Gevonden en verloren voorwerpen Vulpenhouders N. v. H.'tjes t II Land- en Tuinbouw Adver tentiën Nette Leerling ERFHUIS Van N. v. H. tjes geen bewijsnummers Kolen zonder bon! Coöp. Boeren Leenbank „L. B." Rentevergoeding voor inlagen 3°f« Adverteeren doet verkoopen Het boek der Nationale Gedachtenis Firma L. J. Veerman - Boekhandel - Heusden TE DUSSEN in diverse kleuren net volle garantie vanaf K WIJK EN AALBURQ. hanglamp ner melkkoeien dood in de weide lag1. Voor genoemde een belangrijke schadepost. J.l. Vrijdag1 had de heer A. v. d. S. het ongeluk, terwijl hij bij den landbouwer W. S. aan het gier rijden was, te vallen, waardoor hdjl een der wielen van de kar pver zijn been kreeg. Dit lichaamsdeel wérd zoodanig gekneusd, dat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen, die door Dr. van Vuune uit Dus sen werd verleend. CAPELLE. De Chr. Schoolsereen, a. d. Loonschendijk hield j.l. Vrijdagavond in een dier schoollokalen onder Lei- ding van den heer B. Verhoeven haar jaarlijksche algemeene verga dering. Na het zingen van Ps. 25:2 en het lezen van 1 Thim. 6 werd de ze bijeenkomst met gebed geopend, waarna de voorzitter de aanwezigen welkom heette. De notulen der vo rige vergadering werden, na voorle zing door den secretaris onder dank zegging aan den samensteller goed gekeurd, evenals het jaarvierslag van den secretaris en van den penning meester. Blijkens het door den heer P. die Rooij namens de controle-commissie uitgebracht verslag, was de rekening en verantwoording van den penning meester over het afgesloten boekjaar in orde en wierd deze vastgesteld. Als nieuw lid der controle-commissie werd aangewezen de hieer Adr. Dek kers, die zich deze benoeming liet «-welgevallen. De aftredende bestuursleden, de heeren G. Koene, \V. Smits en M. v. d. Hoeven, wierden met algemeene stemmen herkozen en namen onder dankzegging voor het in hen ge steld vertrouwen hun herbenoeming aan. Na de rondvraag, waarvan door weinigen werd gebruik gemaakt, sloot de voorzitter deze vergadering, waar na met dankgebed werd geëindigd. Bij de j.l. Zaterdag gehouden aanbesteding van het verfwerk der woningen in de Korte Nieuwstraat van de Woningbouw vereen.' waren voor de perceelen 1, blok van 8 wo ningen en perceel 3 eveneens blok van 8 woningen, laagste inschrijvers Giebr. v. d. Waals te Capelle, elk perceel voor f 219. Yoor perceel 2, blok van 12 wo ningen was laagste inschrijver D. Rij ken te Capelle voor f 312. Het werk is aan de laagste in schrijvers opgedragen. Het glas- en verfwerk van een nieuw te bouwen telefooingebouw te Waalwijk voor rekening van den Rijksgebouwendienst is opgedragen aan Gebr. v. d. Waals alhier. Tot kweekelimg met acte aan de Chr. School a. d. Loonschendijk is benoemd de heer J. Verhoeven Az,., thans als zoodanig werkzaam tie Alm- kerk. Ter gelegenheid van een "hu welijksinzegening hoopt a.s. Donder dag des nam. 4 uur in die Ned. Herv. kerk alhier voor te gaan Ds. Oosten- brug. Een dezier dagen herdacht Ds. P. Zandt, emeritus predikant te Delft, eertijds predikant der Ned. Herv. gemeente a. d. Loonschendijk, den dag, drf hii voor 35 jaar het predi kantambt aanvaardde te Kamperveen. GENDEREN. De hieer Pieter "Vos alhier, herdacht op 1 Mei den dag, dat hij' 25 jaar bij den heer J. v. d. Heuivel werkzaam was. MEEUWEN. De konijnenfbikvereen. „Nut en Sport" voor Meeuwen en Omstre ken, hoopt op 17 en 18 Dec. in de zalen van. het café van den heer D>. G. A. Smits alhier, een tentoonstel ling' te houden. i SPRANG. A.s. Maandag 12 Mjei hoopt de familie J. Mooreval a.d. Sprang- sche vaart alhier, haar gouden huwe lijksfeest te vieren- Bereids is reeds een buurtcommisL sie gevormd om de geachte "fami lie een genoeglijken "feestdag te bë- reiden. Onder leiding van Ds. B. A. van Lummel kwam de A.R.J.A. Mr. Th. Heemskerk in vergadering bij een. Als onderwerp ter bespreking werd 'door het lid Adr. Braspenning ingeleid Art. 1 van het Program van Beginselen der A.R. Partij. VRIJHOEVE-CAPELLE. De A.R. Kies vereen- alhier kwam in vergadering bijeen. De heer P. de Rooij behandelde als onder werp ter bespreking „De, School strijd". Op verzoek der vergadering bleef de heer K. Alblas voorz. der Kies^ vereen, en trok hij zijn genomen be sluit tot bedanken in. VEEN. Zaterdagmorgen ontstond be gin van brand bij bakker Jac. v. Bal- legoöije'n. Waar "het vuur snel bm zich heen greep en het rieten dak reeds op enk-ele; plaatsefn brandde, gelukte het toch om met vereende krachten het vuur te blusscben. .WIJK EN AALBURG. De j.l. Zaterdag gehouden laatste collecte Winterhulp Neder land heeft alhier opgebracht f 67.50. WAALWIJK. Tot ontvanger der registratie en domeinen alhier, is met ingang van 1 Mei 1941 benoemd H. J. J. M. Piasmans, thans surnumerair der registratie en domeinen be Eindho ven. Vrijdagmorgen brak brand uit in de opslagplaats van den heer v. Loon op het Laageinde alhier, waar in een grootte hoeveelheid aardewerk, bezems, weckflesschen, touw en an dere producten lag opgeslagen. De goederen waren voor een deel in stroo verpakt, waarin het vuur gretig voedsel vond, zoodat in wei nig tijds het pakhuis in volle vlam stond. Enkele kinderen van v. L'., die tij dens het uitbreken van den brand in het pakhuis vertoefden konden worden gered. Het gebouw brandde geheel af en bijna de geheelie voor raad ging verloren. De oorzaak van den brand is niet bekend. Verzekering dekt gedeelte lijk de schade, welke voor den eige naar echter nog zeer groot is. WERKENDAM. Gedurende de maand Aprilf jj. passeerden de' Rijksschutsluis al-" hier van en naar de Nieuwe Merwe- de en Bakkerskil, in totaal 827 vaar tuigen. Tijdens "het houthakken trof Mej. G. V". met de bijl een "der vin gers van haar hand. Hiervan werd" een pees geheel doorgesneden. Na behandeling van Dr. Schols moest zij zich onder beihandeling begeven van Dr. Hagen, in het Ziekenhuis te Dordrecht. "Naar wij vernemen zal bin nenkort 'eten post Marechaussee al hier worden geplaatst, aan het hoofd waarvan onze dorpsgenoot, wacht meester G. Lokerse, zal worden gé- steld. WOUDRICHEM. De marechaussee W. Hane- graaf is overgeplaatst van Wijk en en Aalburg naar de brigade Wou- drichem. De aandacht van de ingeze tenen dezer gemeente wordt er op gevestigd dat voortaan degenen, die werkloos zijn geworden, zich niet meer voor de Arbeidsbemiddeling moeten aanmelden ben gemeetnbehuize alhier, doch bij den Directeur van de Centrale Arbeidsbeurs voor het Land van Altena te Almkerk. Het kantoor is gevestigd aldaar, Dorpss- straat D 8. ZALTBOMMEL. De 35-jarige M. jVL alhier had bij werkzaamheden op de Scheeps werf, n.l. het afbreken van oude mast- tep enz. op de oude hellingen, Let ongeluk een. vallende plank op het hoofd te k'rijgien. Hij liep een ern stige hersenschudding pp, waaraan de ongelukkige na eenige oogenblik|- kpn overleed. ;Mj. was, gehuwd, doch had geen kinderen en was pas korten tijd op de scheepswerf werkzaam. Het optreden van virusziekten als bladrol, mozaïek, stippelstreep, enz. in het aardappelgewas kan de op brengst daarvan aanzienlijk verlagen. Vandaar, dat er alle reden is om het optreden dezer ziekten te voor komen. Van genoemde ziek ben nu is bekend, dat zij met het pootgoed worden overgebracht en dat zij ge durende het groeiseizoen o.a. door middel van bladluizen van plant op plant worden overgebracht. Hieruit volgt, dat, wil men jpoters oogsten, die een gezonde nabeelt op leveren, het noodzakelijk is alleen pootgoed be nemen van gezonde plan ten. Waar echber ook besmetting van plant tot plant kan plaats heb ben, is het evenzeer noodig om de smetstofbronnen, dus de zieke plan ten, tijdig uit het gewas te verwijde ren. Het resultaat, dat bij de toepas sing van deze maatregelen, selectie genoemd, verkregen wordt, hangt in hooge mabe af van de wijze, waarop wordt geselecteerd en niet minder van het tijdstip, waarop met de se lectie wordt begonnen. Noodig is, dat de selectie met de grootst mo gelijke nauwkeurigheid plaats heeft, dat dus alle zieke planten, waaron der ook die, welke slechts in gerin ge mate ziekteverschijnselen vertoo- nen, alsmede 'de verdachte planten, worden verwijderd. Deze planten, noch de moederknol, of reeds ge vormde nieuwe .knollen, mogen op het veld achterblijven, in de sloot geworpen worden of op de sloot wallen gedeponeerd. Dadelijk na het verwijderen der ziekie planten wor den deze in een zak gedaan en ver van het perceel onschadelijk gemaakt De selectie moet meermalen her haald worden, terwijl in Het laatst ook gelet moet worden op het op treden van nieuwe (primaire) he smet ting. Een fout, die nog maar al be vaak wordt gemaakt, is het niet op tijd beginnen met de selectie, terwijl het toch duidelijk moet zijn, dat hoe vroeger de smetstof bronnen worden weggenomen, hoe geringer de kans wordt op besmetting van de planten. Men beginne daarom met de se lectie, zoodra de zieke planben als zoodanig herkend kunnen worden en herhale deze spoedig. Men bedenke hierbij ook, dat het verwijderen en vervoeren van kleine planten veel gemakkelijker is dan dat van groote. Alleen wanneer zeer vroeg met se lectee ren wordt begonnen, de selec tie tot aan het eind wordt voortgezet en er nauwkeurig wordt gewerkt, kan goed resultaat verwacht wor den, en dit wordt nog in hooge mate bevorderd, wanneer dan ook nog het uitstekende hulpmiddel ber ver krijging van goed pootgoed, hetvroe- rooien, wordt toegepast. Gegevens over de ziekten, waarop bij de selctie dient te worden gelet, zijn te vinden in Mededeeling No. 6: „Ziekten en beschadigingen van het aardappelloof" van den Plamtenziek- tenkundigen Dienst en aldaar voor den prijs van f0,30 verkrijgbaar. Nadere inlichtingen worden ver strekt door dezen Dienst te Wage- ningen, door de ambtenaren van de ze Dienst buiben Wageningen, als mede door de Rijksland- en tuin- bou wc onsulen ten VERLOREN: op den weg Bosch- Babiloniënbroek (vermoedelijk onder Haarsteeg) ©en bruin glacé hand schoen. Terug te bezorgen Bureau van 'dit blad. VERLORENte Heusden, een boodschapperitasch. S.v.p. terug be bezorgen in den Boekhandel Firma L. J. Veerman, Heus dien. Hedenmiddag omstreeks 1 uur, behaagde het den Heére van leven en dood, na een geduldig gedragen 1 jjden, nog geheel onverwachts, van onze zijde weg te nemen, mijn innig geliefde Vrouw en der Kinderen zorgzame Moeder, Behuwd/ en Groot moeder, Wilhelmina Johanna de Waal geboren Weck, in den ouderdom van 60 jaar en 3 maaöden. Huiber# Jan de Waal. Huibert Jan de Waal Jr. Cathatina Goverdina Deurloo-de Waal. Saret Cornells Deurloo. en Kind. Wdutherus de Waal en Verloofde. Góvert Jacob de Waal. Marinus de Waal. Oudheusden, 6 Mei 1941. Vopr de deelneming, ons betoond bij het overlijden van onzen geliefden Broedet en Oom, Cornells van Rijswijk 0 zn betuigen wij onzen hartelijken dank Familie Van Rijswijk. Génderen, 3 Mei 1941. gevraagd "ïi. GIJSWIJT Kapper Heusden. otaris Rietra te Dassen, zal te Hank tea huize van Antje van der PfuijtBiC 247, MAANDAG 12 MEI \94.1, voorm. 10 uur, publiek verkoopen, a contant diverse beste meubilaire en andere goederen, waarondermelkgeiten, 73 kippen, 2 damesrijwieled met banden, diverse kasten, bedden, ledikanten, melkkan, melkwagen, spekkuip, trekzaag, waterketel, petroleum stel, inmaakpot, enz., enz. Te bezichtigen één uur vóór den verkoop. Verkrijgbaar in den Boekhandel FIRMA L. J. VEERMAN Heusden. Prijs per advertentie van hoogstens 6 regels enkele kolom. Bij éénmaal plaatsing f0,63. Bij tweemaal plaatsing f 1,15. Bij driemaal plaatsing f1,55. (BIJ VOORUITBETALING). Te koop: prachtige (petroleum). Te bevragen^ bij P. van Heemskerk. Engelsche Stoof, Wijk. zijn niet verkrijgbaar, maar wel eiken kachelblokken - a 4 cent per K.G Wederverkoopers belangrijke korting. J. PRUISSEN's BRANDSTOFFENHANDEL Telef. 35 Nieuwendijk Kassier s D, VAN WIJK. Kantoor geopend DINSDAGS en VRIJDAGS van 610 uur. Binnen enkele dagen, waarin de gedachten van het geheele Neder- landsche Volk terug gaan naar de oorlogsdagen van 1940, in het bijzonder naar de Nederlandsche gevallenen, zal verschijnen het bijzondere boek door den in alle Nederlandsche huiskamers bekenden schrijver, radio journalist G. H. Hoek, met medewerking van Gen. Majoor Oudend jjk; Pastoor Noordman; Dr. Harrestein; Kapelaan Smulders en Dr. Prins Het geheel is uitgegeven in samenwerking met de Ned. Vereen. „Ons Leger", bjj den Uitgever Gebr. Zomer en Keuning éti zal in elk opzicht tegemoet komen aan den drang tot het herdenken en eeren van de gevallenen Het is het eerste boek, dat een volledig beeld geeft van de ont wikkeling van den strijd in Nederland, waartoe verschillende leger commandanten en ook anderen de daartoe noodzakelijke gegevens hebben verstrekt Aan het boek wordt toegevoegd een complete lijst van alle in den oorlog gevallenen, samengesteld door „Ons Leger", met medewerking van het Nederlandsche Roode Kruis en van alle Gemeentebesturen Deze ljjst werd nog nooit gepubliceerd Nadruk ervan is verboden Deze belangrijke Nationale Uitgave omvat 208 pag. en is gebonden in linnen stempelband voorzien van stofomslag en kost f3.25 Dit boek hoort in elke boekenkast van ieder rechtgeaard Nederlander, temeer daar een deel van de opbrengst wordt gereserveerd voor het nationale oorlogsmonument, dat na den oorlog zal verrijzen By de Firma L. J. VEERMAN is de inteekening reeds opengesteld Verzuimt niet om vandaag nog een ex. te bestellen, daar de aan vraag naar dit Nationale bezit buitengewoon groot is Telefoon No. 19

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1941 | | pagina 3