voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Uitgave FIRMA L. J. VEERMAN - HEUSDEN. No 6319 Vrijdag 4 December 1942 VERD U1STEREN Binnenland Distributie mededeelingen VAN ALtEHt Dit blad verschijnt VRIJDAGMIDDAG. Abonnementsprijs: per 3 maanden franco per post beschikt f 1.30. Bij onze agenten 1 cent per week Int. Telefoon no. 19. Postrekening no. 61525. AdvertentiSn24 m.M. f 1.29. Elke m.M. meer 57s cent. Qroote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Vrijdagmorgen 9 uur ingewacht. Officiëele Landbouwmededeelingen voor de Provincie Noord-Brabant Wijziging van de Loon belasting Waar niet is, verliest de gebruiker zijn recht GEMEENTE HEUSDEN. GEMEENTE ALMKERK. Laat hen niet wachten! Leg reeds n u Uw offer gereed voor de collecte van Winterhulp! Giro 5553. GEMEENTE DUSSEN. GEMEENTE EETIIEN. Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Bewaarvergoeding Poot aard- appelen Oogst 1942. De totale bewaarvergoeding v. poot aardappelen, welke in rekening mag worden gebracht, bedraagt 25 ct. p. 101 kg. voor pootaardappelen, geleverd tus- schen 15 Nov. en 1 Februari. Na 1 Febr. zal voor poters der vroege ras sen: Eersteling, Frühmolle, Ideaat, Mag neto, Geelbloem, Limosa en Roode Eer steling-f 1,25 als bewaarvergoeding mo gen worden berekend, voor de overige rassen f 0,75, Vervoer van Stroovlas Zooals bekend, mag de afname van vlas door vlassers en handelaren alleen geschieden op machtiging van tie On dervakgroep Vlasbewerkende Industrie welke door den kooper aan den leve rancier moet worden overhandigd. Te vens moet het vervoer van teler naar vlasser of handelaar en van den vlasser naar den handelaar steeds gedekt zijn door een ver vee rb^ wijs, waarvoor het door den plaatselijk bureauhouder af gestempeld formulier B van de mach tiging gebruikt wordt. Dit formulier mag slechts voor eenmalig vervoer ge bruikt worden. Indien nu b.v. iemand bijl een plaatselijk bureauhouder komt ter afstempeling van een machtiging tot afnamevan 10.000 kg stroovlas en indien deze partij vervoerd wordt met 5 wagens, waarop 2000 kg kan worden geladen, dan moet iedere vracht door een afzonderlijk vervoerbewijs ge dekt zijn. De p.bh. geeft daarom 5 ver voerbewijzen af. De afgestempelde mach tiging moet met de eerste vracht worden meegegeven en aan den ontvanger van het stroovlas worden overhandigd. Ook alle door den p.bh. afgegeven vervoer bewijzen moeten na elke vracht aan den ontvanger worden afgegeven. Extra-levering van Rundvee. Op 18 October bleken verscheidene veehouders abnormaal veel vee op hun bedrijf te hebben, veel meer dan'b.v. op de registratiekaarten van Augustus en September vermeld was. Het vee boven één jaar, dat op 18 Oct. meer aanwc zig was, dan het gemiddelde van dc re gistratiekaarten vaii 23 Aug. of van 20 Sept., vermeerderd met 10 pCt., oi méér dan de hoogste toewijzing dei toewijzing van 1 Dec. 1941 of 1942, wanneer deze hooger is dan bovenbe doeld gemiddelde, zal worden aangesla gen tegen 200 kg per rund. Vrijstel ling Fie rf stka 1 veren In de beperkingsperiode van 1 Dec. tot 1 Maart zullen vaarskalveren bene den één jaar met een zekere leverings plicht worden belast, als het aantal aan wezige vaarskalveren meer bedraagt dan een vijfde van het bedrijfsmaximum. Voor herfstkalveren echter, die gebo ren zijn na 30 September 1942, is be paald, dat zij vrij boven het toegestane aantal jongvee mogen worden aange houden. Kalveren die per 1 Dec. een gewicht hebben van 70 kg. of minder, zullen onder deze vrijstelling vallen. Indien van zwaardere kalveren kan worden bewezen, dat ze na 30 September ge boren zijn, geldt daarvoor dezelfde be paling. Alle bovengenoemde kalveren zullen dus ook vrij van aanslag zijn en er zal in 1943 geen aanslag op rusten. Nu kan het voorgekomen zijn, dat veehouders voor hun kalveren, geboren na 30 Sept., een extra-toewijzing hebben aangevraagd, zoodat daarop ook een aanslag van 110 kg rust. Om dezen aanslag weer ongedaan te maken, dienen deze veehouders zich onverwijld in verbinding te stellen met den p.bh. Inlevering vervoerbewijzen rundvee. Nogmaals wordt de aandacht er op gevestigd, dat vervoerbewijzen rundvee binnen 2 maal 24 uren moeten, worden ingeleverd bij den p.bh., daar anders moeilijkheden voor den betrokkene hier uit kunnen ontstaan. Verkoop Fokstieren op voor- loopig Identiteitsbewijs. Meermalen worden fokstieren ver kocht, waarvan het definitief identiteits bewijs nog niet is afgegeven. Deze stieren zijti slechts voorzien van een voorloopig identiteitsbewijs, het geen niet voor overdracht vatbaar is, zoodat de desbetreffende stieren niet verkocht kunnen worden? Koopers van dergelijke stieren moeten er steeds op letten, dat bij aankoop van deze run deren geldige papieren aanwezig zijn, d.w.z. definitieve identiteitsbewijzen af gegeven door een of andere L.C.O. Na %an- ep verkoop moet de naam van kooper en verkooper achter op de schets worden ingevuld. Andere papie ren, zooals zwarte foto's van het Stam boek, hebben voor ons geen waarde en zonder een geldig identiteitsbewijs mag de stier niet worden aangehouden en wordt bij levering niets op den leveringsplicht afgeschreven. In de toepassing, van de Loonbelas ting zijn, blijkens de laatst verschenen verordening, eenige belangrijke wijzi - - Zaterdag 5 Dec. Zondag 6 Dec. Maandag 7 Dec. Dinsdag 8 Dec. Woensdag 9 Dec. Donderdag 10 Dec. Vrijdag 11 Dec. ming dóór de werkgevers en ook de werknemers van belang is. Plaatsruimte belet ons tot het geven van een uitvoe rige beschouwing, zoodat vvij ons tot eet strikt noodzakelijke mcelen beperken. Werden tot dusver de op het laatst van het jaar door eiken werknemer in te leveren werknemersverklaringen in dubbel ingediend, zoo is dit thans terug gebracht tot één exempl'aar. De loonbelastingkaarten blijven voort aan steeds onder berusting van den werkgever, ook indien een werknemer in den loop van het jaar de dienstbetrek king verlaat. Vervolgens moet voor ie- ieren werknemer, die in den loop van iet jaar in dienst treedt steeds een ïieuwe loonbelastingkaart worden aan gelegd, nadat de betrokken werknemer erst een nieuwe werknemersverklai ing veeüoingeleverd. De aftrek van meerderjarige kinderen welke tot dusverre op de werknemers- verklaring kon worden verzocht, zal voortaan eerst worden verleend nadat Je inspecteur heeft beslist, dat hierop ianspraak bestaat. Meent een werkne- ner dus recht te hebben op kinderaf trek voor meerderjarige studeerende kin deren of kipderen die worden opgeleid voor een beroep en op zijn kosten wor den onderhouden, dan zal hij zich met een gemotiveerd verzoek tot den in specteur van zijn woonplaats moeten richten. De daarop ontvangen beschikking be hoort de werknemer dan bij zijn werk gever in te leveren, die deze beschik king bewaart bij de loonbelastingkaart, nadat hij daarop en op den loonstaat, den inhoud van die beschikking heeft overgenomen. Verloot de werknemer in den loop van het jaar zijn dienstbetrek king, dan moet de werkgever hem die beschikking wederom ter hand stellen. Aan het einde van het jaar moet dë werkgever de aanwezige beschikkingen met de loonkaarten en loonstaten aan Jen inspecteur inzenden,. Ook de beslissingen op de verzoe ken tot het verkrijgen van verminde ring van loonbelasting inzake hoogere beroepskosten of buitengewone lasten worden niet meer door den inspecteur op de loonbelastingkaart aangeteekend. Bij het doen van deze verzoeken be hoeft de loonbelastingkaart niet meer te worden overgelegd. De werknemer ontvangt van den inspecteur een be schikking, welke hij aan zijn werkgever ter hand moet stellen. Deze neemt de gegevens op de loonkaart en loonstaat over en stelt bij vförlati.ng van de dienstbetrekking die beschikking, weder aan den werkgever ter hand. Aan het einde van het jaar moeten de bij den werkgever berustende beschikkingen, te gelijk met de loonbelastingkaarten aan den inspecteur worden ingezonden. Werd tot dusverre voor een werkne mer slechts een loonbelastingkaart en loonstaat aangelegd wanneer het loon meer dan f 43 per maand of f10 per week bedroeg, thans moet voor iederen werknemer, ongeacht de hoegrootheid van het loon, steeds een loonkaart en loonstaat worden aangelegd. Dit geldt evenwel niet voor werknemers die uit sluitend huiselijke verdiensten verrich ten. Eerst als het loon van deze cate gorie van werknemers meer bedraagt dan f48,10 per maand of f 11,10 per week, moeten deze bescheiden worden aangelegd. Vervolgens moet hij, die werkgever is van meer dan een werknemer, die niet uitsluitend huiselijke diensten ver richt, voortaan een verzamelloonstaat bijhouden. Na afloop van het jaar moet deze aan te houden verzamelloonstaat, tegelijk met de loonbelastingkaarten benevens de hiervoor bedoelde beschikkingen, ter in spectie worden ingeleverd. Ten aanzien van de werkgevers die achterstallig blijven in het doen van aangifte en het afdragen van de inge houden belasting is thans de mogelijk heid-geopend om ambtshalve een aanslag op te leggen, welke naar schatting wordt vastgesteld. Bij het in te dienen bezwaar- en be roepschrift zal dan op den werkgever de verplichting rusten om aan te too- nen dat de opgelegdeii aanslag onjuist is. Voor de werkgevers dus een aanspo ring om, ter vermijding van kosten en lasten, steeds op tijd de aangifte te doen en de belasting af te dragen. Hij, die ophoudt werkgever te zijn, is voortaan verplicht hiervan bericht te zenden aan den inspecteur en tegelijk de loonbelastingkaarten, beschikkingen en verzamelloonstaat in te leveren. Ook het tarief van de inkomstenbe lasting is vanaf 1 Jan. 1942 verhoogd met 10 pCt. Deze verhooging was te voorzien daar de loonbelasting sedert 1 Juli 1942 met een dergelijk percentage was verhoogd. Bij overgangsbepaling is bepaald, dat voor hen, wier zuiver inkomen in 1942 geheel of gedeelte-in komsten bestaat, de belasting verminderd wordt met de helft van het verschil tussschen de belasting, welke volgens de nieuwe tabel verschuldigd is over een zuiver inkomen, en het bestaande uit de aan Koonbelasting onderworpen, inkomsten, en de belasting Welke vol gens de oude tabel verschuldigd is over een zelfde inkomen. Omtrent dit laatste onderwerp hopen wij gelegen heid te hebben daarop terug te komen. 's morgens tot 's avonds vanaf .8.30 4.31 8 31 4.30 8.32 4.30 8.33 4 30 8.35 4.29 8.36 4.29 8.37 4,29 toezicht jeugdige personen overtreding van de voorschriften van dit besluit of een krachtens dit besluit uitgevaardig de beschikking mogelijk maken 2) exploitanten van de genoemde gelegenheden, die jeugdige personen overtreding van de genoemde bepalin gen mogelijk maken. Dit besluit is Woensdag 2 Decem ber in werking getreden. ker is toegestaan, nauw verband houdt met het beschikbare kwantum kolen. Het rantsoen zou dan ook stellig hoo ger zijn dan het is, indien dit met het oog op de huidige kolenpositie moge lijk ware. Het behoeft geen betoog, dat de directies der gas- en electriciteits- bedrijven niets liever zouden doen, dan de verzoeken om een lvooger rantsoen in te willige^ In het algemeen is zulks echter helaas niet mogelijk. Er zullen zelfs zooals men dézer dagen heeft kunnen lezen straffere maatregelen genomen .jvordcn tegen degenen, die iiet hun toegestane rantsoen gas en electriciteit .overschrijden. Jammer genoeg zijn er nog verbrui kers, die den reden en dus de nood zakelijkheid der rantsoencering niet kun nen of willen inzien. Anderen, die overi gens niet van inzicht zijn ontbloot, put ten zich uit in liet ontdekken van mo tieven. waarop speciaal voor hen een hooapr rantsoen zou moeten worden vastgesteld. Meestentijds ervaren dez verzoekers, dat hun verzoek niet kan worden ingewilligd. Dit behoeft niet zoo heel erg te verbazen. De verzoeken mogen redelijk zijn, de kolenpositie laat niet toe, dat het rantsoen wordt ver hoogd. Een ieder,, die meent aanspraak te kunnen of moeten maken op meer dan hij heeft, bedenke, dat waar niet is zelfs de gebruiker zijn recht verliest. DE POLITIEDIENST IN GEMEENTEN. DE noodzakelijk achtte, ook in verband met de bezwarende omstandigheid, dat Soe- terbeek reeds éénmaal een waarschu wing ter zake prijsopdrijving had ont vangen, en andermaal een. verbalisee- rend ambtenaar van de Prijsbeheersehing met een bedrag van f 100 had trachten om te koopen. De veroordeeling luidde een boete van f 7500, alsmede betaling van de proees-kosten, ten beloope "van f 375,- van welk vonnis de Inspecteur openbaar making gelastte. Besparing op het verbruik van gas en electriciteit is in de tegenwoordige omstandigheden dringende noodzaak ge worden. Het behoeft nauwelijks te wor den aangestipt, dat voor de fabricage van gas en de opwekking van electri citeit kolen noodig zijn en het gas- en BESCHERMING VAN DE JEUGD. s-Gravenhage, 1 Dec. In het Ver ordeningenblad is opgenomen, een be sluit van de secretarissen-generaal van de departementen van Justitie en Op voeding, Wetenschap en Kuïttiui be scherming betreffende bescherming van de jeugd. Hierin wordt o.m. bepaald: -» -Verbod tot verblijf op straat tijdens de duisternis. In het algemeen of voor bepaalde gevallen kan aan jeugdige personen beneden 20 jaar de secretaris-generaal van het departement van Justitie, de bevoegde procureur-generaal, fungee- rend gewestelijk directeur van politie of het plaatselijk hoofd van politie, verbieden, zich gedurende de duister nis of gedurende bepaalden tijd buiten op te houden. Dergelijke "beschikkingen van het plaatselijk hoofd van de politie behoeven de goedkeuring van den bevoegden pro cureur-géneraal, fungeerend gewestelijk directeur van politiedie van den pro cureur-generaal, fungeerend gewestelijk directeur van politie, behoeven de goedkeuring van den secretaris-generaal van het departement van Justitie. Verbod tot verblijf in café s en dergelijken. Aan jeugdige personen benedén. 18 jaar, die zich niet in gezelschap van een opvoeder bevinden, is 't verblijf in café s, restaurants en soortgelijke gele genheden na 21 uur verboden. Aan jeugdige joersonen beneden 16 jaar, die zich niet in gezelschap van een opvoeder bevinden is het verblijf in cafés, restaurants en soortgelijkte gelegenheden verboden. Verbod tot het gebruik van sterken drank. Aan jeugdige personen beneden 18 jaar is het gebruik van sterken drank in den zin van de Drankwet 1931, in cafés, restaurants en soortgelijke gelegenheden verboden. Aan jeugdige personen beneden 18 jaar is het rooken in het openbaar verboden. Aan jeugdige personen beneden 18 jaar, die zich niet in gezelschap van een opvoeder bevinden, is het bijwonen van o penbare variété s en cabaretvoor stellingen na 19 uur verboden. Aan jeugdige personen beneden 18 jaar is het verboden zonder toezicht van een opvoeder gebruik te maken van speelapparaten, welke voor het publiek tegen betaling beschikbaar zijn gesteld, tenzij het gelegenheden betreft, welke zich in de opénluc'n(t bij kermissen, jaarmarkten of dergelijke vermakelijkheden bevinden. De verbodsbepalingen zijn niet van toepassing ten aanzien van bijeenkom sten van het arbeidsgebied van de Nati- onaal-Socialistische, Duitsche Arbeiders partij en van de Nationaal-Socialistische Beweging der Nederlanden, alsmede voor leden ^van den Nederlandschen Arbeids dienst' in uniform. De verbodsbepalingen zijn wijders niet van- toepassing ten aanzien van jeugdige personen, die kunnen aantoonen, dat zij op reis zijn. Jeugdige personen die in strijd han delen met de voorschriften van dit be sluit of een krachtens dit besluit uitge vaardigde beschikking, worden gestraft met plaatsing in een tuchtschool voor ten hoogste drie maanjden of met geld boete van ten hoogste vijfhonderd gul den. Met hechtenis van ten hoogste zes maanden of met geldboete van ten hoogste duizend gulden worden gestraft: Het Verordeningenblad bevat een ver ordening van den Rijkscommissaris voor iet bezette Nederlandsche gebied be treffende den politioneelen dienst in de gemeenten. Hierin wordt o.m. bepaald, dat'de politioneele dienst in de gemlëenten wordt waargenomen door: 1eigen ambtenaren der gemeente (gemeentepolitie)2) de marechaussee. De secretarissen-generaal van de de partementen van justitie en van binnen- landsche zaken wijzen de gemeenten aan, waarin de politioneele dienst door eigen ambtenaren der gemeente wordt waargenomen. Voor zoover een derge lijke beschikking niet wordt uitgevaar digd, is het bepa,alde onder 2 van toe passing. Voor zoover de politioneele dienst door de marechaussee wordt waarge nomen, is deze aan de zakelijke beve len van den burgemeester als hoofd van politie gebonden. Bezoldigde gem.-veldwachters worden niet meer aangesteld. Voor zoover de politioneele dienst door eigen ambtenaren der gemeente wordt vervuld, gaan de bezoldigde gem.- veLdwachters over naar de gemeentepo litie. In de overige gevallen gaan d'e bezoldigde gem.-veldwachters en andere ambtenaren der gem.-politie, met uit zondering van de administratieve anvb .fenaren over naar de marechaussée. De werkzaamheden der marechaussée op strafrechtelijk gebied blijven door deze voorschriften onaangetast. De secretarissen-generaal van de de partementen van justitie en van binnen- iandsche zaken vaardigen de ter uitvoe ring van deze verordening noodzakelijke voorschriften uit. Deze verordening is 1 Dec. 1942 in werking getreden. OVERHEIDSPERSONEEL EN INSIG NES WHN EN NVD. De secretaris-generaal van het de partement van Binnenlandsche Zaken heeft het volgende bepaald: le. De speldjes van - de collecten voor de Winterhulp mogen op de da gen, waarop de inzameling plaats vindt, door liet overheidspersoneel in dienst of bij gekleed gaan in uniform gedra gen worden. 2e. Het algemeene insigne van de Winterhulp (het zg. klaverbladinsigne, zoomede het insigne van den Nederland schen Volksdienst mogen door het over heidspersoneel in dienst in burgerklee ding gedragen worden. Het dragen van deze beide insignes in uniform is echtier niet geoorloofd. van DOODSTRAF VOLTROKKEN. s-Gravenhage, 1 Dec. Bij vonnis het Deutsche Obergericht van 8 October 1942 is Gerardus Marie Theo- dorus Putter, wegans het in bezit hebben van verboden wapens ter dood veroor deeld. In weerwil van alle oproejaen tot inlevering der wapens heeft Putter een pistool met scherpe patronen, een ploer- tendooder en een dolk in zijn bezit gehad en getracht schietwapens te koo pen. Het vonnis is, nadat de mogelijkheid van gratieverleening onderzocht was, vandaag voltrokken. ZIJN VROUW VERGIFTIGD. Tegen den 29-jarigen Tilburgschen bakker J. M. A. v. Hees, die er van verdacht wordt zijn vrouw met arseni cum om het leven te hebben gebracht, en die deswege door de rechtbank te Breda tot 15 jaar met terbeschikbaar stelling van de regeering is veroordeeld, heeft de advocaat-generaal bij het Bos sche Hof, waar'deze zaak in hooger be roep diende, bevestiging van dit vonnis geeischt. De officier van Justitie in Breda had destijds levenslang gevraagd. Op 14 Dec. a.s. zal het Hof vonnis wijzen.' LEDERHANDELAAR TE KAATSHEU VEL MET f7500 BEBOET. Door een prijzencontrole, die in den loop van dit jaar bij verschillende le derhandelaren is gehouden, kwam vast te staan, dat C. Soeterbroek, handelaar in leder en wonende te Kaatsheuvel, Marktstraat 43, zich door het verhoogen van de geoorloofde winstmarge bij den verkoop van rubberhakken, aanmerke lijke extra verdiensten had weten te verschaffen. Terwijl de geoorloofde winst per dozijn f 3,52 mocht bedragen, verdien de S. hier f 44,27 op, zoodat de winst marge steeg tot 1157 pCt. Een derge lijke wijze van berekenen heeft deze handelaar, naar een onderzoek heeft kunnen uitwijzen, veelvuldig toegepast, zoodat de Inspecteur voor de Prijsbe- rlin Anr,- Un/rrcr-Viinrr c.Rrvcrh c+EÊH£Iontreden GROSSIER VERKOOPT TEGEN TE HOOGE PRIJZEN. Dfe grossier in Groenten en Fruit J. v. d. S. te Oudheusden kwam dezen zomer in botsing met ambtenaren van de Prijsbeheersehing, daar deze hadden bemerkt, dat v. d. S. o.m. tomaten tegen hoogere dan de geoorloofde prij zen aan winkeliers te Eindhoven, had afgeleverd. De prijzen, die hij berekende, wa ren o.m. f 40 voor 100 kg tomaten in plaats van den vastgestelden prijs van f 37. Voor een partijtje uien, dat f 3, mocht kosten, liet hij zijn afnemers f 4,50 betalen. Deze en nog meerdere overtredingen van de vastgestelde prijzen voor groen ten waren voor den Inspecteur voor de Prijsbeheersehing te 's-Bosch aanlei ding om v. d. S. een boete van f 200 op te leggen. ERNSTIG SPOORWEGONGELUK BIJ SLIEDRECHT. Op 27 Nov., tegen half 7 des avonds is een passagierstrein uit de richting Geldermalsen op het station Sliedrecht op een stilstaanden personentrein ge reden. Afgezien van materieele schade zijn bij dit ongeluk helaas ook perso nen gedood en gewond. Nederlandsche en Duitsche assistentie waren terstond ter plaatse. De bergings- en opruimings werkzaamheden der Spoorwegen wer den door personeel der Duitsche spoor wegen en Duitsche militaire artsen ver richt. IN WERKVERRUIMING TEWERKGE STELDE ARBEIDERS. De in de werkverruiming tewerkge stelde arbeiders, die eens in de drie weken met verlof gaan, zullen bij het komende Kerstverlof van den kokbe heerder een bewijs MD 27 ontvangen, alsmede een ontslagbewijs. Op deze be scheiden zullen zij bij den distributie- dienst in de plaats van inwoning hun distributiebescheiden kunnen afhalen. Zij zullen dan tevens op vertoon van. het ontslagbewijs den bon 446 Algemeen ontvangen, die is aangewezen, voor het extra rantsoen boter, dat met de Kerst dagen beschikbaar wordt gesteld. De bij particulieren ingekwartierde arbeiders dienen echter spoedig aan hun kwartiergever den betreff enden bon (No. 446 Algemeen) op te vragen, zoodat zij die aan hun familieleden kunnen op zenden én deze voor den 6en, Dec. bij hun winkelier kunnen inleveren. Deze regeling geldt niet voor de te werkgestelde arbeiders in den N. O.- Polder. Zij ontvangen voor de verlof periode losse rantsoenbonnen en even eens een lossen rantsoeribon voor deze extra beschikbare boter. Vaste brandstoffen. Aanvraagformulieren voor vaste brandstoffen voor kamer- en pension bewoners, benevens kookkolen voor pen sions en extra toeslag voor groote gezin nen," moeten duidelijk ingevuld wor den ingeleverd op Dinsdag 8 Dec. a.s. van 24 uur nam. Formulieren voor Rijwielbandenbonnen. Formulieren voor rijwielbandenbonnen kunnen worden aangevraagd op Maan dag 7 Dec. 1942 van 9 tot half 10 uur des voormiddags: Met het oog op de beperkte toewij zing kunnen alleen zeer dringende ge vallen in behandeling worden genomen. De formulieren moeten nog denzelf den dag worden terugbezorgd. Toeslag bijzondere arbeid. Overeenkomstig nader ontvangen, be slissingen kunnen zij, die in aanmer king komen voor toeslag bijzonderen arbeid, doch wegens telerspremie van granen en .zelfverzbrgers van aardap pelen of melk, werden afgewezen, als nog voor toeslag in aanmerking komen. Deze extra rantsoenen kunnen wor den afgehaald voor de gemeente Almkerk op 10 December van 912 uur in café Dekker. Dussen op 15 December van 912 uur in café Leenmans. Hank op 15 December van 1.304 uur in gebouw St. Antonius. Aanvraagformulieren jnleveren voor de gemeente Almkerk vóór 9 December. Diissen en Hank vóór 14 Decem ber op het Distributiekantoor te Dus sen. Op andere dan bovengenoemde data nrdpn appn aanvrajonp-n morr hehandeld Zeep voor vuilen arbeid melk voor giftigen arbeid. Formulieren voor extra-bonnen voor zeep en melk wegens bijzonderen arbeid moeten worden afgehaald op de aange wezen zittingsuren van den Distributie- dienst.' (Onder het gemeentehuis voor Dussen, in het bondsgebouw voor Hank) Deze formulieren moeten ingeleverd worden bij de reiz. ambtenaren op de Dinsdagen 8 en 15 December. Brandstoffen voor groote gezinnen. Tot 10 Dec. a.s. zijn formulieren verkrijgbaar op alle zittingsdagen van den Distributiedienst. Voor het verkrij gen van de extra-bonnen, vervoege m.en zich met deze formulieren en de stam kaarten van alle gezinsleden bij' de Reiz. Ambtenaren op de Dinsdagen 8 en 15 December. 'Rijwielbanden. De formulieren voor het aanvrageft van rijwielbandenbonnen kunnen tot en met 10 Dec. worden afgehaald en inge leverd op alle werkdagen, behalve op Woensdag en Zaterdag. Textiel. Formulieren voor Textiel wtorden ver strekt op Maandag en Vrijdag van elke week. Deze dienen ingeleverd te wor den op den daaropvolgenden Maandag en Dinsdag. Schoenen. De formulieren voor het aanvragen van schoenenbonnen worden verstrekt op Vrijdag en Maandag. Deze moeten ingeleverd worden op den eerstvolgen- den Maandag en Dinsdag. Dit geschiedt weer in alphabetische volgorde, en wél #p de volgende data: Voor hen, wier namen beginnen met AG, afhalen op 27 Nov. en 30. Nov. Inleveren op 30 Nov. en 1 Dec. (Daar deze data reeds verstreken zijn, kunneh deze per so nerf ook op 7 en Dec. terecht). HM, afhalen 4 en 7 Dec. Inleveren 7 en 8 Dec. NS, afhalen 11 en 14 Dec. Inleveren 14 en 15 Dec. TZ, afhalen op 18 en 21 Dec. Inle veren 21 en 22 Dec. De uitreiking der bonkaarten 13e periode, alsmede zeepkaarten voor kin deren, tabakskaarten, sigarettenkaartén, en versnaperingenkaarten, zal als volgt plaats hebben Voor houders van Boterbonnen (In- vellen K) 'Maandag 7 December 1942 Eethen, van 9.15—10.30 u. Genderen, nr. 1100 van 10.3042.30. Genderen nr. 101164 van 2-3 u. Dinsdag 8 December 1942. Drongelen, van 9.1510.30 u. Meeuwen, van 10.3012.30 u. Bab.-Broek, van 2-3 uur. Voor houders van Vetbonnen (Inleg vellen L) Woensdag 9 December 1942. Eethen, van 9.1511.30 u. Genderen, nr. 130 van 11.3012.30. Genderen nr. 3175 van 1.303 u. Donderdag 10 December 1942. Genderen, nr. 764 64 van 9.1512 u. Bab.-Broek, nr. 150 van 1.303 u. Vrijdag 11 December 1942. Drongelen, van 9.1512 uur. Bab.-Broek, nr. 51108 van 1.303 u. DISTRIBUTIE VAN ZEEP. Tot en met 31 Dec. 1942 geven de volgende bonnen recht op het koopen van de daarachter vermelde hoeveel heden zeep. De met Algemeen 452 ge merkte bon van de bonkaart voor voe dingsmiddelen en de met P eenheidszeep gemerkte bon van de aan kinderen beneden den leeftijd van 8 jaar uitge reikte kaarten geven recht: hetzij op het koojien van een stukje van 24 of 28 gram luchtgevulde eenheidstoiletzeep 40 of 57 pCt.hetzij op het koopen van een stukje van 70 of 75 gram eenheids toiletzeep 14, 15 of 21 pCt.hetzij op het doen wasschen van 5 kg droge vuile wasch. De met Algemeen 453 gemerkte bon en de met P waschpoeder gemerkte bon van de aan kinderen, beneden des leeftijd van acht jaar uitgereikte kaar ten geven recht hetzij op het koojDfen van 250 gram waschpx?eder of zeep- jxteder (oude of nieuwe samenstelling) hetzij op het doen wasschen van 9 kg. droge vuile wasch. De met P toiletzeep gemerkte bon van de aan kinderen beneden den leef tijd van 2 jaar uitgereikte kaarten geeft recht op het koopen van 1 stuk van 50 gram of voor zoover nog voorradig - 75 gram toiletzeep (oude samenstel ling.) De kaarten, waarop de bonnen P een heidszeep, P waschjx>eder en P toilet zeep voorkomen, zullen de distributie diensten in den loop der maand De cember jan betrokkenen uitreiken. Tevens is de geldigheidsduur van de voor eenheidszeep aangewezen bonnen 412, 431, N eenheidszeep en O een heidszeep; van de voor waschpoeder aangewezen bonnen. 413, 432, N wasch- noeder en O waschnoecler en va n de

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 1