Plaatselijk Nieuws Gemeenteraadsverslag TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD voor tiet Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard behorende bij het No. 6534 DONDERDAG 22 JANUARI 1948 IIEUSDEN. Op liet laatste moment is de damclub V.D. aan degradatie gevaar ontsnapt. Te Breda werd Maandag j.l. van D.O.S. I aldaar na een zeer spannend verloop, gewonnen met 119. De Heus- dense club heeft nu vier punten, terwijl Ammerzoden en Tivoliuit Eindhoven er slechts drie heb ben. Laatstgenoemde club moet echter nog twee wedstrijden spe len. k Van de wedstrijd van Maandag wonnen Klerks, Bax, Klaren; re mise .speelden Jonker, de Joode, Kramer, van Rooy en de Graag, terwijl verloren Nieuwkoop en v. Wijk.* Maandag a.s. wordt een algeme ne vergadering gehouden in het clublokaal hotel „Central" het nakijken hunner boekenkast tot de ontdekking een of meerde re exemplaren in hun bezit te hebben. Het aantal boeken die thans nog in een verkeerde boe kenkast staan bedraagt ongeveer 20 stuks. Het bestuur der J. V. hoopt echter, dat, wanneer alle personen hun boekenkast „gezui verd" hebben, ook deze 20 stuks in de boekenkast der J. V. zullen staan. VEEN. Op de veilingen Gelder mal- sen, gegeven pakken der dan 270 deelnemers kon het einddiploma uitgereikt worden. Ti el en Veen werden lessen in het sorteren en van fruit. Aan niet ver- min- WOUDIUCHEUL De Genie heeft plannen om drie bruggen alhier door l>eton- nen bruggen te doen vervangen. Het werk wordt uitgevoerd door Gebr. Struik alhier. WAARDHUIZEN. Deze week hield de Ned. Christelijke Landarbeidersbond af deling Waardhuizen in de Chr. Sch. een vergadering. Na opening door de voorz. werden de plannen tot het komen van een propagan- da-avond besproken en uitgewerkt. Door het hoofdbestuur te Utrecht, .was bericht gezonden dat een licl van het hoofdbestuur in het laatst van Januari vrij was om een spreekbeurt te vervullen. Dit kwam echter verschillende leden niet gelegen, zodat liet Hoofdbe stuur verzocht zou worden om een andere en definitieve datum vast te stellen. Aan liet eind der vergadering werden een 9-tal oliepakken ver deeld. j ELK DENKT EEN VALK ZIJN UIL, TE ZIJN! ANDEL. Ongeveer twee jaar ligt hier in de Maas een baggermolen voor liet baggeren van zand. Grote hoe veelheden zijn reeds vervoerd. Thans heeft de Rijkswaterstaat bericht, dal na zonsondergang niets meer mag voorden bijgela den om de belading te voltooien. DUSSEN. Zaterdag- en Zondagavond werd door de dames van de R.K. Ton eel vereen. Oefening en Ver maak" in. Hotel Heessels een uit voering gegeven. Opgevoerd werd: „Het meisje uit de achterbuurt", door Willi, v. d. Berg. Beide avon den was de zaal druk bezet. Op Zondag 25 Jan. a.s. zal een uitvoering gegeven worden voor de jeugd en op Zaterdag 51 Jan. door het herentoneel, welke zal p vo er en. O b s es sie' LAND VAN ALTENA. De vervoerders in het Land van Heusden en Altena en Lang straat zullen de te voeren acties, welke beogen de algemene ver- voerspolitiek in goede banen te leiden, krachtig steunen. NIEUWENDIJK. Naar wij vernemen geeft de Sportvereniging op Zaterdag 31 Januari een toneelvereniging in gebouw TAVENU. Opgevoerd zal worden het bekende toneelstuk „Kitty jokt nooit". RIJSWIJK. Het opruimingswerk van wrakken vindt nog steeds voort gang. wat toe te juichen is. Ten eerste wordt zodoende liet gevaar voor de scheepvaart verminderd en ten tweede leveren deze wrak ken nog goed materiaal voor an dere schepen. In onze gemeente wachten nog enkele wrakstukken op verscheping. Daar ze echter op de rietgorzen liggen, leveren ze voor de scheepvaart geen ge vaar op. UITWIJK. Volgens de bladen is onze vroegere dorpsgenoot Mr. M. v. Vugt, president van het Amster dams Bijzonder Gerechtshof, ter terechtzitting ternauwernood ont snapt aan een moordaanslag op hem .gepleegd, door een van de voor hem verschijnende getuigen, die ter dood veroordeeld was, de S.D.-er Willemsen. (De onlangs in dit blad ge plaatste oproep door het bestuur van de Ned. Herv. J. V. „Im- manuël" om de rondzwervende leesboeken der bibliotheek bij de leden in te leveren is niet zonder succes geweest. Heel wat perso nen, welke in de mening verkeer den geen boeken van de J. V. in hun bezit te hebben, kwamen bij ge- Vergadering van de raad der meen te BRAKEL op 13 Jan. des v.m. te 10 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer W. J. Pos. Aanwezig alle leden. De Voorzitter opent de verga dering met voorlezing van het for muliergebed. Ingekomen stukken Enige goedkeuringsbesluiten van Ged. Staten; een schrijven van F. v. Dalen, dat hij de benoeming tot lid van de advies commissie ex art. '8' der Woonruimtewet aan neemt: een rapport van opneming van kas en boeken bij de gem.- o n tv ange r al sm e d e de legeskassen ter Secretarie door het Verificatie- Bureau der Vereniging van Ned. Gemeenten; een 4-tal beschikkin gen Van de Minister van Wederop bouw en Volkshuisvesting houden de de toekenning van een jaar lijkse bijdrage voor de bouw van een 4-tal woningen in deze gemeen te door particulieren; een twee tal adressen zijdens het Comité van Actie tegen verhoging Ver makelijk heden bel as ting en de Vak groep Kermisinrichtingen, houden de het verzoek om niet tot ver hoging van vermakelijkheidsbelas ting over te gaan. Al deze stukken worden voor kennisgeving aange nomen. Afgewezen wordt het verzoek van de Bond Heemschut te Am sterdam om lid te worden tegen contributie van tenminste 10 per jaar. Vaststelling begroting J.948. Dhr. Vervoorn vindt de post vergoeding aan brandweerlieden, enz. te hoog en zou deze post gaar ne nader toegelicht willen zien. De Voorzitter geeft hieromtrent uitvoerige inlichtingen. Dhr. Duijzer zegt dat het bedrag nog niet is uitgegeven en dat dit ook wèl niet gebeuren zal als het niet nodig mocht zijn. Dhr. Ermstrang vraagt nadere inlichtingen omtrent de Vleeskeu ringsdienst. Spr. vraagt of hier mede geen regeling is te treffen en zou Ged. St. op een en ander willen wijzen. De Voorzitter zegt dat Ged. St. hieraan niets kunnen doen en dat men nu even het rapport van de Commissie van Onderzoek, welke deze kwestie in handen heeft, moét afwachten. Zolang men aan de gemeen schappelijke regeling vast zit moet men ook betalen. Men kan nu de gemeenschappelijke regeling wel gaan opzeggen doch dan zal men zelf een keuringsdienst in het le ven moeten roepen en dan zullen de kosten zeker veel hoger zijn. De heer v. Dam vraagt of de gemeenten Ammerzoden, Iledel en een gulden king aan de regeling niet uitgeslo ten kunnen worden. De Voorzitter zegt, dat dit wel mogelijk is doch zou eerst het advies van de Commissie willen af wachten. Dhr. Vervoorn vraagt hoe het staat met de schoolartsendienst. Is deze al in werking getreden. De Voorzitter zegt, dat deze dienst reeds enige tijd werkzaam is en goed werk verricht. Dhr. Ermstrang zegt dat de op haaldienst „de Gekro" zo weinig in de gemeente komt en zodoende moet het dode vee te lang blijven liggen. De Voorzitter zegt, dat de op haaldienst welke Verhoeks uitZui- lichem verricht komt te vervallen en dat de Gekro op geregelde tij den in het dorp zal komen om het gestorven vee op te halen. Men gemeentehuis op- het ge woningen begin Maasdriel wegens niet-medewer- moet dit aan het geven. Dhr. Ermstrang vraagt of gymnastieklokaal niet in orde bracht kan worden. De Voorzitter zegt dat B. en W. getracht hebben de bouw van de grage bestemd voor de brand spuit aan te besteden. Hiervoor zijp een tweetal inschrijvingen bin nengekomen. Een inschrijving van f 6600 en een van f 7000. B. en W. zijn van deze bedragen wel wat geschrokken en vinden de kosten wel wat hoog. Wanneer de aan nemer van de nieuw te bouwen in deze gemeente ieen zal maken zullen B. en W. trachten of deze aannemer de bouw van een garage tegen een billijke prijs wil bouwen. Vervolgens wordt de begroting voor het dienstjaar Ï948 vastge steld zoals deze is aangeboden. De Voorzitter zegt, dat hii zo juist de vaststelling van de rijks bijdrage in de particuliere wo ningbouw heeft voorgelezen doch besloten dient nog te worden wel ke percelen voor bedoelde bouw toe te wijzen. De heer L. v. Dalen vraagt wan neer of bedoelde bijdrage wordt verleend. v De Voorzitter zegt dat dit di rect bii de bouw Spr. zet vervolgens een de werkwijze van deze drage en de bouw daarvan. Vervolgens hecht de raad zijn goedkeuring aan de verdeling van de percelen bouwgrond zoals B. en W. dat zich hadden voorge steld. Met alg. stemmen wordt Mevr. E. Ros benoemd tot onderw. aan de O. L. school, \yegens vertrek van Mej. M. W. v. Lindehovius. Het bedrag ex-artikel ööbisder Lager-Odnerwijswet 1920 wordt voor het jaar 1948 vastgesteld op f 14,51 per leerling. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim voor 1948 worden benoemd F. v. Dalen, H. S. v. d. Linden en S. Muilwijk. Beloften hier, beloften daar, Vrede, vrede, en geen gevaar 1 Men denkt, nu 'tin de wereld gist, In troebel water 't beste vist. Op 't V redes co ngres In Lake Succes, Bij T rondgaan van de erewijn, Denkt elk zijn Uil, een Valk te zijn! Al zijn de raadsliên veel, Succes is niet hun deel. Veel Bigjes, maakt de spoeling dun Als d'een, d'ander niets meer gun. Elk neemt er, oké Een hapje van mee. Bij Biggebraad, en erewijn, Denkt elk zijn Uil, een Valk te zijn! Zo blijft het getreuzel Bij Bigbief en reuzel, Elk Bigje, wentelt zich in 't slijk, En geeft van vraatzucht, steeds meer blijk. Hoe groter de Big, Hoe groter de wig, Al brengt die splijtend, wond en pijn, Elk denkt zijn Uil, een Valk te zijn! Schraal was er de oogst, bii Big Tree, Geen lapdje scheen er tevre, Nu staat bij voerbak, Big Vier En. knort met groter getier! In Lake Succes Praat één, zelfs voor zes. Maar 't Laken en 't Succes, blijft klein, Nog denkt een Uil, een Valk te zajn! Zo werd Potsdam, een ouwe Bes. Maar onder 't Laken, bleek 't Succes, Als vrucht, verscheen, nu Benelux Die plasten in yoebak, zeer fluks In d'heksenketel, Kreeg elk een zetel. Benelux, met water in de wijn, Denkt ook zijn Uil, een Valk te zijn! Heel 't wereldrond, is één orkestt En d'Uil krast in de Valk zijn nest! De prooi van Valk, las 'k in de krant, En 'kgril van d'Uilendissonant Zo speelt Oost en West zal geschieden, uitvoerig uit- bij- „Pik in, in mijn nest!" De wereld wil bedrogen zijn, Elk denkt zijn Uil, een Valk te zijn! Thans confereert men op een schip Soekarno, die omzeilt de klip Laveerend, op „Renville",, Tracht men 't rumoer te stillen. De Uil zingt niet mooi, De Valk zoekt z'n prooi Laverend, op der golven dein, Denkt elk zijn Uil, een Valk te zijn! PI. A. ALMSTEIN. Rondvraag. De heer Ermstrang zegt, dat er in het afgelopen jaar maar 4 ver gaderingen zijn geweest, terwijl de wet voorschrijft, dat er ten minste 6 raadsvergaderingen ge houden moeten worden. De Voorzitter zegt dat vier ver gaderingen voldoende zijn ge weest. De heer Ermstrang vraagt of er reeds werk -van gemaakt is betreffende de Geitenfokvereniging De Voorzitter zegt, dat B. en W. inlichtingen aan de Geitenfok vereniging hebben gevraagd, doch dat hierop nog geen antwoord ont vangen is. i De heer L\ v. Dalen vraagt of het niet mogelijk is, dat het ge zin van M. Vervoorn in de wo ning van A. v. Zanten gaat wo nen en dat van Zanten naar de woning van M. Vervoorn gaat. De woning van A. van Zanten staat practisch toch altijd leeg en met het gezin van Vervoorn is het wel treurig gesteld. De Voorzitter zegt dat R en W. de woning van Vervoorn heb ben opgenomen en dat de toe stand aldaar droevig is. Het be treft hier een zeer moeilijke kwes tie en van ruiling kan hier niets komen daar het beide grote ge zinnen betreft. Tevens is beke ken de woning van Vervoorn wat op te knappen doch de materia-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5