RUKSPOST SPAARBANK Prima Anti-Mot Middelen. Voedingsgewassen in eigen tuin LETO PI! JTDISTRIBIUTIEBONNEN Gevonden en verloren voorwerpen Officiëele Landbouw mededeelingen Prijsbeheersching Distributie mededeelingen Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand GEBRUIKT ONZE DROGISTERIJ Botermarkt O 84, Tel. 72 HEUSDEN Bü DE HET SPAARBANKLOKET IS OOK NA 3 UUR GEOPEND voor de Provincie Noord-Brabant. Bonnen welke vervallen HEUSDEN. AALBURG. ALMKERK. BABILONIcNBROEK. BENEDEN LANGSTRAAT. BOMMELERWAARD. DOEVEREN. HEESBEEN. Brood, beschuit, aardappelen, tabak Suiker, jam, gort, havermout, vermicelli, kaas, bloem, melk, rijst, chocolade en suikerwerk Koffiesurrogaat Bijzondere Rantsoenen. Boter Vleesch of Vleeschwaren Petroleum Vaste brandstoffen, Zeep OUDENDIJK. POEDEROIJEN. RIJSWIJK. SPRANG. VEEN. WAALWIJK. WOUDRICIIEM. WERKENDAM. HEUSDEN. DUSSEN. WEEST ZUINIG OP UW NIEUWE TEXTIELKAART A. verschuur-baert spaarbankboekje SPAAR- Wie dus verzekerd wil zSjin van het recht van huisslachting zorge ervoor, dat zooveel mogelijk melk ingeleverd wordt en dat ook de levering van gra nen, zaden, peulvruchten en aardappelen van den komenden oogst zoo hoog mó gelijk wordt opgevoerd. Voorloopig kun nen degenen, die in, verband met slechte leveringen in het voorgaande jaar van. het voorrecht van huisslachting versto ken moeten blijven, dus wel voor een vergunning tot het aanhouden van een huisslachtingsvarken in aanmerking ko men. Blijkt echter niet vóór het a.s. slachtseizoen, dat zij in het loopënde jaar meer bevredigende -hoeveelheden producten inleveren, dan kunnen zij' niet in aanmerking komen voor een slacht- vergunning. In dat geval zal het voor huisslachting gemeste varken niet voor dat doel bestemd kunnen worden, met het gevolg, dat het aan de centrale ge leverd moet worden. Hetzelfde geldt ook voor degenen, die het vorige jaar voldoende geleverd hebben, maar dit jaar bij de leveringen in gebreke blij ven. De wnd, Voedselcomm. v. N.-Brab. Aan de Koolzaadtelers. Het blijkt, dat in verschillende stre ken, waar men niet of minder goed met de koolzaadteelt bekend is, men het koolzaad te vroeg oogst. Men verge lijkt deze teelt daar in deze te veel met het -Knolgroenzaad, dat dikwijls groen geoogst wordt. Wij waarschuwen echter met klem tegen het te vroeg oogsten van koolzaad, daar dit zeer nadeelig is voor de kwa liteit van het zaad. Men mag echter ook niet te laat oogsten, aangezien dan veel zaad ver loren kan gaan. Wanneer men het juiste tijdstip van oogsten zelf niet weet, kan de koolzaad- deskundige van Uw district U daarover nader inlichten. Deze kunt U recht streeks, ofwel via Uw Pbh. bereiken. Tevens wijzen wij erop, dat. zoodra het koolzaad gedorscht is, dit ten spoe digste afgeleverd dient te worden, daar koolzaad zeer aan broei onderhevig is, waardoor de kwaliteit geheel kan beder ven. Zoonoodig gaat het koolzaad na levering terstond naar een drooginrich- ting, om bederf te voorkomen. De pakhuizen, waar het koolzaad in geleverd dient te worden en de tijden waarop dit dient te geschieden, zullen binnen enkele dagen aan de plaatselijk bureauhouder, koolzaaddeskundigen en dorsch-opzichters worden medegedeeld, zoodat de verbouwers hierover dus bij1 deze personen inlichtingen kunnen ver krijgen. Papiertouw voor Koolzaad. Voor het vastzetten van de koolzaad- tollen of -schijven wordt geprepareerd papiertouw of papieroogstgaren beschik baar gesteld. Dit papiertouw is echter niet vrij te betrekken, doch moet worden aange vraagd op' een formulier, hetwelk bij den plaatselijk bureauhouder verkrijg baar is en na invulling bij hem moet worden ingeleverd, waarna de p.bh. een vergunning tot het aankoopen en verbruiken van bedoeld papieroogstgaren kan afgeven. Opgemerkt zij, dat dit papieroogst garen alleen mag worden aangevraagd door de landbouwers, die het door hen te oogsten koolzaad niet met een graan- maaier-zelfbinder maaien. De wnd. Voedselcomm. v. ^.-Brab. Ammoniumlactaatvoeder. De toewijzing van het beschikbare ammoniumlactaatvoeder zal worden op geschort tot het komende najaar. In verband hiermede verzoeken wij den Veehouders, die van den plaatselijk bureauhouder reeds een bon voor dit product hebben ontvangen, de bon met het bijbehoorend geleidebiljet ten spoe digste wederom bij den pl.b. inte leveren. Uitdrukkelijk zij er op gewezen, dat op bonnen voor ammoniumlactaatvoeder geen ander voeder mag worden afge leverd. De bonnen dienen dus zonder meer als vervallen te worden beschouwd. Verstrekking *voederaardappe- len aan veehouders. Voor veehouders bestaat gelegenheid tot het aanvragen van voederaardappelen voor hun grootvee op basis van 600 kg per dier. Hierdoor wordt de gelegenheid opengesteld, om een behoorlijke hoeveel heid voederaardappelen voor het komen de winterseizoen in te kuilen. Na 1 Oct. a.s. zal de norm per dier worden te ruggebracht tot 300 kg. Het is dus van belang, spoedig aan te vragen. Naast den handel van boer tot boer kan ook via een erkend handelaar betrokken wor den. Zulks dient duidelijk uit de aan vrage té blijken. Aanvraagformulieren zijn verkrijgbaar bij den plaatselijk bureauhouder. Vervoedering op eigen bedrijf van vrijgegeven aardappelen. Aardappelen, welke worden vrijgege ven voor veevoeder op grond van ou derdomsgebreken, mogen op eigen be drijf worden vervoederd. Indien de noodige zorg aan bewaring is besteed, zal door tarreering worden vastgesteld welk gedeelte der vrijgege ven partij voor oonsumtieprijs in aan merking komt. Bij de afrekening zal de consumptieprijs verminderd worden met f 2.20 per 100 kg (veevoederprijs). Vervoer van bokken en geiten verboden. Het .vervoer van bokken en geiten is verboden, behalve wanneer 1. het vervoer geschiedt onder dek king van een geldig geleidebiljet. 2. het vervoer piaats vindt over een afstand van niet meer dan 1 km en geen aflevering van hef dier plaatsvindt. 3. het vervoer plaatsvindt naar een oentrale slachtplaats onder dekking van een slachtvergunning. Geleidebiljetten mogen worden afge geven 1. voor heen en terug van geiten naar een bokkenhouder, 2. voor heen en terug naar tentoon stellingen, e.d., 3. tusschen de perceelen van het zelfde bedrijf over een wegafstand, wel ke grooter is dan 1 km. De wnd. Voedselcommissaris voor Noordbrabant. BOERENKOOL. Boerenkool is niet erg kieskeurig. Ze gevoelt zich in iedere grondsoort thuis, zoowel in lichte zandgronden als in stugge klei of in vochtige, zwarte veengronden. De boerenkool is echter zeer dankbaar voor mest en reageert daarop door zich te ontwikkelen tot een forsch gewas. Ze is een sterke plant, die zich zeer gemakkelijk laat verplan ten. Boerenkool wordt in de praktij vooral als nateelt van vroege aardap pelen, doperwten, tuinboonen en an dere zomergewassen gebruikt. De bladeren blijven tót laat in het najaar groeien en worden zooals be kend pas in den winter van het veld geoogst. Omstreeks de tweede helft van Juni wordt gewoonlijk de eerste boerenkool geplant. Deze planting kan gedurende de geheele maand Juli tot half Augustus worden voortgezet. Op de rij geeft men de planten een onderlingen afstand van 45 cm. De rijen komen 60 cm uit elkaar. Bij droog zomerweer wordt na tuurlijk niet verzuimd om na het pooten de koolplanten wat water te geven. Ingeval het wenschelijk mocht blij ken, kan in Juli of Augustus de groei door toediening van wat kalkammonsal- peter,, dunne koemest of beer nog wat worden bevorderd. Indien de grond zeer arm is of ingeval de koolplanten pas laat werden geplant, zal een dergelijke nabemesting wel noodzakelijk kunnen zijn. Van oudsher pleegt men de boeren kool ook wel in Juni of Juli om de andere rij tusschen stamboonen of tus schen middelvroege aardappelen, zoo als b.v. „Eigenheimers", te planten. Nadat die aardappelen in de maan den Augustus of September zijn ge rooid, kan de boerenkool op het veld blijven doorgroeien. Nederlandsche verpleegsters in opleiding. Voordrachten van bekende professoren vormen een belangrijk onderdeel van het onderwijs. De meisjes moeten ernstig werken, om alles wat tij moeten weten, te be- heerschen Maar ondanks alle moeilijkheden met de taal lukt het uitstekend GL-Holland-Pax m /'V/VZ I. Veel wordt er tegenwoordig gespro ken over „prijsbeheersching" en wordt weieens de meening verkondigt, da|t hierbij meer sprake is van veel ge schreeuw, maar weinig wol. Wij willen om aan te toonen dat deze meening niet juist is, en tevens om een beter inzicht in de kern van de prijspolitiek te verkrijgen in een paar artikeltjes het een en ander over de prijsbeheersching vertellen. Vooraf willen wij de vraag stellen, hoe of het er in ons land uit zou zien, wanneer de verkoop van vele artikelen, behalve aan een nauwgezet distributie systeem, tevens niet aan prijzencontrole onderworpen was. Als wij ons be palen tot de levensmiddelen, dan zou den alle gedistribueerde artikelen van deze categorie afhankelijk zijn van den willekeur, het winstbejag dus van hun verkoopers. De laatste jaren van de vorige mobilisatie gaven daarvan een voorproefje. Op grond van de economische positie waarin ons land zich toen bevond en waarvoor het zich thans weer ziet ge plaatst, was o.a. de aanvoer van overzee- sche artikelen uitgeschakeld en was en is ons land in een toestand gebracht, waar bij het uitsluitend is aangewezen op het geen het zelf voortbrengt. Evenals thans, moest ook toen worden overgegaan tot distribueering van de meeste levensmid delen. Het distributie-systeem van toen werk te zéér bevredigend, er was genoeg om alle bonnen in waarde om te zetten, maar aan den anderen kant joegen de winkeliers hun prijzen naar willekeur omhoog. De concurrentie op velerlei gebied bestond niet meer, evenmin als de angst dat men met zijn waren zou blijven zitten. Er kwam zelfs een periode waarin de prijzen zoo hoog waren ge stegen dat een groot gedeelte van de bevolking niet meer in staat was zich liet hoognoodige aan te schaffen. Wel greep de regeering in, doch het is uiterst moeilijk om een eenmaal gevestigd prijzenniveau met eenige kans op behoorlijk succes weer omlaag te drukken, vooral waar dit kunstmatig moest geschieden. Uit de toen opgedane ervaringen is de prijsbeheersching ontstaan. In 1939 werd n.l. door den toenmali- gen minister van economische zakten, Steenbergen, de z.g. prijsopdrijvings- en hamsterwet uitgevaardigd, die in de mogelijkheid voorzag om in geval van nood prijspolitieke maatregelen te ne men en die thans in den vorm van den Dienst 'van den Gemachtigde voor de prijzen werkelijkheid is geworden, een instituut, dat in nagenoeg alle oor logvoerende landen bestaat. De prijs beheersching is dus als een aanvulling van de distributie te beschouwen, die zich uitstrekt over het geheele economi sche terrein, dus ook tot de huurprij zen, de pachtprijzen, vrachttarieven, hy potheekrente, enz. Bovendien oefent de Prijsbeheersching controle uit op de praktijken, die wel niet recchtstreeks prijsopdrijving rijn, maar die door hun karakter toch daaronder gerekend moe ten worden, b.v. vermindering van prestatie, het geven van onderwicht en verder het niet nakomen van verschil lende administratievoorschriften. (Wordt vervolgd). INWISSELING OUDE TEXTIEL PUNTEN. De secretaris-generaal van het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat met in gang van 12 Juni 1943 alle tot dusver geldige distributiebescheiden voor tex tielproducten zullen rijn vervallen. Het publiek wordt tusschen 20 Juni 1943 en 11 Juli 1943 (tegelijk met de uitrei king der bonkaarten voedingsmiddelen, 8e periode) in de gelegenheid gesteld punten, die nog over rijn op de textiel- kaarten 2e en 3e serie, om te wisselen tegen T-punten, mits de onbeschadigde punten nog aan bovengenoemde textiel- kaarten vastzitten. Punten van de toeslagkaarten le en 2e serie komen hiervoor niet in aanmer king. Ook de kousenbonnen der tex- tielkaarten kunnen niet worden omge wisseld. Zij, aan wie na 11 April 1943 spe ciale punten dan wel vergunningen of machtigingen zijn uitgereikt, kunnen, voor zoover het koopen hierop nóg niet heeft plaats gevonden, aanvragen, tot het verkrijgen van nieuwe punten, dan wel vergunningen of machtigingen bij de distributiediensten indienen,. Deze aanvragen dienen te geschieden op for mulier MD 333-06, waarop de in te leveren punten, dan wel vergunningen of machtigingen, naar soort door den betrokkene moeten worden vermeld, als mede de datum, waarop rij werden ont vangen. De omwisseling van bovengenoemd^ speciale punten, dan wel vergunningen of machtigingen zal eerst plaats vinden: a. Nadat het aanvraagformulier hier toe door den distributiedienst is gecon troleerd. b. Den betrokkene door den distri butiedienst is opgeroepen en deze kan aantoonen, dat hij nog steeds de aange vraagde goederen dringend noodig heeft c. De voorschriften, op grond waar van de goederen destijds zijn toegewe zen, inmiddels niet zijn gewijzigd. Bovendien wordt de aandacht van het publiek erop gevestigd, dat de voor 11 April 1943 uitgereikte speciale pun ten en/of vergunningen niet voor om wisseling in aanmerking komen.. Wel staat voor de bezitters van de ze bescheiden open om opnieuw een aanvrage ter verkrijging van nieuwe distributiebescheiden bij de distribu tiediensten in te dienen. NIEUWE VLEESCHBON. Van 16 tot en met 26 Juni 1943 geeft de met 27A vleesch gemerkte bon recht op het koopen van 200 gram vleesch, been inbegrepen, of twee rantsoenen vleeschwaren, terwijl bon 27B vleesch recht geeft op het koopen van 50 gram vleesch, been inbegrepen of een half rantsoen vleeschwaren. Elk der bonnen 27A en B vleesch heeft dus de dubbele waarde der ge wone bonnen, doch aangezien slechts eén bonnummer is geldig verklaard i.p.v. twee, wordt op deze wijze toch het gebruikelijke rantsoen van 250 gram per twee weken beschikbaar gesteld. De bonnen vleesch 25A, 25B26A en 26B zullen niet geldig worden ver klaard en kunnen worden vernietigd. op Zaterdag 19 Juni. 25 Brood. 25 Beschuit. 25 Aardappelen. 25 Tabak. In de week van 2027 Juni wordt de zgn. „kerkeweek-voor-ieder een" gehouden in ons geheele land. De bedoeling is, dat in den nood van dezen tijd het Evangelie gebracht wordt aan ons geheele volk, niet alleen aan hen, die steeds ter kerk komen, maar pok aan hen, die het nog niet hoorden of er van vervreemdden. De kerkeraad der Ned. Herv. Gem. alhier heeft daarom een bijzondere dienst uitgeschreven op Woensdag 23 Juni a.s. 's avonds om 8 uur in de Ned. Herv. Kerk, waar Ds. J. v. d. Berg van Vlijmen hoopt te spreken over: „Jezus Christus, Heer der wereld". Er is voor ieder vrije toegang. Tot hulpprediker der Gerefor meerde Kerk alhier is benoemd candi- daad D. J. Molenaar, thans hulppre diker te Hardenberg. Voor de Evang. Luth. Gemeente hoopt Zondag voor te gaan Dr. Toxo- peus uit Breda. Mej. J. v. d. Pol alhier, slaag de voor het middenstandsdiploma han delskennis. Zij genoot haar opleiding van den heer J. J. A. v. Drunen te Waalwijk. Op het Consultatiebureau voor Zuigelingen alhier, werden op 15 Juni ter onderzoek aangeboden 12 zuigelingen en wel 6 uit Heusden, 1 uit Herpt, 3 uit Genderen en 2 uit Wijk. J.l. Maandag 14 Juni speelde te Rotterdam de Graag tegen Ham, om het damkampioenschap van Nederland 1943, welke partij eindigde in remise. De stand is thans als volgt: gesp. gew. rem. verl. p. P. Roozenburg 8 6 2 0 14 Keiler 7 4 2 1 10 v. Dartelen 6 3 3 0 9 Ansems 7 2 3 2 7 Vos 6 14 16 v. d. Kraan 7 2 2 3 6 W. Roozenburg 7 14 2 6 de Graag 7 14 2 6 Kalden 7 0 5 2 5 de Jong 6 0 4 2 4 Ham 8 0 3 5 3 Dukel heeft zich teruggetrokken. Voor de eerste maal degradecren de 6 slecht geplaatste deelnemers. Het kan er dus tusschen de gegadigden vanaf Ansems nog geducht gaan spannen, om zich in de bovenste groep van 6 te werken. Zondag a.s. speelt de Graag te Am sterdam tegen Ansems. Bij den koopman P. Mans al hier ontstond, door het stoken met sche ven, een begin van brand, welke ech ter door het personeel van den vlasser A. v. Wijk spoedig werd gebluscht, zoodat verder onheil werd voorkomen. De "brandspuit, welka spoedig ter plaat se was, behoefde geen dienst meer te doen Op 24 Juni a.s. des nam. 8.30 u., hoopt in de Herv. Kerk alhier op te treden Ds. J. F. Röth van Hilversum, met het onderwerp „Jezus Christus Heer der Wereld". Vrije toegang voor ieder een. Mej. B. Vos alhier heeft met goed gevolg examen afgelegd voor ver pleegster. Zij genoot haar opleiding in het Stads- en Academisch Zieken huis te Utrecht. Nog steeds heerscht er groote bedrijvigheid in den stroohandel. Groo te partijen worden aan de persen en per schip afgeleverd aan den prüjis van f 44 per 1000 kg. In den hooibouw wordt in deze streek thans druk gewerkt, hoewel het dit werk slecht opschiet vanwege de weersomstandigheden. Er is dan ook nog weinig hooi binnengehaald. De Ring van Chr. Jongel. Ver- eenigingen in de Bomme'erwaard, hield Maandagmiddag een bijeenkomst in de Ned. Herv. Kerk te Gameren. Deze bij eenkomst werd door den Ringvoorzittter, den heer J. v. Willigen uit Brakel ge opend. Hierna voerde als eerste spreker het woord Ds. Bouw uit Haaften, met als onderwerp „Vrijen of slaven". Ver volgens sprak Ds. Harkema uit Wijk, over: „Er staat geschreven". Als derde spreker trad op Ds. v. d. Kooy uit Aalst met het onderwerp „Zending". Op aandachtige wijze werden de referaten door de talrijke aanwezigen aangehoord. De bijeenkomst werd door Ds. v. d. Kooy met dankgebed en het zin gen van Ps. 72:9 en 10 gesloten. In den Dienst des Woords hoopt a.s. Zondag hier vóór te gaan Ds. E. D. G. v. d. Horst, Herv. predikant, eertijds staande te Genderen, thans té Oud- en Nieuw-Gastel. De dienst vangt aan om half 11 (torentijd). Er zal een extra-collecte gehouden worden fen be hoeve van de „inwendige zending.". Onder zeer veel belangstelling herdacht het echtpaar H. Bouwman- v. d. Ven aan de Heesbeenscheweg, op Vrijdag 11 Juni j.l. zijn gouden hu welijksfeest. Des morgens om half 10 werd het echtpaar in landauer, gevolgd door de familie, aan hun woning afge haald en ving het feest aan met een plechtige H. Mis in de kerk te Heusden. Aardige bruidjes begeleidden het echt paar en na rondgang door Heusden en "ook door het dorp Heesbeen, werd bij monde van den heer Th. Brouwers uit Heesbeen, namens de inwoners van VAN 20—26 JUNI. 26 A 400 gr. brood of 4 rants, gebak 26 B 100 gr. brood of 1 rants, gebak. 26 70 gram beschuit of 1 rantsoen brood of gebak. 26 A 2 kg. aardappelen. 26 B 1 kg. aardappelen. 26 Tabaksk. 20 sigaretten, 5 siga ren, 10 cigarillos of 25 gr. tabak VAN 13 JUNI10 JULI. 589 1 rants. Vervangingsmiddelen. 587 1 kilogram suiker. 586 500 gram stroop, jam, enz. 585 250 gram gort. 584 250 gram havermout. 583 100 gr. vermicelli of maizena. 590, 591, 592, 593 70 gram meel of bloem of 1 rantsoen brood of gebak per bon. 594, 595,596 100 gr. kaas per bon. 25, 26 27, 28 melk, l/s4 liter melk. 25.26 27 taptemelk, ls/4 liter taptemelk. 28 taptemelk, liter karne- of taptemelk. 25 B, 27 B, Kind. voeds. 250 gr. rijst. 25 A, 27 A, Kind. voeds. 250 gr. gort. 3/34, 4/34 .reserve", 150 gr. cacao m.suik. 25 100 gram chocolade, per bon. 26.27 100 gram suikerwerk, per bon. VAN 13 JUNI7 AUGUSTUS. 588 250 gram "koffiesurrogaat. VAN 13 JUNI—*10 JULI. 4-35 Res. (stad) 300 gr. Sinaasappelen. VAN 1627 JUNI. 25 A 250 gram boter of margarine. 25 B 125 gram boter of margarine. VAN 9 JUNI—9 JULI. 28 A 250 gram boter of margarine. 28 B 125 gram boter of margarine. VAN 1326 JUNI. 27 A 200 gram vleesch of vleeschw. 27 B 50 gram vleesch of vleeschw. VAN 14 JUNI—5 AUGUSTUS. 09,10 bJik. „U 215" voor kookdoel- einden, 1 1. petroleum p. bon. VANAF 1 JUNI. 12 en 31 „Verlichting", 300 gr. kaarsen. VAN 3 MEI—31 DECEMBER. 15, 16, 17, 18 en 19 B.V., der brand- stoffenkaart T 116, één eenheid vas te brandstoffen, per bon. VAN 1 MEI 1943—30 APRIL 1944. 11, 12 KF der kaart U 115, één een heid vaste brandstoffen. VAN 1—30 JUNI. 578 en „V Eenheidszeep", 1 st. lucht- gevulde eenheidstoiletzeep of toiletzeep. 579 en „V Waschpoeder", 250 gram waschpoeder of zeeppoeder. „V Toiletzeep", 50 gr. Toiletzeep of 75 gr. (oude samenstelling). VAN 1 MEI— 31 AUGUSTUS. Bon S van de Textielkaart DA, 45 gr. Scheerzeep. Heesbeen onder de keurig versierde boog aan de woning van Bouwman een mooie mand met bloemen en couvert overhandigd. Door de bruidjes werden verschillende aardige gelukwenschen o.a. in den vorm van een samenspraak en ook andere leuke versjes voor het Echt paar uitgesproken. ^Namens de bewoners van de naaste buurt uit Heusden, n.l. Wijlkschestraat- Burchtplein, werd door den heer S. Deurloo eveneens een keurige mand bloemen en couvert aangeboden, verge zeld van enkele gelukwenschen door kinderen. Zeer velen maakten gebruik om per soonlijk hun gelukwenschen aan te bie den, vele schriftelijke bereikten het echt paar, terwijl zij ook in anderen vorm veel blijken van medeleven mochten on dervinden. Des avonds bracht de Heusdensche Fanfare nog een serenade/wat veel bijval vond. De twee zoons van het echtpaar dankten resp. voor de hulde. Moge het krasse echtpaar nog zeer vele jaren met genoegen op dezen dag terug zien. Op Zaterdag 19 Juni a.s. hoopt de muziekvereen. „Kunst na Strijd", met medewerking van „Kunst en Vriend schap" te Rijswijk, dir. de heer P. C. v. d. Wiel alhier, een concert te geven op een weiland van den heer H. G. Kant. Onze plaatsgenooten de heeren M. Bok, W. A. Groeneveld en A. v. Zee, slaagden te Arnhem voor het Mid denstandsdiploma, afd. Handelskennis. Zij genoten hun opleiding bii het Han,- deisinstituut Baggerman te Zaltbommel. Ter ge egenl.eid van de huwelijks inzegening van Ds. v. cl. Haar en mej. J. Scherpenzeel werd een schaalcollecte bij' den uitgang van de kerk gehouden, ten bate van het orgelfonds, welke collecte de mooie som opbracht van f 255. Mej. G. Corporaal en A. Bron alhier, slaagden te Dordrecht op het op 12 Juni j.l. gehouden examen voor onderwijzeres L. O. De landbouwer S. d. B., alhier, had het ongeluk op de Hooge Vaart met zijn fiets te water te rijden. Gelukkig werd hij door een paar voorbijgangers bemerkt, die hem op het droge brach ten. Onder leiding^ van Ds. Sirag werd j.l. Maandagmiddag in het Ned. Herv. Kerkgebouw alhier een goed be zochte jeugdsamenkomst gehouden, waarbij IDs. Smit uit Waspik optrad. Het kerkgebouw was tot in alle hoeken gevuld. De Gem. Zangver. „Zanglust" en het Kinderkoor „Het Sijsje" alhier 'zullen met medewerking van de Gem. Zangvereen. „De Vervulde Wensch" te Nederhemert, Zaterdag 19 Juni a.s. een concert geven op de muziektent alhier. Aanvang 8 uur. Zie advertentie in dit blad. Op de districtspremiekeuring van springstieren op 7 Juni alhier gehouden, werden de volgende stieren geprimeerd. Vijf 1-jarigen. No. 1. Klasse II B met 36 punten: Mijntje Alfred van J. Oeflemans te Genderen. No. 2. Klasse If B met 35 punten: Bernard van C. M. Donken te Dron- gelen. No. 3. Klasse III B met 31 punten: Huib van W. Branderhorst te Eethen. No. 4. Klasse III B met 30 punten: Peter van A. v. Wijk te Aalburg. No. 5. Klasse III B met 27 punten: Leendert van J. v. d. Schans te Dron- gelen. Eén 2-jarige: I. Klasse IIB met 35 punten: Gustaaf van Fokver. te Elshout. Op de publieke verpachting van de Uiterwaarden werd van f 70f 100 per ha besteed. In de schattingscommissie voor ongeóogst fruit werden door de Ned. Groenten- en Fruiteentrale benoemd de heeren A. v. Zon te Rijswijk, J. Spiering te Woudrichem en C. v. d. Ham te Groot-Ammers. Vorige week Donderdag had al hier een droevig ongeluk plaats, hetwelk het ruim 5-jarig dochtertje van den melkrijder P. Groeneveld het leven heeft gekost. Terwijl het kind met een vrien dinnetje bij een slep speelde, is dit ge vaarte omgevallen en kwam de kleine hieronder terecht. Het kind was onmid dellijk dood. De zangvereeniging „Halleluja" heeft deze week Woensdag haar weke- lijksche repetitie weer hervat. De v.v. Koz. Boys heeft Zater dag te Dordrecht tegen Geluksvogels gespeeldde uitslag was gelijk spel 3-3. GEVONDEN: een koffer met inhoud, op den weg Werkendam-Kop v. 't Land. Terug te bekomen bij L. Meiresonne, Postkantoor, Genderen. GEVONDEN: een Lipssleutel, (No. 10207), tusschen Doeveren en Baard- Terug te bekomen bij B. B. de Raad, D 11, Doeveren. GEVONDEN: 1 linker kinderschoen tje met hakbandje (zwart), nabij het Kruis te Aalburg. Terug te bekomen bij A. de Bruijn te Aalburg. VERLOREN: te Aalburg, een broche. Terug te bezorgen bij! H. Jurrie, C 40 te Aalburg. VERLOREN: een Egyptische linnen regenjas, gaande van Sleeuwijk naar Almkerk. Tegen zeer goede belooning terug te bezorgen bij H. W. Kloots, Brugdam E 16, Almkerk. VERLOREN: een Dameshorloge, gaande van Almkerk naar Dussen. Tegen belooning terug te bezorgen bij A. Donkersloot B 24, Almkerk. GeborenMartha Christina, d. van A. J. de Kort en A. v. Beers; Petro- nella Isabella, d. van A. Katuin en C. i P. Schaap. Ondertrouwd: Gerardus Antonius v. 1 Duimen 25 j. en Allegonda Antonetta Klaren 22 j.; Huibert Sluijlmers 23 j.l en Gerardina Nieuwkoop 21 j. Getrouwd: Lauwerens Straver 22 ji en Jenneke Helena Muyen 26 j. Over de maannd Mei. Geboren: Cornelis J., z. van A. v. 3 Oorschot en P. H. Peeters; Adrianus C. M., z. van C. v. Delft en M. J. de WijsCornelia M., d. van G. B. 3 Koekkoek en W. Golijn; Alettinus G-, z. van W. Vroegh en A. v. d. Stelt; i Johannus L. A. M., z. van C. de Wit t en L. v. BergenHubertus T. M., z. J van A. H. Simonis en F. C. Hanegraaf-j Cornelis J., z. van W. Roubos en J. j B. v. d. Anker. Getrouwd: A. H. C. v. d. Steen, 26 j. en F. v. Boxel 17 jJ. v. d. Stelt 25 j. en G. Rijke- 29 j.; H. J. Boe- laars 30 j. en M. C. J. v. d. Pluijm 26 j.; J. C. Oerlemans 23 j. en A. v. Erp 24 j. Overleden: H. W. Hogenkamp 70 weduwe M. v. Tilborg; H. Simonis, 83 j., weduwnaar van Adr. v. Ravels; W. Meijers 67 j. weduwnaar van G. v. Tilborg; M. Schalken 1 d.G. J. v. Mol, 74 j.; M. v. d. Heuvel 50 j.r weduwe van H. Pellicaan; J. W. v. d. Pluijm, 9 m.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1943 | | pagina 2