Distributie mededeelden OFFiGIELE BONNENLIJST proef op te zetten en wel met als gewas aardappelen. Ook zal een aardappel-rassenproefveM aange legd worden, waarvoor "het lid M. v. Ballegooijen een perceel land beschikbaar .stelt. Tot bestuurslid werd herkozen T. O omen en tot penningmeester gekozen de heer C. Sprong. Op 6 Febr. zal wederom een vergadering worden gehouden. De heer M. v. Ballegooijen zal dan een inleiding verzorgen. Nadat nog gelegenheid is gegeven tot beta ling der jaarlijkse contributie, wordt de vergadering gesloten. IAlhier bestaan plannen om tot wederoprichting van een kna,- penvereniging te komen. Daartoe zal Zaterdagavond 17 Jan. om 7 u. een vergadering gehouden wor den in de school m.d. Bajbel, waarbij alle jongens van 12—16 jaar uitgenodigd worden aanwezig te zijn. Inmiddels is Zondag in bleide diensten in de Niad. Ilerv. Kerk een extra-collecte gehouden voor de aanschaffing van studie materiaal. V In de Chr. school alhier, hield 3 Jan. de afd. Nederhemert- Aalst-Poederoijen van de Stichting 19401945 een vergadering. De spreker de heer M. Edelman uit Driebergen, zette grondslag, doel en werkwijze van de stichting uiteen ten toonde de noodzakelij k - heid aan, «dat ieder hieraan zijn steun verlene. Het bestuur werd als volgt samengesteld: J. v. Bal legooijen, voorzitter en G. v. d. Vensecr-penningm ANDEL. Door de hoge waterstand van de Maas ondervindt liet schut ten aan de Sluis alhier, grote ver traging. Meermalen liggen tal van schepen op het schutten te wach ten. CAPELLE. Het poststation in de Kom. dat thans is ondergebracht in het winkelpand van de heer de Bas, zal, naar we vernemen, ingaande 15 dezer worden gevestigd ten hui ze van de nieuwbenoemde station houder, de lieer P. de Visser. Ds. H. A. v. Slooten teHaaf- ten heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. a.d. Loonsen- diik bedankt. Ongeveer half deze maand zullen een tweetal dorpsgenoten M. Nieuwenhuizen Czn. en C. Blom Az., die ruim 2 jaar in de verre Oost hun militaire plichten hebben vervuld, in de huiselijke kring terugkeren. Dat hun komst door hun ouders en familie met spanning wordt verbeid, laat zich begrijpen. Tot notaris te dezer plaatse is benoemd de beer J. Waverim, sedert 1937 candidaat-notaris ten notariskan tore alhier. De familie Cové ontving de zer dagen de ontstellende tijding dat hun oudste zoon en broer, de heer Corn. Cové, woonachtig te Rotterdam en als scheepskok werkzaam bij de Holland-Amerika lijn aan boord van het s,s. Volen- lendam, dat momenteel met repa triërende militairen van Indië naar liet Vaderland onderweg is, plot seling is overleden. Het stoffelijk overschot is te Aden ter aarde besteld. Naar we vernemen heeft de beer P. Christ Azn. bedankt als di recteur van de muziekvereen. „Si- rena" te Vrij hoeve-C apjelle. Het op hol geslagen paard van de meikslij ter v. Oversteeg, werd hierbij zodanig aan de ach terpoten gewond, dat het moest worden afgemaakt. Voor O. een flinke schadepost. Dislributiekring 251 WAALWIJK Uitreiking ranlsoeiiboimen scheerzeep. In verband met liet aanwijzen van bon Reserve 4 van de Ta- bakskaart QA 711 voor één rant soen scheerzeep kan aan manne lijke personen, geboren in 1930 of) eerder, die niet in het bezit zijn van de tabaskaart QA 711, een rantsoenbon G43 voor 50 gram scheerzeep worden uitgereikt. De ze verstrekking geldt tot het nog nadjer bekend te maken einde vap de geldigheidsduur van bon Reserve 4. Betrokkenen dienen zich onder overlegging van hun stamkaart vanaf heden bij de plaat selijke distributiedienst (zitdagen) te vervoegen. Alan vragen rijwielen. In verband niet de verlaging der afstandsnormen voor aanvragen rijwielen afstand tussen buis en werk, resp. school gebracht van 5 op 3 km ofwel in de uit oefening van beroep van dagelijks minstens 20 km op 12 km. zal, in afwijking van de tot dusver bestaande regeling, in het tijdvak van 14 tot en met 24 Jan. a.s. al gemeen de gelegenheid worden opengesteld tot het indienen van aanvragen om rijwielen. Deze aanvragen moeten steeds individueel worden gedaan, der halve elk rijwiel op een afzonder lijk formulier en wei bij de distri butiedienst van de gemeente, al waar aanvrager in het bevolkings-. register is opgenomen, resp. voori dienstrijwielen, waar het bedrijf is gevestigd. j Formulieren voor bet doen van bovenbedoelde aanvragen kunnen in genoemd tijdvak op de plaatse lijke kantoren (zitdagen) worden afgehaald en ingeleverd. Rijwielbanden wegens vervanging. Aan of ten behoeve van perso nen, die blijkens de codering in hun TD in een der maanden Fe bruari tot en met Juni 1947voor de laatste maal een of twee bon nen voor één to er buitenband heb ben ontvangen, zullen Bewijzen van Inschrijving BI 702 tot en met B. I. 706 voor „vervanging" worden uitgereikt. Tevens zal er nogmaals een na-uitreiking plaats vinden aan personen, die tussen 1 Jan. 1945 en 31 Januari 1947 voor de laatste maal één of meer bonnen voor één buitenband heb ben ontvangen, doch nog niet in het bezit zijn gesteld van éénder inschrijvingsbewijzen BI 606 tot en met 'B.I. 70,1. Aan laatstge noemde personen zal uitsluitend een inschrijvingsbewijs B.I. 702 worden verstrekt. i De aanvraag door beide catego- rieën moet individueel worden ge daan per formulier MD 330-30, hetwelk in bet tijdvak van 14 tot en met 17 Jan. a.s. op het plaat selijke distributiekantoor (zitda gen) verkrijgbaar is. De inlevering van het volledig en met inkt ingevulde formulier, waarbij direct tot uitreiking van het inschrij vingsbewijs zal worden overgegaan moet geschieden in de week van 19 tot en met 24 Jan. a.s. wederom bij de plaatselijke dienst. Ten overvloede zal de in leveringsdag bij de uitgifte van het formulier hierop worden ver meld. 1 Overlegging van de Tweede Dis tributies tamk aart is zowel bij de afhaling als de inlevering van het formulier noodzakelijk. "Voor personeel van N.V. Ned. Spoorwegen, P.T.T., Militaire In stanties, Kon. Ned. Marechaussée en Brandweerpersoneel geldt een speciale regeling waarover betrok kenen zich diénen te verstaan met het hoofd van hun dienst. Aanvragen transportbanden. In het tijdvak van 14 tot en' met 24 Januari a.s. zal er bij de plaatselijke distributiedienst (zit dagen) weder gelegenheid bestaan EETHEN. De Chr. Boerinnenbond, afd. Eethen zal morgen, Vrijdagavond om half acht in de Chr. school te Genderen een vergadering hou den, alwaar als spreker zal optre den de heer G. W. Kaemingk uit Hoogeveen, met als onderwerp „Imigratie naar Canada". (Zie ad vertentie). GENDEREN. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer K. Rees te Boskoop. Het orgelfonds der Geref. kerk heeft thans een bedrag van ruim f625. HANIL Op Zaterdag 17 Jan. a.s. hoopt Lode van Gent in de 0. L.. school aan de Buitenkade, voor de afd. Dussen van de Ned. Bond van, Plattelandsvrouwen, een lezing tei houden: „Met de camera door Noord-Afrika en de Sahara". LAND VAN ALTENA. De Landelijke Rij vereniging „Land v. Heusden en Altena", aan gesloten bij de Kon. Ned. Federa tie van Landelijke rij verenigingen, heeft beslag kunnen leggen op! de heer JPraanje uit öarneveld met zijn nieuwste film van het jaar 1947. Vertoond zullen 'wordenDe- filé Landelijke Ruiters Soestdiik, Kampioenschappen Den Haag, Concours Utrecht enz. I U kunt zelf zien wat de platte lands jeugd presteert op p aarden-r sportgebied. Komt en overtuigd U van de mooiste en levendste spert van het platteland. Voor nadere bijzonderheden verwijzen we naar een ad ver ten- lie in dit blad en de aanplakbiljet ten. Koopt des middags reeds kaar ten, voordat de zaal vol is. Dona teurs hebben op vertoon van hun kaart vrije toegang. tot liet aanvragen van transport banden voor transportrijwielen en carriers voor hen, die déze moeten gebruiken voor de uitoefening van hun beroep. Deze aanvragen mo gen eveneens betrekking hebben op houten rijwielen. Bij <Ie aanvragen worden twee groepen onderscheiden en wel: A. Levensmiddelenbranche, ove rig eigen vervoer en beroepsver voer. B. Verhuurinrichtingen. De aanvragen ondergebracht onder groep A mogen alleeh be trekking hebben op transportrii- wielen en carriers, welke de aan vragers in eigendom hebben. Voor gehuurde transportrijwie len en carriers mogen derhalve door de huurders geen aanvragen worden ingediend. Door de verhuurinrichtingen dienen 2 afzonderlijke aanvragen te worden ingediend en wel: 1. Voor de carriers, welke per dag worden verhuurd; 2. Voor de carriers, welke vol gens contract voor langere tijd zijn verhuurd. Deze laatste moe ten vergezeld gaan van verklarin gen van de bedrijven, welke de carriers hebben gehuurd, waaruit blijkt, hoeveel carriers geregeld voor langere tijd zijn gehuurd, alsmede voor welk doel deze wor den gebruikt. Forrhulieren voor het doen van bovenbedoelde aanvragen kunnen in genoemd tijdvak op de plaat selijke kantoren worden afgehaald en ingeleverd. Na 24 Jan. staat de gelegenheid tot aanvragen voor lopig stop. Acht eieren voor Pasen. In de komende periode zullen aan alle leeftijdsgroepen acht eie ren verstrekt worden en wel op 22 Jan. een bon voor één ei, op 12 Febr. eveneens een bon voor één ei, op 26 Febr. een bon voor twee eieren, op 11 Maart een bon voor één ei en op 18 Maart, ruim een week voor Pasen, een bon voor drie eieren. Voor het tijdvak van 18 t.m. 31 Januari. BONKAARTEN KA, KB, KC 802 121 Melk, 4 liter melk. 124 Melk, 6 liter melk. 125 Melk, 6V2 liter melk. 126 Vlees, 100 gram vlees. 127 Vlees, 300 gram vlees. 128 Boter, 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet. 129 Boter, 250 gram margarine of 200 gram vet. 146 Algemeen, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. 148 Algemeen, 1600 gram brood (geldig t.m. 24 Januari as.) 149 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli e.d. (geldig t.m. 24 Januari a.s.) 133 Reserve, 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 134 Reserve, 800 gram bi;ood (geldig t.m. 24 Januari as.) 136 Reserve, 400 gram brood (geldig t.m. Januari as.) BONKAARTEN KB, KE 802 624 Melk, 10 liter melk. 625 Melk, 11 liter melk. 626, 627 Vlees, 100 gr. vlees. 628 Bo ter, 250 gram boter of mar garine of 200 gram vet. 629 Boter, 125 gr. margarine of 100 gram vet. 648 Algemeen, 400 gram brood (geldig t.m. 24 Januari as.) 649 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen vermicelli. (geldig t.m. 24 Januari as.) 633 Reserve, 400 gram brood (geldig t.m. 24 Januari as.) 635 Reserve, 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas. BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, MF, MG, MH 802 Bijz. arb. as. moeders en zieken. 1043 Brood, '800 gram brood. 1048 Boter, 250 gram boter of margarine of 200 gram vet 1042 Margarine, 250 gram marga rine of 200 gram vet. 1044 Kaas, 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas. 1049 Eieren, 5 eieren. 1047 Melk. \5 liter melk. 1041 Vlees, 300 gram vlees. 1046 Vlees, 200 gram vlees. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 16 Jan. worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst op Maandag 19 Januari a.s. mag worden gekocht. i NIEUWENDIJK. As. Zaterdag 17 Jan. hoopt in de consistorie der Geref. Kerk voor de A. R. Kies vereen, op te treden de Ed.Achtb. Heer M. W. Schakel, burgemeester van Noor deloos met het onderwerp: „Waar om het draait." i NEDERHEMERT. Hedenavond om 7 u. hoopt Ds. G. A. Zijderveld voor te gaan ten huize van D. Oomen. SPRANG. Onze vroegere dorpsgenoot M. J. v. Vuren Pz., thans assistent diens tgeleider der Dir. Bel. en Acc. te Geldermalsen is benoemd tot hoofdassistent-titulair. J.l. Zaterdagmiddag gijn de oorlogsvrijwilliger J. Ophorst en de dienstplichtig soldaat J. Ram- steijn uit Indië behouden thuis gekomen. De buren hadden ge zorgd voor versiering aan de wo ningen, terwijl er druk gevlagd werd. Het muziekkorps Marijke bracht een serenade. Op Maandag 12 Januari is de opgerichte kleuterschool be gonnen met 62 kinderen. De ope ning geschiedde door de voorz. Ds. J. W. de Bruin, die in ,zijn ope ningsrede dank bracht aan allen die geholpen hadden om de moei lijkheden te overwinnen. Namens B. en W. sprak Burgemeester Smit die o.m. zei, dat nog nimmer een subsidie zo royaal gegeven werd als voor dit doel.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2