NIEUWSBLAD DERDE BLAD Vrijdag 25 Februari 1938 Ho. 5827 PREDIKBEURTEN VOETBALSPORT 8 VEIUNGBERICHTEN Het Wapen van Prinses Beatrix. LAATSELIJK NIEUWS BEHOORENDE BIJ HET VOOR HET LAND VAN HEUSDEN EN ALTENA DE LANGSTRAAT EN DE BOMMELERWAARD 27 FEBRUARI Heusden, 10 u de Heer De Haan van Oosterwierum (voor Egypte-zending) en 6 u. Ds. v. Duykeren. Ger. Kerk, 10 u. ieesdienst en 6 u. Ds. Heiner. Aalburg, 9.30 u. Ds. Monster. Ger. Gem. 9,30 en 6 u. Ieesdienst. Aalst, nm. Ds. Boogaard Ger. Kerk, vm. en nm. Ieesdienst. Ger. Gem. vm. en nm. Ieesdienst. Ammerzoden, geen dienst. Andel, 9.30 en 6 u. Ds. v. d. Put. Ger. Kerk, 9,30 en 2 u. Ds Bakker. Almkerk, 9,30 u. Ds. Sundermever van Gorinchem en 2 u. Ds. Reijenga. Geref Kerk, 9.30 en 2 u. Üs. Hakman. B. Broek, 2 u. Ds. Kuyper. Bruchem, 9,30 u. Ds. Brasser. Capelle, 9.30 Ieesdienst en 2 u. Ds Hofman. Ger. Kerk, geen opgaaf. Doeveren, 9 30 u. Ds. Hage. Dussen. 9.30 u. Ds. Hooykaas. Geref Kerk, 9.30 en 2 u. Ds. Hindriks. Drongelen, 9,30 u. Ds. Tasseron. Eethen, 1.30 u. Ds. Tasseron. Genderen, 9.30 u. Ds. Kuyper. Ger. Kerk, 9.30 en 2.30 u. Ds. Menken. Giessen, 6 u. Ds. Schoonenboom. Giessen-Ryswyk, Ger. Kerk 9.30 en 2 u, Ds. Heiner. s Gravenmoer, 9.30 en 2.30 u. Ds. van de Roest. Ger. Kerk, 9.30 u. en 2 20 u. Ds. Koenekoop. Chr. Ger. Keik 9,30 en 6 u. Ds, Baas. Heesbeen, geen dienst. Kerkwijk, 2 u. Ds. Brasser. Loonschendyk, 9.30 u. Ieesdienst en 2 u. Ds. Remme uit Amsterdam. Meeuwen, 2 u. Ds. Van Duykeren. Ger. Kerk, 9,30 u. Ieesdienst en 6 u. Ds. Hindriks Ger Gem., 9.30 en 6 u. Ieesdienst. Nederhemert, N,z. 2 u. Ds. Beens. Nieuwendyk, Ger. Kerk, 9.30 en 2 u. Ds. De Bruyn. Poederoijen, vm. Ds. Reyenga en 's av. Ieesdienst. Ger. Kerk, vm. en 's av. Ds. Steenblok van Rotterdam. Ger. Gem. vm. en 's av, Ieesdienst. Raamsdonk, geen opgaaf. Ryswijk, 9,30 u. Ds. Schoonenboom. Sleeuwyk, 9.30 en 6 u. Ds. de Leeuw Ger. Kerk 9.30 en 2 h. Ieesdienst. Sprang, 9,30 en 2 u. Ds. Bousema. Ger. Kerk 9.30 en 2.30 u. Ds. v. Lummel. Uitwyk, 9,30 u. Ieesdienst en 2 u. Ds. Schoonenboom. Veen, 9.30 en 6 u. Dr. Tjalma. Ger. Gem., v.m. en n.m. Ieesdienst. Waardhuizen, Ger. Kerk, 9.30 en 2 u. Ds. Bokma. Wyk, 9,30 u. Ieesdienst en 6.30 u. Ds. Monster. Werkendam, 10 en 6 u. Ds. de Lange. Ger. Kerk, 10 h. en 6 h. Ds. Jonker. Ger. Gem., 10 en 6 u Ieesdienst. Chr. Ger. Kerk, 10 en 6 u. Ds. Hen- dreksen, Hillegersberg. Dinsdag 7 u. Ds. de Groot, Gorinchem Woudrichem, 9.30 en 6 u. Ds. de Bruin. Well, 2 u. Ds Visch. Bed. H. Doop. Ger. Kerk, 9.30 u. Ieesdienst en 2.30 u. Ds. Snel. Waspik, 9,30 en 2 u. Ds. Lans. Zuilichem, vm. Ieesdienst, nam. Ds. van Oosterzee. Ger. Kerk, vm. en nm. Ds. Voorneveld, 9,7o, III 5,00—6,90, Campagtezoet 6,507,90, Jasappels 6,006,50, Jan Willem 6,00 - 8,00, Zoete Paradijs 6,00 8,00, Zoete Paradijs 6,008,00, Win- terjannen 10.0011.00, St Remy 9.00 10.50, Brederode 8,00—12,00, IJsbou ten 8—11.00, Witlof I 8,90- 10,00, 11 6 007,80, III 3,10-5,20, Champig nons I 84—96, II 60. ANDEL. Zaterdag j.l. speelde Sparta een wed strijd tegen N.O.A.D. te Wyk. Sparta speelde met 4 invallers voor haar beste spelers, terwijl N.O.A.D. 2 invallers had. In een faire en sportieve kamp behaalde Sparta een 1 - 0 overwinning. Voorzeker een goede prestatie. Zaterdag a.s., speelt Sparta een wed- stryd tegen Gore.-Boys I uit Gorinchem. Deze wedstrijd was ook 14 dagen ge leden vastgesteld, maar kon door de slechte weeromstandigheden toen geen doorgang vinden. De wedstryd vangt aan om half vier en wordt gespeeld op het Sparta terrein aan d« Wilhelminasluis. VEEN. Zaterdagmiddag 4 uur speelt de v v Achilles, op eigen terrein, haar le neder laagwedstrijd tegen Wilhelmina, Aalburg. heid Prins Bernhard der Nederlan- 1 den. Dit Koninklijk Besluit luidt: Wij WILHELMINA, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje Nassau, enz. enz. Hebben goedgevonden en verstaan aan de mannelijke en vrouwelijke nakomelingen in de mannelijke lijn uit het huwelijk van Onze beminde Dochter met Zijne Koninklijke Hoog- heid Prins Bernhatrd der Nederlan- den, 'Prins van Lippe Biesterfeld te verleenen het navolgende wapen: Gevierendeeld I en IV in azüur, bezaaid met staande blokjes vah goud, een klim mende rechtsgewende leeuw van goud, gekroond met een kroon van drie bladen en twee parelpunten van hetzelfde, getongdj en genageld van keel, in den rechtfervoorklauw opge heven houdende in schuinlinkschen stand een ontbloot Romeinsch zwaard van zilver, met gevest van goud, en in den linker een bundel van zeven pijlen van zilver, met punten van goud, de punten omhoog en de pijlen tezamen gebonden! met een lint van goud; II en III in goud een jachthoorn van azuur, gesnoerd en geopend van j keel, beslagen van zilver; een hartschild van zilver met een - - - Hierna verspreidden de vele belang- roos van keel, geknopt en gepunt van verdeeld: iste voorzitter de heer stellenden zich langs de verschillende Abres, 2de voorzitter de heer f 9ta^s en bij attracties, waar de- Gevonden en verloren 1voorwerpen Verloren een paar groene glacé hand schoenen. Terug te bezorgen bij A. BOEREN, Wijkschestraat, Heusden. Gevonden te Sfeeuwtijk een broodzakje met een z.g. knapzak. Te rug te bekomen bij Joh. van Zanten, Hovend alhier. Ir. J. P. A. M. Petit, ingenieur eerste klasse van den Provincialen Waterstaat van Gelderland, die als No. 1 voorkomt op de voordracht voor hoofd-ingenieur van den Provincialen Waterstaat vao Noord Brabant ke op de benedenwaarden Hepen, gin gen halen, werd T. v. d. Z- natwj J. v. B. plotseling van zijn fiets gegrepen en tegen een aldaar bevindende hooi berg aangesmeten. v. d. Z. bleef bewusteloos liggen en bloedde nogal ernstig. Dr. Steenis legde een noodverband en vervoerde met zijn auto v. d. Z. naar zijn wo ning. Eerst den volgenden dag kwam v. a. Z. pas bij kennis en is t hans nog lijdende aan hevige hoofdpijn. De aanleiding moet hier zijn een oude veete. De kiezerslijst dezer gemeente ligt voor een ieder, die stemgerech tigd is, ter gemeentesecretarie vanaf 23 Februari tot en met 16 Maart ter inzage. CAPELLE. - De bazar ten bate van het muziekgezelschap „Sirena" te Vrijhoe- ve-Capelle werd j.l. Woensdagavond 7 uur geopend door den bescherm heer der vereen. Jhr. Mr. jde Roy v. Zuydewijn uit 's-Bosch. Na de ope- ning dankte de heer T. M. Pronk, secretaris der vereeniging, den be- schermheer vóór zijn bereidwilligheid de bazar te openen en bracht spr. dank aan allen, die aan de inrichting hun medewerking hadden verleend. goud. Het schild gedekt, voor de manne- j Knoop lijke afstammelingen, met twee hel- men: ANDEL. Bij K. de eerste getralied en gesierd van ingang van 7 Maart 1938, tot burgemeestet goud, gevoerd van'keel, met dekklee- der gemeenten Andel, Giessen en Rijswyk, den van goud en azuur en gekroond de Edel Achtb. Heer A. D. van der Schans, met een kroon va!n drie bladen en zen eersten avond reeds goede zaken werden gemaakt. De bazar wordt a.s. is opnieuw benoemd mer Zaterdagayond gesloten twee parelpunten van goud; helm tee- keneen vlucht van sabel,beladen ALMKERK. Maandagavond hield de Ring „Al- met een gewelfden schuinbalk van tena West" een ringvergadering in het zilver, waarop drid lindebladen van 1 gebouw Concordia aan den Uppelschen dijk sinopel, met de stelen omhoog; de •voorzitter wegens familie- de tweede getralied en gesierd van omstandigheden niet op deze vergadering goud, gevoerd van keel, met dekklee- 1 tegenwoordig kon zijn, werd deze door de den van zilver en keel en gekroond Voorzitter, de heer A. Maters, geopend, met een kroon van drie bladen en Gezongen werd Ps. 77 8, waarna de twee parelpunten van goud; helmtee- 1 Voorz. de vrienden een harteljjk welkom ken: een roos van keel, geknopt en toeriep, inzonderheid de heer A. F. Beeks, gepunt van goud, tusschen een vlucht districts-secretaris van het N. J. V. Deze van zilver voor de vrouwelijke afstammelin gen, gedekt met de Koninklijke der voorbehoud' had voor dezen avond twee onderwerpen get. „Bezieling van den Arbeid" en „Zon- Deze onderwerpen wer- kroon, gelijkvormig aan die, bedoeld den met «eer veel aandacht beluisterd en in artikel 4, sub a van Ons besluit I er volgde dan ook een goede bespreking HAAGSCHE VEILING. 23 Febr. Per K.G.Goudreinetten extra 17.00 22.00, I 15,80-46,50, II 14,00— 15,00, III 7,90—11.80, Bellefleur extra 13,00—15,10, I 10,80—12,20, II 8,00 van 10 Juli 1907 (Staatsblad no. 181), zooals dit is gewijzigd bij Ons besluit van 13 Juli 1909 (Staatsblad 1 Afd. Uppelsche dijk no. 271). Schildhouders: twee leeu wen van goud, getongd en genageld van keel. Alles geplaatst op een mantel van purper, geboord van goud, gevoerd met heribelijn, opgebonden met koor den, eindigende in kwasten Ds. de Looze te den Ham (Ov.) heeft voor bet beroep naar de Ned. Herv. gemeente alhier bedankt. DUSSEN. A. s. Woensdag, nam om Ql/t uhi hoopt D.V. in de Chr. Ger. Kerk voor de Zending als spreker op te treden Ds. M. Geleynse, missionaar- dienaar des Woords Hier by hoopt tegenwoordig te zijn de Toradja-Goeroe Gustaaf. Bij de firma v. Moergestel al hier geraakte de heer A. v. Gennep met zijn hand bekneld tusschen een lorrie. Een tweetal vingers moesten het ontgelden, zoodat de hulp van Dr. v. Vuure hiervoor moest worden ingeroepen. 's GRAVENMOER. Onder groote belangstelling herdachten de echtelieden W. Dek kers en C. Nederveen den dag dat zij voor 25 jaren door den echt ver - daarop. Jammer was het echter, dat van de Woudrichem door familieomstandigheden niet meer leden aanwezig waren, want het was een zeer bonden werden, leerzame avond, die door de heer Beeks N C L B hield alhier met dankzegging wer ges 0 en. de cin\ school een propaganda verga - Op de j.l gehouden hengsten- deri Als kerF J C. j. v. keuring te Tiel, werd de 3-jarige onderwerp „Waar- «ron ri -A BIJ KONINKLIJK BESLUIT VAST GESTELD. Woensdag is uitgegeven Staatsblad no. 1, houdende een Koninklijk Be sluit van 18 Februari 1938, betreffen de vaststelling van het wapen van de mannelijke en vrouwelijke nako melingen in de mannelijke lijn uit het huwelijk van Hare Koninklijke Hoogheid Prinses .Juliana der Neder - beide j hengst genaamd „Bernhaid" van den van goud, en gedekt met de boven genoemde Koninklijke kroon. Rijk voor 1 jaar. goedgekeurd. j Onze Minister van Algemeene Za- Deze week ontving de familie ken is belast melde uitvoering,van N. Romijn alhier, het droevig be- Ljpt'dfGeref dit besluit, dat m de Staatscourant ncht dat hun zoon J. Romijn. in Gemeente biduur voor het gewas te en in het Staatsblad zal worden ge- dienst bij het leger in Ned.-Indië, houden, waarbij hoopt voor te gaan, plaatst. aldaar was overleden. Ds. Kok uit Veenendaal. Soestdijk, den i8den Febr. 1938.; Door bijzondere omstandighe- WILHELMINA. den zal de jaarvergadering van de NEDERHEMERT. De Minister van Staat, Geref. Mannenvereen. „Gezelle Meer-Wanneer zich geen onvoor- Minister van Algemeene Zaken burg" gehouden worden op Woens-1 zieme omstandigheden voordoen, H. COLIJN. dag 2 Maart a.s. j wordt a.s. Donderdag in de Chr. Uitgegeven den 23sten Febr. 1938. A.s. Donderdag 3 Maart n.m. School alhier, een openbare les ge- De Minister van Justitie, 7 uur hoopt in de Herv. Kerk alhier houden. Laten zooveel mogelijk1 de C. GOSELING. op te treden Ds. Postma van Ouden- ouders der leerlingen en ook andere 'bosch. Z.Eerw. hoopt dan te spre- bdangstellenden deze les bijwonen, -r - - - 1 - zoodat men eens kan aanschouwen, landbouwer C. Kolff alhier, voor het om het gaat a MEEUWEN. de HEUSDEN. worden. Het aantal leden is statio- I re-comité samengesteld van oud-le- nair gebleven In de vacature van 2 bestuursleden, n.l. die van de heer en Van Gulik en Wijs, werd voorzien door de verkie zing van de heeren Dr. Havelaar en W. Knoop. den, die genoemde vereeniging mede hebben opgericht. BRAKEL'. Maandagmiddag had alhier een eernstige mishandeling plaats. Toen T U.UKUCLU uer iNeuei- Na afloop der vergadering werden v. d Z. en eenige andere Poorten laadon m*t Zijn* Koninklijke Hoog- door het bestuur de functie's als volgt uit deze gemeente, enkele veulens, wel De aanvang van de schooltijd is dezen middag bepaald op 2 uur. NIEUWENDIJK. Donderdag 3 Maart a.s. Synode der Herv. j&prk voorloopig j eugd wordt gegeven, aangenomen reorgaüfatierapport. Al- van de schooltijd is len, die meeleven tof het herstel der kerk, worden uitgenoodigd deze ver- gadering bij te wonen, i J.l. Dinsdagavond werd al hier in een tamelijk druk bezochte Donderdagavond hield de ver- vergadering besloten om op 4 en 6 eeniging „Het Groene Kruis" alhier Aug. a.s. ter gelegenheid van het 40- onder de leiding van haar 2en voor- jarjg bestaan der Muziekvereeniging zitter den heer Abres, een algemeene ,;Nooit Gedacht" een groot nationaal ledenvergadering in Hotel „Central", muziek- en zangconcours te organi- op de Vischmarkt. seeren. Voor dit doel werd een eere- De secretaresse Mej. M. Kramer, en een uitvoerend comité samenge bracht jaarverslag uit en deed als steld. Het eere-comité bestaat uit de penningmeesteresse rekening en ver- heeren A. C. Versteijnen, voorz.; J. antwoording van haar beheer. de Wit, 2e voorz.; R. J. v. Dobben- Uit het jaarverslag bleek dat van- de Bruijn, secretaris; W. Paans, 2de wege het Groene Kruis een huishoud-secretarisC. A. Koekoek, iste pen- cursus gegeven wordt en dat nogningmeester en G. v. Loenen, 2de meerdere cursussen gegeven zullen penningmeester. Tevens werd een ee- des des avonds om half acht, zal in het gebouw „Tavenu" de jaarver gadering van de burgerwacht plaats vinden, waarbij vertoond zal worden de sprekende Oranje Vreugde Film en de zeer mooie film Die Witte En gel. Die toegangsprijs voor biet-le den toedraagt 25 oent. Alhier doen zich wederom en kele gevallen van Roodvonk voor. De timmerman v. B. verwond de bij zïjn werk zHjn bund zoo ern stig, dat geneeskundige hulp van Dr. Scripsema moest ingeroepen worden. Deze constateerde bloedvergifti ging. De Chr. muziekvereeniging „Crescendo", directeur de WelEd. Heer S. Kuipers te Drimmélen, hoopt 2e Pinksterdag, deel te nemen aan het groote muziek- en zangconcours alhier, dat uitgeschreven wordt door het mannenkoor „Onderling Genoe gen." j

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1938 | | pagina 1