te ster ken en de feestcommissies kwamen in het geweer. Voor de ramen van de winkels hinglen bulletins met de mededeeling, dat er een Prins was geboren. Toen de feestvreugde ten top was gestegen, kwam de ontgoocheling. Het bleek, dat de drukker, die de 'bulletins aan de winkeliers en an deren had afgeleverd, had verziuimd er bij te zeggen, dat de papieren bewaard moesten worden, tot de bllif de gebeurtenis bekend was. De bulletins werden opgeborgen, het kanon zweeg en de feest comf- missie zette de hoogte hoedien af- De rust keerde weer in Kessel, dat blijk heeft gegeven paraat te zijn. ONGELUKKEN DiOOR KOUDE EN SNEEUW. Op den wieg bij Constanza (Roe menië) heeft men de bevroren lij ken gevonden van zes jonge men- schen, geheel met sneeuw oVerdekt. Men veronderstelt, dat de jongelie den zlijn gaan rusten en toen van de koude zijn overleden. Te Boekarest vroor het Zaterdag nog minstens 26 graden. Tengevolge van den sneeuwstorm zijn de machinist, de stoker en de treinconducteur van een trein, die panne had nabij Nova Ves, in Slowa kije ,om het leven gekomen. Die dichte sneeuw, die neerdwar relde had hun n.l. het uitziicht zóó zeer ontnomen, dat zij niet zagen, dat een trein olp het tweede spoor naderde. Zij werden gegrepen en op slag dood. GEWELDIGE ONTPLOFFING TE MADRID. Naar volgens de Tel. uit Madrid gemeld wordt, heeft zich in die Spaan sche hoofdstad een geweldige explosie voorgedaan, waarbij honderd personen om' het Heven zijn gekomen. Acht hui zenblokken zouden door deze ontplof fing gehavend zijn. Gevonden en verloren 1 voorwerpen Gevonden een ZILVEREN SIGARET TENPIJPJE in étui. Terug te bekomen bjj C. J. van Gammeren te Genderen. Aan komen loopen een ZWARTE HOND bij B. van Kooten, Veerhuis, Ne derhemert. Aan komen loopen een HOND bij J. Fitters te Heesbeen, C 9, alwaar in lichtingen zjjn te verkrijgen. Gevonden een ENGELSCHE SLEÜ TEL. Inlichtingen bij den gemeente-veld wachter te Eetben. blijde gebeurtenis bij te staan. Deze benoeming zal de zusters-diaconessen, die zich bij hun drukke bezigheden zooveel moeite hebben gegeven, om een sierlijk geschenk voor het ver wachte vorstenkind te vervaardigen, een fraaie rieten wieg, die Woensdag op het Paleis te Soestdijk werd afge leverd, ongetwijfeld veel voldoening hebben geschonken. Het jubileum van de Neder- landsche Heide-Mij. i De jubilaresse van de afgeloopen week was de Ned. Heide-Mij., die op 5 Jan. met een feestvergadering te Arnhem haar 50-jarig bestaan her dacht. Deze maatschappij, die in werd gesticht, in een tijd, toen het er voor den boerenstand alles behalve j florissant uitzag, stelde zich ten doel uitgestrekte „woeste gronden", die ons land nog rijk was, te ontginnen en zoodanig te bewerken, dat nieuwe VEILING ZALTBOMMEL. Op de Maandag gehouden veiling werd besteed voor: Brederodes 8y2— 10, Kampervenen 6—7, Kleiperen 6—8, Sint Remi 7y2, IJsbouten 67y>, Ben- derzoet 67, Benderzuur 5—6, Bol- lelleur 711, Bramlèy Seedling 6y2 8, Campagnezoet 3y2—4y2, Dubbele Bel lefleur 8—9, Goudreinetten 9—16, Jas- appel 4—5, Wijnappelen (wit) 5y2, Zoe te Bellefleur 44y2, Witlof 17, Roode- kooi '22y2, Savotijekool 1, Boerekool iy2—2, Andiijvie 5y2, Prei 4—5 per kilo; Knoiselderie 1—2 per stuk; Wortelen 2y2 per kilo. LAATSELIJK NIEUWS Viiicentius.ve,eeniging auHen ook dit 2 jaar weeir aan een groot aantal schoolgaande kinderen, uit behoef tige gezinnen des middags een war me maaltijd worden verstrekt. De heer Keiler, gemeente veldwachter alhier, slaagde voor E.H. B.O. diploma. Op de papierfabriek de Maasr rust is met de nieuwste technische; vindingen, zal in de eerste plaats ge bruikt worden voor het uitwerken van. nieuwe waarnemingsmethoden. Julius Barmat gestorven. Een bewoner van ons land, aan wien wij niet dan met zeer gemengde gevoelens kunnen terugdenken, de be faamde bankier en financier Julius Barmat, is onder zeer tragische om standigheden, hij was op weg ont de Belgische justitie rekening en ver antwoording af te leggen van zijn jongste financiëele manipulaties en deswegen door onze justitie uitgele verd te Brussel overleden. Een fantastische figuur, die in korten tijd de meest verscheiden ondernemingen uit den grond wist te stampen en tot fabelachtigen bloei te brengen, is in Julius Barmat heengegaan. Het Ne derlandsche staatsburgerschap heeft hij, ondanks verscheiden daartoe ge dane pogingen nooit kunnen verkrij gen. gebracht, hoeveel dorre gebieden in vruchtbare landstreken werden her schapen, hoe de onoordeelkundige Peelvervening werd omgezet in een weloverlegd, deskundig ontginnen, mond, geraakte de werkman G. V. d. |boe de vischstand werd bevorderd Pluijm met zijn hand onder een plaat, en de forellen- en zalmkweekenj een waardoor .een top van een zijner vin- naam ver buiten onze grenzen ver- - - - - - i oites is niet in een paar sommen. Duizenden hectaren werden ontgonnen en her schapen in cultuurland, waarvan on ze snel groeiende bevolking kon le ven. Het is vooral het schoone doel kunnen vinden. Hoeveel de jubilee- rende maatschappij in de 50 jaar van haar bestaan in dit opzicht ten bate van geheel ons volk heeft tot stand S DUrCJCrlijKS wt3TlCf giers werd afgekneld. Dokter Van wierf dat alles is Vuuren verleende geneeskundige woorden op te son hulp, SLEEUWIJK de Maandagmiddag gei- houden raadsvergadering, waarin het j van binnenlandsche kolonisatie, dat nieuw benoemde raadslid de heer v. j de Nederlandsche Heide-Mij. in deze Wend el de Joode werd geïnstalleerd, 5<> ,aar met zulke prachtige resulta- werd tot wethouder gékozen de heer ten heeft gediend binnenlandsche stemni? drïets»mSra kolonisatie, waarbij de grenzen van op den heer C. Dekker en één stem!bet rijk ongewijzigd blijven en toch in blanco uitgebracht De heeren Koppers en v. Rosmalen waren afwezig. Volledig verslag in het volgend num mer. geheel door eigen wilskracht en vol harding nieuw land wordt gewonnen, zonder dat iemands rechten worden aangetast. Vervalschersbende ontmas kerd. RAAMSDONKSVEER. Tot bestuurslid van Dragers hulp, uitgaande van den Christelijk De politie, meer in het bijzonder Nationalen Werkmansbond werd ge-, de Nederlandsche centrale inzake fal- kozen de heer W. Zijlmans T.B.zn. I sificaties, kon deze week in samen werking met de Italiaansche politie Gedurende de laatste drie dc band leggen op een groot aantal maanden werd Voor Die Macht van jeden van een wijdvertakte bende van tl TWmcfprte ontonwn f47.20. Een maakte, vervalschte dividendbewijzen te Heemstede ontvangen f47.20. Een mooi bedrag voor onze Gemeente. Het v'oorioopige resultaat van de uitdagingswedstrijd dammen is Kampioen Steigenga—Schott 5—3. De eerste ronde gespeeld om de medaille uitgeloofd door den Brabant- schen Dambond, ter .gelegenheid van zïjn 15-jarig bestaan heeft het vol gende resultaat gehad W. Wesselius—H. Heurter 0—2 M. D. BarelJ. Steigenga 1 1 N. Snijders—P. Blom 1 1 M. Timmermans—C. J. Schott 20 J. Spuijb'roek—J. C. Schott 02 Binnenlandsch Overzicht VOETBALSPORT 1 HEUSDEN. De wedstrijden van Juliana I en Juliana II van Zondag j.l. tegen resp. RiW.B. I en IV te Waalwijk, hebben wegens slechte weersgesteld heid geen doorgang gevonden. Zij zul len derhalve opnieuw worden vastge steld. VEIUNGBERICHTEN HAAGSCÏIE VEILING. Veiling van 10 Jan. Goudreinetten extra 1417; I 12,5013; II 810.20; BellefleurI 7.00—10.20; II 5.006.40; Gronin ger Kroon 7.3013.60; IJsdener Klumpkes 5.508.00; Zoete Reinet- ten 5—7; Jasappels 4—5-5°; Cam pagnezoet 4,506.20; Armgaard 5.806.50; St. Remy 8.40—9.00; Bre- derode 8.4010.30; Winterjan I 8.5011.20; II 6.006.50; Witlof I 17.50—18.90; II 16.50—16.90; Cham pignons I 6070; II 4044. Prins Berhhard uit het zie kenhuis ontslagen. Wat, toen wij ons vorig overzicht schreven, nog slechts bij geruchte werd aangekondigd, is inmiddels ge schied: Z.K.H. Prins Bernhard is ge nezen uit het Burgerziekenhuis te Am sterdam, waar hij na het auto-ongeval hem op 29 November overkomen, ruim 5 weken werd verpleegd, ont slagen en naar Soestdijk terug gekeerd. De jongste foto's van den Prins, wandelende met zijn broeder Prins Aschwin in de omgeving van het paleis, laten wel zien, dat Z.K.H. de gevolgen van het ongeluk goed te boven is gekomen. Zoo behoort deze episode in het leven van het Jonge Paar,i die ons geheele volk verscheiden weken in zorg en onge rustheid heeft gehouden, gelukkig weer tot het verleden. En thans con centreert zich dan ook onze gehee le belangstelling op de Kroonprinses, voor wie de zware en toch zoo blijde dag, dat jong leven in het Oranje huis zijn intrede zal doen, nader en nader komt. De voorbereidingen daar toe zijn allerwegen, zoowel in als -bui ten het Paleis, aan den gang. Voorbereidingen voor de blijde gebeurtenis. van de N.V. Philips te Eindhoven en van de Suezkanaal Mij. in omloop te brengen, terwijl bovendien ook valsche dollarbiljetten werden aan gemaakt. De prodtfctie van een en ander vond vermoedelijk in Amerika plaats terwijl de verspreiding van de valsche dividentbewijzen en dollar biljetten van de „centrale" te Genua uit geschiedde. Bij het onderzoek in deze zaak, dat zooveel succes heeft opgeleverd, heeft zich in het bijzon der de inspecteur van de Ned. cen trale inzake falsificaties, de heer J W. Kallenborn, onderscheiden, die in samenwerking met den inspecteur van politie W. Dijs, den Nederlandschen vice-consul te Genua en dank zij de uitstekende hulp van den chef der Italiaansche recherche, het genoegen mocht smaken, deze flesschentrek- kersbende veilig achter slot en gren del te kunnen brengen. Het spreekt vanzelf, dat het onderzoek in een zoo wijdvertakte zwendelzaak als de ze met de gedane arrestaties nog niet is afgeloopen. Het wordt zoowel in Amerika als Europa voortgezet, zoo dat de 15 thans ingeslotenen mis schien wel spoedig nog meer gezel schap zullen krijgen. Opening van de Eindhoven- sche sterrenwacht. Eindhoven werd op den laatsfen dag der week een belangrijke weten schappelijke instelling rijker; althans vond dien dag de officiëele opening van het bewuste instituut plaats: van de nieuwe sterrenwacht, het vertrou welijk geschenk van dr. A. F. Philips aan de afdeeling Eindhoven en Om streken van de Nederlandsche Ver- eeniging voor Weer- en Sterrenkunde, die in Januari 1935 werd opgericht. De openingsplechtigheid van het op vallende, 20 meter hooge gebouw, dat niet alleen voor de gemeente Eind hoven, doch voor ons geheele land een belangrijke aanwinst mag heeten, werd verricht door den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, Dr. Slotemaker de Bruine, die de wetenschappelijke waarde van het HEUSDEN. Geboren: Wilhelmina Adrians, d. v. A. H. v Sprang en A. de Kort. Overleden: Heitje van Helden, echtgen. van M. van Wijk, 55 j. (ge« woond hebbende te Wijk). WIJK EN AALBURG. Over de maanden October, No vember en December 1937. Geboren: Hermina, v. A. van Bergeijk en M. van Loon; Laurina, a. v. P. Wijmers en M. van Rijswijk; Gerrit, z. v. HL J. van Helden en P. de Waal; Arnolda Alberta, d. v. A. Kuipers en G. A. die Waal; Albert Lammert, z. v. K. J. de VrieS en W. van Bergeijk; Andriena Pieter- ne.ia, d. v. HL P. v. d. Broek en W. L. Vos; Frederik, z. v. M. Milte naar en T. WitteboT; Maaike, d. v. HL van Giessen en J. van Loon; Adriana Wilhelmina, d. v. G. de Brui ju en C. van Helden; Jan Teunis, z. v. P. vart Rijswijk en A. de Waal; Mathijs Jacob, z. van W. Bouman en J. N. Schouten; Cornelia, d. v. A. den Dekker en J. Colijn; Johannes, z. v. A. Duister en J. Vos; Cornelia, d. v. B. Mouthaan en M. v. d'. Pol; Goverdina, d. v. L. Noorloos en A. van Helden; Wilemi jan, z. v. G. van Helden en S. L. N. Verhoek; Gerrit, z. v. ML van Vuren en A. W. Bouman; Kornelia, d. v. A. Bouman en S. Lankhaar. Getrouwd: G. van Pinxteren, 22 j. en D. W. van Kuijk, 19 j.; W. F. Homnorg, 20 j. en C. ML Bouman, 25 j.; P. Blijenberg, 32 j. en A. van der Pot, 26 j.; A. Melsen, 32 j. en D. van Helden, 32 j.; R. ML van Kuijk, 2 öj. en D. Bouman, 22 j.; G. Altena, 31 j. en A. H. Baggerman, 32 j. Overleden: Hendrik Christiaan Krop, 83 j., echtgen. van A. Versteeg; Anneke van Helden, 46 j., echtgen. van M. van Rijswijk; Johannes van Wijiv, 72 j., echtgen. van G. van Dam; Maria Johanna van Doveren, 65 j., echtgen. v. G. Zoon; Martina Cornelia V? 11 Wijk, 71 j., echtgen. van A. Vos; Lammert van Wijk, 80 j.,; Bastiaan Blijenberg, 75 j., echtgen. van A, Vos; Geertje Bouman, 82 j., echtgen. van W. van Kuijk; Dirk Hoeflaken, J2 j. T. 1 nieuwe observatorium uiteenzette, er Aa"..de ÏÏLi? tevens nan herinnerend, dat dit ge- Haagsche Diaconessenhuis Bronovo viel de onderscheiding ten deel, dat twee van haar zusters Trijntje Boon stra en Romkje Vermeer werden aan gewezen, om Prinses Juliana bij de heele werk, met name de geweldige telescoop, die 650 maal vergroot, een product is van de Nederlandsche in dustrie. Het observatorium, dat uitge- RECHTZAKEN POLITIERECHTER 's-ROSCII. Steunfraude te Veen. Wegens valschheid in geschrifte stona'terecht de arbeidler J. K. wonende te Veen, die op de steunformulieren niet de inkomsten van zajn dochter; hao .opgegeven. Tegen K. eischte de Officier van Justitie 2^ weken gevangenisstraf. De politierechter legde deze straf op, doch voorwaardelijk en met een proeftijd van 1 jaar. Koopman wegens mishandeling veroordeeld. De koopman G. A. S. wonende te Heusden Jieeft op 2 October te Wijk en Aalburg Th. van Alphen geslagen en geschopt. Voor deze mishandeling was S. thans gedagvaard. Daar hij niet verschenen .was, werd de zaak bij ver stek .behandeld. Conform den eisch van den Officier van Justitie werd S. ver oordeeld fot f5.— boete subs 5 da gen hechtenis. Uitspraken. J. v. D., Eethen, art. 236, vrijspraak; J. M., Wijk, art. 310, geschorst voor onbepaalden tijd1; A. v. O., Vlijmen, art. 300, geschorst voor onbep. tijd; J. T., Veen, art. 300, vrijspraak; M. Ml, Veen, art. 225, geschorst voor on bep. tijd; J. v. D., Eethen, art. 300, f5 subs. 5 d. h.; J. v. H., Bruchem, art. 226, f5 siibs. 5 d. h.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1938 | | pagina 8