FAMA CABARET BONNENLUST LEG dan allereerst een bepaald gedeel te van Uw inkomsten terzijde in een bank, waar het veilig is en rente draagt. Julie Dotremont Sjabo Szebano André van der Does Walther Krieger F.van Lanschot Officiëele Landbouw mededeelingen Tips voor Bouwers Distributie mededeelingen Plaatselijk Nieuws LET OPII Beheert U geld verstandig? Onzuiver Bloed - oorzaak van nameloos lijden en leed... VANAF 16 MEI EEN NIEUW PROGRAMMA De zangeres van het charmante lied. Hawaiian ensemble. en zijn band. Cabaret van 3 tot 6 en van 7 tot 10 uur Geen toegang onder 18 jaar en zijn orkest. KARRESTRAAT I BREDA. vraagt voortaan het nieuwe kindervoedsel dat tijdelijk molenaar's kindermeel vervangt. voor de Provincie Noord-Brabant Rundveemarktén fn de week van 29 Mëi t.m. 3 Juni. fn verband met deri feestdag van Pinksteren, zullen de rund veemarkten te Breda, Eindhoven en Tiiburg ge houden worden op Dinsdag, 30 Mei, in plaats van op Maandag 29 Mei. De markt te Zevenbergen komt voor deze week te vervallen. De overige wékelijksche markten zijn als gewoon. De wnd. Voedselconimissaris voor Noordbrabant. HET GRASLANDONDERZOEK 10e FOKDAG van de Stamboekvarkens fokvereen. „Land van Heus- den en Altena en Biesbosch" eGTEk VOOR PERSONEN "BE NEDEN 21 JAAR. Voor personen beneden den leef tijd van 21 jaar geeft van 28 Mei tot en met 8 Juli a.s. de bon „Boter 24A" recht op het koopen van 125 gram boter. VASTE BRANDSTOFFEN VOOR DEN WINTER 1944—1945. Huisbrand verbruikers uit "de groe pen B, G ot D, die om een ot andere reden hun aanvraag voor hun brandstoftenrantsoen 1944'15 niet hebben kunnen indienen, dienen zich van heden at terstond tot de distributiediensten te wenden. Om misverstand te voorkomen, wordt er nogmaals de aandacht op gevestigd, dat ond'er B-, G- ot "D- verbrufkers worden verstaan: 1. verbruikers, die een gebouw ol perceel "m gébruik hebben, waar van niet tevens een gedeelte dient voor oewoning; 2. verbruikers, die een gebouw of perceel in gebruik hebben, waar van wèl een gedeelte voor bewoning dient, doch van welk gebouw ot perceei de totale inhoud, bestemd voor de uitoefening van beroep, he- ariji ol dienst grooter is dan de totale inhoud van 'de voor bewo ning bestemde ruimte. De ingevulde formulieren MD 393 02 dienen zoo spoedig mogelijk bij oe distributiedxensten te worden ih- ge'evera. HEUSDEN. ANDEL. Bij de Ned. Herv. Kerk al hier ïs beroepen ars predikant, de candidaat tot den H. Dienst Klerkse te de Bilt. Onze oud-dorpsgenoot, de heer Jac. den Besten, is benoemd tot onderwijzer aan een der Openb. scholen te Amsterdam. Ds. Bakker, Geret. predikant alhier, herdacht het feit, dat hij 121/2 jaar als predikant alhier gevestigd is. AMMERZODEN. De gemeente Well-Ammerzo- den 'heeft toezegging van beroepi gedaan aan cand'. A. G. D. van den Bosch, hulpprediker te 's Graven- hage. ALMKERK. De werkzaamheden op hetland en het jaargetijde (zomer) beiem meren de studie. Mido hoopt in Sep tember met haar mondelinge cur sussen "in Concordia te beginnen, terwijl er dan nog voldoende tijd is om zich Vhoor het examen 1945 Kla'ar te maken. Belanghebbenden en zij, die zich inmiddels reeds opgaven, nemen hier van goede nota. De heer B. de Ruiter alhier slaagde dezer dagen te 's Bosch voor net gehouden examen Landbouw- boekhouden. Op 2 Juni zar geen paarden- taxatiemarkt, doch op Woensdag 7 Juni'een paarden-monstering worden gehouden. CAPELLE. Tot bestuurslid van het Wa terschap „De Oude Straat" 'is be- Bonnen welke vervallen 'noemd, de heer W. v. dl Schans te Vrij hoeve-Capele. Voor deze omgeving zar 2en Pinksterdag, des nam. "halt 'drie, in ae Neu. Herv. 'Kerk te Waalwijk, een jeugdappef Worden gehouden, waarop Ds. J. van den Berg uit Vlijmen als spreker hoopt op te treden. Het kerkkoor, onder leiding van Mevr. L. Verhoeven-van Gent, zal hierbij z"ijn medewerking veriecnen. Tot ondenvijzeres aan de Chr. school a.d. 'Loonschendijk werd be noemd, Mej. A. Konings te Raams donk en tot onderwijzer, de heer Groeneveld te Arnemuiden. Doordat de Ned'. Herv. gem. te Raamsdonk(veer) in 'Ds. Nijdam weer een eigen predikant heeft ge kregen, is thans in den Ring 'sGre- veldum-GapeUe van Ned. "Herv. ge meenten, slechts de Ned. Herv. gem. te Waalwijk (voo'rm. Besoijen) va cant. Ruim een kwarteeuw gele den nam dr. Ph. J. Kohier, toen ter tijd arts alhier, het initiatief' tn xe komen tot opricïïting van een Boerenleenbank. Daartoe stelde hij zich in verbinding met énkele personen en na een vergadering, waarop de heer van den Hurk, des tijds hoofdinspecteur van de Cen trale Bank te Utrecht, voor belang stellenden, d'oelj, werkwijze en be lang eener Bank uiteenzette, werd tot oprichting besloten. Een comité waarin zitting hadden Dr. 'Ph. J. Kohier, G. H. G V. Valter, J. Rijken, P. L. F. Treffers, A. J. Verhoeven en B. Verhoeven, belastte zich 'met de voorbereidende werkzaamheden om te geraken tot oprichting van een Coop. Vereeniging. Nadat 5 April 1919 de vereischte akte gepasseerd was ten kantore van notaris B. A. Middelkoop, werd deze 8 Mei d.a.v. geregistreerd en in de Ned. Staatscourant van 13 Mei 1919 gepubliceerd, Terwijl zij bp 4 Juni o.a.v. wera ingeschreven ter Griffie van het Kantongerecht. Intusschen was 31 Mei de op richtingsvergadering gehouden, waar op 86 leden het ledenregisfer tee kenden. Tot bestuursleden werden gekozen Dr. Ph. J. Kohier, direc teur, P. L. F. Treffers, secretaris, A. J. de Roon, G. Dekkers en J. Huijsman, terwijl als reden van den Raad van Toezicht werden benoemd Michaël, secretaris, A. van der Hoe ven, J. van der Hoeven en A. J. u Ff. L. V. Valter, voorzifter, J. Verhoeven. Tot 'kassier werd De noemd B. Verhoeven. In den loop der 25 jaar van het bestaan der instelling hebben door vertrek en overlijden, zoowel 'in be stuur als in den Raad' van Toezicht verschillende mutaties plaats gehad, zoodat slechts een tweetal functio narissen, de heeren J. Huijsman en B. Verhoeven, gedurende deze kwart eeuw onafgebroken de belangen der Bank hebben kunnen behartigen. Het tegenwoordig bestuur wordt gevormd door de heeren J. Huijsman, direc teur, G .Vos-van Gent, secretaris, G. A. S'. de Bas, Gfc van d'er Hoe ven en A. Oerlemans en In ïlen Raad van Toezicht hebben thans zitting A. van den Hoek, voorzitter, fi. *W. Kerst, secretaris en G. voor de Poorte. Gedurende 13 jaar is Dr. Kohier directeur van de Bank geweést. In verband met zijn vertrek uit de ge meente bedankte hij Ms zoodanig in 1932, doch tot 1937 ïs hij lid van net bestuur gebleven. Als directeur werd hij opgevolgd 'door J. Huijs man, die 'deze functie nog steeds vervult. Het ledental, dat bij de oprich ting 86 bedroeg, groeide in het eer ste jaar aan tot 114. In de daarop volgende jaren bewoog het zich steeds in stijgende lijn tot het jaar 1924 toen het aantal leden 183 be droeg. Nadien bewoog het léden tal zich in nederwaartsche richting en eind 1943 telde te instelling 152 leden. Het oprichtingsjaar boekte de Bank een omzet van 1141829,83. In de volgende jaren is dit steeds be langrijk meer geweest en schom melden de jaarlijksche omzetlen tus- schen ruim t'200000 en 1503030. Slechts één jaar heeft de Bank mét verfies gewerkt en dat was in het opriëhtingsjaar, toen de rekening sloot met een nadeelig saldo van 133.011/2. In de andere jaren is steeds winst 'gemaakt, de hoogste in 1938, n.I. 11441.52 en de laagste in 1941, 1316.59. Om het leen- en spaarbedrijf ge scheiden te houden werd in 1925 een afzonderlijke Spaarbank opge richt, waarvan door een groot aan- ta. spaarders, eind vorig jaar 260, wordt gebruik gemaakt. Gedurende de 25 jaar van het be staan der Bank heeft deze in groote mate voorzien in de geldbehoefte van of Voedingssuiker 250 gram 23 A Boter, Boter 125 gram 23 Aard. en 23 Toesl. geld. t.m. 3 Juni Kinderdrankpoeder 300 gram of Cigaretten 1 rants. Op deze bonnen mag reeds op 26 Mei worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen. Diverse artikelen Geldig t.m. 1 liter per bon 59 bonk. S 121 en 69 bonk. S 221, 300 gram kaarsen Brandstoffen 2 Sept. 18 Juni 30 Nov. 30 Juni Toelichting op de bonnenlijst. In verband met die Pinksterdagen zat men reeds op Vrijdag 26 én Za terdag 27 Mét a.s. op de voor liet tijdvak van SS 'Mei tof en met TO Juni a.s. aangewezen bonnen mogen koopen. Gedurende dit tijdvak geven de bonnen „Algemeen 135" en „Alge meen 136" eik recht op het koopen van 500 gram suiker. Nogmaals wordt er op gewezen, dat men een oeei van öieze suiker zal moeten be waren tot de maand 'September ot October, wanneer geen bon voor sui ker zat worden aangewezen. Voorts geven gedurende bovenge noemd tijdvak de boterbonnen 23A en 23 B elk recht op 125 gram üoter. Op de vleeschbonnen 23 en 24 zijn reeds op Dinsdag 30 Mei vleesch en vleeschwaren verkrijgbaar. de bevolking van haar werkgebied1. Zij 'is een onmisbaar element in de samenleving geworden en heeft in niet onbelangrijke mate haar aandeel Dijgedragen in djen bloei van land en tuinbouw in deze omgeving. Het is de Bank in deze kwart-eeuw gegaan, zooals het ons allen gaat, dagen van voorspoed, doch ook tij den van tegenslag. Ondanks dit ailles heeft zij zich staande gehouden, blijk gevende gebouwd 'té zijn op een hecht fundament en geleid' dloor per sonen met een helder inz'icht in fman- ciëele aangelegenheden. De tijdsomstandigheden veroorlo ven het niet dit zilveren jubileum in een 'Speciafe teestvergatfering fe vieren, maar toch zal het niet 'ge heel onopgemerkt voorbijgaan, want in de jaarlijksche ledenvergadering van Donderdag 1 Juni a.s. zal het op oescheiden wijze worden herdacht. DUSSEN. Wegens het koopen van eeni- ge boomen, welk evoor brandhout waren bestemd, stond' voor den Eco- nomischen Rechter terecht de steen kolenhandelaar T. L. Pennings, wo nende alhier. De controleurs hadden 'het hout in 'beslag genomen. Toen ze kwamen om het 'te laten opladen, was het verdwenen. Tegen Pennings werd een geldboete ge- efscht van t l50 subs, een maand Hechtenis. Hij werd 'veroordeeld' tot tlOO. boete subs. 20 dagen hechtenis. GENDEREN. Op Woensdag 31 Mei, dés nam. 3 uur, in de Ned'. Herv. Kerk huwelijksinzegening, alwaar zafvoor- gaan Ds. Trouwborst. J.l. Zondag 'deed 'candidaat Ritsema, nadat hij des voormiddags door Ds. Los uit Siddeburen was bevestigd, des namiddags zijn intrede als herder en leeraar in d'e Geret. Kerk alhier. Als tekstwoord had' 'Z.-Eerw. ge- koezn 'Openb. 22 1015. Na zijn predikatie richtte hij een bijzonder woord 'tot de atgevaardig- den van de Classis den Bosch, ver volgens tot den Kerkeraad en tot slot <ot de geh-'eL gemeente. Hierop werd Z.Eerw. toegesproken door Ouderling G. v. d. Beek, na mens den Kerkeraad, die het toezin gen, Psalm 119 vers "8. Ds. Veltman uit 's Bosch spfak Z.Eerw. toe ais consulent en namens ae Classis, waarop hem Ps. 122:3 werd toegezongen. Ouderling Lem uit Heusden sprak namens de Geret.'Kerk van Heusden. Ds. Ritsema beantwoordde de ver schillende toespraken. Ft R MA BANKIERS 'S-HERTOGENBOSCH Sinds 1737 Ook Rheumatiek is daar een gevolg van. Rheumatiek is 'n sluipende, sloopende kwaal, die ge onder de leden hebt, vóór U het Weet. Dat doen kou of tocht, maar ook vocht of een kil huis. - De een krijgt deze be zoeking al jong, de ander op rijperen leeftijd, maar de oorsprong is altijd onzuiver bloed. Kruschen is door zijn samenstelling hei bloedzuiverende versterkingsmiddel bij uii- nemendheid. Bij, Apoth. en Drog. 1.47, 0.76, 0.41, uitsluitend in de bekende gele verpakking. N.V. Rowntree, Amsterdam. VERKRIJGBAAR OP DE RIJSTBON EN OP DE BESCHUITBONNEN. Onze ruim 50-jarige erva ring op het gebied van Kindervoeding staat U borg voor de uitstekende kwaliteit van dit nieuwe Molenaars Kindervoedsel. gesteld werd Spitters gearresteerd. Tij dens een huiszoeking vond men daarop in de woning van Spitters in een kleine kast een kistje. Hierin bewaarde Spit ters 25 pistool patronen, de sleutels van de kast had hij voortdurend bii zich. Het Duitsche Obergericht in de be zette Nederlandsche gebieden, heeft de Nederlanders Anton Kranenburg en Dirk Eliza Wieringa wegens sabotage ter dood veroordeeld. De veroordeelden heb ben in. den nacht van 31 Augustus op> 1 September 1943 te samen met andere mededaders voorzien van maskers en vuurwapens, een. aanslag gepleegd op een gemeentehuis, de bewakers met doodschieter. bedreigd en geboeid en een wegens valschheid in geschrifte ge arresteerden gevangene mét geweld be vrijd. Het vonnis is voltrokken. De overval, dien de veroordeelden Kranenburg en Wieringa hebben ge pleegd. herinnert aan Amerikaansche gangstermethoden en zou zich in Chi cago hebben kunnen afspelen. Te zamen met andere mededaders drongen de mis dadigers gemaskerd en voorzien, van twee pistolen in den nacht van 31 Aug. op 1 Sept. 1943 het gemeentehuis va,. Hoogkarspel binnen om met geweld een man te bevrijden, die daar in arrest werd gehouden op de beschuldiging persoons bewijzen te hebben vervalscht. De da ders overweldigden de aanwezige lucht - beschermingswacht, braken de deur naar de cel van den gevangene open en be vrijdden hem. Volgens het tot in alle bijzonderhe den van te voren uitgewerkte plan kre gen de veroordeelden. Kranenburg en Wieringa tot taak, de uit drie personen bestaande luchtbeschermingswacht on schadelijk te maken. Kranenburg en een onbekende bedreigden de mannen van de luchtbescherming met opgeheven pi stolen. Intusschen werden door Wierin ga en een anderen mededader de man nen der luchtbeschermingswacht met de handen op den rug geboeid en zittend op hun stoelen vastgebonden. Intusschen bevrijdde een tweede groep ders den gevangene. Toen Kranenburg en Wieringa vernamen, dat de bevrij ding gelukt was. maakten zij zich met hun mededaders uit de voeten. De man nen van de luchtbescherming lieten zij geboeid achter nadat zij van te voren nog de telefoonleiding onbruikbaar had den gemaakt. Wegens deze toedracht werden Kranenburg en Wieringa als saboteurs onlangs ter dood veroordeeld. van het Centraal Instituut voor Landbouwkundig onderzoek te Wageningen. Hoewel er in de laatste jaren in ons land veel grasland tot bouwland is om gezet, beslaat de oppervlakte grasland toch nog ongeveer de helft van den cul tuurgrond. De pogingen om deze groote oppervlakte grasland nog meer in dienst te stellen van de voedselvoorziening, worden onverdroten voortgezet. Een groot deel van het onderzoek, dat op korten termijn, resultaten oplevert en dienstbaar kan worden gemaakt aan de voorlichting, bestaat thans in het ana lyseeren van ruwvoedermiddelen, waar van hooi. kuilvoer en. kunstmatig ge droogd gras de voornaamste zijn. Deze analyse geschiedt door het Centraal In stituut voor Landbouwkundig onderzoek te Wageningen. De uitkomsten van het onderzoek worden dienstbaar gemaakt aan het opstellen, van rationeele voeder rantsoenen. Hierdoor wordt bereikt.dat de beste kwaliteit voer kan worden ver strekt aan de meest productieve koeien. ONDERZOEK VAN MONSTERS. Tallooze monsters worden, geregeld uit alle deelen des lands naar het Cen traal Instituut voor Landbouwkundig On derzoek gezonden,. Uit het onderzoek van een groot aantal monsters kunstmatig gedroogd gras blijkt, dat ondanks de moeilijkheden van de stikstof voorziening op grasland, de kwaliteit behoorlijk op peil blijft. Dank zij de intensieve voor lichting en, dank zij het geregelde onder zoek van het product, wordt er vrijwel uitsluitend eerste kwaliteit gras ge droogd. Wanneer men bedenkt, dat dit product nog slechts enkele jaren in ons land bekend is, dan is er stellig re den om van succes te spreken. Behalve de genoemde onderzoekingen die er vooral op gericht zijn op korten termijn raad te verschaffen, wordt door de afdeeling Grasland en Voederbouw van het Centraal Instituut voor Land bouwkundig Onderzoek ook gewerkt aan vraagstukken, welke op langen termiin resultaten kunnen opleveren. Zoo is er de laatste jaren naar gestreefd de ver betering van verwaarloosd grasland (waarvan zich nog belangrijke complexen in ons land bevinden) ter hand te nemen. De ervaring leert, dat hier niet één bepaalde maatregel bijv. verbetering van de ontwatering of ruilverkaveling, afdoende is. Met de verbetering van de ontwatering of ruilverkaveling moe ten ontsluiting van de gebieden, verbe tering van de bemesting en vooral ver andering in gebruikswijze hand in hand gaan. Het is als een vorm van binnen- landsche kolonisatie te zien, welke, in dien zij goed wordt aangepakt, tot pro ductie verhooging in vele streken van ons land kan leiden. Daartoe is echter een beter inzicht noodig in de werking van de maatre gelen, welke ten doel hebben den cul tuurtoestand op peil te houden en te verbeteren. Hier spreekt het practische inzicht van den man, die de boerderij beheert, een groote rol. Het is een. van de doeleinden van de afdeeling Gras land en Voederbouw om dit practische inzicht door onderzoek beter vast te leggen en daardoor den minder ervaren en jongen boer te doen profiteeren van de kennis der ouderen. Eenerzijds wordt door de medewerking van practici, die geregeld noteeren hoe ze hun bedrijfs voering regelen, materiaal voor onder zoek verkregen, en. anderzijds wordt door geregelde controle van de grasmat nauwlettend nagegaan in welke richting de vruchtbaarheiastoestand en. de pro ductiviteit onder invloed van allerlei maatregelen zich bewegen.. Het laat zich aanzien, dat deze proef nemingen op den duur groote waarde zullen krijgen. WATERVOORZIENING. Een onderdeel van het graslandonder- zoek, dat in de toekomst meer aandacht zal vragen, is de beteekenis van de watervoorziening. Vooral in perioden van sterke yerdamping treedt er vochtge- brek op en zou er meer regen moeten vallen om de opbrengst verder te ver- hoogen. Er worden nu proeven geno men om dit tekort op kunstmatige wij ze weg te werken door op bepaalde tij den te sproeien. Het behoeft geen be- toogdat het resultaat van de onderzoe kingen gedurende één enkel jaar hier geen voldoende houvast geeft. Hoewel reeds in den zomer van 1941 in som mige gevallen een oogstverdubbeling werd vastgesteld, "kan men. nog slechts spreken van. een begin. De proefne mingen, worden voortgezet. Meestal wordt niet beseft hoeveel werk en vooral geduld daarbii noodig is. De rol, welke het Centraal Instituu' voor Landbouwkundig onderzoek te Wa geningen daarbij speelt, moge met het bovenstaande echter voldoende duidelijk geschetst zijn. Op een groote bijeenkomst der Nationaal Socialistische Beweging der Nederlanden, welke te Rotterdam plaats vond, hield de Leider een rede. De aankomst van den Leider CNF/Cino/Pax m Betreffende de bouwmaterialen-posi tie kan het volgende worden bericht: De cement-posiLe is van dien aard dat slechts in gevallen van oorlogs schade en zeer bijzondere andere geval len een. aanvrage bij het BouwToezicht kan worden, ingediend. Over het alge meen worden, deze slechts in behandeling genomen wanneer het Bureau Goedkeu ring Werken hieromtrent telefonisch is geraadpleegd. Dakpannen kunnen worden aange vraagd in geval van oorlogs- en storm schade. Metselsteen vrijwel uitsluitend bij oorlogsschade, evenals hout. Hout kan ook worden aangevraagd per formulier GN 15 bij het Centraal Bureau v. d. Rayon-Houtgemachtigden te Amsterdam. Deze formulieren zijn gratis verkrijgbaar ter Gemeente-Secr. Riet moet worden aangevraagd per formulier AGM 178 (verkrijgbaar ad f0.25 ter Gemeente-Secretarie). Hier op moeten het aantal gevraagde bossen worden aangegeven met een bandmaat van 23.5 cm. Men houde er rekening mede dat het aantal in behandeling zijn de of ingediende aanvragen zoo groot is dat nieuwe aanvragen voorloopig wor den opgelegd. Vrijdag 12 Mei 1.1. hield de Stam- boekvarkensfokvereén. „Land van Heus- den en Altena en Biesbosch" haar lOen fokdag. Het weer was gunstig, veel aan voer en veel belangstelling. Jury was Dr, Deckers te St. Oedenrode, M. Vrijsen en J. T. Vrijsen te Reuzel. De Jury was van oordeel, dat de kwaliteit der varkens in het Land van Altena in de 10 jaren van het bestaan der vereeniging met reuzensprongen was vooruit gegaan. Zeer veel le klas dieren waren aan wezig, vooral in de rubrieken 6, 7 en 8, gaven prachtige dieren te zien. Kampioenzeug van dezen fokdag was zeug 4440, eig. Jan Kolf te Almkerk. Hier volgt de uitslag der keuring: Rubriek 1. Ver. Land van Altena, A. C. v. Breugel, Almkerk en T. J. Ver hagen le prijs; C. A. v. d. Stelt te Nieuwendijk 2e pr., J. A. v. d. Schans te Drongelen 3e pr. Rubriek 2. Jac. Tullen, Haarsteeg, 2e prijs, W. Balde, Werkendam, 3e pr. Rubriek 3. Jac. Koops te Dussen 2e prijs. Rubriek 4. Jan v. Hoven te Meeuwen, W. J. Ebert te Nieuwendijk, J. C. v d. Beek te Genderen en C. A. v. d Stelt te Nieuwendijk, allen een le pr. G. Daim te Almkerk 2e pr., Wed. A. Verschoor te Almkerk, Joh. Jungerius te Giessen en. B. C. Wijnands te Dus sen, elk een 3e pr. Rubriek 5. A. C. v. Breugel te Alm kerk le pr., C. Schop te Dropgelen, en Joh. Boom te Babiloniënbroek een 2e pr. B. voor den Dag te De Werken en H. A. de Ruiter te Almkerk, een 3e pr. Rubriek 6. W. Snoek te Nieuwendijk, A. T. Dank te Nieuwendijk en D. de Graaf te Dussen le pr.,A. v. Breugel Mz. te Almkerk, Jac. Koops te Dussen, C. v. d. Meiden te Almkerk en Frans v. d. Lee te Haarsteeg een 2e prijs, P. A. Nieuwenhuizen te Waardhuizen, Teu- nis Dekker te Almkerk, M. Vink te Alm kerk. C. J. v. Wijk te Genderen en G. Lievaart te Rijswijk een 3e pr. Rubriek 7. H. de Lorm te Woudri- chem, C. M. Donken te Drongelen, H. Keiler te Nieuwendijk, Gebr. v. Breugel te Nieuwendijk een le pr., H. de Graaf te Dussen, T. Dekker te Almkerk, Jac. Koops te Dussen, G. Scherff te Meeuwen een 2e pr., Wed. A. Verschoor te Almkerk en J. C. v. d. Beek te Genderen. een 3e pr. Rubriek 8. Jan Kolf te Almkerk, T. v. Hofwegen te Almkerk, N. Branten te Haarsteeg. ,H. Keiler te Nieuwendijk, J. v. Son te Haarsteeg en. J. A. v. d. Schans te Drongelen een le pr., H. Kolf te Almkerk, J. G. N. Hasselman te Poederoijen, C. H. Timmermans te Raamsdonk, Wed. H. v. Beurden, te Haarsteeg en Jan Kolf te Almkerk een 2e pr., Jac. Koops te Dussen, A. de Ruiter te Almkerk, L. van 't Sant te Sleeuwijk, J. v. d. Zanden te Haarsteeg, Th. v. Bokhoven te Haarsteeg, Job v. Breugel te Almkerk en W. Colijn Waardhuizen een 3e prijs. Rubriek 9. B. v. Loon te Wijk, 'W. v. Hofwegen te Almkerk, Jan Roubos te Almkerk een le pr., Jan Kolf te Almkerk, J. v. Son te Haarsteeg een. 2e pr., H. v. Andel te Woudrichem, J. G. N. Hasselman te Poederoijen een 3e pr. Rubriek 10. J. T. Dekker, Nieuwen dijk en C. v. d. Meiden te Almkerk. le pr.. C. v. d. Meiden te Almkerk, G. Roubos te Sleeuwijk een 2e pr. Frans v. d. Lee te Haarsteeg en H. Pijnenburg te Vlijmen een 3e pr. Rubriek 11. J. Kolf, Almkerk, le pr., Jan Kcops te Dussen 2e pr., N. v.d. Brand te Haarsteeg en Gebr. v. Breugel 3e pr. EEN BIJZONDER RANTSOEN VETTE KAAS. Het ligt in de bedoeling gedurende de periode van 11 tot en met 24 Juni a.s. een bijzonder rantsoen van 100 gr. Vette kaas beschikbaar te stellen. Om hiervoor in aanmerking te komen moet men den bon Algemeen 131 tot en ijaet morgen Zaterdag 27 Mei bij den leverancier, van wien men gewoon lijk kaas betrekt, inleveren, desgewenscht tegen ontvangstbewijs. In het tijdvak van 1124 Juni a.s. zullen de hande laren op deze bonnen 100 gram vette kaas per bon afleveren. Aflevering vóór 11 Juni a.s. is niet geoorloofd. WAT IS VOEDINGSSUIKER? Nu voortaan voor kinderen van 0 en 1 jaar op den kinderbon uitsluitend kin dermeel en voedingssuiker beschikbaar worden gesteld, in plaats van, zooals tot dusver rijst, kindermeel, gort of voedingssuiker, is er verhoogde belang stelling voor voedingssuiker te consta- teeren. welk product, naast andere ar tikelen, als keuzeartikel ook op den beschuitbon verkrijgbaar is. Men dient echter te weten, dat het product slechts in beperkte mate en dan nog in speciale zaken voor kindervoeding te koop is. Voedingssuiker is namelijk een speci fiek voedsel voor zieke en zwakke kleine kinderen en minder geschikt voor nor male consumptiedoeleinden. Het is geen suiker, in den huishoudelijken zin van het woord, zooals velen schijnen te meenen,. Voedingssuiker bestaat uit zetmeel van aardappelen of graan, omgezet tot kool hydraatverbindingen. Het product wordt gebruikt om stoornissen bij de spijsver tering van zuigelingen en kleine kinde ren ontstaan door overmatige gisting, te voorkomen of te verminderen. Aan den. wedstrijd om het per soonlijk damkampioenschap van Noord brabant 1944, welke Zondag 4 Juni aanvangt, nemen de volgende spelers deel: J. C. P. Kalden, A. Nieuwkoop, A. de 0raag (titelhouder) allen van V.D. alhier; M. Verlouw van A.D.A. te AmmerzodenN. Ruberg, Jac. Kollen burg van de Tilburgsche damclub; J. v. Hooff, J. Maas van E.D.G. te Eind hoven W. Wijn, P. Ponsijn van D.S.V., Breda; M. Koch van Excelsior te Den Bosch en L. Henning van B.O.Z.D.C. te Bergen op Zoom. In de eerste ronde zullen elkaar ont moeten NieuwkoopVerlouw. de Graag--Kalden. RubergKollenburg. van HooffMaas. HenningKoch. WijnPonsijn. De twee eerstgenoemde partijen vin den plaats te Oudheusden.. op Zaterdag 27 Mei 21-22 Brood of gebak. 21-22 Beschuit. 121-122 Brood, Bloem of Gebak. 123 Peulvruchten. D 41 Reserve, Gort. E 41 Reserve, Kindermeel of Voedings suiker 124 Vermicelli. 21 A en 21 B Boter. 20 B Boter. 1 23 k 'i ct S 21-22 Melk en Taptemelk. 21-22 Vleesch. 22 Aardappelen en Toeslag aardappelen. 126-127'Suiker. 128 Jam. 21 Versnaperingen. 21-22 Tabak. B 44, C 44, D 44 en E 44 Boter. voor de 6e periode 1944 (2e helft) 28" MEI tot en met 10 JUNI PEK BOK 23-24A Brood of gebak 4 rants. 23-24B Brood of gebak 1 rants. 23-24 Beschuit 1 rants. 139-140 Alg., Brood, bloem of gebak 1 rants. 138 Alg., Gort 250 gram 0 45 Reserve,'Gort 250 gram E 45 Reserve, Kindermeel of 23 B Boter, Boter 125 gram 137 Alg., 20 pl. of magere Kaas 100 gram 23-24 Melk is/4 liter 23-24 Taptemelk liter 23-24 A Vleesch 100 gram 23-24 B Vleesch 25 gram 23-24 Aardappelen 2 kg. 23-24 Toeslag, Aardappelen 1 kg. 135 en 136 Alg., Suiker 500 gram 134 Alg., Jam 250 gram 133 Alg., Koffiesurrogaat 250 gram 132 Alg., Vervangingsmiddelen 1 rants. C 46, D 46, E 46 Reserve, 23 Versnaperingen 150 gram 23-24 Tabak, Sigaren, Tabak 129 Alg., Eenheidstoiletzeep 1 rants. 130 Alg., Waschpoeder 250 gram C 42, D 42, E 42 Res., Waschpoeder 250 gram E43 Res., Toiletzeep 1 rants. Bijzondere rantsoenen 24 A Boter (geldig tot 8 Juli) 125 gram R05 Tabak, Scheerzeep 45 gr. Petroleum 25 en 26, bonkaart U 403, 29, 30, 31 en 32 BV 1 eenheid 21 KF (kookdoeleinden) 1 eenh. wordt nader bekend gemaakt Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2