B0NNENLIJST •LET 0P1I Gevonden en verloren voorwerpen Distributie mededeelingen Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Rechtzaken Binnenland 9 Het aanschaffen van jonge konijnen. Gegevens inzake oude kerken en torens uit het Land v. Heusden en Altena, voorkomende op de voorloopige lijst der Neder landsche monumenten van ge schiedenis en kunst. tëfe fe». overbliifsekn- HEUSDEN. ANDEL. ALMKERK. CAPELLE. DOEVEREN. zorgd heeft deze dag in alk onderdee- DUSSEN. EETHEN. GIESSEN. HERPT. SLEEUWIJK. VEEN. WIJK. WOUDRICHEM. WERKENDAM. Bonnen welke vervallen HEUSDEN. ANDEL. KANTONGERECHT 's BOSCH. Diverse artikelen Geldig t.m Toelichting op den bonnenlijst. GETEISTERD FRANKRIJK. Volgens het Parijsche blad „Aujourd' hui" is tengevolge van de Anglo-Ame- rikaansche bombardementen vooral inde steden Rouaan, Chartres, Arras Angers, Tours, Orléans, Rennes, Fougères en Amiens groote schade aangericht. „Aujourd'hui ontleende deze mede- deeling aan een officieele opgave van oorlogsschade, aan cultureele waarden toegebracht. SOVJET-RUSLANDS EXPANSIE. De „Catholic Herald" constateert in een beschouwing, dat de Sovjet-Unie zonder twijfel op een geweldige ge biedsuitbreiding uit is, en dat een Sovjet- Russische overwinning voor het Chris tendom en. voor Amerika niet verdraag baar zou zijn. „Time and Tide" zegt aan het eind van een beschouwing over hetzelfde onderwerp „Het is voor de Britten absoluut noodzakelijk, de Sovjet- politiek duidelijk te onderkennen en te beoordeelen." GEVECHTEN VOOR DE NEDER- LANDSCHE KUST. Berlijn, 5 Juli (In.terinf). Voor de Nederlandsche kust zijn [Woensdagochtend tusschen 2 en 5 uur verscheidene gevechten ontstaan tusschen Duitsche beveiligingsstrijdkrachten en Britsche motortorpedobooten. Daarbij werd voor IJmuiden tegen 3 uur een aanvallende formatie torpedo motorboo ten ^zwaar beschoten. Een der booten werd tot zinken gebracht. 20 leden der bemanning, waaronder jje commandant, werden gevangen genomen. Hierbij ging een eigen patrouilleboot verloren. De bemanning hiervan kon bijna voltallig gered worden. Voor Vlieland werden verscheidene malen vruchteloos aanvallende torpedo- motorbooten verdreven en werd een boot door voltreffers zwaar beschadigd. Hierbij werd aan Duitsche zijde geen. schade geleden. Hoewel de geallieerde formatie geprobeerd had om met een (TiP>l.flirr Ar\r\* tri"" voor een Duitsche formatie torpedomo- torbooten, werd de formatie zwaar ge troffen en met talrijke treffers op, de vlucht gedreven. FüHRER SPREEKT LEIDERS DER WAPENPRODUCTIE TOE. Berlijn, 5 Juli (D.N.B.). In zijn. hoofdkwartier heeft de F-ührer verantwoordelijke mannen der Duitsche bewapening- en oorlogsproductie ont vangen. en toegesproken. De Führer gaf den verantwoorde lijken mannen van de Duitsche bewa pening en oorlogsproductie een over zicht van de taak van. het Duitsche bedrijfsleven in, oorlog en vrede. „Deze oorlog," aldus zeide de Füh rer, „kan niet worden afgemeten naar gebeurtenissen van den dag. In een zoo geweldige historische worsteling speelt een voorbijgaand succes of een voorbijgaande tegenslag geen beslissen de rol. In dezen, grootsten lotsstrijd van het Duitsche volk, die beslist over zijn of niet zijn van vele geslachten, heeft elk slechts den plicht, onvermoeid voor de overwinning te strijden en te werken, ik weet, dat een ongekende zenuw kracht en een ongekende vastbesloten heid noodig zijn om in tijden als deze te volharden, maar boven ons staat als de ster, die ons handelen leidt, het eene beginsel, dat voor geen enkele moeilijkheid gecapituleerd wordt." De Führer wees op den heldenmoed aan het front, waar zooveel dappere soldaten dag aan. dag het schijnbaar onmogelijke mogelijk maken en ook voor onoplosbaar lijkende moeilijkheden niet terugdeinzen, maar ze toch steeds weer meester worden. „Als gij dezen heldenmoed gadeslaat qjan bggrijpt ge ook mjjm onwrikbaar vertrouwen. Zou tegenover een derge lijk heldendom een leiding als de onze die zoo gelukkig is te kunnen zeggen dat zij vier jaar lang slechts succes sen heeft behaald, in eenig opzicht fa len? Neen.. Wij zullen dezen tijd door staan en tenslotte dezen oorlog winnen. De overwinning zal ons eens allen scha deloos stellen voor onze offers, onze zorgen en ons bloed. Deze oorlog is niet alleen een oor log van de soldaten, maar vooral ook van de technici. Technische uitvindin gen hebben van het begin af haar stem pel op hem gedrukt. HEVIGE STRIJD OP SAIPAN. Toestand voor Japan ernstig. Tokio, 5 Juli (D.N.B.). Het keizerlijke hoofdkwartier maakt bekend: „De gevechdsituatie op het ei land Saipan is op het oogenblik als volgt: de in aantal sterk overmachtige vijandelijke troepen zijn onder beschér ming van vliegtuigen en scheeps geschut met talrijke tanks de Japan sche stellingen in het Noordoostelijk deel van het eiland binnengedrongen. Het front bevindt zich in verwarring, en er vinden op het oogenblik hevige gevechten plaats." Wanneer men jonge konijnen koopt, dan moet men er op letten, dat zij le vendig zijn, er gevuld en mollig uitzien met glad glanzend haar. Koopt geen konijntjes die ruw, glansloos haar heb- hen die mager zijn en dik opgezette af heb,ben Dergelijke diertjes val- jH? f..sP°edig den dood ten offer, daar alle verschijnselen vertoonen van trommelzucht en coccidjosis, twee ziek ten, waaraan de jonge konijnen onherroe pelijk sterven. De meeste konijnehouders natuur lijk niet de echte sportfokkers hou den nu konijnen om in het najaar een goeden bout te krijgen. Bij den aankoop van jonge konijnen zal men dus in het algemeen de voorkeur geven aan die die ren, die reeds in de jeugd de zeker heid geven, dat zij later een goed slachtkonijn zullen worden. Die zeker heid kan meii alleen bij rasdieren heb ben en niet bij raslooze dieren, zooals deze in de meeste gevallen op de markten worden aangeboden. Dus ook met het oog op de keuze van het ras is het beter te komen bij den fokker en niet op de markt. Van de raskonij nen, die als vleeschproducent fïi aanmer king komen, treedt van de zware ras sen in de eerste plaats de Fransche Hangoor op den voorgrond, voorts zijn uit de middenrassen heel goed de Groot Zilver, de Blauwe en Witte Weeners en de Groot Chinchilla. De Vlaamsche Reus, die bij den leek vooral den naam heeft het slachtkonijn bij uitnemendheid te zijn, is juist als vleeschkonijn minder ge schikt, daar het naar verhouding een te sterk ontwikkeld beenderenstelsel heeft en pas laat vleesch en vet aanzet en daardoor laat slachtrijp isde Fransche Hangooren 'daarentegen hebben een fij- npr skelet en, zijn vroeger slachtrijp. De beginnende konijnenfokker doet het bes te, zich jtöt een enkel ras te bepalen. Gaat het in het bijzonder om het fokken van. slachtkonijnen, dan kan de brochure „Het slachtkonijn", welke op aanvrage door het Rijksinstituut voor Pluimveeteelt afd. IIte Beek bergen aan belanghebbenden kosteloos wordt toegezonden, bij deze keuze de helpende hand bieden. J Bouwdatum: 1200 a 1300 Kerk Veen (H. Paulus), Schip (gewij zigd 1500 a 1600) en Koor. Toren Genderen, later herhaaldelijk ver hoogd (bovendeel 1875 a 1900). Plm. 1300 Toren Almkerk, verhoogd 1475 a 1500 Toren Uitwijk. Toren Veen, verhoogd 1648. 1300 a 1350 Toren Meeuwen. 1300 a 1400 Kerk Dussen (daarna zeer gewijzigd). Kerk Babyloniënbroek, koor; schip her bouwd 1664. Kerk Meeuwen, koorschip vernieuwd 16591660. Kerk Wijk (H. Martinus), koor; schip herbouwd 1,700 a 1800. N Toren Aalburg, later verhoogd. 1300 a 1400?. Kerk Uitwijk. 1300 a 1500 Kerk Giessen, uitgebreid 1856. 1350 a 1400 1400 Toren Eethen, later verhoogd. Toren Heesbeen.. 1400 a 1450 Kerk Almkerk, koor. Toren Uitwijk. 1400 a 1500 Kerk Woudrichem (H. Martinus), her bouwd 1600 a 1625, hersteld 1841 en 1922. 1450 a 1500 Kerk Almkerk, dwarspand pluis over blijfselen schip. Kerk Eethen (H. Germanus). 1450 a 1550 Toren Woudrichem (sinds 1717 zonder spits). plm. 1500 Kerk Op-Andel, uitgebreid "1852. 1630 Kerk Aalburg, herbouw. plm. 1700 Kerk Drongelen. plm. 1600 a 1800 Kerk Heesbeen. 1700 a 1725 Kerk Werkendam, later uitgebreid. 1775 Toren Werkendam, herbouw. 1803 Kerk Doeveren. 1835 R. K. Kerk Woudrichem. 1854 Kerk Rijswijk. GELDIGHEID DER NIEUWE BON KAARTEN. De aandacht van het publiek wordt er op gevestigd, dat uitsluitend die bon kaarten „Voedingsmiddelen 8e periode 1944" geldig zijn, d.e, aan den achter kant voorzien zijn van een rasterwerk- opdruk (z.g. guilloche-opdruk) in blauw en bruin,. Bonnen van genoemde kaart welke aan de achterzijde dezen, opdruk niet vertoonen, zijn niet geldigdetaillis ten dienen 'deze bonnen dus niet aan te nemen. INLEVERING 2e DISTRIBUTIESTAM KAART. In verband met het in gebruik nemen van de Tweede Distr.butiestamkaart moet in den vervolge bij vertrek naar het buitenland, opneming in een ziekenhuis of in gemeenschappelijke voeding e.d. uitsluitend deze tweede, dus niet meer de eerste distributiestamkaart, worden ingeleverd. Bij de uitreiking der tweede distri butie-stamkaart, is deze indeeling in groe pen in beginsel gehandhaafd en werden eveneens vijf verschillende soorten in legvellen uitgereikt. De oude leeftijds groepen waren: personen tot en met een jaar, van 2 en 3 jaar, van 4 tot en met 13 jaar, van 14 tot en -0 jaar en" van 21 jaar en ouder. Deze indeeling is thans door een andere ver vangen, waarbij uitslu.tend het jaar \an geboorte doorslaggevend is. Thans is uitgereikt aan personen geboren in: 1925 en vroeger een inlegvel GA 401. 1926 t.m. 1929 een inlegvel GB 401. 1930 t. m. 1939 een inlegvel GC 401. 1940 en L941 een inlegve GD 401 1942 en later een inlegvel GE 401. Het zal derhalve voorkomen, dat aan bepaalde personen een ander soort bon kaart wordt uitgereikt dan tot nu toe het geval was; zoo ontvangen b.v. allen, die in den lo#p van het jaar 1944 den 19-jarigen leeftijd bereiken of reeds be reikt hebberr, thans een voedingsmidde- lenkaart voor volwassenen, welke zij volgens de oude regeling eerst op 21- jarigen leeftijd zouden gekregen hebben. Met betrekking tot het inwisselen van inlegvellen wegens overgang naar een leeftijdsgroep, welke voor andere rant soenen in aanmerking komt, zal nog nader een regeling worden bekend ge maakt. öiet inwisselen zal echter niet meer regelmatig gelijktijdig met de vier- wekelijksche uitreiking der bonkaarten kunnen geschieden. Totdat de nadere regeling is getroffen zal geen omwisse ling van inlegvellen plaats hebben. Het Centraal Distributiekantoor wijst er op, dat deze en dergelijke verande ringen in overeenstemming met de des betreffende voorschriften zijn en het derhalve geen zin heeft hierover nog vragen te stellen. Uitsluitend zij, die in het bezit zijn van een ander inlegvel, dan hun volgens bovenstaand lijstje uit gereikt had moeten worden, dienen zich hieromtrent ten spoedigste tot den plaat selijken Distributfedienst te wenden. Juli-hooimaand. Van morgana vroeg tot 't avonds laai Is de boer bezig met den hooioogst. Het hoaC. dat nog niet voldoende droog ia, wordt, zoodra de zon even haar kracht laat voelen, voortdurend gekeerd CNF/Schimmelpenningh/Pax m LEEFTIJDSGROEPEN BIJ UITREI KING VAN BONKAARTEN VOOR LEVENSMIDDELEN. Zooals bekend, ontvangen personen van verschillende leeftijdsgroepen ver schillende soorten bonkaarten, aangezien het wenschelijk is, bij de distributie) van voedingsmiddelen rekening te hou den met speciale behoeften van perso nen van verschillende leeftdijsgroepen. Zoo is destijds een indeeling gemaakt in vijf leeftijdsgroepenvoor elke groep werd een apart inlegvel vastgesteld en ieder ontving de speciaal voor zijn leef tijd bestemde bonkaart voor voedings middelen. De morgendienst voor de Ned. Herv. Gem. alhier, zal niet zooals be kend gemaakt is, in Herpt worden ge houden, doch in, de Herv. Kerk alhier. Mej. PI. Timmermans alhier, I -—4 Cli>ül*v I VI>I V -*>-o *- 1 rvl V- A Cl 1110 n coupeuse. De Heusdensche deelnemers aan het damkampioenschap van Noordbra bant behaalden j.l. Zondag de volgen de rgsultaten Nieuwkoop won van. Wijln, Kalden won van Panhuizen, de Graag-Ruberg remise. De stand n.a de 4e ronde luidt: gesp. gew. rem. verl. p. Kalden 4 3 1 0 7 Ponsijin, 4 3 107 Koch 4 2 2 0 6 de Graag 4 2 2 0 6 Verlouw 4 2 0 2 4 Henning 3 1 1 1 3 Ruberg 4 112 3 Wijn 4 112 3 Kollenburgh 3 0 2 1 2 Nieuwkoop 4 10 3 2 Panhuizen 4 0 2 2 2 de Groot 4 0 13 1 Voor het Middenstandsdiploma slaagden de heeren P. Tankens en J. de Clpe alhier. Voor het ULO-examen A is geslaagd Mej. M. A. Verhoeven alhier. De begrooting dezer gemeente voor 1944 is door den commissaris der provincie goedgekeurd en. de rekening 1942 vastgesteld. Batig slot f 7898.05. Voor 1944 zullen in deze gemeente worden geheven. 120 opcenten op de Personeele belasting. Aan M. Naayen, C. Heystek, Joh.' Sterrenburg 'en A. H. v. Berkel is in opdracht van den Rijksdienst van de Luchtbescherming ontslag verleend als arbeider bij de vaste kern van den Luchtbeschermingsdienst. Naar we vernemen zal Ds. Klerks in Augustus a.s. zijn intrede doen in de Ned. HerV'. Kerk alhier. De heer A. Penning slaagde de zer dagen .te Rotterdam voor 't examen Bouwkundig Opzichter (met lof). Belanghebbenden worden er aan herinnerd, dat de Gem.-Ontvanger des Weeusdags en Zaterdags v.m. zitting' houdt op het gemeentehuis, tot het 'in ontvangstnémen van hondenbelasting, en rechten ingevolge de Warenwet enz. Tot onderwijzer aan de Chr. school a.d. Loonschendijk is benoemd de heer A. Arnoldussen te Leerdam. In verband met haar a.s. huwelijk, heeft Mej. J.-Sprink ontslag aange vraagd .uit 'haar betrekking van onder wijzeres aan de O. L. school a.d. Loon schendijk. Voor het toelatingsexamen Rijks H.B.S. te Waalwijk slaagden o.m. G. Kerst Azn., A. v. Pas, J. Voor de Poorte en D. Elsman.. Tijdens het spelen had het zoon- je van jjen heer G. het ongeluk met zijn hoofd vast te geraken in het ijze ren hek bij de kerk en niet meer los te gunnen. Door het verbuigen van een der ijzeren spijlen werd de kleine .uit zijn netelige positie bevrijd. Ónder zeer groote belangstelling herdacht' Ds. I. de Tombe en zijn Echt- genoote j.l. Maandag hun 25-jarig hu welijksfeest. Uit de gemeenteleden was een feest comité samengesteld, dat er voor ge Ien uitnemend geslaagd is. Oud en jong uit de gemeente, vele vrienden van elders o.a. Heusden ,en omliggende plaatsen, allen hebben op dezen dag blijk gegeven van hun op rechte vriendschap jegens de pastorie bewoners, die zeer getroffen en dank baar waren voor zooveel liefde en toe wijding. Des middags was er een kerkdienst waarin Ds. Vogel uit Heusden voor ging en sprak naar aanleiding van Ps. 118: 24. Door de jeugd uit de gemeente wer den nog enkele toepasselijke liederen gezongen en een spreekkoor zorgde nog voor opluistering naar aanleiding van dit heugelijk feit.' Na dezen dienst was er receptie ten huize van den jubilaris, waarvan een zeer druk gebruik werd gemaakt. Bloemstukken en versieringen sierden de vriendelijke woning, die tijdens en ook na de receptie regelmatig gevuld was door vele belangstellenden. Aardig was een revue, aangeboden door de commissie, op het leven van den Bruidegom en door twee meisjes op keurige wijze weergegeven. Des avonds bracht ook de Meisjes- vereen, uit Heusden een ovatie, waarbij werd gezongen en gesproken. Het was een waar dorpsfeest, waarop èil het zilveren Paar èn alle inwoners, doch bijzonder het feestcomité met ge noegen en dankbaarheid mag terugzien. 7 A.s. Dinsdag 11 Juli des" nam. half 4 en des avonds 8 uur, hoopt voor de Geref. Gemeente op te treden Dr. Steenblok uit Dordrecht. De heer J. A. Meijers ambt. ter secretarie alhier, heeft wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd tegen 15 Juli e.k. zijn eervol ontslag aangevraagd. De aandacht wordt er op geves tigd, dat op Woensdag 12 Juli a.s. des v.m. om 11.30 uur ten huize van A. Aanen, arts te Eethen, gelegenheid bestaat tot kostelooze inenting en her inenting tegen pokken. Met nadruk wordt de aandacht van het publiek er op gevestigd, dat de gemeente-secretarie voor het publiek uit sluitend is geopend van 912 uur v.m. Des nam. wordt niemand geholpen. Daar het afhalen van cadavers door den destructorwagen op de be drijven niet mogelijk is, zal dit in het vervolg naar een, verzamelplaats wor den gehaald. In verband met het beschik bare vervoermiddel is het noodig, dat in het vervolg bij het opgeven van dood vee, ook -het giewicht hiervan wordt opgegeven. In een vergadering van Stemg. Ingel. van het Waterschap „De Ge combineerde Andelsche en Giessensche Polders" werd een definitief bestuur gekozen. Hierin kregen zitting de hee ren L. A. v. Eeten te Andel. voorz. T. Colijn te Almkerk, G. Schouten en W. Verhoeven te Giessen en J. die Fij- ter te Andel, leden. Tot secr.-penning meester werd gekozen de heer O. van Vugt te Giessen. De jongejurn^uw oeertje Bax te Bern, slaagde voor het toelatings examen Rijks H.B.S. te Zaltbommjel. In de Herv. Kerk alhier werd in de collecte voor de kerk en in die voor de Diaconie een gift van f 25 gecollecteerd. Op het postkantoor alhier werd ten behoeve van de spaarbank over de maand Juni ingelegd f 3039.75 en te rugbetaald f 350. -* Maandagmorgen vond de land bouwer P. D. een veulen dood in de weide. Voorwaar een schadepost. Onze dorpsgenoot de heer P. Vos slaagde dezer dagen te Den Haag voor het examen gemeente-adm. Vorige week sloeg de heer v. B. alhier met een riek een rat dood, die in een sloot zwom. Even later haal de hij zijn hand open aan den riek, welke nog besmet was. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellendeze achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk, De candidaat tot den H. D., N. Kleermaker, hulpprediker te Delft, heeft het beroep naar de Ned. Herv. ge meente alhier aangenomen. Ad. Roza Jzn., slaagde te Den Bosch voor het eindexamen H.B.S. Ds. Harkema, Ned. Herv. Pred. alhier, heeft voor het beroep naar Amersfoort bedankt. De herijk van maten en ge wichten zal voor deze gemeente plaats hebben in het Distributielokaal „De Sa lamander" aan de Hoogstraat op Don derdag 13 Juli a.s. van 13.30-16.30 u. voor hen, wier geslachtsnaam begint met een der letters A tot J en op Vrijdag 14 Juli a.s. van 10.30-12 u. en van 1315.30 u. voor hen, wier geslachtsnaam begint met een der let ters K tot en met Z. Dé maten en gewichten moeten schoon droog eft roestvrij worden aangeboden. Het echtpaar G. Schaap-v. d. Tak alhier herdacht Zaterdag j.l. on der veel blijken van belangstelling zijjn 50-jarige echtvereeniging. Bij een deze week gewoed heb bend hevig onweder, sloeg de bliksem in de boerderij van, den Heer A. v. Bergeijk, polder „Japesloot" in den Biesbosch alhier. Het dak werd ernstig beschadigd, doch persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. Vorige week Zaterdag heeft de brandweer de muren en de gevel vah het huis van den heer J. Daim, Borcha- renpolder alhier, omvergehaald, daar zij gevaar opleverden voor de menschen, welke in de onmiddellijke omgeving werkzaam waren. In de Rijksschutsluit alhier zijn in het afgeloopen halfjaar in totaal 3685 vaartuigen geppasseerd, te weten in-Januari 482, Febr. 490, Maart 699 De collecte, gehouden in de April 738, Mei 745 en Juni 531. Ned. Herv. Kerk alhier, heeft voor de Diaconie ruim f 290 opgebracht en voor de Kerk ruim f 300. op Vrijdag 7 Juli. 27, bonkaart U 403, petroleum. op Zaterdag "8 Juli. 27-28 Brood. 27-28 Beschuit. 155-156 Brood, bloem of gebak.. 157 Havermout of Roggevlokken. D 54 Reserve, Gort. E 54 Reserve, Kindermeel of Voedings suiker. 27 A en B Boter. 158 Kaas. 27-28 Melk en Taptemelk. 27-28 Vleesch. 28 Aardappelen en Toeslag Aardappelen 159 Suiker. 160 Jam. 161 Vervangingsmiddelen. 27 Versnaperingen. 27-28 Tabakswaren. 152 en Ev51 Res. Toiletzeep. Bijzondere rantsoenen B 55, C 55, D 55 E 55 Reserve en 24 A Boter. voor de 8e periode 1944 (Ie helft) 9 JULI tot eo met 22 JULI - PER BON 29-30A Brood of gebak 4 rants. 29-30B Brood of gebak 1 rants. 29-30 Beschuit 1 rants. 169-170 Alg., Brood, bloem of gebak 1 raijts. 171 Alg., Peulvruchten 250 gram D 57 Reserve, Gort 250 gram E 57 Reserve, Kindermeel of Voedingssuiker 250 gram 172 Alg., Vermicelli 100 gram 29 A Boter, Boter 125 gram 29 B Boter, Boter 125 gram 32 A Boter, Boter (geldig t.m. 19 Ang.) 125 gram 173 Alg., 20 pl. of magere Kaas 100 gram 29-30 Melk l3/4 liter 29-30 Taptemelk l3/4 liter Geboren: Antonius Marinus Pieter. z. van Pieter de Hart en van Corne lia Elisabeth van Bokhoven. Ondertrouwd: Mechelinus Mans 21 j. en Pauwelina Versfeld 20 j. Over de maand Juni. Geboren: Eliza, z. van G. v. Stigt en J, Elshout. Overleden: Jenneke v. Andel 65 j. wed. van M. v. Andel. Zitting van Woensdag 5 Juli. Straatschenderij: M. H. v. d. P., Heusden, f 15 of 15 d. Met tweeën op rijwiel en geen rem: E. v. d. G., Waalwijk 2 keer f 3 of 2 keer 3 dagen. GEVONDENeen schakelarmbandje Terug te bekomen bij P. v. Dijk,; slager, Genderen,. GEVONDEN: op den weg van 'Oen deren n.aar Doeveren, een werkjas. Terug te bekomen bij1 W. polijh, Doeveren D 12 GEVONDENPinkstermaandag, op het eiland Nederhemert, een dameshor loge. Terug te bekomen bij Andrics Mans, Polsestraat C 146, Aalburg. GEVONDENeen portemonnaie met inhoud. Terug te bekomen bij L. de Ruiter te Genderen.. GEVONDEN: onder Rijswijk (N.B.) een i n,de r po r te 1 no n 11 aie met inhoud ee- nige centen en een briefje: M.H., Anton heeft zijn werk niet kunnen leeren; omdat hij voor mij' noodzakelijk een boodschap moest doen. Moeder. Terug te bekomen bij W. Komijn, Almkerk D 18. GEVONDENeen portemonnaie met inhoud, in den kersenboomgaard van den neer J. C. Wink te Wijk. Terug te bekomen bij den Postcomm. Marechaussee te Wijk. GEVONDEN: 6 Juli, een portemon naie met inhoud, op den weg dicht bij de tuinderijw Drongelen. Terug te bekomen bij P. de Wind, E 83a, Drongelen. VERLORENeen lederen portemon naie met inhoud. Terug te bezor gen bij C. B. v. Driei, Hoogstraat, Werkendam, tegen belooning. VERLOREN: een houten klepper. maaP" 23. - Werkendam. Paans, Kruisstraat 147, VERLOREN: een gebrand zilveren broche (aandenken). Terug te be zorgen bij Mej. A. Vos, Kerkstraat B 83, Wijk. VERLOREN: een vulpenhouder en een kluwe katoen. Tegen belooning terug te bezorgen bij Q. Hak, Postcomm. Marechaussée te Wijk. VERLOREN: een tuigriem, op den weg van Tol Drongelen naar Gende ren, langs kanaaldijk. Tegen belooning terug te bezorgen bij G. H. Vos, Tol, Drongelen. VERLORENeen gouden dames-pols horloge (gedachtenis), met zwart band je, gaande vanaf het bruggetje bij het Korenzand over den Dijk naar huis. Tegen zeer hooge belooning terug te bezorgen bij J. A. v. Gammeren, Schouten, Kerkstraat B 78, Wijk en Aalburg. VERLORENvan Oudheusden, naar Hedikhuizen, een wit wollen kindersok je met fose randje. Tegen belooning terug te bezorgen bij J. v. d. Staak-de Kort, Steenweg A 9, Oudheusden. PRIJZEN VROEGE AARDAPPELEN. De gemachtigde voor de prijzen maakt bekend dat voor vroege aardappelen van den oogst 1944 aan den consument ten hoogste onderstaande prijzen mogen worden gerekend: boven 28 mm 11 ct. per kg. beneden 28 mm (kriel) 7 ct. per kg. a LOSSE BONNEN VOOR MOTOR BRANDSTOF. Zij, die in het bezit zijn van een geldige machtiging voor motorbrandstof, ontvingen tot dusverre, tegen inleve ring van deze machtigingen, van de distributiediensten vergunningen met cou pons. Van. 1 Juli 1944 af worden in plaats van deze vergunningen met cou pons losse bonnen voor motorbrand stof in omloop gebracht, ter waarde van 1 en van 5 liter. Dezé bonnen hebben een geldigheids duur van één maand en dragen een pe riode-opdruk (Juli 1944 is 49e peri ode, Augustus 1944 is 50e periode enz.), benevens den letter A of B De dfstributiediensten reiken van 1 Juli 1944 af aan rechthebbenden, wier namen op de machtiging zijn ingevuld, tegen inname van bovengenoemde mach tigingen losse bonnen uit voor de helft van de op de ingeleverde machtiging vermelde hoeveelheid A-bonnen en voor de andere helft B-bonnen. Voor de maand Juli 1944 zijn geldig de A- en B-bonnen van de 49e periode. 29-30 A Vleesch 29-30 B Vleesch 100 gram 25 gram 174 Alg., Suiker 500 gram 175-176 Alg., Stroop 250 gram 177 Alg., Jam 250 gram 178 Alg., Koffiesurrogaat 250 gram 29 Versnaperingen 150 gram 29-30 Tabak, Sigaren, Tabak Of Cigaretten 1 rants. 179 Alg., Eenheidstoiletzeep 1 rants. 180 Alg., Waschpoeder of Eenheidstoiletzeep 1 rants. C 58, D 58, E 58 Res., Waschpoeder of Eenheidstoiletzeep 1 rants. E 59 Res., Toiletzeep 1 rants. (Zeepbonnen geldig tot en met 5 Aug.) Op deze bonnen mag reeds op 7 Juli van des middags 12 uur af worden gekocht, uitgezonderd vleesch en aardappelen. Alle bonnen zijn geldig tot en met 22 Juli, behalve voor zoover hierboven een andere datum is vermeld. Reeds aangewezen bonnen, welke nog geldig zijn: 153 Algemeen,C 50, D 50, E 50, Reserve (voor 250 gram waschpoeder) 11 Juni tot en met 5 Augustus). R 05 Tabak, Scheerzeep 45 gr. Petroleum 28, bonkaart U 403 1 liter per bon 60 bonk. S 121 en 70 bonk. S 221, 300 gram kaarsen Brandstoffen 29, 30, 31 en 32 BV 1 eenheid 22 KF (kookdoeleinden) 1 eenh. 23 KF (kookdoeleinden) 1 eenh. „Brandstoffen" 1e-4e periode 1 eenh. met uitz. v. fabneksturf 2 Sept. 26 Juli wordt nader bekend gemaakt 30 Nov. 31 Juli 31, Aug. 30 April 1945 Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. Van 9 tot en met 22 J-uli a.s. kan men op de bonnen 175 en 176 Alge meen een voorschot van 250 gram strooip per bon verkrijgen. Men moet er reke ning mede houden, dat deze hoeveelheid geen extra rantsoen vertegenwoordigt, doch te zijner tijd wederom zal worden, ingehouden, evenals dit met het onlangs gegeven voorschot suiker zal geschieden. Voorts is bon Algemeen 177 aangewezen voor het koopen van 250 gram jam e.d. Gedurende bovengenoemd tijdvak ge- yen verder de bonnen Boter 29A en Boter 29B elk recht op het koopen van 125 gram boter. Voor kinderen, geboren na 31 Dec. 1925, is van 9 Juli tot en tnet 19 Aug. a.s. bovendien 125 gram boter verkrijgbaar op de. bonnen Boter 32A. Op de bonnen Algemeen 180 en Res, C58, D58 en E58 kan men naar keuze een stukje eenheidszeep of 250 gram waschpoeder koopen. Men zal evenwel in het algemeen genoegen moeten nemejn met het artikel, hetwelk de winkeliers in voorraad hebben. Zoowel op de bonnen Algemeen 179, aangewezen voor eenheidstoiletzeep, als op de bonnen „Algemeen 180" en Res. C58, D 58 en E58, aangewezen voor waschpoeder of eenheidstoiletzeep, kan men zeven kilogram droge wasch bij een wasscherij laten, behandelen. De geldigheidsduur van de voor waschpoeder aangewezen bonnen Alge meen 153 en Res. C50, D50 en E50 is verlengd tot en met 5 Augustus a.s. Ook op deze bonnen kan men in plaats van waschpoeder eenheidstoiletzeep koo pen. Zooals bekend, mag men op de nieuwe bonnen reeds Vrijdag 7 Juli van des middags 12 uur af koopen. VROUWELIJKE ARBEIDSKRACHTEN De Secretaris-Generaal van. het Depar tement van Sociale Zaken heeft zijn besluit, krachtens hetwelk vrouwelijke werknemers, die sedert 1 Juli 1943 niet in het arbeidsproces waren, opgenomen konden, worden aangesteld zonder tus- schenkomst van het Gewestelijk Arbeids bureau ingetrokken,. Derhalve is thans voor de aanstelling van alle vrouwelijke arbeidskrachten weder toestemming van het Gewestelijk Arbeidsbureau ver- eischt. 'TREINEN BESCHOTEN. Vorige week Donderdag hebben An- glo-Amerikaansche vl.egers in scheer— vlucht wederom personentreinen en au to's, ja zelfs melkwagens, met boord- wapenen aangevallen. Bovendien werd de tram tusschen Edam en Volendam met boordwape- nen beschoten. Daarbij werden 3 Ne derlandsche vrouwen van 17 30 en 67 jaar en een 4-jarig meisje gedood. Ze ven Nederlanders werden zwaar ge wond. Vrijdagmiddag is een personentrein in het Noorden van het land door twee vliegtuigen beschoten. Hierdoor werden 5 personen gedood en 7 zwaargewonden moesten in een ziekenhuis worden op genomen. REDELIJKE BEPERKING VAN HET SPOORWEGVERKEER. Van onbevoegde en niet-juist onder richte zijde zijn aan de pers mededee lingen gedaan over binnenkort in te voeren ingrijpende beperkingen in het reizigersverkeer der Ned. Sjx>orwegen. .Weliswaar worden bezuinigingsmaatre gelen in overweging genomen, die ee- nige beperking in het aantal reizigers treinen zullen kunnen brengen, maar daarbij zal ernstig rekening worden ge houden met het zakenverkeer en het verdere noodzakelijke reizigersverkeer. Zooals in dergelijke gevallen steeds is geschied, zal dit t.z.t. tijdig aan het publiek ter kennis worden gebracht.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2