Donderdag 6 April 1944 No. 6389 voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Buitenlandsch Overzicht VERD Ü1STEREN. Buitenland lA(1D VAN AlTEMA UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN INT. TEL. 19, POSTREK. 61525 Het is nog steeds het Zuidelijk deei van "het Oostelijk tront, dat de meeste aandacht vraagt en vol gens den militairen correspondent van het D.N.B. Martin Hallensleben,moe ten aan de gevechten in dezen sector bijzonder veel belang gehecht wor den, omdat beide oorlogvoerende par tijen daar vechten om de operatieve bewegingsvrijheid te behouden. De bolsjewisten bewijzen daardoor, dat hun consolidatie van het bereikte minder gelegen is dan aan handha ving van hun voorwaartsbeweging, ren koste van de steeds noodzakelij ker wordende operatiebeveiliging. Zij doen dit door formaties na formaties in dit gebied te werpen, daarbij aan nemend, dat de wijkende Duitschers toch nog in het voorgebergteterrein beslissend geslagen zouden kunnen worden. Vast staat echter, dat 'hier de Duitsche wil domineert zich de operatieve bewegingsvrijheid onder geen omstandigheden uit handen te laten nemen. De Duitsche operaties schijnen alleen op het oude principe der vorige jaren ingesteld te zijn: in het Noorden stellingoorlog, in het Zuiden bewegingsoorlog. Het teit blijft bestaan, dat het den bolsjewis ten, ondanks het massale troepenge- bruik, diet gelukt is in het Noorden verder te komen dan tot de verdedi gingslijn, die de Duitschers voorloo- pig hadden vastgesteld: NarwaPles- kau—NewelWitebsk, en dat het Zuiden voortdurend ïn beweging bleet. De gevechten in het Zuiden wor den 'door twee factoren bepaald, ten eerste door den voor en na krach- tigen offensieven wü der bolsjewis ten, ten tweede 4|oor de verdere uitwijkingsbewegingen der Duitschers en door de Duitsche tegenmanoeu- vres, die op bepaalde brandpunten buitengewone intensiteit vertoonen. Het Sovejt-Kussische Zuidelijkeof ten sief, valt in drie deelen uiteen. De eene operatie is gericht tegen den Duitschen Oostelijken vleugel en heeft oogenschijnlijk Odessa, tot doel. De tweede gaat tegen het Duitsche centrum en heeft ongeveer Jassy en Kisjinef tot doel. De derde is gericht op den Duitschen Westelijken vleugel met richting naar Lemberg. In het centrum bieden hier voorai de Roe- meensche troepen, schouder aan schouder met de Duitschers een te genstand, die vooral gezien de stottn- loopende Sowjetmassa's, tot dusver met een opmerkelijk succes bekroond werd; zoowel wat betreft de verzwak king van de kracht van den tegen stander door deciimeerin(g van djei vijandelijke divisies als ïn operatie! opzicht. Op het oogenblik woeden hier sneeuwstormen, terwijl de ge- heele Zuidelijke sector van het Ooste lijke front in het teeken van een: nieu we vorstperiode staat. Interessant fs ook! de afloop van den sïag tusschen Dnjepr en Tsjaus- sy, die Zeven dagen duurde en tot een volledig ahveersucces der Duit schers leidde. In elk! gevali zijn de bolsjewisten weer eens niet verder dekomen, evenmin als ïn het gebied ten Zuiden van Pleskau, waar zich sedert eeniige dagen een nieuw zwaar tepunt hunner doorbraakpogingen heeft gevormd. Hoewei uit Italië in het gebied van Nettuno geen belangrijke opera ties worden gemeld', heerscht daar niettemin wederom een toestand van ontvangen gedurende de laatste da- hoogspanning. De geallieerde troepen gen ononderbroken reserves en ver sterkingen in den vorm van man schappen, wapens en munitie) zoodat men aan Duitsche zijde "binnen zeer korten tijd1 met een nieuw offensief rekening houdt. Het spreekt welhaast vanzelf, dat ook van Duitsche zijde maatregelen zijn getroffen. Blijkens een overzicht in het ot- ficieele orgaan der republikeinse he fascistische partij „Corrïspondenza Republiicana" worden de verliezen der Italiiaansche weermacht tot en met met Julil 1943 officieel als volgt op gegeven Leger dooden 50.641, vermist (niet inbegrepen ïn "het cijfer der gevangenen) 203.405. Marfne 'gesneuveld '3.771, ver mist 20.189. a Koopvaardij om 4fet leven ge- Tomen 2.512. Luchtmacht gesneuveld 'en ver mist 6000. Totaal aantal soldaten ïn gevan genschap 500.030. Voorts geeft het blad een overzicht van de civiele schade, die is aange richt. Volkomen met den aardbodem gelijk gemaakt zijn vijftien steden, waaronder Cag'ïari/Trapam, Marsa'a, Messina, Foggia, Pescara, Civefa Vecchia, Livorno, Ancona en Rimini. D estakïngen der leerjongens en mijnwerkers in Engeland breidt zich nog steeds uit. In Yorkshire staken alleen alineer dan 95.000 mijnwerkers; 62 mijnen liggen geheel stil. Ook' in cfe steen kooldistricten van Midden-Schotland zouden '3000 mijnwerkers ïn <fe afge- i'oopen dagen net werk neergelegd neboen. iTet oproepen voor den mTli- taïren dienst van de leerjongens op de Britsche scheepswerven, en in de machinefabrieken heeft nog niet tot het gewenschte resultaat geleid. In Mïddlesborough is op nog een scheepswercdoor de Teerjongens het werk neergelegd. De industrie en het economische leven beginnen ïntus- schen de gevolgen te voelen van de ononderbroken groote stakingen. Van 3 tot 8 April. Begin 20.30 uur. Einde 7.01 uur. Van 9 tot 15 April. Begin 20.45 uur. Einde 6.45 uur. BOMMEN OP DE STAD SCHAFFHAUSEN. Zwiïtsersche stap te Washington. Bern, 1 April (D.N.B.) In sen officieel Zwitsersch communiqué wordt gezegd: ,,Op 1 April 1944 van des och tends van 10.30 uur af, hebben Ame rikaanse he bommenwerpers in for maties van 30 toestellen sterk; over de kantons Thurgau en Schaffhau sen gevlogen. Tegen 11 uur werden bommen 'geworpen op de stad Schaff hausen. Volgens de voorloopige be richten zijn in de buurt van bet station en i;n de stad verscheiden branden uitgebroken. Nadere bijzonderheden worden la ter bekend gemaakt". Tegen 11 uur, zoo meldt het D. N.B. nader, cirkelden boven de stad een dertigtal Ameriikaansche bom menwerpers, die uit de .richting FrauenfeTd 'kwamen. Velen stonden op straat naar de vliegtuigen te zien. Plotseling werd een zware ontplof fing gehoord. Tegen 14 uur werden branden gemeld in Flurlmgen en Feuerp halen. In Schaffhausen ston den de kamigarenspinnerij, de leerfa briek, een lakenfabriek, een rijwiel- tabriek, de electrische centrale, de aardewerkfabriek en het Roomsch- Katholieke vereenigingshuis in brand. Ook het hoofdbureau van politie werd ernstig getroffen. De chef van politie kwam om het leven. Volgens uit Schaffhausen aange komen ooggetuigen, aldus meldt het „Berner Tageblatt", bedraagt het aan tal dooden reeds 150. Voor het plaats kaartenbureau van hef station wer den 20 menschen gedood. In een trein kwamen 3 personen om het leven. Een bom kwam terecht op het Marktplein, waar markt werd gehouden: het aantal slachtoffers hier Cs nog niet beek'nd. Officieel wordt voorts uit Bern medegedeeld, d'at het politieke depar tement onmiddellijk het Zwitsersche gezantschap te Washington van het werpen van bommen op Schaffhausen op de 'hoogte gesteld en opdracht ge geven heeft bij de Amerikaansche regeering de noodige stappen te doen. Zaterdagmiddag heett bondsraad Pilet-Golaz den gezant der Vereenig- de Staten te Bern, Harrison, ontvan gen, "die, naar eveneens officieel ver luidt, den Bondsraad zïjn diep leed wezen te kennen heeft gegevn ovër de ramp, die de stad Schaffhausen heeft getroffen. Met enorme schreden naar de groote crisis. Dr. Qoebbels over den politie- ken en militairen toestand. Rijksminister dr. Goebbels heett ('rijoagavona het woord gevoerd op een groot "appél van de Berüjnsche partijleiding. Sprekende over den oorlog zei hij o.m.: „Wij hebben in deze worsteling niét alleen overwinningen, doch ook tegen?la"gen te noteeren. Wij Nat.- Socl'alisten, zijn ïn dergelijke moei lijkheden opgegroeid en zullen het derhalve ook het beste met ze klaar spelen. Juist in kritieke tijden komt het -er op aan, dat de 'leiding van een strijdende gemeenschap zij het 'nu een beweging of een geheel volk nooit van haar grondbegin selen afwijkt, doch door alle geva ren, toevalligheden en tegenslagen van de krijgskansen heen het doel onwrikbaar in het oog houdt. Er Destaat voor ons in dezen strijd om onze levensrechten en om de levens substantie van ons volk maar één mogelijkheid: de overwinning. Bij het afwegen van de Duitsche overwinningskansen, zoo vervolgde dr. Qoebbels in dit verband, is liet daarom goed; de algemeene oorlogs situatie van thans te vergelijken met de situatie van 1939, om daaraan te zien, dat ondanks vele onvermijde lijke tegen slagen, die Duitschland in dezen oorfog heeft moeten onder vinden, de opzet der Duitsche ope raties reeds tot de grootste histo rische resultaten heett geleid. Het is een feit, dat ai te gemakke lijk vergeten wordt, zoo constateer de de minister onder aanhoudenden mj'val, aat het Duitschland 'is gelukt, den ring te verbreken, dien de vijan den van 'Duitschland ïn 1939 om het Rijk hadden gelegd. Toen is de po sitie van Duitschland zeer gevaar lijk geweest, en even heeft het er naar uitgezien, alsof Duf.schlands vij anden de om den hals van het Duit sche volk1 gelegd' lus nog maar be hoefden aan te halen. Dit ernstige gevaar zijn wij thans weer te boven gekomen. De vijand staat ver voor de grenzen." Overgaande op den militairen toe stand wees de minister er op, dat het Oostelijke tront slechts een ge deelte vormt van het geheete gebied der Duitsche oorlogvoering. Men kan derhalve de ontwikkeling ,'n het Oosten slechts juist 'beoor- dee'Ien in samenhang met andere be langrijke operatieve taken, welker op lossing in het kader van het totale Duitsche strategische plan verwacht kan worden. Even doorslaggevend als de Duitsche handhaving in het Oos ten is, "dlait, wanneer de Engelschen en Amerikanen in het Westen een in vasiepoging zouden ondernemen, zij met bebloede koppen worden afge slagen. Daarin kan het keerpunt van dezen oorlog liggen. Wanneer de vijand in dit opzicht zich nog aan 'llusies overgeeft, dan is reeds het voorbeeld van Cassino geschikt om hem een zeer kwade ontnuchtering te bereiden en wanneer de Engel schen en Amerikanen zich met de hoop blijven vleien, dat het Duitsche jachtwapen niet meer aanwezig is, dan hebben zij reeds thans in toene- menden omvang het tegendeel van oeze illusie beleefd. Zonder twijfel zouden zij bij een invasie op alle gebieden op Duitsche reserves stui ten, van welker omvang zij zich thans blijkbaar, althans naar hun uitlatin gen te oordeelen, geen ot slechts een onvoldoende voorstelling kun nen maken. Onder stormachtige instemming van de vergadering betoogde de mi nister, dat hij eV vast van overtuigd is, dat, wanneer in het Westen de groote beslissing rijpt, de Duitsche oorlogsleiding dien toestand souve- rein zal' weten te overwinnen. Met enorme schreden gaan wij thans in de politieke en militaire ontwikke ling van den oorlog naar de groote crisis toe. Die crisis heeft echter voor een politiek geschoolden mensch evenmin iets schrikachtigs, als voor een bekwamen arts de crisis in een ziekteverloop. Met hetzelfde vertrouwen en de zelfde zelfverzekerdheid, die zijn an dere uiteenzettingen kenmerkten, be handelde dr Qoeb.bels tenslotte ook het vraagstuk van den luchtoorlog. Het valt niet te bestrijden, zoo zeide hij, 'dat de vijandelijke terreur het Duitsche volk zware beproevingen opfegt en smartelijke offers vergt. Dat verandert evenwel 'niets aan het telt, dat het Duitsche volk die ter reur moet doorstaan. Zelts de lucht- terreur is voor het Duitsche volk nog beter te verdragen dan een ver nietigende vrede, zooals de vijanden dien het Duitsche volk hebben toe gedacht. Groot Duitsch afweergeschut' In het Duitsche legerbencht van Vrijdag werd o.m. medegedeeld: In den atgeloopen nacht behaa'den onze luchtverdecigingss rijdkrachten Dij den afweer van Britsche terreur- aanvallen op. Neurenberg het groot ste succes door haar bevochten. Zij verhinderden een geconcentreerden aanval én vernielden 132 viermoto rige bommenwerpers. De speciale correspondent vaneen Duitsche persbureau heett onmiddel lijk na het verdwijnen der" laatste Britsche bommenwerpers een onder houd gehad met een officier van den generalen stat der luchtmacht 'over het zeer bewogen verloop der ope raties. De stroom van bommenwerpers zette aanvankelijk koers naar het mooi-weer-gebied Saksen en het ge bied van de Elbe. Terwijl de snelle voorhoede-vliegtuigen deze zóne reeds bereikt hadden, vertoonde de stroom van "bommenwerpers zelf ten gevolge van de zeer telle aanvallen van een aanzienlijk getal Duitsche nachtjagers de eerste ontbindings verschijnselen. Reeds boven het Wes telijk deei van het Rijn-Maingebied Tieten de toestellen in een vrij groot aantal gevallen hun bommen uitnood vanen. Van minuut tot minuut waren de bommenwerpers op hun bizarre vlucht blootgesteld aan dé onbarm hartige aanvallen der nachtjagers, ter wijl zij meermalen door spervuur van het luchtdoelgeschut moesten vlie gen. Dit kostte wederom een aantai bommenwerpers. Naar Reuter meldt, geeft het Brit sche ministerie van fuchtvaart toe, dat Donderdagavond bij den aanval op Duitschland '96 bommenwerpers verforen zijn gegaan. Zij vormen in derdaad een zwaar verlies, zoo wordt gezegd, ze'lts ai 'werden in totaal duizend bommenwerpers uitgezon den. Naar uit militaire kringen te Ber lijn v'oorts verluidt, wordt in dit suc ces de bevestiging gezien, dat de Duitsche afweer niet alleen tegen de versterkte vijandelijke aanvallen ïs opgewassen, maar in staat is nieuwe records te vestigen in de bestrijding var. de "terreurbommenwerpe rs. In mi litaire 'kringen wordt medegedeeld, uat in één uur meer dan 63 Engei- sche bommenwerpers werden neerge schoten, d.w.z1. dat Engeland per minuut een vliegtuig met een beman ning van 10 klolppen verloor. De britsche luchtmacht verloor meer dan Ï300 man Vliegend personeel. Voor Duitschers ter kennisneming De commissaris-generaal voer de openbare veiligheid en hoogere S.b. en politieleider maakt bekend: Ingevolge de verordening van den rijkscommissaris voor het beze te Ne- dertandische gebied fc etretfendé de re gistratie der 'Duitschers zijn alle m Nederland woonachtige Duitschers verplicht zich bij het voor hun woon plaats bevoegde regis üptrbjrea i aan te melden. 'Het is gebleken dat een aantal rijksduitschers tengevolge van onbe kendheid met deze verordening in het bijzonder bij verhuizing binnen Nederland en naar het buitenland, de bepalingen dezer verordening niet naleven. Ik roep derhalve alle tot aanmelding gehouden personen, on der verwijznïg naar jd'e bij' "de veror dening bedreigde straffen, op zich bij het bureau van den poliiie-otficier bij den gevolmachtigde van den rijks commissaris voor de provincie hun ner woonplaats bij vestiging uit het buitenland, bij verhuizing binnen Ne derland en bij vertrek naar het bui tenland schriftelijk ot mondeling aan te melden. Deze verplichting gë.dt ook voor personen, diie tot het Duitsche volk Êehooren, maar in het onzekere zijn betreffende hun nationaliteit ot als statenloos worden aangemerkt. De verplichting tot aanmelding geldt eveneens voor Duitschers uit het vroegere Oostenrijk, voor Sudelen- duitschers en voor volksduïtschers uit de Oostgebieden. De verplichting tot aanme'ding be staat ook voor het geval, dat perso nen ter vervulling van "hun diienst- plïcht voor de weermacht worden op geroepen. Bij minderjarigen is de wettelijke vertegenwoordiger, eveneens wan neer hij zelf geen Duitscher is, voor de nakoming van deze verplichting tot aanmelding verantwoordelijk. Aanmelding kan mede geschieden bij de hulpregïstratiebureaux bij de „Ortsgruppen der N.S.D.A.P.". SS-Obergrappentuehrer en general der polizei, get. Hauler. BEKENDMAKING LANDWACHT NEDERLAND. Aangezien reeds is gebleken, dat onbevoegden misbruik heb ben gemaakt van po.'iiebevoegd- heid, zgn. in verband met de landwacht, wijs ik er nogmaals op, da? de landwacht in dienst altijd kenbaar is aan de roode armband met het opschrift „Landwacht" en bovendien zich kan fegltimee- ren door het roode legitimatie bewijs van de landwacht Neder- fand. De burgerij is dus in geener lei opzicht verplicht gevofg te geven aan bevelen van personen, die zich als landwacht uilgeven en die genoemde kenteekenen niët dragen of kunnen toonen. In'.e- gendeel, men wordt'verzocht der gelijke voorvallen aanstonds bij de bevoegde landwachtinstan les te melden, zoodat daartegen on middellijk kan worden opgetre den. Geve te'ijlk komm ndeur voer Zuid-Holand en Zeeland. Geen foto's in correspondentieformulieren. Het 'Nederlandsche Roode Kruis vestigt er de aandacht van belang hebbenden op, dat geen toto's mogen worden ingesloten in de correspon- dentileformulieren (de z.g. 25-woerden brieven) van het' Ned.rIand:Che Roo de Kruis, noch in die van het cor- respondentiebureau (burgers), noch in die van het informatiebureau (mi litairen). Verhooging uitkeering aan fa milieleden van vrijwilligers bij de Waffen-S.S. (Wiking), S.S. wachtbataillon en Landstorm Nederland. Het S.S. Ersatz-KommanXio Nïeder- iande, Korte Vijverberg 5, Den Haag, deelt mede: De uitkeeringen voor levensonder houd 'aan familieleden van vrijwilli gers bij 'bovengenoemde formaties zijn belangrijk' verhoogd. Aan echtgenooten van gehuwden, die een inkomen hebben tot een be drag van f200.per maand, wordt voor onderhoud F80.per maand uitgekeerd. Bovendien voor ieder klïnd tot 16 jaar f28.— per maand. Verder vergoeding van huishuur voor het volle huurbedrag. De uitkeering wordt bij een aan tal van bijv. drie kinderen beneden 16 jaar dan als volgt: echtgenoote per maand f'80.— 3 kinderen a 128.p.m. f84. huur geschat per maand t'25.— ot eventueel hooger per maand f189.— Bovendien worden de verzekerin gen vergoed voor het volle te betalen premiebedrag. De uit te keeren vergoeding mag echter niet meer bedragen dan ly2 maal de vroegere netto verdiensten. Voor kinderen tot 16 jaar buitens huis verblijvend wordt een vergoe ding verstrekt van t42.per maand per kind. Voor kinderen boven de 16 jaar voor zoover hun opvoeding nóg niet voltooid is, wordt een uitkeering ver strekt van 135.per maand per kind. Bovendien genieten de gezins leden der vrijwilligers extra ïe- vensmiddelen-toes'ag, kolen oe- slag enz. Bij grootere inkomens worden naar verhouding grootere bedragen voer familie-onder houd uitgekeerd. In enkele bijzondere gevallen kan na een ingesteld 'onderzoek' een ex tra uitkeering worden toegestaan, (geboorte, sterfgeval, ziekte, enz.). Ongehuwden kunnen ontvan gen (eventueel voor de ouders) een bijdrage in het onderhoud ten be drage van 145.per maand. De ongehuwde vrijwilligers kun nen over dit bedrag persoonlijk vrije lijk beschikken. Zij kunnen het dus doen uitbetalen als onderhoud aan hun ouders, kunnen het echter ook bijv. op een eigen bankrekening ge stort krijgen, naar keuze. Deze bijdrage in het onderhoud ot ter vrije beschikking, wordt in aile geval/en toegestaan. In plaats van deze bijdrage voor het onderhoud wordt voorzoóver üe vrijwilliger voor het grootste gedeel te in het onderhoud "van zijn ouders had te voorzien, kostwinnersvergoe ding uitgekeerd 'en wel bij een ouder tot t70.p. maand, bij'beide ouders tot 1115.p. maand. Bovendien kan in bijzondere geval len eei» huurtoeslag worden ver leend. Buiten de bovengenoemde gezins- en andere uitkeeringen ontvangt de vrijwilliger zijn soldij, vrije voeding, kleeding enz. Alle verdere inlichtingen zijn ver krijgbaar en aanmeldingen kunnen geschieden bij het Ersatz-Kommando Niederlande, 'Korte Vijverberg 5, Den Haag en Nebenstelle Amsterdam, Dam 4, Nébenstelle Heerlen, Saroleastr. 25, Nebenstelle Groningen, Heer ens jr. 46, Nebenstfcl.e Enschede, Hengelosche- straat 30, Nebenstel.e Alkmaar, Langestraat 56, alweer voor de eerstdaags te houden keuringen eveneens gratis reisbiljet ten voor de heen en terugreis ver krijgbaar zijn. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat zij, die om bijzon dere redenen ïn Nederland moe ten blijven, dienst kunnen nemen bij het S.S.-Wachtbataillon Amerstoort, ot bij 'den Land storm Nederland, waarvoor alle bovengenoemde uitkeeringen, le vensmiddelen-toeslagen en alle andere voordeelen eveneens gël- den. Zij, die tusschen den leeftijd van 1835 jaar zijn en aanmeidings- p f ïc h 11 g z ij n v o o r de n ar beidsinzet, kunnen zich even eens aan bovengenoemde adressen persoonlijk ot schriftelijk aanmelden en worden tijdens hun verbintenis bi) "bovengenoemde onderdieelen vrij gesteld van den a r b e'ïdl s- i n z e t. Officier in de Wat'ten-S.S. kan ie der worden, die na ten minste een jaar diensttijd zijn geschiktheid voor de officiersopleiding heeft bewezen; zijn schoolopleiding is niet doorslag gevend. Nieuwe regeling van loonen en andere Arbeidsvoorwaarden in den landbouw. De werking;duir van de lanleli ke regeling van loonen en andere Ar beidsvoorwaarden in den Lanlbouw 1943 strekte zïch uit tot 31 Maart 1944. Daar de regeling zelf op ver schillende punten in de praktijk fat bezwaren aanleiding gat, zoooat het met wenschelijk was haar werkings- cuur 'te verlengen, heeft de Gemach tigde voor den- Arbeid; in afwachting, van een algeheele herziening, eén nieuwe regeling eveneens met be perkten levensduur uitgevaardigd, ren wordt tegemoet gekomen. Deze waarin aan de voornaamste bezwa- Beschikking is opgenomen in de Ne- oerlandsche Staatscourant van 13 de zer. De voornaamste wijzigingen betret- ien Allereerst de bepalingen inzake de werkingssfeer. In het vervolg vat- icn alle bedrijven, die zich met land- bouwwerkzaamheden bezig houden, onder de regeling (b.v. ook'"een boer derij 'op een landgoed). Het begrip „onderneming ot 'bedrijf" moet zoo ruim mogelijk genomen worden. Het is daarom in deze nieuwe regeling gekoppeld aan het begrip „Be.rieö", in den zin van artiikjel der Verorde ning tot ordening van den Arbeid. Als landbouw werkzaam heden wor den thans fce chouwü' ale bezigheden ten behoeve van de voortbrenging van landbouwgewassen. Dus ook: .greppelen, draineeren, weid'e-spitten enz. Onder de bepalingen van de land- bouw-regeling ressorteeren voor.aan ook de inwonende mannelijke arbei ders. "Deze genieten dezelfde voor- ciale zorg enz.) als de overige vaste arbeiders. Slechts de arbeidstijd dient rechten (vacantie- en feestdagen, so- in onderling overleg tusschen werk gever en arbeider naar den aard van het bedrijt geregeld te worden. Voor de arbeiders, werkzaam in bedrijven, die onder leiding ot toe zicht staan van ot gesubsidieerd worden door de Overheid, komen in de nieuwe regeling geen bepalin gen voor. Voor deze categorie van arbeiders wordt in de regeling van den Cultuur echni cl.en Dienst, ve.ke momenteel ïn voorbereiding is, een cciausule opgenomen. Tot zoolang blijven de voorwaarden, welke deze Dienst zelf "heeft vastgesteld, van Kracht. De nieuwe regeling is wél van loondienst I a nd b o u w w erk za a m'h ede n verrichten in het commissionnairsbe- toepassing op alle arbeiders, die in drijt. De bepalingen voer den Tuin bouw, zooals deze zijn opgenomen in de landelijke regeling van loonen en Arbeidsvooraarden dd. 1 Septem ber 1942, worden gehandhaafd voer de provincies 'Friesland en Noord en Zuid-Holland. Dit blad verschijnt Vrijdagmiddag Algemeen Redacteur: J. H. ROZA - HEUSDEN NIEUWSBLAD Abonnementsprijsper 3 maanden franco per post beschikt f 1.30 Bij onze agenten 11 cent per week Advertentiën24 m.M. f 1.32; elke m.M. meer 51 cent Advertentiën worden tot Vrijdag morgen 9 uur ingewacht .Goliath", aan Dultsch wapan voor da bestrijding van pantserwagens en bunkers. Op een transportwagen wordt de .Goliath" in de nabijheid van het operatiegebied geradan an daar voor den aanval gereed gemaakt PK Har tmann/HH/St/P m 1 Wederom zijn honderden Nederlandsche Vrijwilligers dezer dagen vanuH Den Haag naar het Oostelijk front vertrokken. De Vrijwilligers onderweg naar het station CNF/Meiier/Pax m

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 1