FAMA CABARET BONNENLIJST De vier Zwervers Tini Marvon André van der Does Walther Krieger Voedingsgewassen in eigen tuin Gevonden en verloren voorwerpen Aan onze Abonné's! Wie fondsen bezit, F.van Lanschot karrestraat i breda Bekendmaking Officiëele Landbouw mededeelingen Distributie mededeelingen Plaatselijk Nieuws Voetbalsport Zooals algemeen bekend, hebben zoo goed als alle bladen de gewoonte om over het verschuldigde abonne mentsgeld, bij vooruitbetaling te disponeeren. Ons blad was tot heden een der weinigen, dat zulks eerst na afloop der drie maanden deed. Ter vereenvoudiging van onze administratie zijn wij voornemens, hierin verandering te brengen en in het vervolg dus dok bij vooruit betaling te gaan disponeeren. Om hiertoe te geraken, zal een dezer dagen een kwitantie worden gepre senteerd voor het abonnementsgeld dat betrekking heeft op het tweede kwartaal en per 1 Juli wederom een, voor het derde kwartaal. Wij verzoeken, deze kwitantie bij aanbieding wel te willen voldoen. DE ADMINISTRATIE. Mannen - en ook Vrouwen EEN NIEUW PROGRAMMA voor de Provincie Noord-Brabant BAHILOMëNBROEK. PER BON HEUSDEN. AALBURG. ANDEL. ALMKERK. CAPELLE. DUSSEN. EETIIEN. LAND VAN ALTENA. NEDERHEMERT. SLEEUWIJK. Diverse artikelen De tweede boterbon. WIJK. WOUDRICHEM. WERKENDAM. ANDEL. SLEEUWIJK WIJK EN AALBURG. WERKENDAM. die de veertig zijn gepasseerd en lijden aan Rheumatische pijnen, moeten voorkomen dat ze de dupe worden van hun leeftijd. Met de jaren verslappen de bloedzuiverende organen, verzwakt ook de spijsvertering. Dan gaan zich onzuiverheden vormen in het bloed en die hoopen zich op. Zulke menschen moeten Kruschen nemen. Kruschen wordt over de heele wereld erkend als het middel tegen rheumatische pijnen en als voorbe hoedmiddel tegen ontijdige ouderdoms- kwaaltjes. Bij Apothekers en Drogisten 1.47, 0.76, 0.41, uitsluitend in de bekende gele verpakking. N.V. Rowntree, Amsterdam let op coupondata, divi dendbetalingen, uitlotin gen en het vervallen van claims. Uw bankier is bereid dat voor U te doen, het vergemakke lijkt U de administratie. Fl R MA BANKIERS 'S-HERTOGENBOSCH Sinds 1737 VANAF 1 MEI met hun geestige repertoire.' cabarettière, met haar levensliedjes. en zijn orkest. en zijn band Cabaret van 3 tot 6 en van 7 tot 10 uur Oeen toegang onder 18 jaar HONOAARSCH AGIGATIEGEBIED VERBODEN In Hongarije is thans, tegelijk met verschillende andere kranten, ook het in de Duitsche taal verschijnende Pool- sche emigrantenblad „Die Donau" ver boden. Dit blad had zich als voornaam ste taak gesteld, op te hitsen tegen Duitschland. van den Commissaris-Generaal voor de Openbare veiligheid in zake de nieuwe vaststelling van de gren zen van het verboden gebied (Sperrgebiet) in Z.-Holland. Op grond van art. 52 van de veror deningen van den Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden nr. 1-1943 (verordening openbare orde'43) wordt bepaald: 1) Het in mijn bekendmaking van 26 September 1942 (nr. 17) aangegeven verboden gebied in de provincie Zuid- Holland wordt met ingang van den 5den Mei 1944 uitgebreid tot de eilan den Putten en Tien Gemeten en met ingang van den 20sten Mei 1944 tot het eiland Beijerland. Het verboden gebied omvat dan, het Noordwestelijke deel van het eiland Ro zenburg, dat door de verbodsbordjes, die door de weermacht geplaatst zijn, wordt aangegeven en de eilanden Voor- ne, Putten, Beijerland, Tien Gemeten en Goeree-Overflakkee. 2) Het betreden en bevaren van bo vengenoemde gebieden en van de tus- schen deze gebieden liggende wateren en waterwegen is slechts geoorloofd met een vergunning van den Beauftragte van den Rijkscommissaris voor de pro vincie Zuidholland (Polizeiofficier). 3. Nogmaals wordt erop gewezen dat de aanvraag voor deze vergunning, met de noodige stukken bij den burge meester van de gemeente, die men wenscht te bezoeken, moet worden in gediend. In de aanvraag moeten voor- en geslachtsnamen, beroep, woonplaats en straat-, geboortedatum en -plaats van den aanvrager worden opgegeven. Bovendien moet een reden voor het be treden van. het verboden gebied en den duur van het voorgenomen verblijf worden aangegeven. 4) Handelingen in strijd met deze beschikking zijn overtredingen en wor den gestraft met een. gevangenisstraf van ten hoogste zes maanden en met een boete van ten hoogste f 2000 of met een van. deze straffen, voorzoover niet volgens andere bepalingen een hoo- gere straf in aanmerking komt. Den Haag, 2 Mei 1944. De Generalkommissar für das Sicherheitswesen, (w.g.) RAUTER. SS-Obergruppénführer und Ge neral der Polizei. den verbouwd. Iedere geregistreerde is verplicht de gevraagde gegevens zonder eenig voorbehoud aan den teller te ver«x strekken en de ingevulde formulieren te onderteekenen. Teneinde een vlotten gang van zaken te bevorderen, is het ten zeerste ge- wenscht, dat iedere geregistreerde reeds thans nagaat, welke oppervlakte door hem met de verschillende gewassen is beteeld en welke aardappelen dit jaar worden verbouwd. Om latere moeilijkhe den te voorkomen is het voor eenieder van zeer groot belang de gevraagde ge gevens volledig en volkomen naarwaar- leid te verstrekken. Hierdoor kan men zich vele onaangenaamheden besparen. Regeling uitbetaling consump tie- of veevoederprijs. Door het Bedrijfschap voor Aard appelen is een regeling getroffen, waar bij aan telers, wier aardappelen thans wegens daarin voorkomende ouderdoms gebreken voor consumptie worden afge- CANADA'S VERLIEZEN. Volgens een bekendmaking van het Canadeesche opperbevel zijn, de totale verliezen van Canada thans vastgesteld op 15.000 dooden, 3000 vermisten, en 5000 die in vijandelijke gevangenschap zijn geraakt. Het luchtwaptfn vermeldde alleen 8137 dooden,. OORLOGSWINSTMAKERS. Dank zij Roosevelt maakt de Ameri kaansche industrie uit dezen oorlogenor me winsten. Een fabriek in Pennsylva nia, die voor den. oorlog een jaarlijksch deficit van 70.000 dollar had, kon. in 1942 een zuivere winst van 11 millioen dollar boeken. ROME GEEN OPEN STAD. De Engelsche onderstaatssecretaris van het ministerie van buitenlandsche zaken. George Hall, heeft Dinsdag in het La gerhuis medegedeeld, dat de Britsche regeering zich op geen enkiele wijze verplicht heeft Rome als open stad te behandelen, WERVELSTORM IN DE VER. ST. Lissabon, 3 Mei (C.D.). Bij een wervelstorm, die geweldige schade heeft aangericht in 14 staten van het „Middlewest" en het Zuiden der Ver. Staten, werden 80 personen gedood en 721 gewond. 30.000 PERSONEN VERLIETEN PRESSBURG. Berlijn, 3 Mei (CD). De Slowaaksche minister van Bin nenlandsche zaken, Mach, heeft mede gedeeld, dat meer dan 30.000 personen dat wil zeggen, meer dan één-derde der bevolking, in het kader van de vrij willige evacuatie de hoofdstad Press burg hebben verlaten. Uitgifte aankoopvergun.ningen voor biggen beneden 25 kg. In de periode van 114 Mei a.s. worden wederom aankoopvergun hingen voor biggen beneden 25 kg uitgegeven door den Pbh. Voor deze aankoopver gunningen komen alleen in aanmerking boeren, tuinders en arbeiders. Wier hoofdberoep in den land- of tuinbouw ligt, voorzoover zij een gezin hebben van 10 of meer personen. Na 10 Mei komen voor een. aankoopvergunning in aanmerking boeren, arbeiders en tuin ders, wier hoofdberoep in den landbouw ligt en die een, gezin hebben van 9 personen,. Belanghebbenden dienen zich te wenden, tot den Pbh. Voedertoewijzing dekstieren. Gedurende het zomerseizoen, van '44 zal ten behoeve van, bepaalde dekstieren van fokvereenigingen etc. een voeder- toewijzing beschikbaar worden gesteld. Belanghebbenden, die meenen hiervoor in aanmerking te komen, dienen zich voor nadere bijzonderheden te wenden tot den plaatselijk bureauhouder van hun district. Taxatiemarkten voor paarden Door het Vee- en VLeeschaankoopbu reau zullen in, de maand Mei op de volgende data en plaatsen paarden wor den overgenomen en door de Provinci ale Commissie voor den Paardenhandel worden toegewezen,: 11 Mei te Oss, aan vang 9 u. v.m.; 15 Mei te Valkenswaard 9 u. v.m.; 17 Mei te Zevenbergen, 10 u. v.m.; 19 Mei te 's-Bosch, 8.30 u v.m.; 23 Mei te Tilburg, 9 u. v.m.; 26 Mei te Helmond, 9 u. v.m.30 Mei te Roosendaal. 10 u. v.m. De paardenhouders worden er op attent gemaakt, dat de paarden op bo venvermelde uren, moeten worden voor geleid. De paarden moeten voorzien zijn van een. behoorlijk halster met touw. Handel in schapen en lamme ren opengesteld. Met ingang van 1 Mei j.l. is de handel in schapen en lammeren wederom opengesteld. Vooropgesteld wordt, dat ,$chapen en. lammeren alleen vervoerd mogen worden, als zij voorzien zijn van een registratie- resp. tatoueermerk en ingeschreven zijn in een schapenboek je 1944. Schapenhouders, wier aantal aanwezige schapen beneden het bedrijfs maximum ligt, kunnen, feneinde dit aan tal aan te vullen, schapen aankoopen Hiertoe dienen zij in het bezit van een aankoopvergunning te zijn, welke zij op vertoon van de kaart bedrijfsmaxi mum en het schapenboekje kunnen ver krijgen bij den plaatselijk bureauhouder Ook voor lammeren zullen op verzoek aankoopvergun,ningen worden verstrekt aan personen, die in het bezit zijn van een bedrijfsmaximum, alsook aan dege nen, die in een der beide voorgaande jaren gewoon waren één of meer lam «neren ^b.v. voor huisslachting) in voor raad en voorhanden te hebben. Betref fende den. handel in overjarige schapen (d.w.z. schapen geboren vóór het loo pende kalenderjaar, met uitzondering van de vroege lammeren geboren in Decern ber 1943) zij nog medegedeeld, dat van af 1 Mei j.l. alleen geschoren, schapen verhandeld mogen worden. Na dien da turn is het vervoer ibn ongeschoren schapen onder alle omstandigheden straf baar. Ten aanzien van de op handen zijnde wollevering 1944 zij er in dit verband nog op gewezen, dat verkoop van schapen na 1 Mei onder geen voor waarde als motief tot ontheffing of verlaging van den wolaanslag kan gel den. Inventarisatie van land- en tuinbouw 1944. De inventarisatie zal gehouden wor den gedurende het tijdvak 15 tot en met 27 Mei a.s. Alle geregistreerde bij het Bureau van den Prov. Voedselcom- missaris voor Noordbrabant zullen, wor den bezocht door een teller, die alle gegevens betreffende de indeeling van het bedrijf, de verbouwde gewassen, en den. veestapel, op daartoe bestemde formulieren zal opnemen. Voorts dient opgave te worden verstrekt van de aaidappelrassen, welke dit jaar wor keurd en waarbij vaststaat, dat zij' alle zorg aan de bewaring van de aardappe len hebben besteed, die redelijkerwijze van hen verwacht mocht worden, toch de consumptieprijs zal worden uitbe taald. Deze regeling geldt echter niet voor: ai*5partijen, welke nog aanwezig zijn in specifieke potersorteering, b.v. 28-35, 35-45 e.d.b. voorgekiemde poot- aardappelen, (welke bestemd waren voor uitpoot op eigen bedrijf); c. alle bij handelaren nog voorradige pootaardap- p>elen. Zij, die hun aardapjielen ondoel matig hebben bewaard, zullen bij afkeu ring voor consumptie vanzelfsprekend slechts den veevoederprijs ontvangen. Telers worden bij dezen nogmaals op hun verplichting gewezen om van par tijen aardappelen, waarvan zij vreezen, dat deze niet langer houdbaar zijn, op gave te verstrekken aan mijn bureau te Tilburg. De wnd. Voedselcomm. v. N.Br. voor de 5e periode 1944 (2e helft) 30 APRIL - 13 MEI en inenting. Terwijl Woensdag 10 dezer dit zal plaats vinden te Nieuwendijk A 203 c. des nam. 4 uur. Het is ge- wenscht dat de trouwboekjes der ou ders worden medegebracht. Op j.l. Vrijdag had de Zang- 19-20A Brood of gebak 4 rants, vereen. „Volharding" alhier, een bui- 19-20B Brood of gebak 1 rants, tengewone bijeenkomst, aangezien de 19-20 Beschuit 1 rants, voorz. de heer C. H. Prinsen zijn 15- 112-113 Alg., Brood,toloem of gebak"! 1 rants, jarig jubileum als voorzitter herdacht. 111 Alg., Havermout 250 gram Na een openingswoord van den tweeden 9 ?7 Reserve, Gort 250 gram In het N V.-huis te Utrecht heeft de leider van het Meierlandsche Arbeids front, de heer H Woudenberg, een tentoonstelling van het Arbeidsfront aeoDend. De heer Woudenberg bezichtigt met eenlge gasten de expositie CNF/Schipper/Pax m HET ZAAIEN VAN- BOONEN. Tegen nachtvorsten zijn de pas ont kiemde slaboonen, snijboonen en bruine boonen niet bestand. Vandaar, dat men ze niet al te vroeg moet zaaien.. De zaaitijd is omstreeks half Mei. Evenals alle peulvruchten vragen de ze boonen een goed losgewerkten grond en een plaats in de volle zon. Stamsla- >oonen en stamsnijboonen zaait men op rijen, die ongeveer 50 cm uit elkaar lig gen. Op de rijen, legt men op een on tledingen. afstand van 45 cm telkens 3 boonen op een diepte Vap 3 a 4 om in den grond. In plaats van 3 bijeen mag men op 15 cm ook wel telkens één boon apart leggen,. De stamslaboonen en stamsnijboonen mogen ook n,og wel in Juni worden gezaaid. Wanneer men ze in die maand nogmaals gaat zaaien, dan wordt aldus de oogst van versclhe boonen tot in September verlengd. Bruine boonen kunnen op dezelfde afstanden worden gezaaid als de boven vermelde stamslaboonen. en stamsnijboo nen,. Tot einde Mei kan men de bruine boonen, nog wel zaaien. Doch het moet niet later gebeuren,. Daar stoksnijboonen erg gevoelig' zijn. voor het weer en n.iet zoo' hooge' op brengst geven, verdienen pronkboonen de voorkeur. Mits niet te groot geplukt zijn deze boonen niet veel minder malsch dan de snijboonen. Van stokslabooneii en stoksnijboonen legt men 3 a 4 stuks rondom, iederen stok, van pronkboonen 2. Waar de boonen. niet tot ontkieming zijn gekomen, dienen spoedig daarna nog anderen te worden gezaaid of ge plant. Van bruine boonen heeft men per 10 vlerk, meter 100 gram zaad noodig. Van stamslaboonen en stamsnijboonen 75 gram, van stoksla- en stoksnijboonen 50 gram en van pronkboonen 75 gram. De laatst vermelde kan men ook wel langs schuttingen en muren gaan telen. zoo spoedig mogelijk door het publiek bij den leverancier, bij wien men als klant staat ingeschreven, worden inge leverd. BRANDSTOFFEN VOOR KOOK- DOELEINDEN. Van 1 Mei 1944 tot en met 30 Juni 1944 geeft de bon 21 KF van de kook- kaart U 405 recht op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen, met uit zondering van fabrieksturf De verbruikers zullen, met de op dezen bon. aan te schaffen brandstoffen één maand moeten toekomen, daar het in de bedoeling ligt, op 1 Juni 1944 pen tweeden bon van de kaart U 405 aan te wijzen.. Daar de op kookbonnen beschikbaar gestelde brandstoffen in dringende be hoefte .moeten voorzien, is den handel met klem verzocht op deze bonnen met voorrang te leveren,. EN GENERATORANTHRACIET -TURF IN MEI 1944. Van 1 tot en. met 31 Mei 1944 geeft elk der met de woorden „Generator Anthraciet 29ste periode" gemerkte bon nen. recht op het koopen van 1 hl (max* 75 kg) anthracietnootjes IV of V, ter wijl gedurende hetzelfde tijdvak elk der met de woorden „Generator-turf 29ste periode" gemerkte bonnen recht geeft op het koopen van 50 stuks baggerturf. EEN VOORSCHOT SUIKER VAN EEN KILOGRAM. In verband met de bijzondere omstan digheden, die tengevolge van inundatie- en evacuatiemaatregelen in bepaalde doe len des lands heerschen, acht het Rijks bureau voor de Voedselvoorziening ln Oorlogstijd het gewenscht reeds thans over te gaan tot distributie van voorra den consumptiesuiker, die aanvankelijk voor verdeeling in den loop van het jaar bestemd waren. Deze verdeeling zal het karakter dra gen van het verstrekken van een voor schot en mag niet gezien worden als een extra-verstrekking boven het normale rantsoen. Er zullen binnenkort achter eenvolgens twee voorschotbonnen wor den aangewezen, elk recht gevende op den aankoop van een pond suiker, zoo dat iedere verbruiker de beschikking krijgt over een kilo suiker, doch het is de bedoeling, dat een maal in de maand September en eenmaal in. de maand October van dit jaar de normale veertiendaag- sche bonaan,wijzing achterwege zal blijven. De maatregel beteekent dus niet een verruiming van het suikerverbruik. Men zal het suikerverbruik met het voorschot zóó moeten regelen, dat er voldoende beschikbaar blijft voor de twee veertien- daagsche perioden in het najaar, waarin geen suiker zal worden verstrekt. DISTRIBUTIE VAN PERSGAS. Van 1 Mei tot en met 30 Juni 1944 geeft elk der met „Persgas Mei-Juni" gemerkte bonnen recht op het koopen van het aantal eenheden persgas, dat overeenkomt met het op die bonnen aangegeven aantal. DE EERSTE BRANDSTOFFENBON- NEN VOOR HET STOOKSEIZOEN 19441945 AANGEWEZEN. De Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt bekend, dat geduren de het tijdvak van 1 Mei tot en met 30 November 1944 elk der bonnen 29 BV, 30 BV, 31 BV, en 32 BV van de nieuwe kaart voor vaste brandstoffen T 405 recht geeft op het koopen van één eenheid vaste brandstoffen, met uit zondering van fabrieksturf. Teneinde de gezinnen tijdig in staat te stellen dit gedeelte van hun winter- rantsoen te ontvangen is het noodzake- lij'k, dat de thans aangewezen 4 bonnen -- De Bibliotheek der Geref. Kerk te Heusden zal binnenkort gesloten wor den. Voor het laatst worden boeken uitgeleend op Zaterdag 6 Mei. van 34 uur, terwijl op Zaterdag 13 Mei alle geleende boeken moeten terugbe zorgd zijn. Gedurende de zomermaanden zal de bibliotheek een groote uitbreiding ondergaan, zoodat in het najaar de uit- leening kan hervat worden met vele nieuwe nummers. Zaterdag 29 April vond óp de Staatsmijn „Maurits" de huldiging plaats van onzen oud-stadgenoot W. J. Remie in bijzijn van hoofdopzichters, Mr. op zichters en zijn Afd. opzichter. Ing v. Vliet schetste den jubilaris als een plichtsgetrouw arbeider vooral als een voorman wien het niets te veel was als het gold zijn kameraden te helpen waar het noodig was. Te zijnen huize te Sittard had de jubilaris en zijn geachte familie Zondag en Maandag veel geluk- wenschen, in ontvangst te nemen van vrienden en collega's. Tal van geschen ken en. bloemstukken werden aangebo boden. p.m. een teekening van de „Maurits". De Paters en de geestelijk heid van de gemeente kwamen eveneens hun gelukwenscben aanbieden. In de H. Hartkerk werd een plechtige Hoog mis tot dankzegging opgedragen. Naar wij vernemen heeft de heer H. H. Verhoeven alhier, ontslag aange vraagd als Secretaris-Penningmeester van het Waterschap „Polder van Heesbeen en Doeveren", met ingang van 1 Juli 1944. Op het consultatiebureau voor zuigelingen alhier, werden op 2 Mei ter onderzoek aangeboden 28 zuigelingen en wel uit Heusden 17, Herjït 4, Wijk 2 en Oudheusden, Elshout, Drunen, Aal burg en Veen elk 1. Door de Notabelen der Ned Herv. Kerk alhier, is met algemeene stemmen tot secretaris-kerkvoogd her kozen de heer A. B. Nieuwkoop. Voor het jaar 1944 zullen in deze gemeente worden geheven 120 op centen op de personeele belasting. De rekening dezer gemeente over 1942 is door den Burgemeester voorloo pig vastgesteld. Batig slot f 7889. De Paaschcollecte bracht in de Ned. Herv. Kerk op f 582.75. De eeuwenoude boomen om de Ned. Herv. Kerk alhier zijn thans allen gerooid. Wel een triest beeld thans Door het waterschap „Het oud land van Altena" zijn de dijklasten voor 19441945 vastgesteld op f0.50 per hectare. De hondenkeuring voor deze gemeente zal plaats hebben op Don derdag 11 Mei a.s. op het terrein van den heer C. v. Dijk alhier des v.m. van 10—11 uur. A.s. Dinsdag 9 Mei n.m. 6 u zal ten huize van Dr. Schripsema al hier gelegenheid zijn tot kostelooze her oorz., sprak deze vervolgens den ju bilaris toen, waarna nog toespraken van eenige leden volgden en door een paar dames een cadeau werd overhandigd. Na de pauze volgden zang, muziek en voordracht elkander op. Vooral de zangwedstrijd viel zeer goed in den smaak, eveneens de voordracht „Snip en Snap", waarbij het vereenigingsleven zeer goed tot uiting kwam. Tenslotte dankte de jubilaris de" leden voor dezen geamu- seerden avond en sprak den wensch uit dat zich nog meer leden bij „Vol harding" zullen aanmelden. iHoogst voldaan keerde ieder huis waarts. Tot tijdelijk onderwijzeres aan de O. L. School in de Kom ie benoemd Mevr. Korver-Statema uit Eindhoven. Op Dinsdag 9 dezer des nam. 3 uur hoopt in de Ned. Herv. Kerk a. d. Loonschendijk bij gelegenheid van een huwelijksinzegining voor te gaan Ds. A. Vroeg in de Weij. In verband met het vertrek van Ds. A. Hofman, pred. der Ned. Herv. gemeente te Besoijen, naar Schiedam, zijn er in, den Ring 's-Grevelduin-Capelle van .Ned. Herv. Gem. een 2-tal vacatu res en wel te Raamsdonk en te Besoijen. De Zondagsdiensten in deze gemeenten worden op toerbeurt vervuld door de Ringpredik anten. Het 25-jarig bestaan der Coop. Boerenleenbank te dezer plaatse zal wor den herdacht in de jaarlijksche algemee ne vergadering, welke op 1 Juni a.s. wordt gehouden. Op 28 April j.l. had alhier op de N.V. Papierfabriek „Maasmond" een ernstig ongeluk plaats. De werkman Cornelis Schelle uit Dussen., oud 43 j. en vader van, 6 kleine kinderen, kreeg bij het losgaan van. een klep of deksel van een met kokende pap gevulde ketel ©en gedeelte over zijn lichaam. Ernstig met brandwonden overdekt, werd hij opge nomen, in het ziekenhuis te Raamsdonks- veer, waar hij den volgenden dag over- 'eed. Een zekere v. Rosmale uit Raams donk, welke ook brandwonden opliep, is eveneens in het ziekenhuis opgeno men. Dr. v. Vuure verleende de eerste geneeskundige hulp. Dinsdag j.l. had alhier de zeer plech tige uitvaart plaats van C. Schelle. De heer Braun, Directeur der fabriek en overig personeel waren hierbij te genwoordig. Bij de op 1 Mei j.l. gehouden vergadering van, het polderbestuur „Zui- derveld" alhier, is tot voorzitter ge kozen de heer J. v. Beurden in de plaats van den, heer A. A. Verhoeven, die wegens het bereiken, van den 70-jarigen leeftijd moest aftreden. ln de op 3 Mei j.l. gehouden verg. van het Waterschap de „Zuid- Hollandsche polder" te Dussen, werd tot Dijkgraaf gekozen de heer A. Z. Snoek te Dussen in. de plaats van zijn vader den heer A. Z. Snoek te Almkerk, die wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd moest aftreden. De uitreiking van Vitamine C- tabletten, ten. behoeve van kinderen be neden den leeftijd van 8 jaren, zal plaats hebben op Woensdag 10 Mei a.s. des n.m. tusschen 2 en 3 uur, in de bene- denafdeeling van het gemeentehuis. De stamkaarten der betrokken kinderen moe ten worden medegebracht, terwijl tevens een doosje, waarin de tabletten kunnen worden medegenomen, dient te worden medegebracht. Vrijdag 12 Mei a.s. hoopt de Stamboekvarkensfokver. „Land van Heus den en Altena" haar lOen fokdag te houden te Almkerk. De inzendingen zijn grooter als voorheen n,.l. plm. 120 hok ken varkens zijn aangegeven. Vanzelf sprekend een, prima gelegenheid tot het aankoopen van eerste klas fokmateriaal, hetwelk in alle soorten aangevoerd zal worden. Zooals bekend, heeft elke kooper een aankoopvergunning noodig, die verkrijg baar is bij den Plaatselijk Bureauhouder in zijn district. Deze zal op den fokdag aanwezig zijn bewijzen aan de koooers. Een 2e hands damesmantel voor f 250. Dat de autoriteiten der Prijsbe- heersching geen grapjes maken met hen die ten koste van hun medemenschen dezen tijd van schaarschte van goe deren uiifcuiten voor eigen belang, on dervond dezer dagen, de winkelier Leen- dert van Driel, alhier. Deze had eeni gen tijd geleden op haar verzoek een juffrouw uit Zuilichem „geholpen". Zij had dringend een mantel noodig. Van D. had er nog wel een., doch deze bleek helaas te klein. Geen nood de bereid willige koopman zou haar wel „helpen" en na verloop van eenigen tijd kwam hij werkelijk met een gebruikte mantel distributiebescheiden waren hiervoor niet noodig; de prijs was... f250. Toen de juffrouw verklaarde zooveel geld niet te kunnen missen, nam de koop man „genoegen" met f120 contant en voor de rest 6.5 pvond boter. Zóó kwam men er toch óók. Op de reclame van de juffrouw, dat de mantel niet nieuw, doch gebruikt was, liet de koopman heel royaal één pond boter van de overeengekomen hoeveelheid val len. Bij het onderzoek, door de mare- chaussée ingesteld, bleek de transactie inderdaad zóó te hebben plaats gehad en verklaarde de koopman v. D. nog, dat hij dezen mantel van een onbekenden handelaar in 2e hands goederen te Utrecht had gekocht voor f180. De boter, welke was geleverd, was boter bestemd voor veehouders, hij had de ze gedeeltelijk zelf gebruikt en verder tegen zwarten prijs verkocht. De Inspec teur der Prijsbeheersching veroordeelde v. Driel tot een boete van f 2500, plus f 125 proceskosten. De oud-burgemeester van De Werken en Sleeuwijk, de heer G. P. baron Mulert is in den ouderdom van 82 jaar te Zeist overleden. De begra- E 37 Reserve, Kindermeel of of Voedingssuiker 250 gram 19 A, 19 B Boter, Boter of Marg. 125 gram of Vet 100 gram 20 B Boter, Boter, geld. t.m. 27 Mei, 125 gram 110 Alg., 20 pl. of magere Kaas 100 gram 19-20 Melk liter 19-20 Taptemelk l»/* liter 19-20 A Vleesch 100 gram 19-20 B Vleesch 25 gram 19-2(TAanIappelen 2 kg. 19-20~Toeslag, Aardappelen 1 kg. 19 Aard. en 19 Toesl. geld. t.m. 6 Mei 109 Alg., Suiker 500 gram 108 Alg., Jam 250 gram 107 Alg., Vervangingsmiddelen 1 rants. 19 Versnaperingen 150 gram 19-20 Tabak, Sigaren, Tabak of Cig. 1 rants. 105 Alg., Eenheidstoiletzeep 1 rants. 106 Alg., Waschpoeder 250 gram C 34, D 34, E 34 Res., Waschpoeder 250 gram E 35 Res., Toiletzeep 1 rants. Op deze bonnen mag reeds op 29 April worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen. De geldigheidsduur der bonnen 080 Alg. voor Eenheidszeep en 081 Alg. en C 26, D26 en E26 Reserve voor Waschpoeder zijn verlengd tot en met 13 Mei. R 05 Tabak, Scheerzeep 45 gr. Petroleum 23 en 24, bonkaart U 403, 1 liter per bon 59 bonk. S 121 en 69 bonk. S 221, 300 gram kaarsen Brandstoffen 29, 30, 31 en 32 BV 1 eenheid 21 KF (kookdoeleinden) 1 eenh. Geldig t.m. 2 Sept. 24 Mei wordt nader bekend gemaakt 30 Nov. 30 Juni Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. Als tweede boterbon voor het tijdvak van 30 April tot en met 13 Mei is aan gewezen bon, Boter 19 B. Deze bon geeft recht op het koopen van 125 gram boter of 125 gram mar garine of 100 gram bak- en braadvet of 100 gram rundvet. Men. houde er re kening mede, dat men genoegen zal moeten nemen met het artikel, hetwelk de handelaar in, voorraad heeft. In de maand April werd ten toehoeve van de Rijkspostspaarbank op het postkantoor alhier ingelegd f 3143.42 terugbetaald f 1570. Ds. Harkema. Herv. Pred. al hier heeft toezegging van beroep ont vangen naar Harderwijk. Met het oog op de verplichte veiling van, warmoezerijgewassen. zal de veiling voor land- en tuinbouwpro ducten vanaf Maandag 8 Mei a.s. we derom op de gewone dagen en uren worden gehouden,. Vorige week Donderdag is er in de Nutszaal een tooneelavond gege ven door Jan Nooy, Beppie Nooy, Wil lem Faassen en nog eenige andere.n. Het was een klucht in, 3 bedrijven ge naamd „Hiep, Hiep, Hoera ik ben Papa!" geschreven door G. v, Moser. Het stuk werd zeer goed vertolkt, waardoor het dan ooE een, goed geslaag de avond mag heeten,. Zaterdag sj>eelde de v.v. Sleeu wijk I tegen Sleeuwijk II, welke wed strijd in een gelijk spel 11 eindigde. Woensdagavond speelde Sleeuwijk I te gen de v.v. Kolfbaan, uit Gorinchem, welke in een, gelijk spel eindigde. 22. Zaterdag a.s. speelt Sleeuwijk I te; gen een elftal van de V.V.O. om 6 uur en Sleeuwijk II tegen v.v. de Staalfa briek de Haan uit Gorinchem om 3 uur. De nederlaagwedstrijd te Hank Be Ready IAalburg I werd door Aal burg gewonnen met 42. A.s. Woensdag speelt Aalburg leen vriendschappelijke wedstrijd tegen Noad I. Aanvang 8 uur Z.T. De uitslagen van 'de Zaterdag j.l door Kozakken Boys gespeelde wed- ystrijden zijn,: Unitas-CombinatieKoz. Boys I 140; Koz. Boys IIHardinx- veld II 25. GEVONDENeen bril, een zakmesje en 3 boodschaj>pen,tasschen. Terug te bekomen bij den Postcomm, der Ma- rechaussée te Wijk en Aalburg. GEVONDENeen wollen luier. Terug te bekomen 't Kruis C 113, Aal burg. GEVONDEN: een heeren polshorloge Inl. bij C. B. v. Driel, Hoogstraat, Werkendam. VERLOREN: zwart-lederen fietstasch met beenpijpen en thermosflesch. Te gen belooning terug te bezorgen bij J. Bouman, Kerkstraat, Genderen. VERLOREN: Benzinedop van motor, opschrift „Biringham". Tegen, goede belooning terug te bezorgen bij G. A. Roeland te Veen. VERLORENeen gouden ring (erf stuk). Tegen f 5 belooning terug te bezorgen bij C. B. v. Driel, Hoogstr. Werkendam. VERLOREN: 'n zwart kinderschortje. K. Groeneveld, Visschersd. 60, W'dam. "VERLOREN: een doublé armband. G. Klop, Uitbreiding 63, Werkendam. Weggeloopen een hond. Kleur: ge- w basterd jacht met lange ooren en luiste- fenis heeft Maandagmiddag 2 uur~op|rend naar den naam „Herta". Terug de Nieuwe Alg. Begraafplaats aldaar I te bezorgen bij Hendrik Scheffers. Aal- plaats gehad. burgschesteeg B 187. Wijk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2