Plaatselijk Nieuws Advertentiën een LÜCfiTBANDWAGEN Rechtzaken Ingezonden Gevonden en verlore RVO! irwerpen Burgerlijke Stand VnlpiaitoudttS Michael's Ijzerhandel W. TIMMERMANS ZONEN, erduisteringspapier IJ N. v. H.'tjes I Distributie- mededeelingen. ssen, Van N. v. H.'tjes geen bewijsnummers REGISTERS Rijwielhandelaren Manufacturiers het woonhuis met schuitje en A in diverse kleuren met volle garantie in prijzen van J 4,50 - f 6- f 7, en f8 Adverteeren doet verkoopen Aan mijn geachte Clientele! de struikhei bloeit, die vooral dit jaar zoo bijzonder mooi is, dank zij de over dadige regens der laatste weken, en waar op geringen afstand de dennen geuren. En wanneer de zon had meegeholpen, zou men hier van den rijkeren en weel- derigen herfst nog meer hebben kunnen genieten, dan van den vollen zomer. Het spet der jeugd was hier te ge- variëerd, om alles op te sommen en ook minder belangwekkend wellicht voor den lezer. Zelts was hier de niet vermoede mogelijkheid van pootje ba den. Laten we alles kort samenvatten in dit eene: de jeugd genoot. En daar kon het inconveniënt van benoodigde bonnen en het zeer beperkt verkrijgen van versnaperingen, maar weinig aan afdoen. HEUSDEN. Naar wij vernemen, hoopt de WelEd. heer H/ M. Verhuist, Accoun tant-Belastingconsulent te Leiden, op Maandag 22 September 1941 alhier een belangrijke lezing te houden over „De Nieuwe Belastingen". Na afloop der lezing bestaat gelegenheid tot het stel len van vragen. We twijfelen niet, gezien het belang rijke van dit onderwerp, of Vele leden der „Heusdensche Winkeliersver. en ve le met-leden zullen hierbij tegenwoordig zijn. In vele plaatsen trekken deze lezin gen volle zalen. Nadere bijzonderheden met een ex posé der lezing volgt in het nummer van Vrijdag a.s. Morgen, Donderdag 17 Sepit. zal het 10 jaar geloden ziijn, dat de Heusdensche maandmarkt werd inge steld. Uit den aard dier zaak zajli im verband met de tijdsomstandigheden dit feit zonder uiterlijk' vertoon voor bijgaan. Teneinde de voorziening met kaarsen van de belangrijkste verbrui- kersgroepen in den komenden win ter zoo goed mogelijk te kunnen ver zorgen, is het noodzakelijk gebleken, gegevens etc. te verzamelen betref fende de behoefte aan dit artikel. In het 'bijzonder voor het verzamelen van de benoodigde gegevens betref fende de behoefte aan kaarsen voor noodverlichting. Ter verkrijging van deze gegevens is het noodzakelijk, dat door iedere belanghebbende een enquêteformu lier volledig wordt ingevuld en on derteekend, welk formulier verkrijg baar is bij den heer H. Verhoeven,t Opperbrandmeester, Hoogstraat al hier. Maandag 22 Sept. a.s. houdt de damclub V.D. in café „Modern" een algemeene Ledenvergadering, waarmede tevens de speelavonden weer een aanvang nemen. De agenda bevat a.m."ingekomen stukkien. Ballotage nieuwe leden. Voorstel bestuur. Indeeling onder linge competitie. BRAKEL. Bij besluit van den secretaris generaal van het Departement van Binnenlandsche Zaken, is W. J. Pos, met ingang van 1 October 1941, op nieuw tot burgemeester van "de ^ge meenten Brak el en Poederoijen be noemd. SLEEUWIJK. Met het in gereedheid brengen van den toegangsweg aan deze zijde van de Merwede naar de nieuwe brug is men druk bezig. De ter plaatse ont-i eigende woningen zijn zoo goed als alle (reeds afgebroken. De Sleeuwijk- Schen dijik daar ter plaatse heeft een groot deel harer bebouwing verloren en heeft daar een geheel ander voor komen gekregen. SPRANG. Ten nadeele van zekeren B. wer den een tweetal kippen gestolen. Den dader bleet tot op heden onbekend. In de morgengodsdienstoefening van a.s. Zondag zal in de Ger. Ikerk al hier met het oog op den nood der tijden een bidstond worden gehouden. VEEN. Naar wij vernemen wordt door de zangvereeniging alhier getracht, weer met de wekelijksche repitities te be ginnen. Een vergadering hiertoe is reeds gehouden. WOUDRICHEM. De heer Jan Borg B.Jzn. al hier is benoemd tot ambtenaar op het Distributiekantoor voor het Land van Heusden en Altena te Alnikerk. De Commissaris der provin cie Noordbrabant heeft aan de wet houders J. Kuijpers en W. Viveen dezer gemeente ontheffing verleend van de verplichting hun ambt als hoofdberoep te vervullen. WAALWIJK. De ambtenaren van den Cri sis-controledienst in samenwerking mét de gemeentepolitie, zijn alhier een sluikhandel in bloem, tarwe en mais op het spoor gekomen. Twee personen, zekere S. en H. zijn in ver band hiermede gearresteerd. Duizend kilogram bloem, tarwe en mais is in beslag genomen. Deze voorraad vond men bij S. Beide ge arresteerden zijn werkzaam op een meelfabriek. Het onderzoek duurt nog voort. BONAANWIJZING KAAS EN EIEREN. KAAS. De secretaris-generaal van bet de partement van landbouw en vissche- rij maakt bekend, dat in den ver volge, evenals bij bloem, e.d. het ge val is, per periode van vier weken, vier bonnen zuilen worden aangewe zen, welke 'elke recht geven op het koopen van 100 gram kaas. In verband met het bovenstaande is bepaald, dat de bonnen 34, 35, 36 en 37 elk recht geven op het koopen van 100 gram kaas tot en met 4 October a.s. Het zal in vele gevallen niet mo gelijk zijn voor de winkeliers om op alle bonnen de vereischte hoeveelheid kaas af te leveren. In verband hier mede wordt het publiek verzocht niet dadelijk alle aangewezen bonnen in te wisselen, doch hiermede nog eeni- gen tijd te wachten dan wel slechts een gedeelte der bonnen in het be gin van de distributieperiode in te wisselen en de rest een of twee we ken daarna. EIEREN. Na Zaterdag 20 September zalvoor- loopig geen bon meer voor het koo pen van eieren worden aangewiezen. De beschikbare hoeveelheid eieren zal voorshands uitsluitend voor zieken e.d. verkrijgbaar worden gesteld. In verband hiermede zijn de noodi- ge voorzieningen getroffen om den handel in bet bezit te is tellen van de voor de aflevering op bonnen voor „een ei" en toewijzingen voor zieken huizen e.d. benoodigde hoeveelheden eieren. De aandacht van grossiers en detaillisten wordt gevestigd op de desbetreffende officieele publicaties. Onlangs werd er reeds op gewezen, dat in verband met de wegens de slechte veevoederpositie onvermijde lijke inkrimping van den pluimveesta pel te weinig eieren beschikbaar zou- Met dank aan God geven wij kennis van de voorspoedige geboorte van onze Dochter, CORNELIA ANNA. v. d. Kolk Z. vv% Kolk- 17*$hoven. Eethen, 12 Sept. 1941. TE KOOP: met prima banden, W. TIMMERMANS Telef 14 Veen. voor ingevolge de nieuwste bepalingen bevattende aanteekeningen voor 1. Nieuwe banden f- 2. Bruikbare- en/of bruik baar te maken banden 3. onbruikbare banden. Vanaf 75 cent. Voor Voorraad- administratie Textielproducten. Vanaf 75 cent. Firma L. VEERMAN Boekhandel Heusden den komen om de distributie van een ei per week te kunnen volhouden en dat het moment, waarop de dis tributie gestaakt zou moeten worden, in het zicht kwam. Dit moment is thans gekomen. De eieren, die nog beschikbaar komen, zullen in de eerste plaats worden bestemd voor ziekenhuizen en zieken. Overschotten, die hiervoor niet dadelijk noodig zijn, zullen voorloopig worden opgeslagen en worden bestemd voor bijzondere instellingen en bijzondere omstandig heden. Er wordt een regeling voorbereid om de voorziening der zieken, ook straks, wanneer de inkrimping van den pluimveestapel haar beslag zal hebben gekregen en de eierproductie nog verder gedaald zal zijn, zoo goed mogelijk in de hand te hebben. Hierbij zal rekening moeten wor den gehouden met plaatselijke om standigheden en met de vervoersmo gelijkheden. Ziekenhuizen en detail listen, die in de eerstkomende we ken moeilijkheden mochten ondervin den om van hun gewone leveranciers de voor zieken noodige eieren te be trekken, kunnen hun grossiers ver zoeken, zich voor inlichtingen tot de Nederlandsche Centrale voor eieren en pluimvee te De Bilt te wenden. TURF ALS BRANDSTOF. Het A.N.P. meldt: In dezen tijd tracht iedereen zijn brandstofvoorraad zoo goed mogelijk aan te vullen. Velen, die in normale tijden er niet aan zouden denken, turf voor huisbranddoeleinden te koo pen, haasten zich nu zooveel mogelijk van deze brandstof in te slaan. Het bezwaar is echter, dat het voor een leek ten ©enen male onmogelijk is de goede van de slechte turf te onder scheiden. De goede turf moet hard en vast zijn. Doch ook slechte turf kan hard en vast zijn, terwijl ook de kleur geen uitkomst kan bieden. Geen wonder, dat veel uiterst infe rieure turf het pubhek als goede turf wordt aangeboden en gretig wordt gekocht. Wij kunnen den koopers dan ook. aanraden: koop Uw turf bij een ver trouwd adres en wel bij Uw brand- stoffenhandelaar, waar U steeds Uw brandstoffen heeft gekocht. Zooals U weet, geven de bonnen 05, 06 en 07 van de bpnkaart, „haar den en kachels J" en de bonnen 05, 06, 07 en OS van de bonkaart, „haarden en kachels K" tot 31 De cember a.s. recht op het koopen van 195 kg pers turf (300 stuks) of 200 kg baggerturf (450 stuks) of 275 kg uit de Peel afkomstige turf of 200 kg overige soorten turf. De genoemde bonnen kunnen later alsnog geldig worden verklaard voor het koopen van alle soorten vaste brandstoffen. Tevens weder verkrijgbaar GROENE CARBOLINEUM Hoewel dus velen die bonnen nog bewaren, gaan anderen in het idee, wat ik heb, ertoe over nu met deze bonnen turf te koopen. Zooals gezegd doen deze koopers goed er op te letten bij vie zij koo pen. Vooral in het Westen des lands zijn er „leurders", die aan de wonin gen absoluut waardelooze rommel als „turf' te koop aanbieden. Deze „turf is meestal afkomstig van gelegen heidsveenderijen. Uiteraard hebben dergelijke leurders geen vergunning van het Rijkskolenbureau om hun handel uit te oefenen, en worden, in dien zij worden gesnapt, ernstig ge straft. Wat natuurlijk het koopen van der gelijke „turf" aantrekkelijk maakt, is dat in vele gevallen de koop zonder inlevering van bonnen tot stand kan komen. Doch in een dergelijk geval is men er zeker van waardelooze rom mel te ontvangen, want behalve de z.g. aanmaakturf, welke „bonvrij" is, is goede turf slechts tegen inlevering van bonnen te koop. De aanmaakturf, welke als brand stof niet geschikt is, kan men ge makkelijk van de hrandstof onder scheiden, doordat zij los is en gemak kelijk met de hand kan worden ver brokkeld. Nog vestigen wij er de aandacht op dat niet elke haard of kachel ge schikt is met turf gestookt te wor den. Ook in dit opzicht kan men zich teleurstellingen besparen door tij dig vakkundig advies in te winnen. Wij kunnen dus niet nadrukkelijk genoeg den raad geven: weest voor zichtig bij het koopen van uw turf en denkt niet slim tie zijn turf zon der bon te koopen. Heeft men zijn turf eenmaal in huis, zorg dan, dat ze droog en luch tig wordt opgestapeld, luchtig wil hier zeggen zoodanig, dat de lucht zooveel mogelijk toegang tot de af zonderlijke turven heeft, zoodat deze nog zooveel mogelijk drogen. Stapel ze in ©en droge ruimte in dubbele rijen, elke rij op korten af stand van de andere. BOSSCHE RECHTBANK. Diefstal te Eethen. De rechtbank te 's Bosch heeft vonnis gewezen in be strafzaak tegen L. A. J. D., werkman te Waalwijk, gedeti neerd, aan wien ten laste was gelegd, dat hij op 10 Juli j.l. te Eethen een rijwiel benevens een zilveren horloge van A. v. d. Wetering had weggenomen. Deswege waren tegen hem acht maan den gevangenisstraf geëischt met aftrek van voorarrest. De rechtbank heeft ver dachte thans veroordeeld tot een gevan genisstraf Van zes maanden met aftrek van preventiet. Geachte Redactie, Zouden wij met een enkel woord de aandacht uwer lezers mogen vra- gen voor den nieuwen cursus der Avondteekenschool alhier, die op Woensdag 1 October a.s. zal aanvan gen? Er wordt hier namelijk aan de jonge ambachtslieden van Heusden en omgeving de gelegenheid gebor den, de komende lange winteravon den nuttig te besteden door het orif- derricht onzer school te vólgen én op deze wijze de vakkennis te ver werven en uit te breiden, welke noo dig is om hen geschikt te maken voor een betere positie in het leven. Ondei richt wordt onder meer ge geven in Handteekenen, Lijnteeke- nen, Scheepsbouw, Machinebouw, Woningbouw, Schilderen, Schoenma ken, Nederl. Taal, Rekenen, Handels kennis enz. De lessen ïijn ,óp Maanf- dag-, Dinsdag-, Woensdag- en Vrij dagavond van half zeven tot 9 uur, gedurende de maanden October t. m. Maart a.s. Ouders, hidien U kinderen hebt, die voor dit onderwijs in aanmerking komen, raden wij U dringlend aan, hen naar de Avondteekenschool te zenden. Hier toch krijgen ztij grondig! vakonderwijs, waarvan zij hun gle- heele leven profijt zullen trekken. In schrijving van nieu,we leerlingen kan dagelijks geschieden bij den Direc teur der s chooi, den heer W. Knaojp, Scheepsfwerf O 10, te Heusden. Tenslotte willen wij "nog wijzen op de Tentoonstelling van werkstukken op Zaterdag; 27 September a.s., 'des avonds van 67 ,u,ur in het gebouw der school, na afloop, waarvan uitrei king van diploma's en prijzen. Leer lingen, Oud-leerlingen, Ouders eri verdere belangstellenden worden hierbij uitgenoodigd, op dezen avond aanwezig te zijn. Komt allen, en steunt door uw belangstelling het nuttige werk onzer school. Het Schoolbestuur. VERLOREN: onder Oenderen vanat de Doeversehe steeg naar de Meer hoek 2 boterkaarten en van het Algem. Distributieboekje de kaarten „Alge meen" A 5. Terug te bezorgen bij P. A. Kramer, B 75, Genderen. HEUSDEN. OndertrouwdH. v. Eisch, 32 j. en A. H. van Bijnen, 22 j. Getrouwd Joh. v. Oosterhout, '26 j. en A. C. J. W. den Engelse, 27 j. Notaris Hollestelle te Andel (N.-Br.) is voornemens op VRIJDAG 19 SEPTEMBER 1941 bij inzet en op VRIJDAG 26 SEPTEMBER 1941 bij t q e s 1 a g, jtelkens des voormiddags^Ae halLtwaalf (Off. tijd), in Cafe\Van den Heuvel te Nieuwendykjia het openbaar te verkoopen, %n de erven van Mej. de W^d. Noorloos- Dolislager aan den buitendijk A 114 te Nieuwendijk, bewoond door G H. Heijstek, kadaster Emmikhoven D 740, groot 2.90 Aren. Aanvaarding en betaling 1 No vember 1941. Verkrijgbaar in den Boekhandel FIRMA L. J. VEERMAN Heusden. ZOO JOIST ONTVANGEN: een kleine zending BLAU^VE (Keulsche) en BRUINE (Belgische) Telefoon No. 14 AALBURG. KASSIERS EN COMMISSIONAIRS IN EFFECTEN. WAALWIJK. TELEFOON No. 55. Koopen en Verkoopen Effecten. Verzilveren binnen- en buitenlandscba coupons. Belasten zich met het nazien van uitlotingen. Verhuren loketten in htm brand- en inbraak- vrije kluis. Prijzen naar grootte der kastjes. Verrichten verder ALLE BANKZAKEN. Bezorgen ALLE ASSURANTIËN. aan rollen van 10 Meter en los 50, 100, 120 en 150 c.M. breed EERMAN s BOEKHANDEL HEUSDEN Prijs per advertentie van hoogstens 6 regels enkele kolom. Bij éénmaal plaatsing f0,63. Bij tweemaal plaatsing f 1,19. Bij driemaal plaatsing f1,55. (BIJ .VOORUITBETALING). Te koop: +/1400 droge NO EK \^.lmkerk bij T. B 48 INMAAKPOTTEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1941 | | pagina 3