BONNENLÏJST Mededeetingen Plaatselijke Distributiediensten 1 Gladde Gouden Ring. donkerbeige Regenjas, Plaatselijk Nieuws Burgerlijke Stand Predikbeurten Binnenland Advertentiën Gevonden: VERLOREN LET OP! VERSLAG van de '4e Geïfenlcrïng- J RoEur, van F. M. Kamerman te keuring gehouden te Eethen Drongelen2a v. Robur, «aJL. <Aii van A. Schaap te Waalwijk; 2b op 17 Augustus 1944. Marietje v. Mart, van Ant. de öp 17 Aug. j.T. werd te Eethen Graaff te Dussen; 2c Willy v. Ro de 4e Geitenkringkeuring gehou- bur van W. Schilders Johzn. te den. Er was behoorlijk aanvoer Drongelen2d Wilhelmina van K. en belangstelling. Toch zou een J. Walraven te Genderen; 2e Cor- en ander beter geweest zijn als het rie v. Mart, van P. J. Treffers te tijdstip der keuring niet in het Drongelen3a Leentje van J. W. allerdrukst van den graanoogst ge- Heijmans te Bab.-Broek; 3b Em- vallen was. Getracht zal worden ma v. Mart, van M. Heijmans te deze keuring in 't vervolg een paar Bab.-Broek; 3c Anna v. Robur van weken later te doen vallen. J. v. d. Koppel te Drongelen; 3d De keuringen werden verricht Marie v. Kurt van M. Storchart door de heeren Ir. Tromp, assi- te Eethen3e Marie v. Kurt van stent veeteeltconsulent Kusters, M. Combee te Eethen; 3f Margriet voorzitter en Carton en Brink* v. Robur van A. Arendse te Ee- bestuursleden van den Bond van then. Geitenfokvereenigingen in de Ba ronie van Breda, enz. Een 80-tal dieren werden aange- Jongste lammeren: la Corry v. Robur van D. Colijn te B.-Broek; lb Dirkje v. Kurt, van A. J. Bell boden. Eerst werden een drietal te Eethen2a Corrie v. Kurt, van klassen Provinciaal Register of J. v. Hemert te Genderen; 2b Ber- of stamboekgeiten gekeurd. Uit tha v. Kurt van W. v. d. Kolk te Ren aard der zaak waren dit zeer Eethen2c Wilhelmina v. Robur goede klassen, waarin men de bes- van G. J. v. Mersbergen te Dron- te geiten uit onze gemeente bij- [gelen; 3a Emma v. Kurt, van Ant. een zag. Jammer dat een viertal I Bouman te Genderen; 3b Juliaan- dieren, die hierin een best figuur tje v. Kurt van Ant. Bouman te gemaakt zouden hebben, jjtezen Genderen3c Cornelia v. Mart van winter zijn gestorven. De uitslag wed. A. Burghout te Meeuwen. In was als volgt: deze klasse misten wij een zestal 4-jarige en oudere geiten: op de voorkeuringen aangewezen la Teuntje v. Brindor, van M. goede lammeren. Een 11-tal jonge B. Treffers te Meeuwen; lb Jennie bokjes werden aangeboden. De van B. A. Versteeg te Genderencommissie keurde hiervan een 8- 2a Mina van P. W. Treffers te tal goed. Zeven daarvan zullen Meeuwen; 2b Drika van J. v. d. door den Bond worden overgeno- Mooren Jz. te Genderen; 3a Betje, men de achtste kan om financiëele (10 jaar oud) van C. in 'tVeld te redenen niet worden geaccepteerd. Bab.-Broek; 3b Betje v. Alphons la een jonge Robur van W. Qui- van J. v. d. Mooren Jz. te Gende- rijns te Meeuwen, gefokt door M. ren. IB. Treffers; lb een zeer zware 3-jarige geiten: la Marie van jonge Kurt van Wed. H. Krop Wed. IJ. Krop te Aalburg; lb te Aalburg; lc een jonge Robur Sjana van Alphons van Adr. de van N. de Graaff te Drongelen; Rooij te Bab.-Broek; lc Johanna 2a een jonge Kurt van F. M. Ka- v. Brindor van J. B. v. Breugel merman te Drongelen, gefokt door te Drongelen; ld Evalien v. Al- Joh. Lankhaar te Eethen; 2b een phons van Adr. Groenenberg te jonge Robur van Wed. A. Burg- Bab.-Broek2a Blanca v. Brindor, hout te Meeuwen; 2c een jonge van S. M. Kramer te Drongelen; Mart van W. Quirijns te Meeuwen, 2b Susanna v. Brindor, van T. II. gefokt door M. B. Treffers te Kramer te Meeuwen; 2c Mina v. Meeuwen; 3a een jonge Mart van S. W. Wildervanck te Meeüwen; Ant. de Graaff te Dussen, gefokt 3a Jennie v. Jaap, van Joh. Lank- door T. H. Kramer te Meeuwen; haar te Eethen; 3b Willy v. Brin- 3b een jonge Kurt van J. A. V. dor van A. de Graaff te Drongelen d. Schans te Drongelen,. gefokt 3c Trees v. Brindor, van G. v. d. door K. J. Walraven te Genderen Nieuwegiessen te Drongelen. Tenslotte werd nog een interes- 2-jarige geiten: la Laura v. Fik, santé keuring gehouden voor aan van Ant. Bouman te Genderen; wijzing van het kampioenschap, lb Wilhelmina v. Fik, van K. J. De twee vooraan geplaatsten uit Walraven te Genderen; lc Corry alle klassen mochten hieraan me- v. Brindor van W. Quirijns te dedingen. Kampioen werd de 1- Meeuwen; 2a Beatrix v. Brindor, jarige zeer correct gebouwde Mar van Ant. Bouman te Genderen2b griet, met ideaal uier, van W. Qui- Loes van K. J. Walraven te Gen-1 rijns te Meeuwen. Haar werd een deren; 3a Corrie v. Fik, van iWi. vergulde medaille toegewezen. Ie Quirijns te Meeuwen; 3b Willy v. I reservekampioene werd de watfij- Fik van N. de Graaff te Dronge-1 nere maar eveneens haast ideale len. Wilhelmina van K. J. Walraven, Daarna werden de klassen Plaat-1 (kampioene van 1943 en eerste in selijk Registergeiten gekeurd. Door haar klasse te Breda 1943) die nu vervoermoeilijkheden waren hier voor de groote oommissie dus evenals in de volgende klassen een haar half zuster Laura passeerde, paar goede geiten uit Heesbeen een zilveren medaille werd toege- niet opgekomen. kend. 2e reservekampioene werd 2-jarige en oudere geiten: la Teuntje (lb Breda 1943) van M. Adri v. Fik van Adr. de Rooij B. Treffers te Meeuwen. Deze te Eethen; lb Adriana v. Alphons werd een bronzen medaille toege- van W. Schilders Johzn. te Dron- kend. De bronzen medaille be gelen; 2a Coba van M. Storchart schikbaar gesteld voor het beste te Eethen; 3a Nelly v. Fik, van lam werd toegewezen aan Dirkje Wed. A. Burghout te Meeuwen; van A. J. Bell te Eethen. 3b Mieneke van L. Prinse te Dron- De commissie verklaarde weer gelen; 3c Ivoosje van C. S. Mille- zeer tevreden te zijn over de haar naar te Drongelen. Adri, Adriana geloonde dieren. Vooral voor de en Nelly werden goedgekeurd voor Jammeren is het te wenschen dat inschrijving in het stamboek. spoedig meer voedsel kan worden 1-jarige geiten: Groep van beste verstrekt. Zeer sterk werd weer kwaliteit met een prima dier aan I aangedrongen op een betere klau- den kop maar in aantal zeer be-1 wenverpleging. Klauwbesnijding duidend minder dan verleden jaar. dient niet alleen voor een keuring la Margriet v. Alphons; lb Mina te geschieden, maar regelmatig el- beiden van W. Quirijns te Meeu- Lke 4 a 6 weken te gebeuren wen; lc Dina v. Fik, van Joh. I Reeds bij lammetjes moet dit aan- Treffers te Drongelen; 2a Alida I vangen. Dit is een voorwaarde om van J. v. d. Heuvel Hzn. te Gen-1 goede standen te verkrijgen en deren2b Margriet v. Alphons te behouden, waardoor de dieren van S.'M. Kramer te Drongelenveel langer op de been zullen 2c Mieke v. Alphons, van J. B. kunnen blijven, v. Breugel te Drongelen. Behalve Alida die het wat laat zitten uier- 4 Aardappelschillen voor het vee vorm, werden deze geiten allen goedgekeurd voor het stamboek, Tengevolge van het feit, dat ge- terwij 1 daar ook nog voor werd durende eemgen tijd de aardappe goedgekeurd Laura II v. Fik van ^en konden worden geschrapt en Ant. Bouman te Genderen, die te van tijdelijk verlaagde aard- laat verscheen om naar de prijzen aPPeteantsoen kwamen in de laat- mede te dingen. ste maanden weinig aardappel- De lammeren werden gesplitst schillen beschikbaar en hebben de in lammeren geboren voor 16 ophalers van levensmiddelenafval- April en geboren na 15 April. InPe? jn YC^e gevallen hun wijken 't vervolg is mogelijk een splitsing mmder intensief bewerkt. Daar de te verwachten in afstammingen veeA o^terpositie in de omgeving van stam boek ouders en niet stam- an de gi oote steden niet gunstig boekmoeders. Vooral bij de lam- 1S> .zal de vraag naar aardappel- meren kregen wij den indruk dat f hillen van de zijde van de vee- op de voerkeuringen strenger was houders m de naaste toekomst gekeurd dan vorige jaren. Het aan- Sro°t zl)n- Hot is daarom ge tal was ook daardoor kleiner. wenscht, dat het pubhek zooveel Toch zagen wij een vorig jaar mogelijk aardappelschillen en an- een grooter aantal meer grove dere levensmiddelenafvallen, zoo- lammeren. De kinderen van Rebur alfs kiek> broodresten en groenten- maakten wat grofte van beenwerk gallen, aan de wijkophalers ter en beenstanden aangaat een goed figuur. Oudste lammeren: la Nelly v. Robur van A. Groenenberg te Bab.- Broek; lb Dingena van K. Tref fers te Drongelen; lc Ellij v. Mart, van Alex v. d. Assem te Meeuwen; ld Marie v. Robur, van P. J. Tref fers te Drongelen; le Keetje van beschikking stelt. ALM KERK. A^. Dinsdag 12 Sept. n.m. 3.30 uur zal alhier de najaarsstie- renkeuring worden gehouden. BRAKEL Door de Ned. Herv. Gem. alhier is een beroep uitgebracht op Ds. Steur te Oldenbroek. NIEUW A AL. Tot predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier, is beroepen Ds. v. Vliet te Gouderak. WIJK. WELL'. Op de gehouden jaarlijksche geitenkeuring alhier, werden aan gevoerd 29 geiten. Als eerste groep plaatselijk register 4 stuks matig. le prijs Nico Schreuder, 2e Ger- rit Krijgh, 3e Joh. v. Lopik. Öngreg. Oudere melkgeiten. 7 stuks matig, le prijs Joh. v. Lopik, 2e Adr. Rooijens, 3e Aart v. Horssen, 4e G. Krijgh. Eenjarige melkgeiten: 3 stuks minder goede kwaliteit. 3e prijs JV. Schreuder. "Gereg. lammeren. 3 stuks matig, le prijs Nico Kremers; 2e B. van Genderen. Ongereg. lammeren, minder goe de kwaliteit. 12 stuks. le prijs J. v. Herp; 2e II. Vos, 3e A. P. v. Horssen, 4e H. v. Heij- kop en 5e Adr. Struijk. WOUD1UCI1EM. Naar we vernemen is door verschillende winkeliers bij den burgemeester dezer gemeente een verzoek ingediend om te komen tot een verplichte sluiting van win kels op Dinsdagmiddag. Nu het 's avonds weer vroe ger donker begint te worden, wordt de aandacht gevestigd op de verduisteringsvoorschriften. Een ieder wordt verzocht het verduisteringsmateriaal eens ter dege na te kijken en waar noodig, de vereischte verbeteringen aan te brengen. Door de jjolitie zal een strenge controle^ worden ge houden, waarbij vooral gelet zal worden op de achterzijde der hui zen, waar de verduistering het meest te wenschen overlaat. Het blijkt .vooral den laat- sten tijd dat verschillende winke liers het niet meer zoo nauw schij nen te nemen met de winkelslui tingswet. Door de marechaussée zal dan ook op het naleven hier van strenger worden toegezien. HEUSDEN. Geboren: Hermina Johanna, d. van A. Verdonk en J. Biesheuvel; Wilhelmina Elisabeth Adriana, d. van II. J. G. Warner en W. Sérné. Overleden: Godefridus de Gouw, echtg. van A. de Hardt, 74 j. NEDERIIEMERT. Over de maand Augustus. Geboren: Jan, z. v. Dirk Bruij- gom en J. Roseboom; Marius, z. van A. v. Ballegooijen en M. S. Verheij Overleden: J. M. Peereboom 74 j., echtgen. van J. W. M. Macle- ane; A. v. d. Zalm 70 j., wedn. van A. v. d. Pol. SLEEUWIJIv. Geboren: Adriana Ilendrika, d. van B. W). de Jong en M. G. van Vuuren; Cornells, z. van J. P. de Haas en L. B. F. v. d. Pol. Overleden: Adam v. Vugt 81 j. "wedn. van J. G. Eeuwijk. VEEN. Over de maand Augustus. Geboren: Willy A. E., d. van P. M. Verbeek en J. Sonneveld; Geertruida, d. van J. Sonneveld en C. de Waal. Getrouwd: O. v. Rijswijk 46 j., en J. v. Bergeijk 43 j. WOUDRICIIEM. Geboren: Pieternella C., d. van W. Roskam en M. P. bij de Vaate; Johanna W. A. C., d. van J. v. Straten en J. Viveen; Paulina J., d. van G. T. v. d. Wiel en P. Hart man; Adrianus G., z. van J. L. Prinssen en E. M. Eikmans. Getrouwd: Ivo D. Versteeg 25 j. en Hendrika W. v. d. Water 30 j. Jacobus J. Vos, 31 j. en ^aria Wijnbelt 28 j. Overleden: Adrianus v. Zijl 77 j. echtg. van M. den Tek. AALBURG EN HEESBEEN. Onze geachte predikant Ds. L'. Trouwborst, heeft een beroep ontvangen naar de <Ned. Herv. Gem. te Benschop. GEMEENTE HEUSDEN. Ingevolge verbodsbepaling van hooger hand moet de bekendma king van distributienieuws door middel van raambiljetten worden gestaakt. Voortaan zullen alle voor het publiek van belang zijnde bijzon dere mededeelingen worden opge nomen onder de rubriek „Mede deelingen plaatselijke distributie diensten. Het publiek wordt met nadruk aangeraden de bovengenoemde ru briek steeds nauwkeurig te raad plegen en daarnaast acht te slaan op de algemeene persmededeelin- gen, daar voorwendsels met be trekking tot onbekendheid der ge dane publicaties onder geen voor waarde zullen worden aanvaard. Indienen aanvragen om 'rijwiel banden. Uit het overstelpend aantal den laatsten tijd ingediende aanvra gen om rijwielbanden blijkt steeds meer, dat meerdere personen voor bonnen in aanmerking trachten te komen, die in geenen deele onder de termen vallen. Vanzelfsprekend kan op deze aanvragen niet wor den ingegaan. Daar een dergelijke toevloed van aanvraagformulieren een vlotte af doening belemmert en een recht vaardige verdeeling van de slechts geringe toewijzing bemoeilijkt, wordt nogmaaLs de medewerking van het publiek ingeroepen, om alleen in uiterst noodzakelijke ge vallen, d.w.z. voor rijwielen, welke dagelijks over een grooten afstand moeten worden gebruikt, een aan vrage in te dienen. Informatie bij den dienst vooraf .verdient ten deze aanbeveling. Ten overvloede wordt er hierbij aan herinnerd, dat aanvragen, waarop in de maand van indie ning niet is toegekend, afgewezen zijn. Van deze afwijzing ontvangen betrokkenen geen bericht. SUB-KRINGKANTOOR WIJK Gemeenlcn Wijk en Aalburg, Veen en Eelilicn Onbetrouwbare politiemannen Twee jeugdige Haagsche wacht meester van de Staatspolitie heb ben zich voor de .Haagsche recht bank te verantwoorden gehad we gens het aannemen van een gift van 'i 1000 van zekeren R., tegen wien procesverbaal moest worden opgemaakt wegens het onbevoegd voor handen hebben van distribu tiebehoeften. Zij namen de hou ding aan, alsof zij hem wilden arresteeren en één hunner zeide: Laat den arrestantenwagen maar voorkomen. Intusschen liet de an dere wachtmeester doorschemeren dat R. zijn arrestatie wel kon afkoopen. R. kwam toen met f 1000 voor ieder op de proppen, welk bedrag werd geaccepteerd. Hier op werd de zaak gesust. Beide jon gemannen hebben een gunstig ver leden. De officier eischte tegen ieder anderhalf jaar gevangenis straf met toepassing van de gra tie-clausule voor zes maanden. Met vijf millioen aan den naai De auto der kolenmijn Limburg- Maas, die een som van vijf milli oen vervoerde, werd door een 20- tal mannen overvallen op den een zamen weg tusschen Mechelen a. M. en Asch. De chauffeur en de begeleidende rijkswachters werden in bedwang gehouden en zonder gestoord te worden maakten de mannen zich meester van het geld om vervolgens spoorloos te ver dwijnen. „Vol legen leeg." Het Rijksbureau voor Oude Ma terialen en Afvalstoffen heeft se dert het begin van den oorlog reeds meer dan eens gewezen op den grondstoffennood van deNe- derlandsche papierindustrie en op de noodzaak oud papier en karton in te leveren teneinde te voorko men, dat men op zeker oogenblik voor een absoluut te kort zou ko men te staan. Vele merischen, die klaagden, dat men niet meer onbeperkt nieuw papier voor allerlei doelein den kon verkrijgen, bleven toch hardnekkig doorgaan met hel ver nietigen van oud papier en karton, dus van de grondstoffen, waaruit het nieuwe papier gemaakt kan worden. Als gevolg van dit gebrek aan vrijwillige medewerking van het publiek kon een dwangmaat regel niet uitblijven; voortaan is men dan ook verplicht, zooals reeds is medegedeeld, oin de kar tonnen verpakkingen van allerlei artikelen schoon en droog te be waren en ze bij aankoop van nieu we artikelen, die in karton ver pakt zijn, in te leveren. Dit be hoeft niet eenzelfde verpakking te zijn, maar de hoeveelheid karton van de oude verpakking moet on geveer overeenkomen met die van de nieuwe. Het is in ieders belang, dal zoo wel het publiek ais de winkeliers medewerken om dezen maatregel le doen slagen. Niemand kan ver langen naar een toestand, waarbij het gebrek aan grondstoffen voor nieuwe verpakkingen zoo nijpend zou worden, dat de winkeliers nog slechts onverpakte en los uitgewo gen waren zouden kunnen verkoo- pen. Diverse artikelen Zwarte handel in graan ju de grensstreken. Regelmatig komen er op de zit tingen van den Bosschen Inspec teur voor de Prijsbeheersching za ken betreffende den verkoop van tarwe en rogge tegen veel te hoo- ge prijzen van Hollanders aan Belgen. Onlangs zijn er weer ©eni ge van zulke „handelaren" beboet: n.l. P. v. Dommelen, Langevoort- schedijk A 12 te Hooge en Lage Mierde met f3000; A. Goorden, Schijf wijk D 7, Gein. Rucphen met f500, A. G. Augustein, Halster- scheweg D 76 le Halsleren met f750, M. v. d. Bragt C 44 ter Dus sen kreeg eveneens voor het ver- koopen van tarwe, rogge en gerst tegen te hooge prijs een boete van f 2500. luizen heeft onlangs medege deeld, dat dit verbond, waarbij on geveer 30 fabrieken zijn aangeslo ten in staat is 50.000 houten huizen per jaar uit te voeren en eventueel <an dit aantal nog worden ver groot. Zweden verwacht, dat het na den oorlog door den uitvoer van houten huizen in staat zal zijn op de beste en snelst moge lijke wijze hulp te verleenen aan de door den oorlog geteisterde: landen. Te dure conserven. Een Frans Hals gesloten. Marcelis van der Hut, Krijgen we houten steden? De leider van het verbond van Zweedsche exporteurs van houten Het aangewezen adres A. Schilders, Dijk F 7, Meeuwen. I Onze geachte predikant Ds. Harkema heeft voor het beroep naar de Herv. Gem. van Maarssen bedankt. Uitreiking bonkaarten 11de en 12de periode 1944 in de week van 11 15 September as. Gemeente EETHEN, voor personen, die in de zelfverzorging zijn opgenomen Genderen, Maandag 11 September, nos. 1-50 van 9-12 uur; nos. 51-80 van 1.30-3 uur; Dinsdag 12 September, nos. 81—150 van 9-12 uur; nos. 151 -164van 1.30-2 uur. Meeuwen, Dinsdag 12 September, nos. 1—20 van 2—3 uur; Vrijdag 15 September, nos. 21-75 van 9-12 uur; nos. 76-108 van 1.30-3 uur. Gemeente WIJK EN AALBURG, voor personen, die in de zelfverzorging zijn op genomen Woensdag 13 September, wijk B, nos. 151-170 van 9-10 uur; nos 171-201 van 10-11.15 uur; wijk C, nos. 1-20, van 11.15 -12.15nos. 21 - 40 van 1.30 - 2.30 uur; nos. 41-70 van 2.30-4 uur. Dinsdag 14 September, wijk C, nos. 71—90 van 9-10 uur; nos. 91-110 van 10-11 uur; nos. 111-140 van 11-12.15 uur; nos. 141-160 van 1.30-2.30 uur; nos. 161-191 van 2 30-4 uur. Mede te brengen2de Distributie Stam kaart met InlegvelZelfverzorgingsboekje Bon R09 Toeslag Aardappelen en Eerste Distributie Stamkaart van het hoofd of plaats vervangend hoofd van het gezin. ZONDAG 3 SEPTEMBER. Officieele tijd. HERPT, 10 u. Ds. Vogel. HEUSDEN, 6 u. Ds. Vogel. Geref. Kerk, 10 u. Cand. Molenaar. AALBURG, 10.30 u. Ds. Trouwborst, 's Avonds geen dienst. Geref. Gem. 10.30 u. Leesdienst, nam. wordt nader bekend gemaakt. ALMKERK, geen opgaaf. AN DEL, 10.30 u. Ds. Clerx. Geref. Kerk, 40.30 u. Ds. Bakker. AMMERZODEN. geen dienst. BAB.-BROEK, 10 u. Ds. Eijsenga. BRUCHEM, 3 u. Ds. v. d. Heuvel. DOEVEREN, 10.30 u. Ds. de Tombe. DUSSEN, 10.30 u. Ds. v. d. Broek. DRONGELEN, geen dienst. EETHEN, 10.30 u. Ds. Boezer. GENDEREN, 10.30 uur. Ds. Koele. Geref. Kerk, geen opgaaf. 's-GREV.-C APELLE, 9.30 u. Ds. v. Wingerden 's-GRAVENMOER, 10 en 2.30 u. Ds. v. d. Roest. Geref. Kerk, geen opgaaf. Chr. Geref. Kerk, 10 en 3 u. Ds. Tolsma. HEESBEEN, 3 u. Ds. Trouwborst. KERKWIJK, geen dienst. UOONSCHENDIJK, 9.30 en 2.30 u. Ds. Vroeg in de Weij. MEEUWEN, 10 30 u. Ds. Hoeufft v. Velsen NEDERHEMERT, Z z. 10.30 u. Eerw. Heer v. d. Ent en N.z. 3.30 u. Ds. Vermaas. POEDEROIJEN, 10.30 u. Ds. V. d. Haar. Ghr. Geref. Kerk, 10.30 uur leesdienst. Geref. Gem. 10.30 leesdienst. RIJSWIJK, Geen opgaaf. SLEEUWIJK, 10 u. Ds. de Leeuw, Geref. Kerk, geen opgaaf. Geref. Kerk, 9.30 en 3 u. een predi kant. UITWIJK, 11 uur Ds. van der Meulen. VLIJMEN, 10 u. Ds. Tonsbeek, Arnhem?? VEEN, 3 uur Ds. Boezer. De avonddienst vervalt. WASPIK, 9.30 en 2.30 Ds. v. d. Smit. WIJK, 10.30 u. Ds. Harkema. WAARDHUIZEN, 11 u. Ds. Ronge. WOUDRICHEM, geen opgaaf. voor de 10e periode 1944 (1ste helft) 3 SEPTEMBER tot en met 16 SEPTEMBER PER BON 37-38A Brood of gebak 4 rants. 37-38B Brood of gebak 1 rants. 37-38 Beschuit 1 rants. 217-218 Alg., Brood, bloem of gebak 1 rants. 219 Alg., Roggevlokken, Havermout e.d. of Gort e.d. 250 gram D 73 Res., Roggevlokken, Havermout e d. of Gort e.d. 250 gram E 73 Reserve, Kindermeel of Voedingssuiker 250 gram 220 Alg., Vermicelli 100 gram 37 A Boter, Boter 125 gram 37 B Boter, Margarine 125 gram 221 Alg., 20 pl. of magere Kaas 100 gram 37-38 Melk 1'/* liter 37-38 Taptemelk 13A liter 37-38 A Vleesch - 100 gram 37-38 B Vleesch 25 gram 37 Aardappelen lJ/s kg. 37 Toeslag, Aardappelen 1 kg. Aardappelbonnen geldig t.m. 9 Sept. 222 Alg., Suiker 250 gram 223 Alg., Jam 250 gram 37 Versnaperingen 150 gram 37 Tabak, Sigaren, Tabak of Cigaretten 1 rants. 224 Alg., Eenheidstoiletzeep 1 rants. 225 Alg., Waschpoeder 1 rants. C 74, D 74, E 74 Res., Waschpoeder 1 rants. E 75 Res., Toiletzeep 1 rants. Bon 224, 225 Alg. en C 74, D 74, E 74 en E 75 Res. geldig tot en met 30 September. Bijzondere rantsoenen B 76, C 76, D 76, E 76 Res., Boter 125 gram Op deze bonnen mag reeds op 1 Sept. van des middags 12 uur af worden gekocht, uitgezonderd vleesch, melk en taptemelk. Alle bonnen zijn geldig tot en met 16 Sept., behalve voor zoover hierboven een andere datum is vermeld. R10 Tabak, Scheerzeep 45 gr. Petroleum 31, bonkaart U 409 1 liter per bon 60 bonk. S 121 en 70 bonk. S 221, 300 gram kaarsen Brandstoffen 29, 30, 31 en 32 BV 1 eenheid 24 KF (kookdoeleinden) 1 eenh. 25 KF (kookdoeleinden) 1 eenh. „Brandstoffen" 1e-4e periode 1 eenh. met uitz. v. fabrieksturf Geldig t.m. 6 Jan. '45 30 Sept. wordt nader bekend gemaakt 30 Nov. 30 Sept. 31 Oct. 30 April 1945 Niet alleen bonnen, maar ook geld hebben onze huismoeders noodig om eten te kunnen koopenoffert voor haar aan Winterhulp. Giro 5553. Nadat de prijsbeheersching er lucht van gekregen had dat te Amsterdam groote hoeveelheden vruchten op sap tegen te hooge prijzen werden verhan deld stelden opsporingsambtenaren een onderzoek in. Zij kwamen toen terecht bij de Veluwsche Conservenfabriek te Oosterbeek. Hier bleek uit de admini stratie, dat de eigenaar G. J. Ber- voets te Arnhem zijn afnemers instructie had gegeven voor zijn zwarte produc ten een zoo hoog mogelijken prijs te maken, maar daarbij de grootst moge lijke voorzichtigheid te betrachten. Om moeilijkheden bij eventueele controle te vermijden geschiedden de afrekeningen steeds door storting op diens particu liere bankrekening. De Amsterdamsche inspecteur voor de P r i jsbehee rsch i.ng waarin groote hoeveelheden waren om heeft b|ij de berechting van deze zaak, gezet. Bervoets tot een bbete van 30 duizend gulden veroordieeld en een groote partij conserven, zooals appel moes, kersen en pruimen op sap, ver beurd verklaard. Een drietal dieven heeft Dinsdagmor gen een inbraak gepeleegd in een huis aan de Bcdsboom-Toussaintstraat te Am sterdam/ Nadat zij eerst het dienst meisje uit de wofning hadden gelokfj, konden zij rustig hun gang gaan. Ontvreemd werden vier schilderijen, waaronder een paneel van Frans Hals, voorstellende een jongen met twee kip pen, en een paneel van Adr. Brouwer uit 1624, voorstellende een rookende boer. Deze beide kunstwerken verte genwoordigen samen een waarde van f 60.000. Bovendien werden nog twee doeken van Lebraun gestolen, resp. een bosch gezicht met vrouw en kinderen en een berglandschap voorstellende, alsmede 2 platina-ringen, elk met Her briljanten en 2 saffieren bezet. Eenige kennisgeving. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een langdurig lijden, van onze zijde weg te nemen, onzen innig geliefden Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, in den ouderdom van ruim 64 jaar: .Wed. G. v. d. HUT KAMERMAN Kinderen en Kleinkinderen. Veen, 5 September 1944. \7oor de vele blijken vanbe- langstelling, ondervonden bij onze 40-jarige Echtvereenï- ging, betuigen wij, mede na mens onze kinderen, onzen hartelijken dank. G. J. DE WEERD J. DE WEERD- Dammers. Nederhemert, C 11, 8 Sept. '44. Tegen advertentiekosten terug te bekomen bij G. Sluijmers, Putterstr. O 65, H e u s d e n. tusschen Veen en Waalwijk. De vinder wordt beleefd ver zocht, bericht te zenden aan I. D. VERSTEEG Kerkstraat 261, Woudrichem. voor Uw Pootaardappelen, Zaaigranen, Landbouw- zaaipeulvruchten, Groen- tenzaden, Bloemenzaden, Bloembollen, Frambozen, Zwarte- Witte- en Roode Aalbessen, Kruisbessen, enz, enz. is: Vertegenwoordiger van V0L- BEDA's Zaadhandel, Drachten. Levering geschiedt tegen officiéél vastgestelde prijzen. P 1794/1 Verantwoordelijk voor den ge heelen inhoud J. H. Roza te Heusden» Uitgever en DrukkerFa. L. J. Veerman^ Botermarkt te Heusden. K 1448,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1944 | | pagina 2