DistriMemeMsliiigen Voetbalsport Ons Landbouwhoekje. Seconden en verloren voorwerpen OFFICIËLE BONNENLOST E. DE PAAUW N. P. DE PAAUW-BROUWER JANSKE JENNEKE BOUMAN, WIJK EN AALBURG. A.s. Vrijdag 23' Jan. n.m. half 8 zal in de Kerkzaal te Wijk spreken, de WelEd. Heer J. Aanljes. Adjunct-Secretaris, afd. Holland-Brabant over: „Waarom lid van de C.B.T.B." Slotwoord zal gesproken worden door de WelÈerw. Heer J)s. Harkema. Landbouwers en tuinders komt allen deze spreker horen. Gele genheid tot het stellen van vra gen. Zie advertentie in dit blad. Met het m.s. „Volendam" zal uit Ned. Ind. op 24 Jan. a.s. terugkeren de Korp. Marinier A. D. Hoeflaken alhier. H. was de eerste dit deze gemeente die in 1945 naar Indië vertrokken is. Wij zijn er van overtuigd, dat de buurtbewoners door liet uit steken der vlag, zeer zeker hun blijdschap te kennen zuilen geven, dat Hoeflaken weer behouden bii zijn ouders is teruggekeerd. Tijdens de gehouden zitting van het consultatiebureau voor zuigelingen op 15 Jan. j.i. waren wederom een 15-tal inpeders met haar baby's aanwezig. De eerstvolgende zitting zal plaats hebben op 29 Januari a.s. J.I. Zondag maakte Ds. Iiar- kema bekend, dat hii voor de be roepen naar Delft en Deifshaven bedankt had. Naar aanleiding daarvan sprak ouderling Rengerse hem toe, waarbij hij tevens me moreerde, dat Ds. Harkema 3e Assessor der Moderamen bij de Generale Synode was geworden, en waarover een der kerkelijke bladen schreef., hoelang zal het nog „blijven stormen rondom de Herv. Pastorie in Wijk, gelet op het zeer groot aantal beroepen dat Ds. Harkema ontvangt. Hij sprak verder de wens uit, dat de rust dan maar spoedig mag terug keren, in het belang van de ker kelijke gemeente van Wijk. Hierna verzocht liij Ds. Harkema toe te zingen Ps. 136:3, opdat de eer gegeven wordt aan Hem die liet al regeert. WAARDHUIZEN. -Bii de Geref. Kerk alhier is beroepen cand. R. te Velde te Stadsk anaal. Distributiedicnst ALMKEIIK Uitreiking bonkaarten, enz. DUSSEN, Maandag 26 Jan. van 9,30—11 .u., Al—A70; van 11 tot 12 u. A 71A 100; van 1 tot 1.30 u. A 101einde, van 1.30 tot 2.30 u. BI—B50. Distributiekring 251 WAALWIJK Wjijziging zitdag IJeusden. Met ingang van Zaterdag 24 Jan. a.s. zal de zitdag der afdelingen „Voorlichting" en Centrale Kas" te Heusden worden gewijzigd. Vanaf dien datum wordt er te Heusden inplaats van Zaterdag zit ting gehouden op Maandaf van 912 uur v.m, Dus Zaterdag 24 Jan. geen zitdag. Maandag 26 Jan. van 912 uur. Schoenen!) on numm er s Van 19 Jan. tot en niet 30 Maart verstrekt de distributie een schoe nenbon naar keuze aan hen, wier nummer vap de stamkaart eindigt op het cijfer 0, of op de cijfer combinatie 54, 64, 74, 84 en 94 en die nog in liet bezit zijn van bon 612 van het inlegvel. Dit inlegvel, waar de distributie-ambtenaar de bon van verwijdert, en de tweede distributiestamkaart moeten wor den overgelegd. Omtrent de rege ling voor 'kinderschoenen volgen nog nadere mededelingen. HEUSDEN. Zondag a.s. gaat het le elftal der v.v. Heusden naar Waspik om daar haar voorlaatste uitwedstrijd te spelen. Oranje-Witten dit zal een zware opgave voor jullie wor den. maar wanneer er met de zelfde geestdrift wordt gespeeld als de laatste wedstrijden, dan gaan de puntjes mee naar Heus den. Willen jullie je kans behou den, dan mag geen enkel puntje verspeeld worden. Supporters van Heusden dus Zondag allen naar Er is een Hollandse spreuk, die zegt: „Wat ge doet, doe dat goed." Als die wijze raadgeving meer in acht genomen werd, zou het er vaak heel anders uitzien op deze zondige aarde. Nu worden er onbewust vaak fouten gemaakt, waarvan men la ter pas bemerkt, dat het verkeerd geweest is. Dubbel jammer is dat, wanneer men in de gelegenheid ge weest is, eerst inlichtingen te vra gen. Dat geldt niet het minst op landbouwgebied, waar zo ontzag lijk veel voorlichting gegeven wordt in allerlei vorm. Bedrijfsvoorlichting, zou ik wil len zeggen in „optima fortna". d.w.z. in de beste vorm, of vrij vertaald: in de puntjes. En alles geheel gratis. Ik vraag me zelf dikwijls af, hoe zou het toch komen,, dat er zoveel fouten gemaakt worden, die niet gemaakt hadden behoeven te worden? Komt dat misschien daar vandaan, dat landbouwkundige voorlichting niets" kost? Wat niets kost, wordt vaak niet gewaardeerd. De overbekende Starings Ne derlandse Landbouw Abnanak,die eigenlijk in het bezit moest zijn van iedere boer, draagt ook al piet weinig bij tot de deskundige voorlichting op landbouwgebied. Dit uiterst nuttige boekje, dat, zo als te begrijpen is, elk jaar op nieuw wordt uitgegeven beleefde verleden jaar al z'n honderdste jaargang. Dit is ook wel een ju bileum, dat vermelding verdient. Wat een nut heeft zo'n almanak al gesticht. Als ik vermeiden zou wat er zo al in staat, zou ik heel wat plaatsruimte nodig hebben. En wat ik schrijf, mag alleen een „hoekje" vullen in dit veelge lezen weekblad. Elke maand helpt de trouwe gids en vraagbaak voor velen onze boeren er aan herinneren, wat er zoal gedaan moet worden. Mag ik dat hieronder eens ver nielden voor de maand Januari? Super zaaien over de ruwe voor. Thomasslakkenmeel of super fosfaat op grasland uitstrooien, kalizout alleen op zware grond (op lichte gronden niet eerder dan Februari). Bestrijding van russen (biezen) door jia kort afmaaien 300 kg kalkstikstof per ha te strooien. 2300 kg kst voor onkruiden in vroeg gezaaide rogge (koren bloemen, w i nd h alm Bentpollen uitsteken. Klaverruiters maken pï bestel len. Machines en werktuigen nazien en indien nodig, tijdig laten repa reren. Perzik buiten bespuiten met 5 pCt. vruchtboomcarbolinemn of I met een oplossing van een boom- kleurstof (sterkte volgens voor schrift). Enige uren na de bespui ting de bomen schudden omvloei- stof bij de knoppen te verwijde ren. Is hier iets voor U bij, lezer? Wie het nog niet weet, vertel ik even, dat Starings Landbouwal manak uitgegeven wordt bij de Uitg. Mij. W. E. J. Tjeenk 'Wil link te Zwolle en ook door be middeling van de boekhandel ver krijgbaar is. I W. B. te A Waspik, om onze jongens aan te moedigen. Als scheidsrechter is aangewe zen de heer Ch. Haneveer uit Eindhoven, die Heusdem al ver schillende malen geleid heeft, waaruit wij opmaken dat de lei ding in goede handen is. Vertrek 1 uur vanaf het clubhuis. Zondag j.l. speelde ons 2e elf tal der v.v. Heusden een compe titiewedstrijd te Nieuwkuik, te gen de club van die naam. In een fair gespeelde wedstrijd moesten onze jongens met 3—1 het onder spit delven, na geruime tijd de stand 11 hebben weten te hand haven. Jongens een volgende keer beter. A.s. Zondag speelt ons 2e elf tal een uitwedstrijd tegen haar zustervereniging Herptse Boys. Jongens doet je best en breng de puntjes mee naar Heusden, dat kan, wanneer er flink op de bal gezeten wordt, je behoeft niet op de onderste plaats te komen. Sup porters die niet naar Waspik gaan,x zou ik willen aanraden, gaat mee naar Ilerpt en moedigt ons 2e elftal eens geducht aan. NEDERIIEMERT. A.s. Zaterdag 24 Jan. speelt liet le elftal van de v.v. DVO. haar laatste competitiewedstrijd tegen Achilles II te Veen. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein te Veen en vangt om half vier aan. GEVONDEN: een zilverbon van f 1 Inlichtingen bij de Rijkspolitie te Heusden. VERLOREN'n Portemonnaie met inhoud, op de weg van Wijk naar Genderen. Terug te bezorgen bij mej. Jetje v. d. Mooren B 61, Wjijk en Aaiburg. VERLORENeen vulpen met gouden pen, op Zaterdag 17 Jan. van. And el naar Veen. Terug te bezorgen bij C. M. Duister. Dijk A, il4, Wijk. GEVONDEN: een das en een sigaren aansteker. Terug te bekomen bij de Rijks politie, Post Wijk en Aalburg. AAN KOMEN LOPEN bij D. Spitzers, Nederhemert, Eiland, een bruine liond (teef). VERLORENeen portemonnaie met inhoud en versnaperingen- kaart op de weg van Wijk naar Genderen. Tegen beloning terug te bezor gen bij J. v. d. Mooren, B 23, Molens traat, Genderen GEVONDEN: in Heusden, een zilverbon van fl, Terug te bekomen bij W. Wit- jens, Nederhemert. Aan komen lopen: een hond (spaniel) en GEVONDEN: een paar gebreide grijze herenwanten, te Uitwijk en een blauw geruite reiszak te Waardhuizen. Terug te bekomen hij N. de Graaff, G 22, Uitwijk.. GEVONDEN: een bruine capu chon. Terug te bekomen bij M, Ven- nings, Engstraat N 87, Heusden. voor het tijdvak van 25 Januari t.m. 7 Februari 1,948. BONKAARTEN KA, KB, KC 802 147 Algemeen, 750 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 1500 gram jam, stroop enz. of 750 gr. versnaperingen. 145 Algemeen, 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel. 144 Algemeen, 1 ei. 142 Algemeen, plm. 225 gram huis houdzeep of 180 gr. toiletzeep. 141 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen gebak, geldig t.m. 21 Febr. a.s. (140 Algemeen, 1800 gram brood geldig t.m. 31 Januari. 135 Reserve, 800 gram brood geldig t.m. 31 Januari. 1,38 Reserve, 400 gram brood, geldig t.m. 31 Januari. BONKAARTEN KJ), KE 802 647 Algemeen, 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 500gr. jam, stroop enz., of 250 gram versnaperingen. 646 Algemeen, 500 gr. suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1000 gr. jam, stroop, enz. of 500 gram versnaperingen. 645 Algemeen, 100 gr. bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel of kinder biscuits. 644 Algemeen, 1 ei. 642 Algemeen, plm. 450 gr. huis houdzeep of 360 gr. toiletzeep. 641 Algemeen, 400 gr. brood of 1 rantsoen gebak, geldig t.m. 21 Februari. 640 Algemeen, 200 gram brood, geldig t.m. 31 Januari. 639 Algemeen, 400_gram brood, geldig t.m. 31 Januari. 634 Reserve, 400 gram brood, geldig t.m. 31 Januari a.s. 638 Reserve, 500 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel of kinder biscuits, BONKAARTEN MA, MB, MC, MD, MIJ 802. Bijz. arb. a.s. moeders en zieken. 1045 Suiker, 250 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of500gram jam, stroop enz. of 250 gram versnaperingen TABAK- EN VERSN APERIN- GENKAARTEN ENZ. QA, QB, QC 802. 01, 02 Tabak, 2 rantsoenen siga retten ot kerftabak. 05 Tabak, 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. 03 Versnaperingen, 20(0 gram ver snaperingen of 200 gram sui ker, boterham strooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. 06 Versnaperingen, 100) gram ver snaperingen of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of200gr. jam, stroop enz. GEVONDENeen witte .plastic ceintuur. Terug te bekomen bii J. Thur, B 150, Genderen. GEV.ONDENop de weg van Wijk naar Zaltbommel, een auto- crik. j Terug te bekomen bii J. Roe land, A 21, Wijk. f®DC3CDC3aCIXZ>C3C>C3C3C3C!i Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders en op Vrijdag 30 Januari a.s. den dag te herdenken, waarop zij vóór 35 jaar in den echt werden verbonden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van hun dank bare kinderen. Heesbeen, Januari 1948. Gelegenheid tot feliciteren op Vrijdag 30 Januari as. a^cixixzxzxzxixixixDCZscx:® Enige en algemene kennisgeving. Heden behaagde het den Heere tot onze diepe droefheid, na een langdurig, doch geduldig gedragen lijden, van onze zijde weg te nemen, onze innig geliefde Doch ter, Zuster, Behuwdzuster en Tante, in den ouderdom van 37 jaar en 7 maan den. De Heere sterke ons 'in dit zo smartelijk verlies. Uit aller naam D. BOUMAN. Wijken Aalburg, C 18, 16Jan. 1948.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2