M UoKhuyien Co's Bank n. v. EES DISTRIBUTIEBONNEN 1EO Buitenlandsch Overzicht Bekendmaking Plaatselijk Nieuws LET OP!! Correspondentie Rectificatie Qevonden en verloren voorwerpen Rechtzaken Telef. No. 15, Raamsdonksveer. Agentschap van de Amsterdamsche Bank N V Amsterdam.' KRUSCHEN GEMEENTE EETIIEN. GEMEENTE VEEN. GEM. tWIJK EN AALBURG. Wijk C, van 1.302.30 uur. GEMEENTE, WOUDRICHEM. Bij onze vrijwilligers. De mannen kunnen net best met de bevolking vinden; zelfs hun sokken worden gestopt HEUSDEN. AALBURG. ALMKERK. BABILÖNIëNBRQEK. BENEDEN-LANGSTRAAT. DRONGELEN. EETHEN. sGRAVENMOER. GENDEREN. Bonnen welke vervallen (HESSEN. RIJSWIJK. SPRANG. VLIJMEN. WELL'. Brood, beschuit, vleesch, aardappelen melk en tabak 01 A 400 gr. brood of 4 rants, gebak 01 B 50 gr. brood of 72 rants. gebak. 01 75 gram beschuit of 1 rantsoen 01 A 2 kg. aardappelen. 01 B 1 kg. aardappelen. 01 A Tabakskaart, 20 sigaretten, 5 sigaren, 10 cigarillos of 25 gr. tabak. 01 Sigarettenkaart. 20 sigaretten. Suiker, jam, gort, havermout, vermicelli, kaas» bloem, rijst, chocolade en suikerwerk 464 500 gram stroop, jam, enz. 465 250 gram gort of gortmout. 470 125 gram gort of gortmout. 471 1 25 gram havermout. 472 100 gr. vermicelli of maizena. 460, 461, 462 100 gr. kaas per bon. 466, 467, 468, 469 70 gram meel of 4/02 „Reserve'500 gr. rijst. 3/01, 4/01. „reserve", 150 gr. cacao m. suik. 01 100 gram chocolade, per bon. 02,03 100 gram suikerwerk, fier bon. Boter Koffiesurrogaat Petroleum Vaste brandstoffen Zeep 452 en „P Eenheidszeep" 1 stukje Iuchtgevulde of toiletzeep. 453 en „P Waschpoeder", 250 gr. waschpoeder of zeeppoeder. BONNEN BETEEKENEN VOEDSEL.... MITS ER GELD IS I ZORGT VOOR GELD! STEUNT WINTERHULP! GIRO 5553 WIJK EN AALBURG. WIJK. WASPIK. WOUDRICHEM. Kantongereóhl 's-Herlogenbosch. Verstrekt HANDELSCREDIETEN tegen nader overeen te komen voorwaarden. Opent Rek.-Cour. met rentevergoeding. Incasseert Binnen- en Buitenl. Wissels. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten en nazien van Uitlatingen. KOOPT en VERKOOPT vreemd Bankpapier. Verzilvert Cou pons en bezorgt alle Assurantiën. Neemt GELDEN a DEPOSITO, rente vergoeding volgens overeenkomst. VERHUURT SAFE LOKETTEN. (Prijzen naar grootte der kastjes.) SPAARBANK. Spaarboekjes gratis bij eerste storting. Nadere inlichtingen vérstrekt de Directie. Kruschen, hèt middel tegen onzuiver bloed, oorzaak van 'rbeumatiek, hooldpijn, slrfpte Gezondheid voor een cent per dag. BH kpo& tm Dfofl. 0.41.0.76. L47. N.V. Rowairw Distribuliekringkantoof: ALMKERK. De leider van- den Distributiedienst Almkerk maakt bekend, dat het Distri- butiekringkantoor te Almkerk en "éle daaronder ressorteerende bijkantoren, resp. Werkendam, Woudrichem en ge meente Wijk en Aalburg op 2 Januari 1943 gesloten zullen zijn. Uitreiking toeslagkaarten voor zwaren ot zeer zwaren arbeid. Op Woensdag 30 December a.s. Eethen van 9.159.45 uur. Genderen van 9.4510.45 uur. Heesbeen en Doeveren van 10.45 11.15 uur. Drongelen van 11.15-12 uur. Meeuwen van 1.30 -2.15 uur. Bab.-Broek van 2.153 uur. f Uitreiking toeslagkaarten voor zwaren o't zeer zwaren arbeid. Dinsdag 29 December. Huisnr. 185 van 9.1510.15 uur. Huisnr. 86170 van 10.1511.15 uur. Huisnr. 171250 van 11.15-12.15 u. Uitreiking toeslagkaarten voor zwaren of zeer zwaren arbeid. Maandag# 28 December. Wijk A, van 9.1510.30 uur. ;W jk B, vübi d 0.3012 uur. (Sub-Distributiekantoor). Rantsoenbonnen melk voor arbeiders die ihet giftige stoffen omgaan. De leider van den Sub-Distributie- dienst te Woudrichem maakt bekend, dat ten behoeve van arbeiders, die tij dens hun werkzaam heden met giftige stoffen omgaan, rantsoenbonnen voor melk voor het tijdva* van 27 Dec. '42 tot en met 23 Jan. '43 zullen worden uitgereikt. De uitreiking zal plaats hebban op de zittingsuren van de reizende ambte naren. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar op het plaatselijk Distributiekantoor. Voor bedrijven met meer dan 5 ar beiders moet de aanvraag door den werkgever of bedrijfsleider worden ge daan. De zittingsuren van de reizende amb tenaren op Donderdag 31 Dec. 1942 a.s. te Andel komen te vervallen en worden gesteld op Dinsdag 29 Dec. '42 van 9.30—11 u. v.m. Opgemerkt wordt, dat deze verande ring alleen betrekking heeft op Don derdag 31 Dec. 1942. Verder wordt bekend gemaakt, dat op Donderdag 31 Dec. het Distribu tiekantoor te Woüdrichem na 13.30 u. voor het publiek zal zijn gesloten. Aan het Oostfront. Aan het geheele Oosttront speel den zich wederom verbitterde ge vechten van grooten omvang at, waarbij aanvallen en tegenaanvallen eikander afwisselden. Aan het Te- rektront, waar de bolsjewisten de strategische beteekenis van dit ge bied uiterst hardnekkig strijden, weerden de Duitsche troepen veie aanvallen at. Tusschen Don en Wol- ga veroverden Dui'tsche en Roemeen- sche eenheden verscheidene stellin gen; de situatie is hier evenals xn de groote bocht van den Don, nog altijd vrij overzichtelijk. De vernietiging van ten zuid-oos ten van Toropets Ingesloten bolsje wisten werd voltooid. Zij verloren ruim 4000 gevangenen, 542 tanks en j447 stukken geschut en moesten ruihi 14.000 gesneuvelden op het slagveld achterlaten. De hevigheid van den strijd aan het "Oosttront blijkt ook uit het feit, dat de bolsjewisten in de eerste heltt van deze maand 441 vliegtuigen verloren, waarvan er 348 in' luchtge vechten en 98 door luchtdoelartillerie werden neergeschoten. Rommel" trekt terug. Terwijf de strijd in Tunesië zich tot wedèrzijdsche verkennïngsacties 'en r>o rrïb ar de m enten bepaalde, kre gen de gevechten aan de andere zij de van hét DuItsch-ItaTiaansche brug- gehootd in Noord-Afrika een meer bewegelijk karakter. Na langdurige voorbereidingen ging het Britsche achtste leger, bij Ei Agheila tot 'den aanval over. Rommel'bleek zich ech ter teruggetrokken te hebben, zoodat de Duitsche krijgslist om de Engei- schen tot omvangrijke voorbereidin gen te noodzaken, uitnemend ge slaagd is. Hoever de terugtocht van van de troej>en der spil zich zal uitstrekken, is nog onbekend; po gingen om deelen der teijigtrekkende tróepen door flankbewegingen te om singelen, mislukten. Sedert Darlan de macht, in Noora- Afrika tot zich heeft getrokken, heeft zïcft tusschen de Ver. Statén en En geland, dat de Gaulle, ontevreden over dézen gang van zaken, bleet steunen, een stille strijd afgespeeld. Deze is thans door een overeenkomst tusschen Engeland 'en Darfan eenigs- zins geluwd, hoewel de omstreden positie van den verraderlijken admi raal ook in de toekomst nog tot veel wrijving aanleiding zaï geven. In een intervieuw verklaarde Darlan, dat hij van plan is de Fransche vloot tegep de spilmogendheden in den strijd te brengen en tevens een groot leger zal organiseeren. Dr. Goebbels over den oorlog. In het jongste nummer van het weekblad Das Reich schetst de; rijksminister voor de propaganda, dr. Goebbels, de ontwikkeling van de zen oorlog. Duitschland 'heeft den strijd steeds zooveel mogelijk offen sief gevoerd' o"m den tegenstander zoowel ruimte als menschen mate riaal te ontnemen, opdat 'dit hem zou gaan ontbreken en Duitschland ten goede kon komen. Dit is gelukt in een omvang, waarvan de vijand geen voorstelling heeft. Thans beslis sen geen wonderen, maar harde tei.- ten en die staan bijna uitsluitend aan Duitsche zijde- Degene zal over winnen, die beschikt over de beste leiding en menschen, het grootste potentieel, de stoutmoedigste dap perheid, het hardste moreel en de meest draagkrachtige levensopvat ting. Wie zou, aldus besluit dr. Goeb bels zijn artikel, durven betwijfelen dat dit Duitschland is? Middellandsche Zee. De gewijzigde toestand in de Mid dellandsche Zee is momenteel het onderwerp van. besprekingen der En- gelsche regeering, waarbij ook de te Cairo zetelende minister van staat Casey en de gezanten te Moskou en Ankara aanwezig zijn. Zoodra de gevechten in Noord-Atrika dit toe laten ,zai de geallieerde scheepvaart door de Middellandsche Zee hervat worden om den langen weg langs de Kaap te vermijden. Van Duitsche zijde werd naar aanleiding van deze plannen opgemerkt, dat zoolang de nauwe doorvaart tusschen Sicilië, en 7 unesië door die spil beheerscht wordt, van een geallieerde scheep vaart tusschen Gibraltar en Egypte geen sprake kan zijn. Japan In Ned.-Indië. Volgens een Japansch bericht zijn 30 geallieerde schepen in de wateren rond Soerabaja gelicht. Men hoopt voor eind December nog zes sche pen beschikbaar te hebben. Het moei lijkste werk leverde de berging van een drijvend dok op, dat schepen van 15.000 ton kon opnemen, maar ook dit dok is thans grootendeels gebor gen. De Australische premier Curtin hield'in het parlement een rede, waar uit blijkt, dat de activiteit der Ja panners op Timor in Australië met bezorgheid wordt gadegeslagen. Cur tin verklaarde, dat Timor een belang rijk steunpunt der Japansche duik- booten is. Orbis-Holland-Pax m De Burgemeester van Heusden maakt bekend, dat in verband met de a.s. feest daggen het vuilnis deze week zal wor de# opgehaald op Woensdagmiddag en op Donderdag. De Burgemeester voornoemd, A. THQMAES. Heusden, 23 Dec. 1942. Evenalï vorig jaar, hoopt ook tiitmaal de Geref. Kerk het Kerstfeest met de kinderen van de Zondagsschool in breeder verband te vieren. Daarom noodigen wij U allen uit om op Vrijdag 25 December, den len Kerst dag met ons het feest van Christus' geboorte te herdenken, in ons Kerk gebouw. Candt. J. Dijk zal, in een tweetal korte toespraken ons op de beteekenis en. het doel van onze Kerstfeestviering wijzen. De kinderen van de Zondags school voeren weer een cantate uit, ditmaal met medewerking van enkele ouderen. Gedachtig aan de opkomst van ver leden jaar, raden wij ieder aan, tijdig aanwezig te zijn. De dienst begint om 7 u u r. Ieder is van harte welkom. Venite adoremus: Komt, laten wij aanbidden, dien Koning. Tot hulpprediker van de Geref. Kerk alhier is, in verband met liet ver trek van Candt. Dijk benoemd Candt. T. Kouwenhoven van Maassluis. -Het Kerstfeest te houden door de kinderen der Herv. Zondagsschool zal D.V. plaats hebben op Zaterdag 2en Kerstdag des middags om half drie. Bij den kerkeraad der Ned. Herv. Kerk is als ouderling herkozen de heer W. C. Friedli en als diaken de heer A. Roza, die beiden hunne her benoeming hebben aangenomen. Zooals uit .achterstaande adver tentie blijkt, is in het Wajten van Am sterdam een dansclub opgericht en kun nen zich daar nog enkele p>ersonen aanmelden. rDoor den heer G. C. Bouman, onderwijzer aan de Chr. School te Wijk, is met goed gevolg examen afgelegd, voor den applicatiecursus Duitsch. Zuster Constance, onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool, is geslaagd voor den applicatie-cursus Duitsch. v Eerste Kerstdag zal des avonds om 6 uur in de Herv. Kerk het Kerst feest met de kinderen der Zondagsschool gevierd worden. Alle ouders en be langstellenden zijn hartelijk welkom. 4 Door den kerkeraad der Ned. Herv. Gem. zijn de heeren J. Schouten en C. v. Wijnen, respectievelijk tot ou derling en diaken herkozen. Beide heb ben hun benoeming aangenomen. De verhuring van zitplaatsen in de Herv. Kerk alhier, zal plaats heb ben Zaterdag 26 December pra 1 uur. Op een algem. ledenvergade ring der Coop. Zuivelfabr. „Altena" werden tot bestuurslid herkozen de hee ren H. v. Andel te Woudrichem en G. S. Verhoeveji te Dussen en tot com missaris de heer Z.« v. Herwijnen te Uitwijk. Op een vergadering van leden der Coop, grasdrogerij, deed de heer Crezee interessante mededeelingen be treffende de uitkomsten van een per ceel grasland 't welk 't geheele seizoen voor de drogerij bestemd was. Er wend vijfmaal gemaaid en wel op 29 Mei, 13 Juli, 30 Aug., 10 Sept. en 26 Oct. Algemeene onkosten per hapacht flOO; bemesting f 203.25; kosten maai en en vervoer f 176,50; droogkosten f712,50, totaal f 1192,25. De opbrengst bedroeg 11875 kg gedroogd gras, zoo dat dit product hem kwam op f 10.40 per 100 kg, hetwelk een matige prijs genoemd werd. De gemeente-secretarie alhier, zal op Zaterdag'2 Jan. 1943 voor het publiek gesloten zijn. 4 Belanghebbenden worden thans in de gelegenheid gesteld, iederen Zater dagavond hun leesboeken te ruilen. (Zie advertentie). Op den 2den Kerstdag^ des avond om 6 uur, zal an de Ned. Herv. Kerk alhier met de kinderen der Zondagsschool het Kerstfeest wor den gevierd. Behalve de hooi- en stroohandel die de laatste weken zeer levejndig was, is er thans ook een drukken handel in vee. De prijzen die besteed worden zijn voor melkvee uiteenloopend van t 450f 825 Jongvee van f 175f 240 Biggen v,tji f 12f35; Schapen van f 90f 115; Geiten van f 75f 180. Op den 2den Kerstdag, des nam. om 2 uur, zal met de kinderen der Ned. 'Herv. Zondagsschool al hier in de Ned. Herv. Kerk Kerst- leest worden gevierd. Op den 2den Kerstdag, des avonds óm 6 uur, zal met de kin deren der Ned!. Herv. Zondagsschool alhier (rn de Ned. Herv. Kerk het Kerstfeest worden gevierd. 2den Kerstdag hoopt de Gem. CUr. Zangvereen. alhier een uitvoering te geven in de Geref. Kerk. Aanvang des avonds te 7 u. Toegang vrij. Het kerstfeest der Zondags school van de Ned. Herv. Gem. zal gehouden worden 2en Kerstdag in de Openb. school des nam. 2 uur. Tot Kerkvoogd in de Herv. Kerk alhier, is herkozen de heer Ant. Bouman en tot notabel de heer M. Hak. Op Zaterdag 26 December. 64 A en 64 B Brood.v 64 Beschuit. 64A en 64B Vleesch en Vleeschwaren. 64A en 64B Aardapjaelen. 64 Melk. 64 Taptemelk. 64 Tabakskaart. 437 Suiker. 438 Stroop, Jam enz. 439, 440 Gort of Gortmout. 441 Vermicelli of Maizena. 442444 Kaas. 445 Koffiesurrogaat. 447450 Meel, Bloem, enz. 61 Chocolade. 62 Suikerwerk. 4-73 „Reserve" Rijst. 3-74, 4-74 „Reserve" Cacao. 3-75, 4-75 „Reserve" Chocolade. 3-76, 4-76 „Reserve" Suikerwerk. Op Dinsdag 29 December. 63 Boter. x Tot vierde ouderling der Geref. Kerk alhier, is gekozen de heer G. v. v. d. Beek, terwijl herkozen zijn de heeren A. Meiresonne en L. v. Tilborg, resp. ouderling en diaken. Op den 'len Kerstdag des nam. halt 2, zal onder leiding van den heer G. v. d. Beek, in de Geref. Kerk, Kerstfeest worden gevierd met de kin deren der Geref. Zondagsschool. 'Op den len Kerstdag des avonds 6 uur, zal in de Herv. Kerk alhier, onder leiding van Ds. Kuyper, Kerstfeest worden gevierd met de kinderen der Herv. Zondagsschool. Op den len Kerstdag des nam. 2 uur, zal in de Ned. Herv. Kerk al hier een Kerstzangdienst wofden gehou den. Deze beide zangdiensten zullen, on der leiding van Ds. Schoenenboom wor den uitgevoerd. ^'Tot ouderling en diaken zijn her kozen resp. de heeren H. A. Kant en R. v. Tilborg, die beide hun benoeming hebben aangenomen, terwijl in. de plaats van den heer P. Verhoeven, die wegens hoogen leeftijd als President-Kerkvoogd heeft bedankt, is gekozen de beer W. Verhoeven Cz., die zijn benoeming even eens heeft aangenomen. -De jaarlijksche verhuring van zitplaatsen zal plaats hebben den 2en Kerstdag'des morgens om lü uur. 4 Op Donderdag 24 Dec. des nm. 7 uur, zal in de Ned.. Herv. Kerk al hier een Kerstzangdienst worden ge houden. Het Kerstfeest met de kinde ren van de Zondagsschool zal worden gehouden op 2en Kerstdag des nam. 2 u. in de Ned. Herv. Kerk alhier.. De heer C. v. Gammeren al hier, is met ingang van i Jan. a.s. be noemd als controleur bij de prijsbe- heersching. 4 De bij den uitgang van de Geref. Kerk alhier gehouden extra collecte, voor het uitreiken van een kertgave aan de armen dezer gemeente, heeft opge bracht f 178. De timmerman W. N. had het on geluk, met de schaafmachine een stuk van zijn pink te snijden,. Dr. W. ver leende geneeskundige hulp. 4 Het Ned. Herv. Kerkkoor „Ex celsior", hoopt den 2en Kerstdag des nam. 6.30 uur in het Ned. Herv. Kerk gebouw alhier verschillende Kerstlile- deren uit te voeren. De toegang is vrij. Het bestuur der Ned. Herv. Zon dagsschool vereen. op G.G. „Jachin" hoopt met de kinderen 's middags 2en Kerstdag kerstfeest te vieren. Zondag 20 Dec. deed Candidaat J. v. d. Berg uit Baarn zijn intredel als predikant van* Vlijmen en Hedik- huizen na vooraf te zijn bevestigd door Ds. Douwes uit 's-Bosch. Ds. v. d. Berg heeft de gemeente Baarn een jaar als hulpprediker ge diend en voor de gemeente Vlijmen was het Zondag een wel zeer bijzonde ren dag omdat deze plaats geruimen tijd vacant is geweest. De dienst werd geojiend met het zingen van Ps. 43 vers 3 en 4, waarna Ds. Douwes het bevestigingsformulier voorlas. Nadat de nieuwe predikaat op de hem gestelde vragen had ge antwoord, had de inzegening plaats. Terwijl Vlijmen's herdér en leeraar ge knield lag voor den kansel, namen, aan de handoplegging door den bevestiger ook deel Ds. Kroneman en Ds. Hagen. De gemeente zong staande de zegen bede uit Psalm 134. Hierna beklom Ds. v. d. Berg den kansel en hield een predicatie naar aanleiding van het Epistel Fill. 2:2. Na de predicatie werd Ds. v. d. Berg toegesproken door Ds. 1 Iage,n van 's-Bosch namens den Ring en door den heer Werther namens den Kerke raad. Staande zong de gemeente haar herder en leeraar nog toe „De Heer zal u -steeds gadeslaan". De plechtige dienst werd besloten met het zingen van Psalm 72 vers 2. Na afloop maakten zeer velen van de gelegenheid gebruik om den nieu wen predikant geluk te wenschen. Als gemachtigden voor het kiescollege der Ned. 'Herv. Kerk al hier, werden herkozen de heeren G. Groeneveld, H. Vos en P. v. Hees. De Meisjes- en Jongelings- vereen. alhier hopen le Kerstdag tesamen Kerstfeest te vieren in ,,Ons Huis'-, waar zij 'een Kerstliturgie en eenige Kerstliederen zullen zin gen. Aanvang 7 uur. Op Tweede Kerstdag zal er des avonds met die kinderen van de Zonddagschool in de Herv. Kerk ai- nier Kerstfeest worden gevierd, waar bij ouders en - belangstellenden wel kom zijn. Aanvang 6 uur. VAN 27 DECEMBER2 JANUARI. brood of gebak. 01 A 1 rants, vleesch of vleeschw. 01B 7, rants. vleesch of vleeschw. 01 l3/é liter melk. 01 1 a/i liter taptemelk. VAN 27 DECEMBER—23 JANUARI. 463 1 kilogram suiker. bloem of 1 rants. brood of gebak per bon. VAN 1829 DECEMBER. 63 Boterkaart 125 gram boter. VAN 12 NOV.10 JANUARI. 59 125 gram boter. Voor personen beneden den leeftijd van 21 jaar. VAN 27 DECEMBER20 FEBRUARI. 473 250 gram koffiesurrogaat. VAN 1 NOV.9 JANUARI. 03 2 liter petroleum (Bonk. EA). VAN 22 NOV.2 JANUARL 04,05,06,07,26 en 27 ..Verlichting' 2 liter petroleum, per bon. 01, 02, 03, 04 en 05 K.F. 1 éénheid vaste brandstoffen per bon. Bonnen één eenheid le8e periode; één eenheid vaste brandstoffen. Geldig tot 30 April 1943. 01, 02, 03, 04 en 05 B.V. één een heid vaste brandstoffen. Geldig van 11 Mei31 Dec. 06, 07 en 08 B.V., éér; eenheid vaste brandstoffen. Geldig tot 28 Febr. 1943. VAN 1—31 DECEMBER. „P Toiletzeep", 50 gr. toiletzeep, of 75 gram (oudé samenstelling). 412, 413, 431, 432, N en O Eenheids- zeep, N en O Waschpoeder en N. en O Toiletzeep, verlengd tot 31 December a.s. VAN 1 SEPT.—31 DECEMBER. Bon M van de Textielkaart DA, 45 gr. scheerzeep. Het pl. Buurfschapscomité W. H.N. alhier, maakt bekend: De op brengst der 1.1. Zaterdag gehouden collecte ten bate van Winterhulp be droeg rond 100 gulden. Dank aan allen, die door hun gaven en- arbeid aan het resultaat der collecte hebben bijgedragen. De uitslag van de op Zaterdag 19 dezer gefiouden trekking dier ver loting ten bate van het Kerstfeest, te geven door den Ned. Volksdienst, is als volgt: le prijs nO'. 919; 2e prijs no. 184; 3e prijs no. 1118; 4e prijs no. 652; 5e prijs no-. 168; 6e prijs no. 263; 7e prijs no. 943; 8e prijs 110- 79; 9e prijs 110. 930; 10e prijs no. 281; lie prijs no. 911; 12e prijs no. 61; 13e prijs 110. 206; 14e prijs no. 143; 15e prijs no. 396. De prijzen kunnen vóór 1 Jan. 1943, tegen inlevering der loten, worden atgéhaaldi bij Buurtschapshoofd K. de Kok, Kerk straat B 90, Wijk en Aalburg. Prijzen, die voor 1 Jan. 1943 niet zijn afge haald1 worden ten bate van de stich ting W.H.N. gebracht. Het'Kerstfeest, te geven door den Ned. Volksdienst op dd. 24 Dec. 1942 in het Vereenigingsge- óouw alhier, vangt aan des avonds om half zeven (18.30 uur). Alleen kinderen voorzien van een groene uitnoodigingskaart hebben toegang, terwijl tevens de ouders dezer kin deren, ot "hun geleiders, eveneens toegang hebben. Uitdrukkelijk wordt onder de aand'acht gebracht, dat de kinderen onder geleide moeten zijn. Niemand', die in het bezit van een uitnoodiging is, verzuime dezen avond waarop de kinderen heerlijk getracteerd' worden en ook de ou ders zonder bon en voor weinig geld' zich een lekker hapje kunnen verschatten. Tweede Kerstdag hoopt D.V. de Zondagsschool vereen. ,,Komt gij kinderen hoort naar Mij" alhier, het Kerstfeest met de kinderen te vieren in de Ned. Herv. Kerk. De kinderen worden verzocht om 1 uur aanwezig te zijn, terwijl de belangstellenden worden verzocht om I.30 uur aanwezig te zijn, daar op tijd wordt begonnen vanwege het vroege invallen der duisternis. Onze beroepen predikant can didaat A. J. van der Smit te Veenen- daal, hoopt op Zondag 17 Januari a.s., des namiddags 2.30 uur zijn in trede te doen, na des voormiddags door onzen vorigen predikant, Ds. R. de Bruin uit Noordeloos te zijn bevestigd. Op 2en Kerstdag des morgens om half 11 hoopt het Chr. gemengd koor „Altena" alhier, onder leiding van den directeur, den heer A. W. Havelaar,, in het kerkgebouw der N. h. Gem. al hier een uitvoering te geven van Kerst - muziek. Ook de organist, de heer W. G. v. d-, Heetcamp, zal op het kerkorgel enkele toepasselijke stukken ten gehoo- re brengen, terwijl bovendien de heer A. v. Wijngaarden uit Gorinchem eenige Kerstliederen zal spelen. De aanwezigen zullen eveneens 111 de gelegenheid worden gesteld hun Kerstvreugde te uiten, daar het pro gramma ook enkele liederen voor ge meenschappelijk zingen vermeldt. De toegang is vrij voor iedereen. Voor het Orgelfonds wordt een schaalcol- lecte gehouden. Op 2en Kerstdag des namid dags om 2 uur zal in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier, de Kerstfeestviering worden gehouden met de kinderen van de Zondagsschool „Timofheus". Alle be langstellenden zijn welkom. -* Naar wij' vernemen heeft de heer A. Vink Czn., bedankt als bestuurslid en tevens als voorzitter der land- en tuinbouwvereen. „Land v. Altena", al hier. In verband met den Nieuwjaarsdag, zal ons volgend nummer niet Vrijdag 1 Januari, doch DONDERDAGMORGEN 31 DECEMBER verschijnen. Adverteerders, Correspondenten en Agenten, gelieven er zorg voor te dra gen, dat advertenties en berichten ui terlijk WOENSDAGMIDDAG 1.30 u. in ons bezit zijn. Met het oog op de geringe plaats ruimte kunnen geen Nieuwjaarsadver- tentie's worderr opgenomen. DE REDACTIE. In het in 4>ns blad van Vrijldag 18 December j.l. verschenen gedicht „ONS HEUSDEN" van de hand van HARRY POLL is een kleine, doch storende zetfout geslopen en wel in het vierde vers, waar men in plaats van „Da stadje, waar oew wiegske staat," ge lieve te lezen: „Da 'tstadje, waar oew wiegske staat." Men zou aan dien regel zelf de ver betering kunnen toevoegen.. GEVONDENkoperen gewichten. Terug te bekomen bij iftej. H. Golijn te Doeveren, D 12. GEVONDENeen persoonsbewijs, ten name van Versteeg Lourina, geb. 16 Maart 1921 te Wij'k en Aalburg, van beroep dienstbode. Inl. bij de Marechaussée te Wijk en Aalburg. VERLORENeen geruit puntmutsje, vanat kapper Gijswijt tot Gasthuisstraat. Tegen belooning terug te bezorgen aan het Bureau van dit blad. VERLOREN: een grijze heeren glacé handschoen op den weg van Dussen naar Sleeuwijk. Terug te bezorgen bij Joh. v. Til borg, Hoek A 89, Dussen. Zitting van Maandag 21 Dec. Paard op pijnlijke wijze arbeid la ten verrichten: A. P., Sprang-Cajielle f 30. Geen achter- en geen voorlicht: E. C., Heesbeen f4 plus f2; A. v. M.,1 Almkerk f2 plus f 1.50. Geen voor- en achterlicht en dier op pijnlijke wijze vervoeren: P. H. V., Wijk en Aalburg f2,50; f 1,50 en f35. Rund naast rijwiel voortgeleiden: G. v. d. B., Wijk en Aalburg f 2.50. Geen gelegenheid tot passeeren ge ven P. S., De Werken en Sleewijk f 4. Rijwiel onbeheerd laten staan: A. M. v. d. A., Dus%en f2; J. R., Sleeuwijk f 2,50. Na 24 uur op straat: J. G. R., Sprang-Capelle f 3. Koplamp niet afgeschermd: B. V., Waspik f4; A. A. K., Waspik f4; P. C. d. W., Waspik f 4; J. K., Sprang- Capelle f4; J. D., Waspik f4; G. W. H., Waalwijk f6; P. W. A., Eethen f 2.— Geen rijbewijs: M. T., Veen f5.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1942 | | pagina 2