Dit nummer bestaat uit 2 bladen Binnenland Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. ju Kou - Griep - Pijn J No. 6138 Woensdag 5 Maart 1941 VERB UI STER EN: f. *"AND VAN ALtEHA Dit blad verschijnt WOENSDAGMORGEN en VRIJDAQMIDDAQ. Abonnementsprijs: per 3 maanden franco per post beschikt f 1.25. Bij onze agenten 10 cent per week. - Afzonderlijke nummers 5 cent. Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. Advertentiën van 16 regels 90 cent. Elke regel meer 15 cent. Qroote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdagmiddag 1 uur en Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Extra-winteruitkeerlng aan ondersteunde kleine boeren en tuinbouwers- De waarn. secretaris-generaal van het Departement van Sociale Zaken heeft aan de gemeentebesturen medë- igedeeld, dat ingevolge de steunrege ling' voor kleine boeren en kleine tuinbouwer, gesteunde grondgebrui kers eveneens een extra-winteruitke- ring mag worden verstrekt. Deze uitkeering bedraagt voor de groep B dier grondgebruikers 40 pet. van het' netto-steunbedrag (steun in geld en in natura) met inbegrip van brandstoffenbijslag en 5 pet. duurte- toeslag en voorts in de daarvoor 'in aanmerking komende gevallen van kleine tuinbouwers niet inbegrip van den bijzon deren toeslag ingevolge art. 17 van het Reglement voor Hulpt- verleening aan kleine tuinbouwers. Aan de C-grondgebruikers dient te worden uitgekeerd ,40 p)ct,. yan de tot een weëkbedrag herlejide to tale jaarvergoeding. De consulenten zijn van dezle rege^ ling op de hoogte glebracht en zul len bij' het verstrekklen van den steun in natura aan de C-boeren en Q- tuinbouwers met de verhooging van 40 pet. rekening houden. Bij de toekenning dezer extra-win- teruitkeering mogen eventueel gel dende maxima worden overschreden. Ten aanzien van de verstrekking van deze extra-uitkeering geldt, dat de eerste uitkeering 40 pet. bedraagt en over de week eindigende 1 'Maart 1941 wordt verstrekt; voorts dat de tweede uitkeering (eveneens 40 pet) aan de steunuitkeering over de week van 3 tot en met 8 Maart en de der de uitkeering (20 pet.) aan de steun uitkeering1 over de week van 131 Maart tot en met 5 April 1941 moet worden gekoppeld. Deze extra-winteruitkeering ver hoogt het basisbedrag niet. "De luitt- keering' dient over de ruetto-stieunuit- keering als bovenomschreven te wor den berekend en verstrekt. Personen, die zonder toekenning van de extra-steunuitkeering niet voor opneming in de steunregeling voor kleine boeren en tuinbouwers in aanmerking bomen, kunnen oók door gemeld schrijven niet voor'dien steun rn aanmerking bomen. Bovenbedoelde extra-winteruitkee ring komt op gelijke wijze en in de zelfde percentage-verhoudingen als de normale steunuitkeeringen zelve, hetzij' gedeeltelijk ten laste van het Departement van Landbouw en Vis- scherij' en gedeeltelijk ten laste van de gemeente onder toekenning van de gebruikelijke subsidie uit het Werkloosheidssubsidiefonds, dan wel 'geheel ten laste van het Departement van Landbouw en Visscherij. De extra-uitkeering wordt in geld uitgekeerd, voorzoover zij' ten laste van de gemeenten, "in natural, voor zoover zij ten laste van'het Departe ment van' Landbouw en "Visscherij komt. Naar A.N.P. meldt heeft die leider van de N.S.B., .ir. Mussert, Vrijdagf- middag' in de groot e izaal Van den dierentuin te 's Gravenhage ongeveer 600 man van de 'W.A. ten S.S. gen> specteerd en toegesproken, voordat zij naar Munch en vertrokken;, waar zij zullen worden .ingedeeld ibij de' SS-Standarte Westland. Binnenkort zullen nog 600 Neder landers naar Munchea .vertrekken, waarmede dan het Nederlaadsche bai- taljon hij de .Standarte Westland com pleet ïs. ONJUISTE AANGIFTE VOOR I)E BELASTING. 'Veertien dagen geleden eischte die officier van justitie bij de Haarlem- sche rechtbank zes maanden gevaa- genisstraf en een geldboete van f 10.000 tegen den 73-jarigen K. M. uit Heemstede, wien ten laste gelegd was ,dat hij onjuiste aangifte voor de inkomsten- en vermogensbelasting bad gedaan. Verdachte had als verjrpogen on geveer f5000 en als inkomen f1500 opgegeven. Hij was directeur een-er N.'V., en een rijksaccountant, die een onderzoek in deze zaak had ingesteld, was tót He conclusie gekomen, dat verdachte een gefingeerde obligatie- leening had uitgegeven. Waarschijn lijk 'bedroeg zijn vermogen ruim f 10.000 en zijn inkomen meer dan f 5000. De rechtbank veroordeelde hem thans conform den eisch. Door Ra», kou, koorts en pmtfffldrij vende werking helpèadyerbhakfJcTveilig en vlug een poeder of cafibdt* van Mijn hardt te Zeist. MijnhjM«ft*s PoecfiNi^per stuk 8 cent. Doj*r£5 cent. Cachets, gedamd „Mijn! DOODELIJKE ONGELUKKEN. Vrijdag is de 10-jarige J. Hoek uit Wageningen, die nabij het land goed Belmonte rechts van den rij weg liep, in de richting Renkum,, in aanraking gekomen met een hem tegemoetrijdenden wielrijder. Beiden kwamen te vallen. Met het hoofd viel de knaap echter tegen een hem juist passeerende autohij was op slag dood. Te Goes is een 9-jarig jongetje bij het spelen op het plein bij een der Christelijke scholen tegen een hek gevallen. Het kind kreeg een her senschudding en is des avonds in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. De 58-jarige C. J. E. uit Nieuw- Vennep is bij het rooien uit een boom gevallen. De man was vrijwel onmid dellijk dood. 's morgens 's avonds tot vanaf Woensdag 5 Maart 8.18 7.26 Donderdag 6 Maart 8.16 7.27 Vrjjdag 7 Maart 814 7.29 Het A.N.P. meldt: De höhere S.S.- und Polizei fühner maakt in overeenstemming met den bevelhebber in den Luftgau Holland bekend Ten eerste: het is verboden aan werknemers, dieop 25 en 26 Februa ri 1941 hebben gestaakt, over de da gen, waarop werd gestaakt, loon uit te betalen. Ten tweede: werkgevers, die dit bevel overtreden, zullen gestraft wor den. Ten derde: het is geoorloofd 'ar beiders, die op 25 of 26 Februari 1941 hebben gestaakt, jte. ontslaan. ZUINIG OP FIETSBANDEN. Blijkens de jongste bnededeelingen van het departement^ van Handel, enz. kunnen alleen zij fietsbanden be komen, die het rijwiel voor "hun be roep of uitoefening van hun functie moeten gebruiken. De A.N.W.B. brengt de volgende .^even punten onder de aandacht van Het fietsende publiek :I 1. Zorgt er voor. dat uwe banden steeds hard zijn opgepompt 1 Zelfs nieuwe banden zijn in enkele weken onherstelbaar vernield, wanner ze "bij na niet zijn opgepompt* 2. Let er op, dat u niet over scherpe voorwerpen rijdt, ontwijk daarom stukken ijzerdraad, glasscher ven etc.! 3. Rijdt niet over wissels van tram rails, die dikwijls scherpe kanten heb ben en rijdt ook niet met uw fiets te gen een trottoirband op. 4. Laat niet uw banden tegen de kanten van (iet trottoir schuren, want neer u bij een trottoir „meert"! 5. Laat uw fiets 's zomers niet in de felle zon staan. 6. Remt alleen in uiterste nood zaak met een plotseiingen schok! An ders alleen geleidelijk en zoo weinig mogelijk! En tenslotte: 7. Gebruikt uw fiets zoo weinig mogelijk. Als u even een brief naar de post moet brengen, kunt u het goed te voet doen en u spaart hier door uw banden 1 AMSTERDAM WEER VOLKOMEN RUSTIG. Van bevoegde zijde wordt gemeld: Reeds in den loop van Donderdag had het Amsterdamsche stadsbeeld zijn gewone aanzien herkregen, nadat ook in die openbare en particuliere bedrijven, waar Woensdag; het werk was stilgelegd, het personeel weder voltallig aanwezig was. Noemenswaar dige incidenten zijn niet meer voorp gekomen. Tengevolge van politioneel optre den op verschillende plaatsen, dat in de voorafgaande dagen in de stad Amsterdam en omgeving noodigwas geworden, zijn aan de zijde van or- deverstoorende elementen negen doo- den, 24 zwaar gewonden en 21 licht gewonden te vermelden. Ook verf- schillende politiebeambten hebben verwondingen opgeloopen. PROJECTIELEN ZIJN GgEN SPEELGOED. Hoe gevaarlijk het is, projectielen als speelgoed te beschouwen, heeft een jeugdige Amsterdammer Zater dag tot zijn schade kunnen onder vinden. Twee jongens hadden aan de overzijde van het IJ een projectiel gevonden en één van hen kwam. op de onzalige gedachte het voorwerp door te zagen. Zlij'n poging 'had fatale gevolgen, want het projectiel pntf- plofte. De zestienjarige jongen liep daarbij ernstige oogverwondingen bp alsmede verwondingen aan de beide handen en het hoofd. Die G.(G. en G.D. heeft het .slachtoffer overge bracht naar bet Wilhelmina-Gasthuis. KOSTBAAR SCHILDERIJ GE STOLEN. Ten nadeele van een kunsthandel aan de Zeestraat te 's-Gravenhage is een schilderijtje gestolen, waarvan de waarde ongeveer f 1000 bedraagt. Het is een niet-gesigneerd werk van C. Fabritius, die een leerling van Rem brandt was, en het dagteekent van omstreeks 1630, terwijl het een jon gensportret (kop met breedgeranden hoed voorstelt. De afmetingen zijn; hoogte 17,7 cM., breedte 14,1 cM., de hoofdtint is bruin en het schilderijtje is gevat in vergulde lijst. AANMELDINGSPLICHT VOOR POSTDUIYENHOUDERS. Het A.N.P. meldt Na vele maanden van vergeefsche waarschuwingen is er eindelijk bewet- ging gekomen in de rijen van duizen den postduivenhoiuders, die tot nu toe halsstarrig hebben verzuimd, zich te kwijten van den normalen plicht! tot aansluiting 'b ijhet Naticftiaal Ver bond van Nederlandsehe Potetduiven- houders. Deze gewijzigde houding is het directe gevolg geweest van de dezen dagen aangevangen verscherpte con trole debr de daarvoor speciaal aan gewezen officieele instanties, wier in structie luidde, dat na 27 Februari j.l. iedere postduivenhoiuder onher roepelijk in het bezit molest zijn van een officieele, dolor de corn mis siri- Hornstra gewaarmerkte hclklij'st en van een contributiekaart van het na tionaal verbchd. Thans strodmen de voorgeschreu ven aanmeldingen véle koeren pen dag, Di] nondelden tegelijk het kanj- toor binnen op de Prinsengracht 407 te Amsterdam, waar men wel glel- wend is aan intensieven arbeid, maan uiteraard niet in staat is om lawinles van dezen omvang olp korten termiij'n te verwerken. De registratie van al dleze1 nieuwe leden vordert voe'I 'tijd en cfm nu te gemoet te komen aan die' velen, die zich, zij het ook laat, n|u Lebben aanp gemeld], besloolt de bewindvoerder! over het Nederlandsehe' duivenwezen, de heer Joh. Hcirnstra, den termijn, welke 27 Februari afliep, me;t enkele! weken te verlengen. 1 Mitsdien wordt in verband hierme de de fatale termijn van 27 Februari verlengd; tot 15 Maart a.s., waarbijjde Oetrokkenen evenwel rekening heb ben te hou dén met he t feit, 'dat zij reeds na den 8sten Maart bezoek van de controjeerende ambtenaren kun nen tegemoet zien. Hunnerzijds aal dan worden medegedeeld, dat 'de ui terste termijn op de helft! van deze maand onherroepelijk sluit, waarna bij in gebreke blijven proces-verbaal volgt met alle gevolgen hieraan vier bonden, met inbeslagneming tevens van alle aanwezige duiven. i TILBURG HEEFT 100 000 IN WONERS. Zaterdagochtend heeft het inwoner tal van Tilburg de 100.000 bereikt. De 1100.000ste is Maria Gertruda An- tonia van Gooi, dochter van het echt paar van Gool-Janssen. De burgemeester, mr. J. v. d. Mor tel, heeft namens de gemeente een spaarbankboekje met f 100 aangebo den. Namens tal van firma's en par ticulieren werden geschenken aange boden. De stand van de bevolking der 7 grootste 'steden was begin 1940 als volgt Amsterdam 800.594 inwoners. Rotterdam 619,686 inwoners. Den Haag 504. 262 inwoners. Utrecht 165.029 inwoners. Haarlem 140.469 inwoners. Groningen 121,632 inwoners. Eindhoven 113,126 inwoners. Tilburg is dus nu de achtste groot stad van Nederland, en zij is het met eere, want zij groeide uit eigen kracht. In „Nederlands Dagblad" betreurt: de leider van Natonaal Front, de heer Arnold Meijer het, te moeten meedeelen, dat het houdien van open bare vergaderingen geschorst is. „Wij wachten op den terugkeer van den heer Rijkscommissaris in onsi jahd en hopen, dat misverstanden op geheven worden en Wij opnieuw in dei gelegenheid zijn openbare bijeenkom sten te houden." v t i I I Ij I NIEUWS» voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard S S.-STANDARTE WESTLAND. BEKENDMAKING. Tuinlieden in den dop. Het Amsterdamsch Centraal Comité voor sociale jeugdzorg heett een aanvang gemaakt met zijn cursus voor jeugdige tuinlieden, welke plaats heeft op het proefbedrijf aan den Oudekerkerdijk. Ook de theorie wordt niet vergeten en in het knusse gebouwtje van het proefbedrijf vergaren de jeugdige candidaten de kennis, welke hun in hun toekomstig vak van pas kan komen (Foto Pax-Holland) NATIONAAL FRONT.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1941 | | pagina 1