m 1 |J N. v. H.'tjes J m set jVUisje, Koningskind tot Moeder C. B0UMAN Notaris Van Gendt H.H. Veehouders „Alga=Provimi" Van VERKRIJGBAAR j. k. vos meeuwen Vereenigings- gebouw Genderen. f 1500.- Onze Drukkerij DE DRUKKERIJ. Drukkerij Firma L. J. VEERMAN Heusden Adverteert in dit Blad Coöp. Boeren Leenbank „L. B WIJK EN AALBURG. Rentevergoeding voor inlagen 30L- W. TIMMERMANS ZONEN, Hierna werd de kleuterhuisfüm ver toond: „De Krabbebosschen van de R.K. Prov. Bond Het N.-Br. Wit-Gele Kruis". De heer Raven, Algemeen Secretaris van den bond, geassisteerd door Mevr. Raven, gaven hierbij! de noodige toe lichtingen, waarvoor hun hartelijk damk werd gebracht. Onze stadgenoot, de heer A. de Graag, is zijn inzet om het damkam pioenschap van Nederland, ongelukkig begonnen. Hij verloor n.l. van den heer A. Ligthart uit IJmuiden. In het begin zag het er voor hem hoopvol uit, en kwam hij een stuk voor, welke voorsprong hij1 tot kort voor het einde wist te handhaven. Hij maakte toen echter een blunder, waardoor zijn gun stige kans verloren ging en kreeg de heer Ligthart het heft in handen en wist daardoor de parbij nog te winnen. Zaterdagmiddag speelt de heer de Graag wederom in het Parkhotel te Amsterdam tegen F. Raman uit Am sterdam. Zondag tegen C. Suyk uit IJmuiden. verreweg de meeste gevallen was de B. Branger, terwijl in de vacature L. C. ders gelegenheid om in de Chr. school, - Velthuizen werd gekozen de heer W. Paans. het werk hunner kinderen in te zien. A.s. Zaterdag hoopt de Chr. Nat. Tot bestuursleden van de ge- Werkmansbond, onder leiding van den mengde zangvereeniging „Zang en heer J. de Wit in 't gebouw „Concordia" Vriendschap" aan de Buitenkade zijn (Ippelschendijk), een ledenvergadering te gekozen de heeren S, van der Zou houden. Zaterdagavond hield de Veree niging voor Ziekenhuis ver p' eging Land van Heusden, in het hotel het Wapen van Amsterdam een algemeene leden vergadering. De Voorzitter, de heer J. H. Roza, heette de aanwezigen welkom en druk te er zijn spijt over uit, dat de opkomst niet grooter was, voor het overgroo- te deel waren het leden uit de ge meente Eethen, die tegenwoordig wa ren. De notulen werden goedgekeurd. Het jaarverslag, dat de leden ge drukt hebben thuis ontvangen, werd eveneens zonder discussie vastgesteld'. De Voorzitter merkt op, dat het 't vo rig jaar van het bestuur verstandig is gebleken, niet te veel toe te geven aan de verlangens van sommige leden tot uitbreiding van de rechten der leden. Het reservefonds is n.l. slechts met 1475.58 vermeerderd' kunnen wor den, wat als men de uitbreiding van het getal leden daarnaast beschouwt, per lid een achteruitgang beteekent. Spr. wil deze gelegenheid tevens aan grijpen, om geruchten, die- hem berei ken over praatjes, dat de vereeniging met zijn tarieven duurder zou zijn, dan een particuliere maatschappij', die ook hier in de omgeving werkt, slechts praatjes zijn van menschea, die niet voldoende op die hoogte zijn. Als voor beeld wil hij nemen een geval van blinde darmontsteking, iets wat vaak voorkomt en waaraan iedereen bloot staat. De normale verpleegtijd bij zoo'n operatie is nooit meer dan. twaalf dagen, kosten daarvan dus 12 maal 12.50 is f30.—. Bijkomende kosten, waaronder men verstaat narcose, ver band, gebruik operatiekamer e.d. f21. Totale kosten ziekenhuis 151Opera tiekosten d.i. de rekening van den chi rurg f50.—. Aan onze leden verzekerd voor 5 ct. per week wordt in een dergelijk geval dus uitgekeerd f 101En dit is al de noodige keeren geschied! Men zou nu mogen verwachten, dat de verzekerden, die bij bovenbedoel de maatschappij! 6 c. per week betalen, ook f 101.uitkeering zouden ontvan gen. Maar niets is minder waar. Voor deze verzekerden bedraagt de uitkeering slechts f 30.en wel voor de 12 ligdagen. En als iemand zich bij die maat schappij voor 8 c. verzekerd heeft? Dan ontvangt hij nog slechts f30 plus 150, zoodat hij de bijkomende kosten ad f21.zelf nog moet betalen. Hoeveel moet men dan bij die maat schappij wel niet betalen om alles ver goed te krijgen. 6 plus 2 plus 1 is 9 c. per week. Premie dus 80 pCt. hooger dan bij ons. Met betrekking tot de voorwaarden van die maatschappij kan men zeg gen, men heeft niets aan 56 dagen ligging, want doorgaans maakt men die toch niet vol. Nog minder heeft men aan f4 per dag, want dat betaalt men nergens. Maar waaraan men wel behoefte heeft riL aan een voldoende bedrag voor kosten als dokter, narcose, operatiekamer, dat mist men. Maar dat heeft men wel hij onze onderlinge. Een der leden merkte op, dat als beste tegenspraak dier praatjes gewe zen kan worden op het feit, dat in de gemeente Eethen alleen zich een 30-tal personen, die verzekerd waren bij die maatschappij, zich hebben doen overschrijven naar onze vereeniging, Aan het jaarverslag ontleenen wij verder, dat tegenover 9 uitkeeringen in 1936, die niet meer vroegen dan 1613.41, voor 1937 staan 30 uitkeerin gen tot een totaal bedrag van f 1906.96 Het ledental steeg van 1331 op 31 December 1936 tot 1859 op 31 Decern ber 1937. Alle ingeleverde aanvragen om uit keering konden worden toegewezen. In uitekering ruim voldoende om de kos ten te dekken. Het bestuur brengt in het jaarverslag verder een woord van hulde en dank aan dokter van Vuure uit Dussen, voor het vele belangeloo- ze werk en diensten, die deze in het afgeiloopen jaar aan de vereeniging heeft bewezen. Voor .1938 heeft dokter R. Verhoe ven uit Heusden zich met de functie van medisch adviseur willen befasten. De ,heer W. Straver te Babiloniën- broek, M. de Graaff te Wijk en J. Meijer te Heusden werden bij accla matie herbenoemd als leden der con trole-commissie. Hetzelfde geschiedde met de bestuursleden K. v. d. Mooren en K. v. d'. Veilden uit Wijk. Bij meedrerheid van stemmen werd als bestuurslid voor de gemeente An- del aangewezen, de heer D. Millenaar uit die gemeente. Besloten werd de contributie voor 1938- ongewijzigd te laten. In het reglement der vereemg'ing werd een kleine wijziging aangebracht Bij de rondvraag brachten meerde re leden een woord van dank aan het bestuur, voor de vlotte en coulante afwerking .van de uitkeering, die zij voor een hunner gezins- of familiele den hadden aangevraagd, zij' roemden DUSSEN. De collecte te Hank (Dussen) ge houden voor de noodlijdenden in de ge meente bracht ruim f25op. Agenda: 1. Vaststeling van de notulen c(er vergadering van 4 Febr. 1938. 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging begroeting dienst 1938. 4. Benoeming gemeente-ontvanger. wen, voorzitter; C. Sainner, secretaris; SPRANG. G. Strik, penningmeester; E. Klomp en A.s. Donderdagavond zal alhier Joh. Sanner. i op uitnoodiging van het Ned. Herv. I Comité voor Winterlezingen optreden, Zaterdag 26 Febr., om 7 uur, p,s Rijnsburger van Oud-Beierland, met vergadert de Chr. Schoolvereniging in het onderwerp: „Kerkherstel en Kerk- de consistorie. i opbouw". Deze vergadering zal in de Na de jaarverslagen van secretaris 1 groote zaal van den Chr. Volksbond TT" jen penningmeester zal er over regie- gehouden worden en is voor alle be- langstellenden toegankelijk. GENDEREN. Zaterdagavond geeft de fanfare „Excelsior' alhier, onder leiding van den meiltSWajziging gehandeld worden, heer B Roza le Wijk, een uitvoering in de zaal van den heer Van Wijk. Het RAAMSDONKSVEER. programma, dat afgewisseld wordt met enkele tooneelstukjes, belooft een gezel- ligen avond. NEDERHEMERT. Toen Maandagmorgen de 62- jarige arbeider M. van Wijk, een kar met kunstmest had weggebracht, sloeg het paard op den terugweg op hol. Van Wijk werd van de kar geslingerd, waartia hij' werd opgenomen en in de nabijgelegen woning van S. binnen gedragen. Dr. Krijger die telefonisch was ontboden, was zeer spoedig ter plaatse en constateerde, dat het sleu- de zegenrijke werking der vereemgmg wag gebroken en vond het voor deze streek. De heer Meijer noemde het bescha mend', dat de leden uit Heusden, schit terden door afwezigheid', tot zelfs de bode uit die gemeente ontbrak ter ver gadering, terwijl leden van buiten er een verre reis voor over hebben, om aanwezig te zijn. Hij bracht deze laat ste hulde voor de opoffering, die zij zich voor de vereeniging getroosten. De Voorzitter slloot zich gaarne ge- noodzakelijk, dat de getroffene werd vervoerd naar het ziekenhuis te Den Bosch. Begrijpelijker wijze veroorzaakte dit gebeuren op het Eiland, waar het on geluk geschiedde, eenigszins een op schudding. Nader vernemen we, dat men ook in het ziekenhuis geen verdere ver wondingen bij Van Wijk heeft gecon- heel aan bi; tee woorden, bracht <te dus n<* aanwezigen dank voor de aangename besprekingen en. spoorde hen aan me de te werken om de vereeniging tot steeds grooter bloei te brengen. ALMKERK. Op de j 1. Maandagavond gehouden vergadering van de Zondagsschoolvereen. Samuel" alhier, werden tot Bestuursleden is afgeiloopen. NIEUWENDIJK Onder leiding van haar voorz., De marechaussee P. van Wijk is de heer C. Nieuwenhuizen, kwam j.l. gedetacheerd van de brigade Moerdijk naar Maandagavond de Ned'. Herv. Man deze brigade. j nenvereenigiing op G.G. „Troffel1 en Zwaard", in goed bezochte vergade- Tot verpleegster aan het St. Tke- resia-Ziekenhuis alhier is benoemd Mej. Ha. C. Pijnenburg uit Geldrop. Deze gemeente heeft besloten als lid toe te treden van de Nederlandsche Vereeniging voor Luchtbescherming. RIJSWIJK. Zaterdag 5 Maart, des avonds om 7 uur, hoopt de afd. Rijswijk der C.B.T.B. haar jaarvergadering te vie ren. Na de pauze zal als spreker op treden de heer G. Verhoeven, Advi seur van het Land- en Tuinbouwbu- reau alhier, met het onderwerp: „Het Landbouwbonestingsvraagstuk". Na dit onderwerp is er gelegenheid tot debat. De vergadering is voor iedereen toe gankelijk. De uitvoering van de voetbal- vereeniging N.E.O. zal plaats hebben op 26 Februari in het vereenigingsgeb. alhier. Aanvang 7 uur precies. Het belooft een gezellige avond te De naaivereen. „Lydia' aan de tg worderi. Buitenkade, vierde onder groote be langstelling haar jaarfeest in de school aldaar. herkozen de heeren A. Burghout en J.avonds om 7 uur, is er voor de ou- SPRANG-CAPELLE. Vergadering van den raad dezer A.s. Donderdag 24 Februari, des gemeente, te houden op Vrijdag 25 Febr. 1938, des nam. 7.30 uur. ring bijeen. De heer J. Vos-Spuybroek behandelde het onderwerp: „De uitzen ding der zeventig" en deed dit naar aanleiding van Lucas 10. Op dit onder werp volgde een leerzame bespreking. Aan het slot sprak de voorzitter een woord van opwekking en dank, waarna de inleider met dankgebed' eindigde. Bij de gehouden herstemming voor een lid van het college van nota belen bij de Ned'. Herv. Kerk alhier, tusschen de heeren J. Molengraaf en_ H. Quirijns is gekozen de heer J." Molengraaf. De toestand van den heer Vijne- man !te Tilburg, welke vorige week op 'het kruispunt alhier met zijn mo torfiets in aanrijding kwam met d'e auto van den bakker J. de J., is than9 veel erger dan het zich eerst liet aan zien. Een paar dagen later is bijnaar het R.K. ziekenhuis overgebracht en zijn hem de Sacramenten der sterven den toegediend1. t ADVERTENTIËN GEVRAAGD tegen half Maart of 1 April in Chr. gezin (2 pers.) voor d, en n., zelfst. kunnende werken en koken. Zich aanmelden na 4 uur, Zusterstr. 9, GORKUM. Heden behaagde het den Heere, na een kortstondige ongesteldheid, van onze zijde weg te nemen, onze geliefde Nicht, MARIA PULLEN, in den ouderdom van 81 jaar en 7 maanden. Uit aller naam SIJKE BLEIJENBERG. Wijk, 20 Februari 1938. nuidlia ïttii uoiiui VoordeeHg en heel voorspoedig groeien uw kalveren op door KALVBRMBBL, samengesteld met PROVIMI kalveren onderschei- den zich van hun soortgenooten door grootere vitaliteit, krachtiger ontwikkeling, betere gezondheids toestand en sterker weerstand vermogen tegen ziekten, als tuber culose, longjacht en in bijzonder lal of lendevuur. Fokt daarom uitsluitend met PROVIMI KALVERMBEL Beleefd aanbevelend, te Heusden, bericht, dat de jaarlijksche weilandverpachtingen zullen plaats hebben ïo. te VEEN op Vrijdag 4 Maart a.s. vm. 10 uur precies, j by Mej. G. Vos aldaar, t/v. Ned. Herv. Kerk en Diaconie aldaar, alwaar tevens zullen ver pacht worden 30 Koescharen op de Groote Rijswaard, t/v. den heer 0. J. Engelberts, als van ouds. Zie biljetten. VOOR COSTUMES VAN R-DAM OPPERTtIO-TEL.15552 Het leven van Prinses Juliana 200 foto's met een inleidend woord van Prof. Dr. H. TH. OBBINK De prijs van dit schitterend album, uitgave van „Het Leven" Amster dam, is afgehaald in den Boek handel Fa. L. VEERMAN te Heusden, 9 0 cent; per post met verhooging van porto kosten 227, Appelmoes Andijvie 25 Asperges 125 Bleekcelderie 60 Postelein 35 Snijboonen 35 Snijboonen 32 Snijboonen 23 Spercieboonen 40 25 Spercieboonen 33 Spercieboonen 23 Spinazie 26 17 Tuinboonen 50 30 Worteltjes 30 20 Zuurkool 25 Doperwten p. blik 115, 95, 72, 50, 37. 30. Doperwten p. 7» 60, 527», 427», 30> 24» 21 Doperwten en Worteltjes per blik 35, per 7» blik 227» Kervel per blikje 13. Soepgroenten per blikje 12, 20. Groenten voor Erwtensoep per blikje 12, 20 cent Dit a 1 b u i herdrukt, spoedig wordt niet en bestelle Graan- en Meelhandel - Tel. 10 bij Telef. No. 9 HEUSDEN, p. blik p. 7» M. 30 21 Voor den bouw van voormeld vereenigingsgebouw wordt nog een bedrag van ter leen gevraagd, tegen nader te bespreken interest en aflossing. Zij, die hun kapitaal hiervoor beschikbaar willen stellen (geheel of gedeeltelijk), kunnen zich vervoegen bjj de Heeren COLET en DEN OUDEN te Genderen. is ook voor Uw Drukwerken Aan alle Drukwerken wordt in ons bedryf de grootst mogelijke zorg besteed Geen verouderd lettermateriaal, doch steeds aanschaffing van nieuwe moderne lettertypen. Drukwerk, door onze Drukkerij afgeleverd, „doet het'' en geeft cachet aan Uw zaak. Kassier: D. VAN WIJK. Kantoor geopend DINSDAGS en VRIJDAGS van 2—9 uur. KASSIERS EN COMMISSIONAIRS IN EFFECTEN. WAALWIJK, TELEFOON No. 55. Koopen en Verkoopen Effecten. Verzilveren binnen- en buitenlandsche coupon» Belasten zich met het nazien van uitlotingen. Verhuren loketten in hun brand- en inbraak- vrije kluis. Prijzen naar grootte der kastjes, Verrichten verder alle Bankzaken. Bezorgen alle Assurantiën. Prijs per advertentie van hoogstens 6 regels enkele kolom. Bjj éénmaal plaatsing f 0.60. Bij tweemaal plaatsing f 1.10. Bij driemaal plaatsing f 1.50. (BIJ VOORUITBETALING). TE KOOP: I TE HUUR Een prima Dubbel-[een nieuw Woon- loops Hamerless huis aan de Molen- Jachtgeweer, Cal. 12, centraal. Brieven No. 23 Bur. v. d. blad. dijk te Wijk. Te be vragen bij E. A. van Ballegooijen te Wijk Zoekt U Personeel En ge hebt SUCCES.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1938 | | pagina 3