OPROEP. KRUSCHEN De luchtaanvallen. 33 DISTRIBUTIEBONNEN Officieële Berichten Distributie mededeelingen LETO PII Plaatselijk Nieuws Marktberichten Rheumatiek Neerslachtigheid Barstende hoofdpijn Op 27 Mei j.l. heeft de plaatsver vangende minister-president Attleem het Lagerhuis beweerd dat dle'Brjt- sehe luchtaanvallen op Duitschland alleen militaire doelen betroffen. Het Duitsche Nieuwsbureau spreekt dit tegen en staaft dit dementi dóór een opgaat te publiceeren van de voor naamste en kostbaarste gebouwen, welke ten otter vielen aan het brute geweld der niets en, niemand spa rende bommenwerpers. -De lijst is te lang om ze in haar geheel al te drukken. Vandaar dit excerpt. Wij komen dan te weten dat tot 25 Mei 1943 in Duitschland alleen werden vernield: 191 scholen, 188 ziekenhuizen en 133 kerken; zwaar beschadigd werden 920 scholen, 231 ziekenhuizen en "494 kerken. Het aan tal particuliere huizen dat vernietigd •werd', noemt het D.N.B. ontelbaar, welk bureau verder tal van bijzon derheden onthult. Zoo lezen wij "diat in Keulen het katholieke hart van Duitschland' alleen reeds 31 kerken werden verwoest. In Mainz zijn'het paleis van den keurvorst en de dom, eens de oudste Romaansche basiliek van Duitschland, tot ruines geworden. In Dusseldorp' werden zwaar geteisterd de kunstacademie, de kunsthal, 'het stedelijk slot en die opera. In Dortmund- Verdween het beroemde raadhuis, dat in de dertien de eeuw w,erd gebouwd; zwaar be schadigd werden daar de bibliotheek, het huis der beeldende kunsten en het theater; in Soest vielen talrijke middeleeuwsche huizen ten offer; in Mannheim het nationale theater; in Karlsruhe het paleis en de biblio theek; in 'Munchen werden zwaar getroffen de porceleintabriek Nym- phenburg, de pinacotheek, de uni versiteit en die academie voor beel dende kunsten; in Neurenberg werd o.m. het Albrecht Dürerhuis zwaar beschadigd in Kassef "werd de dom en de bibliotheek' met 300.09J ban den vernietigd; 'in Bremen vielen wereldberoemde oude patriciërshui zen'uit 1600 in puin; in Lub eek de eerbiedwaardige domin Rostock al le kerken; in Berlijn werden de ka tholieke hoofdkerk, de St. Hedwig- k'erk en de staatsopera vermeid en werden o.m. .zwaar beschadigd het Duitsche Operahuis, de staatsbib'io- fheëk eii de National-galerie (een mu seum). Deze vernieling van ontzetten dien omvang schrijft het D.N.B. onom- stootelijk toe aan de misdadige be doelingen van die Britsch-Amerikaan- sche» bomcommando's en zijn jood- sche opdrachtgevers. Niet alleen Duitschland' en veie staten in de bezette gebieden, maar ook het schilderachtige Italië, dat zooveel herinneringen bewaart aan het tijdperk der Romeinsche bescha ving, wordt, zooals men eiken dag in het Italiaansche legerbericht kan lezen, zwaar geteisterd. Nog is Ro me bespaard gebleven. Het w'owd van den Britsche minister Eden, dat de Eeuwige Stad 'niet zal worden ontzien, wanneer d'e oorlogsomstan digheden daartoe nopen, doet even wel voor de t oekomst het ergste vreezen. Haat en verbittering, wraakgevoe lens en onmenschelijkheid regeeren de menschhe.id en daaraan worden opgeofferd' de kerken, oasen van gebed en barmhartigheid; ziekenhui- ezn, verblijfplaats van met pijn en dood worstelende menschen; scho len, bronnen van ontwikkeling en beschaving, musea, bibliotheken, theaters en paleizen, toevluchtsoor den voor allen, wien het cultureele leven der volken ter harte gaat; woningen waarin gedrukte en door angst vermurwde vrouwen en kin deren bijeen zijn. RESTANTEN ROOFGOED. Alle bij telers aanwezige restan ten pootgoed kunnen aan de V.B. N.A. voor consumptie of veevoeder worden afgeleverd. De tot nu toe geldende bepaling, dat pootgoed, geteeld op kleigrond) van de rassen Bintje 35/45/60, klas se A, B en C en Furore 45/70, klasse A, -B en C niet mag worden afgeleverd aan de V.B.N.A. is dus opgeheven. WEIDECONTRACTEN RUNDVEE. De Voedselcommissaris voor N. Brabant maaktbekend, dat het af sluiten van weidecontracten vanaf heden niet meer mogelijk is. Alle nog niet verbruikte contrac ten dienen onmiddellijk bij" de atd. Rundvee te Tilburg, of bij den plaat selijk bureauhouder te worden in geleverd. CONSUMPTIE-AARDAPPELEN OOGST 1942. De Voedselcommissaris voor N. Brabant maakt bekend, dat het Be drijfschap voor aardappelen er voor zal zorgdragen, dat de van oogst 1942 nog voor consumptie geschikte aard appelen voor 1 Juli 1943 zullen zijn afgenomen. Tevens kan worden medegedeeld, dat met ingang van 21 Mei j.l. een regeling is getroffen, waarbij het mo gelijk is geworden, dat aan telers, wier aardappelen thans voor con sumptie worden afgekeurd op grond van ouderdomsgebreken en% waarbij vaststaa't, dat zij alle zorg aan de be waring van hun aardappelen hebben besteed, tóch de consumptieprijs wordt uitbetaald. Zij, die hun .aardappelen ondoel matig hebben beWaard, zullen bij afkeuring voor consumptie, indien zij nog voor veevoeder worden afge nomen, slechts den veevoederspnjs ontvangen. HANDEL IN POOTAARDAPPE- LEN OOGST 1943. De Voedselcommissaris voor N. Brabant maakt bekend', dat door te- ïers en handelaren reeds thans af spraken t.a.v. poot aardappel en (waar onder begrepen z.g. vóbrkoopen) kunnen worden gemaakt, mits onder voorwaarde, dat de te zijner tijd be kend'te maken telersprijzen en han delsmarges zullen worden in acht genomen. Zoolang deze nog-niet zijn bekend' gemaakt, mag dus gêen be- bepaald'e prijs of marge worden over eengekomen. Met nadruk wordt er op gewe zen, dat handelaren, die niet in' het bezit 'zijn van een Vergunning tot het verhandelen van pootgoed van den oogst 1942" dergelijke afspra ken me't mogen maken; terwijl han delaren, die wel)in het bezit zijn van genoemde vergunning, doch voor den oogst 1943, om welke reden ook, van den pooterhandel 'worden uitgesloten, de eventueel door hen gemaakte afspraken niet ten uitvoer zullen kunnen brengen. Het verhandelen van pootaardap- pelen per oppervlakte-eenheid' is niet toegestaan. In verband met het voorgaande wordt er op gewezen, dat het toe passen van koppelverkoop t.a.v. poot goed' van "verschillende aardappel- rassen ten strengste verboden is en hiertegen zal worden opgetreden. MAXIMUMPRIJS SINAAS APPELEN. Gelet op art. 5 Lid 1 van de p-rij- zcnbesclrikking versche zuidvruch ten 1941 ijiaakt de gemachtigde'voor d'e prijzen het volgende bekend: Da maximum verkoopprijzen voor Sinaasappelen zijn vastgesteld1 kis volgt: Voor importeurs 187.50 p. 100 kg. Voor grossiers 1100 per 100 kg. Voor winkeliers f0.125 p. 100 gr. De consumentenprijs mag op cent naar boven worden afgerond. VERVOER VAN BOKKEN EN GEITEN VERBODEN. Blijkens afkondiging in het Voed selvoorzieningsblad", heeft het be drijfschap voor Vee en Vleesch een Verordening op het vervoer van bokken en geiten" Uitgevaardigd, waarbij het vervoer van bokken en geiten wordt verboden, tenzij het vervoer geschiedt onder dekking van een geleidebiljet óf van een slacht- vergunning. Ook het vervoer van geiten- en bokkenvleesch is verbo den, tenzij dezelfde voorwaarden ver- vufd zijn. Deze regeling beoogt paal en perk te is tellen aan den ab norm alen han del n geiten en bokken. Deze dieren worden namelijk tegen zeer hooge prijzen, vooral in de steden, verhan deld, terwijl hef vleesch, dat niet onder de .vleeschdistribulie valt, even eens een gewild 'handelsartikel is. Het ligt in de bedoelmgma de in werkingtreding van de verordening geleide-biljetten en slachtvergunnin- gen voor géiten en bokken slechts at te geven ten behoeve van hen, die voorheen reeds geiten of bokken hielden of slachtten. De plaatselijke -bureauhouders worden belast met de yitvoering der regeling. BRANDSTOFFENAANVRAQEN VOOR MAAIEN, PLOEGEN ENZ. Voor de werkzaamheden op den akker zooals maaien, ploegen en zaaiklaar maken, zoowel in na- als voorjaar, zal 'ook in het komende seizoen Juni- 1943 tot Mei "1944 we derom vaste brandstof beschikbaar gesteld worden, doch geen vloei bare. De aanvragen voor vaste brand stof, turf 'of anthracief, moeten ui terlijk 10 Juni a.s. in het bezit zijn vaif de atd. Dorschen en Grondstof ten van den Voedselcommissaris voor Noordbrabant. Wij merken op, dat een aanvrage alleen ingediend kan worden door hem, die zelf een gene rator-tractor bezit of bovengenoem de werkzaamheden door een genera torhouder laat verrichten. In dit laat- Aanmelding voor den arbeidsinzet voor mannen geboren in 1920 Op grond van de beschikking van den Rijkscommissaris voor het be zette Nederi. gebied (commissaris- generaal z.b.v.) nr. 43/1943 omtrent den aanmeldingsplicht, ten behoe ve van den arbeidsinzet, worden aile mannelijke personen, ge- Doren in 1920, wonende in het gebied gewestelijk Arbeidsbur. Alm- kerk, opgeroepen vanaf 4 Juni een aanmeldingsformulier bij kantoor Almkerk in ontvangst te nemen en dit op de hierna genoemde dagen in het gewestelijk Arbeidsbureau te Dordrecht, Hof 13, persoonlijk af te gqven.' In Januari tot en met April gebo ren personen melden zich aan op Maandag-7 Juni h.s. In Mei tot en met Augustus ge boren personen op Dinsdag 8 Juni. In Sept. tot ën met Dec. geboren personen op Woensdag 9 Juni. Telkens tusschen 9 uur v.m. en 5 uur nam. Bij afgifte van het aanmeldings formulier de Distributiestamkaart en persoonsbewijs meebrengen. ste geval dient de teler zijn aanvrage op gewone 'wijze in. Bij accoordbe- vinding ontvangt hij daarna een machtigingskaart, welke, door hem en door den generatorhouder onder teekend, moet worden teruggezon den. Betreffende de toewijzingen wijzen wij er op, dat voor ieder werkpaard op zandgrond 10 ha. en op klei grond 8 ha* in mindering gebracht zal worden. De aanvrage moet ineens geschie den voor alle werkzaamheden van het geheele seizoen, echter voor het graanmaaien alleen kan ook vaste brandstof aangevraagd worden. In dit geval moet op het formulier dui delijk worden vermeld, dlat de brand stof alleen voor graanmaaien w&rdt aangevraagd. Alle aanvragen voor fandbouw- werkzaamheden moeten geschieden op een V.B.L-.-torrnulier, dat ver krijgbaar is bij den P.bh. en na in vulling weer bij hem moet gorden ingediend. NIEUWE BONNEN AANGEWE ZEN VOOR KAARSEN. De met ,,12 Verlichting" en „31 Verlichting" 'gemerkte bonnen der petroleum'kaarten, r.esp. S 108 en S 208, geven van 1 Juni a.s. at tot nader te bepalen datum recht op net koopen van één rantsoen kaarsen (300 gram). GENERATOR-ANTHRACIEI EN BAGGERTURF VC/OR JUNI 1943. Van 1 (tot en met 30 Juni 1943, geeft elk der met de woorden ,,Ge- nerator-Anthraciet achttiende perio de" gemerkte bonnen, recht op- het koopen van één hectoliter (max. 75 kg) anthracietnootjes IV of V, ter wijl 'gedurende hetzelfde tijdvak elk der met de woorden ^Generator- turf achttiende periode" gemerkte bonnen recht geeft op het koopen van 50 stuks baggerturt. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR KOOKDOËLEINDEN. Van 1 Juni T943 tot en met 30 April 1944 geven de met ,,12 KF" gemerkte bonnen der kookkaarten voor vaste brandstoffen ,,U 115" recht*op het koopen van één een heid vaste brandstoffen, met uitson dering van anthraéiet en fabrieksturf. BRANDSTOFFEN VOOR GROOTE GEZINNEN. Aanvragen voor extra bonnen worden tijdelijk niet meer in behandeling genomen. De distributiediensten zullen na 31 Mei 1943 geen aanvragen meer in behandeling nemen voor de ver strekking van* extra bonnen voor vaste brandstoffen voor groote ge zinnen. Hiertoe zal echter over eeni- ge maanden op nader in de pers be kend te maken data wederom gele genheid' worden gegeven. In verband hiermede dienen degenen, wier ge zin <ïen gevolge van geboorte e.d. thans uit meer dan 6, respectievelijk 9 personen bestaat, of die hun aan vrage te laaj hebben ingediend, tot dien tijd te wachten. BRANDSTOFFENBONNEN VOOR EIGENBRANDTURF- PRODUCENTEN. De distributiediensten zullen op nader te bepalen tijdstippen aan ei- genbrandturfproducenten, wier kon- kaart ,,U 115 Vaste Brandstoffen voor kookdoelémden" is ingenomen en die reeds in het bezit zijn van een ïnschrijvingskaart, twee rantsoenbon- nen Brandstoffen één eenheid" voor kookdoeleinden utireiken. Tezijner ijd zal een verrekening plaats vinden van een eventueel bestaand verschil tus schen het aantal eenheden brandstof fen, waarop men krachtens de aan- teekeningen in kolom A van de ïn schrijvingskaart recht heeft ën het aantal eenheden, waarvoor men een vervoervergunning voor turf heeft ontvangen. Deze verrekening zal ge schieden in rantsoenbonnen ^Brand stoffen één eenheid". Bonnen welke vervallen op Zaterdag 5 Juni. 23 Brood. 23 Beschuit. 23 Aardappelen. 23 Tabakskaart. Wat -doet de Nederlandsche Volksdienst toch eigenlijk? De een zegt: ,,de Volksdienst zendt kinderen uit", de ander: ,,de Volks dienst zorgt voor hulp in gezinnen", en de derde: ,,de Volksdienst sfuurt moeders met vacantie". Allen heb ben gelijk, want dit alles doet de Volksdienst en nog veel meer. Voor namelijk met het do#l óm het volk gezond en sterk te maken en sterk te houden. Daarom zendt de N.V.D. moeders' en kinderen naar vacantie- verblijven in binnen- en buitenland, waardoor kinderen gezondheid op doen en bij" hen de liefde voor de natuur wordt aangekweekt. Ook moeders van groote gezin nen, die overwerkt zijn, die de zor gen boven het hoofd z'ijn gegroeid, hebben een vacantie van enkele we ken zeer noodig. Hiervoor zorgt de Volksdienst. Zoo werden dezer dagen verschil lende Amsterdamsche kinderen in Brabant ondergebracht, terwjjl een aantal Brabanfsche kinderen, na een vacantie van zes weken in Gau Franken, in hun omgeving terug keerden, vol lot en met dankbaar heid vervuld, voor al het genotene. Vanzelfsprekend' 'is voor een en ander geld noodig en is het noodig den Volksdienst te steunen. Men kan dit doen door lid te worden met een maandëlijksche contributie van nu-' nimum ff.welk bedrag in b'jzon- dere gevallen nog verlaagd kan wor den. HEUSDEN. Op Donderdag 10 Juni a.s. zal er D.V. in Heusden een Bijbel- dag 2ijn: Vanaf des middags 2 uur zal er in de consistoriekamer een tentoonstelling zijn van uitgaven van en over het Nederlandscli Bijbelge nootschap. De Aer E. J. Brugman hoopt hierbij Toelichtingen te ge ven. 's Avonds om acht uur volgt een openbare samenkomst, waarop de Bijbeluitgaven nog kunnen worden bezichtigd', waarna de heer Brugman hoopt te spreken over Bijbel ën Bijbelverspreiding" in dezen tijd. Iedereen is hartelijk welkom. De Zondag j.l. te 's Bosch ge speelde partij om het Damkampioen schap van Nederland, tusschen de Jongde Graag, eindigde in een overwinning voor de Graag. -Een fraaie positiepartij 'met wis selende kansen. Tempo-voordeel nracht de Graag een betere stand en toen aan dë hand daarvan een doorbraak werd verkregen, moest d'e Jong na 4i/2 uur spelens opgeveif. Zondag a.s. te Amsterdam de GraagKalden. Aan het persoonlijk provinciaal damkampioenschap 1943 zuilen deel nemen A. Nieuwkoop en A. de Graag, beiden van de Heusdensche Dam- vereeniging. Op het Consultatiebureau v. zuigelingen yvaren Dinsdag j.l. 22 zuigélingen voor. onderzoek aanwe zig, n'.l. uit Heusden 15, Herpt Oud'heusden 2, Hedikhuizen 1 en Gen d'e r en 2. AALBURG. Ds. H. Lichtenberg hoopt Donderdag 10 Juni, des avonds om halt acht (tor en tijd), voor de Ger. Gem. alhier op te treden. BARILONIëNBROEK. Op 25 Mei I.I. behaalde on ze dorpsgenoot, de heer A. J. v. Rijsbergen, het 'diploma voor bak kersbedrijf, uitgereikt door d'e stich ting voor vakopleiding en examens in het bakkersbedrijf te 's Graven- hage. BENEDEN-LANGSTRAAT. De veehandel in deze streek blijft zeer levendig. Verhandeld wor den in hoofdzaak kalfkoeien en best melkvee, aan den prijs van f875 f1325, terwijl naar lammeren en gei ten groote vraag is, de eerst 'tot prijzen van 140f 80, de laatste van tl 50—f300. CAPELLE. Gedurende de maand Mei j.l. werd op het hulppostkantoor alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd 123888, terugbetaald 't 11735.07. Het aantal 'inlagen bedroeg 57 ëh het aantal terugbetalingen 26. 's-GRAYENMOER. Zaterdagmiddag brak braad uit in de boerderij bewoond door de gezinnen A. Borstlap Azn. en C. van Eersel Czn. Het vuur breidde zich zoo snel 'efi verwoestend uit, dat in een halt uur tijds het woonhuis met bijbehoorende schuren in de asch lagen. Behalve de dorpsspuit verleende ook de Dongensche brand weer krachtige 'hulp, zoodat de be landende gebouwen gespaard b even. Weinig kon gered "worden, terwijl een hond' en een tiental konijnen in de vlammen omkwamen. Brood, beschuit, aardappelen, tabak VAN 6—12 JUNI. 24 A 400 gr. brood of 4 rants, gebak 24 B 100 gr. brood of 1 rants, gebak. 24 70 gram beschuit of 1 rantsoen 24 A 2 kg. aardappelen. 24 B 1 kg. aardappelen. 24 Tabaksk. 20 sigaretten, 5 siga ren, 10 rigarillos of 25 gr. tabak Suiker, jam, gort, havermout, vermicelli, kaas, bloem, mdk, rijst, chocolade en suikerwerk Koffiesurrogaat 562 1 kilogram suiker. 563 500 gram stroop, jam, enz. 564 250 gram gort. 565 250 gram havermout. 569, 570, 571, 572 70 gram meel of bloem of 1 rantsoen brood of gebak per bon. 573 574 575, 100 gram kaas per bon. I 21,22,23, ls/4 liter taptemelk p. bon. 21,22,23, l/s4 liter melk per bon. 4/28 Reserve. bl/i liter melk. 3/28 Res. 3Vs! L karne- of taptemelk. 24 Taptem. l3/4 1. tapte-of karnem. 21B, 23 B, Kind. voeds. 250 gr. rijst. 21 A, 23 A, Kind. voeds. 250 gr. gort. 3/27, 4/27 .reserve", 150gr. cacaom.suik. 21 100 gram chocolade, per bon. 22,23 100 gram suikerwerk, per bon. 567 250 gram "koffiesurrogaat. Boter VAN 4—15 JUNI. 23 A 250 gram boter of margarine. 23 B 125 gram boter of margarine. Vleesch of Vleeschwaren Petroleum VANAF 1 JUNI. Vaste brandstoffen, Zeep VAN. 1—30 JUNI. 578 en „V Eenheidszeep", 1 st. lucht- gevulde eenheidstoiletzeep of toiletzeep. 579 en „V Waschpoeder", 250 gram waschpoeder of zeeppoeder. IIEESBEEN. Op Vrijdag 11 Juni a.s., hoopt het echtpaar H. Boumanv. d. Ven Heesbeenscheweg C 44, Heesbeen, dén dag te herdlenken, waarop zij voor 50 jaren in het huwelijk traden. De' beide 'oudjes, d'ie in onze om geving overbekend zijn, mogen zich nogi n een goede gezondheid verheu gen en we zien Bouwman bijna dage lijks op d'e tïets zitten, in zijn tuin tje werken, ja soms nog kleine re paraties aan roeiboolen - uitvoeren, waarin hij 'specialist is/ Heeft 'hij voor enkele jaren zijn roeibootmakerij "-Van d'e 'hand ge daan, hij' "voelt zich nog geheel niet oud en tot groote tevredenheid werkte bij o.m. voor het Rijk aan de Veerponten en wordt hij zelts nu nog op zijn leeftijd aangezocht om zich met dë leiding te belasten bij het uitvoeren van kaltaatwerken. Het werken zit 'Bouwman, zoowel als zijn vrouw in het blcjed en wie dan oolk langs zijn woning komt, daar in de rustige, schilderachtige "om geving van het dorp Heesbeen, aan de grens gemeente EethenHeus den, die moet erkennen dat het er alles in en otn de woning keurig uitziet. Op 11 'Juni daarentegen zal "ons Echtpaar een dag rust moeten ne men, aangezien wij vermoeden, dat hef hun dien dag niet aan belangstel ling zal 'ontbreken. NEDERHEMERT. Voor het gehouden melkexa- men slaagden onze plaatsgenoten üc dames P. Vos en B. Sprong en den heer G. v. d;. Werken. De heer A. Smits Jac.zn. al hier, slaagde voor het gehouden eindexamen der R.H.B.S. te Zalt- bommel. POEDEROIJEN. Naar wij vernemen hoopt on ze geachte predikant, Ds. J. v. d. Haar, D.V. op Donderdag 17 Juni a.s. in het huwelijk te treden met Mej. J. Scherpenzeei. De Huwelijksinzegening zal plaats vinden in de Ned'. Herv. Kerk alhier, door Ds. J. W. van der Linden, Herv. Pred. te Kootwijk. Door tusschenkomst van den Heer G. Kusters, organist te Dor drecht, is door de orgelcommissie der Ned. Herv. Kerk alhier, bij de tirma Gebrs. Spiering, orgelhandel te Dordrecht, een kerkorgel aangekocht. Met den bouw hiervan zal binnen kort begonnen worden. Zondagmiddag zal op Loeve- stein, voor üe tweede maal In dit seizoen, kerkdienst worden gehou den. Het aanvangsuur is gesteld bp 3 uur. Gedurende deze kerkdienst zal het kasteel voor bezichtiging ge sloten zijn. Er valt hier thans allerwege groot»: drukte waaj te nemen met het plukken van aardbeien. Over het algemeen staat het er met dit gewas goed voor. De zgn. bakaardbeien zijn er ai én hebben een mooie op- SPRANG. Ds. A. s'irag, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, 'komt voor op één dër drietallen bij een Ne'd. Herv. Kerk te 's Graven- ha ge. Bij verhuring heiben de zit plaatsen m het N.H. "Kerkgebouw al hier circa 15500.— opgeoracht, dit is ongeveer 11500.meer dan bij de vorige verhuring. Ten nadeele van den land bouwer T. werd' in de weide langs den Meerdijk een kalt geslacht en het vleesch meegenomen. De daders bleven onbekend. VEEN. Voor d'e Geret. Gem. hoopt Vrijtfag 11 Juni 'a.s., des nam. 7.30 uur, op1 te treden Ds. Lichtenberg van Vlaardingen. WIJK. Op Vrijdag 11 Juni a.s. zal er D.V. in Wijk een Bijbel dag zijn: Vanat des morgens 9.30 uur zal er in de Kerkzaal 'der Herv. Kerk een tentoonstelling zijn van uitgaven van en over het Nedebaiidsch Bijbelge nootschap. De heer E. J. Brugman hoopt hierbij toelichtingen te geven. 's Avonds om acht uur vofgt een openbare samenkomst, waarop de Bijbeluitgaven nog kunnen worden bezichtigd, waarna de heer Brugman hoopt te. spreken over Bijbel en Bijbelverspreiding" in dezen tijd. Iedereen is hartelijk welkom. WOUDRICHEM. Tot ambtenaar op het Dis tributiekantoor in deze gemeente is benoemd, de heer die Vries te Go- rinchem. Bij de gehouden keuring van trekhonden alhier, werden van de drie ter keuring aangeboden honden er twee goedgekeurd en 1 atgekeurd. De heer J. Groeneveld alhier slaagde te Utrecht voor het diploma vakbekwaamheid (jpmidenier. De heer N. J. F. Bax alhier is benoemd tot ambtenaar bij het Bijkantoor van het Centraal 'Distri butiekantoor te Hattem. De inlevering van radiotoe stellen zal voor deze gemeente pftats hebben in het gebouw van het Rijks ontvangerskantoor alhier en wel op Vrijdag 4 Juni a.s., ,des voormiddags van 8.30 tot 12.30 uur voor de huis- nummers A No. 1 tot en met 120- van 13.30 tot 17-30 uur voor de huisnummers A 121 tot en met 240. Op Zaterdag 5 Juni a.s. van "8.30 tot 12.30 uur voor de huisnummers A 240 en daarboven. Op Maandag 7 Juni a.s., des v.m. van 8.30 tot 12.30 uur voor de huis nummers B 1 t.m. 80 en van 13.30 tot 17.30 uur voor de huisnummers B 81 en 'daarboven. ROTTERDAM, 6 Juin. Heden werden ter veemarkt aan gevoerd '1530 dieren, waaropder 52 paarden, 2 veulens, 58 schapen, 655 runderen, 136 nuchtere kalveren, 91 graskalveren, 65 biggen, 236 bokken en geiten en 235 zuiglammeren. Prijzen per stuk: melkkoeien 11375, F1150, 1975; kaltkoeien 11325, f 1100, L975; varekoeyen 1825, f725, 1625; vaarzen 1750, f650, f475 en pin ken. 1575, 1475, 1375. Die verschijnselen wijzen vrij zeker op onzui ver bloed. Doe eens een bloedzuiverende kuur met Kruschen. Kruschen activeert de bloedzuiverende organen, het bloed gaat weer krachtiger stroomen en ge voelt U weer jeugdig en bevrijd van Uw pijn. O „Meer dan twee jaar werd mijn leven vergald door vreeseïijke hoofdpijnen duizeligheid, enz. en mijn rheumatische pij nen waren soms niet te dragen, leder be kend middel probeerde ik. Op een goeden dag begon ik met Kruschen, (in de hoop dat mijn hoofdpijnen wat minder zouden worden.) Denkt U mijn vreugde, toen ik bemerkte dat al mijn klachten verdwenen. Ik 'zou niet meer zonder Kruschen r~/Uen." Winschoten, 13/1137. Mw. M.P.A.-W. V Gezondheid voor een cent per dag Btt Apoth. en Drog. 0.41.0.76,1.47. N.V. Rcwntree brood of gebak. VAN 16 MEI—12 JUNI. 5 66 1 00 gr. vermicelli of maizena. VAN 30 MEI-12 JUNI. 23 A,24 A 1 rantsoen vleesch of vleeschw. 23 B, 24 B Yt rants, vleesch of vleeschw. VERLENGD TOT 12 JUNI. 3-14 (land), 3-15 en 4-19 Reserve, Si naasappelen. VAN 22 APRIL—13 JUNI. 07,08 bonk. EA voor kook doel einden, 1 liter petroleum per bon. 12 en 31 „Verlichting", 300 gram kaarsen. VAN 3 MEI—31 DECEMBER. 15, 16, 17, 18 en 19 B.V., der brand- stoffenkaart T 116, één eenheid vas te brandstoffen, per bon. VAN 1 MEI 1943—30 APRIL 1944. 11, 12 KF der kaart UT 15, één eenheid vaste brandstoffen. „V ToilëUeep", 50 gr. Toiletzeep of 75 gr. (oude samenstelling). VAN 1 MEI— 31 AUGUSTUS. Bon S van de Textielkaart DA, 45 gr. Scheerzeep. Foto Vaesen Drengst geleverd. De maximumprijs voor de koudegrondaardbeien be draagt deze week tl.per kg.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1943 | | pagina 2