voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws Maakt warmtebronnen van Uw kolenbonnen. Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAQ. Abonnementsprijs: f 1,95 per 3 maanden per week 15 ct.glosse nummers 10 cent. UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefooft No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6535 MAANDAG 26 JANUAR11948 Advertentiën 20 cent per regel. Advertentiën en berichten worden ingewacht: Voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur. Het PROTESTANTS THUISFRONT TE HEUSDEN doet een. beroep op U. Dins- dagmiddag 27 Jan. en Don derdagmiddag 29 Jan. tussen 4 en 6 uur is er gelegenheid om in de Bewaarschool één of meerdere van Uw goede leesboeken af te staan aan het Protestants Thuisfront, voor doorzending naar on ze militairen in Indië. Laat onze jongens genieten waarvan Uzelf genoten hebt. Spant alle krachten in om deze actie te doen slagen. Vergeet vooral het gironum mer van onze penningmees- teresse niet: Mevr. Garst- man, girono. 305529. HEUSDEN. De heer Vink, die thans een jaar in onze gemeente woont, heeft in de vorige week zijn voor nemen, dat hij van de aanvang heeft gekoesterd, kunnen verwe zenlijken. doordat hij de gehele beschikking heeft verkregen, op het door hem aangekochte pand I van. de firma Ver gouw-Verschure aan de Botermarkt alhier. "In 5 dagen tijds heeft hij kans gezien zijn winkel belangrijk te vergroten en te moderniseren waardoor het een zaak is gewor den, die er mag zijn. Het geheel biedt een keurige aanblik en men staat verbaasd, dat men deze ver betering in dit korte tijdbestek voor elkaar heeft kunnen krijgen. Woensdag 21 Jan. behaal den de volgende dames haar di ploma voor typiste: Henny Boom, Heusden; Ria v. Iïerpt, Herpt; Gonny v. Wijlen en Gerry v. d. Heuvel, beiden Gen- deren. Zij genoten hun opleiding bij de Eerw. Zusters van het St. St. Antoniusgesticht te Heusden. Het bestuur der Gez. Mid denstandsverenigingen hebben op hun laatste bestuursvergaderingen besloten hare leden te verzoeken, de Hengelsportvereniging ter ge legenheid van haar jubileum-con cours op *21 Maart te willen steu nen. Begin Februari zal aan de leden een toneelavond worden aangeboden, waarover nadere me dedelingen volgen. Op het consultatiebureau v. zuigelingen alhier waren op 13 Jan. 18 zuigelingen aanwezig en wel uit Heusden 17 en Herpt 1. Volgende zitting 27 Jan. a.s. Donderdag j.l. werd in ca fé Central de voorlaatste competi tiewedstrijd gespeeld KOT-DES. DES wist deze spannende wed strijd te winnen, waardoor zij de leiding in de competitie heeft ge nomen met 1 punt. De stand was: K.O.T. D.E.S. A. NootenA. de Moor 82100 A. KlarenP. Bruijsten 10098 P. VerbeekTj. Jonker 91100 P. KivitsF. Leijten 10080 H. v. BeersTh. v. d. Ven 96100 .Algehele stand: DES 49; KOT. 48 punten. AALBURG. Woensdag 28 Jan. zal des, avonds om 7 uur in het Kerkge bouw der Ger. Gem. alhier een vergadering worden gehouden met het doel om te komen tot her oprichting* van de kiesverenigin gen Wijk-Aalburg en Veen. Bij de j.l. Vrijdag te Den Bosch gehouden Rijkskeuring voor dekhengsten werd voor de tijd van 4 jaren goedgekeurd „Lianus" K1911, eigenaar P. Bouinan al hier. v AALST. Het echtpaar J. v. d. Zalm- v. BaHegooijen herdacht 18 Jan. j.l. haar 25-jarige echtvereniging. Een collecte tijdens de viering van dit feit braclit f 13,80 op en is bestemd voor de militairen in Indië. Vermeldenswaard is nog dat genoemde echtelieden als eerste paar uit ons dorp voor 25' jaren de weg naar het gemeentehuis per autobus maakten. De Chr. J. V. ,Samuël" hield Woensdagavond haar 15de jaar vergadering in de Ger. Kerk. Ge opend werd met zingen van Ps. 68:10, gebed en lezen van Ps. 103 waarna de voorz., de heer v. Roe- kei een openingswoord sprak. Hij heette allen welkom. Spr. betreur de lyet dat zo weinig jongeren lid van de J. V. zijn. Hierna verslag van de secretaris, waarna het lid Johs. Haasakker een 'Bijbels on derwerp behandelde naar aanlei ding van Genesis 4116. Na de pauze werd begonnen met het zingen van Ps. 139:1 en 14 en werd een onderwerp behan deld door het lid W. Vernooij. Na nog enige gedichten en stukjes proza volgde hersengymnastiek, a la Jan Bootz en Bob Wallagh, de leden werden in twee groepen gedeeld, waarna vragen op aller lei gebied gesteld werden. Gezegd moet worden dat deze vorm van ontspanning bij de aanwezigen goed in de smaak viel, terwijl het voor de leden zeer zeker goe de lessen zijn. Een vrij onderwerp werd nog behandeld door L. van Ballegooijen, getiteld „Vernieu wing". Na dank gebracht te hebben voor de belangstelling is ten slot te deze mooie avond beëindigfl met zingen van Ps. 150:1 en dankgebed. Het plaatselijk comité ver zond vorige week wederom een twaalftal pakketten naar de jon gens in Indië, elk inhoudende 12 stuks waardevolle artikelen en ge bruiksvoorwerpen. Daar aan de verpakking hoge eisen gesteld wor den is ditmaal gebruik gemaakt van blikken die dichtgesoldeerd zijn. Begrijpelijk is dat deze actie kostbaar is, zodat de ijverige co mitéleden steeds nieuwe midde len te baat nemen om over de nodige financiën te kunnen be schikken. Bij de winkeliers zijn thans ansichtkaarten verkrijgbaar gesteld met afbeeldingen van plaat selijke dorpsgezichten. D.e bedoe ling is dat deze kaarten naar de jongens overzee gezonden worden, terwijl de opbrengst voor de kas bestemd is, waardoor .tweeërlei effect verkregen wordt. Bovendien heeft het comité zich voorgenomen om, mits met goed vinden van de betrokkenem op bruiloften, partijtjes, vergaderin gen ed. een collectebusje te plaat sen, terwijl bij de terughol"" van het kolengeld aan het loket van het postkantoor eveneens ge legenheid is een gift af te zonde ren, alles ten bate van de militai ren overzee. Wij twijfelen niet of alle inwoners zullen medewerken het actieve comité en daardoor hen die ver'van huis 'en haard hun plicht doen, te blijven geden ken, opdat ook van hier gezegd kan worden: Ook Aalst leeft mee Met de jongens overzee. De Werkliedenvereniging „Eensgezinde Hulp" kwam Vrij dagavond 16 Jan j.l. in de O. L. school in jaarvergadering bijeen. Uit het jaarverslag van de pen ningmeester blijkt, o.m. dat het afgelopen jaar een bedrag van f478,34 aan ziekengeld is uitge keerd. Er is een batig saldo van f7,06. De periodiek af tredende be stuursleden M. van Driel Hzn. en D. v. d. Zalm stellen zich niet meer herkiesbaar, zodat in hun plaats gekozen worden P. v. Bal legooijen en A. Vernooii J.Mz. De uitkering bij ziekte wordt als volgt vastgesteld: leden die van ziekte- of ongevallenwet uitke ring krijgen, ontvangen .na drie maanden ziekte gedurende een jialf jaar f5 per week, leden die svan andere instellingen geen uit kering genieten, ontvangen bii ziekte terstond gedurende een half jaar een welfde bedrag. De uit kering bii overlijden wordt ver hoogd tot f40, Op 12 Febr. bestaat de vereen. 30 jaar. Op voorstel van het be stuur zal in die maand tot ver steviging der kas een bazar ge houden worden, waarbij dan een beroep op de medewerking van de zijde der inwoners gedaan zal worden. De heren G. C. Haasak ker en Egb. van Ballegooijen heb ben vanaf de oprichting reeds zit ting in het bestuur. Op voorstel van de voorzitter zal deze heren een herinnering worden aangebo den. Bij de hierna nog gehouden inschrijving voor bode voor dit jaar is A. v. d. Pol de laagste in schrijver voor f58,40. Hierna slui ting. In plaats van de heer B. Donkersloot, die bedankte ais kos ter van de Ned. Herv. Kerk: is benoemd de heer A. Vernooij JMz. ALMKERK. De heer W. B. de Graaf, alhier, slaagde dezer dagen te Utrecht voor het diploma Boek houden. Zoals U reeds bekend zal zijn, wordt op initiatief van de Piantenziektenkundigen Dienst, af deling Rattenbestrijding te Wage- ningen, in samenwerking met de bevolking dezer gemeente in de week van 26 tot 31 Januari 1948 een grote actie georganiseerd, om alle ratten en muizen in het Land van Heusden en Altena te verdel gen. Deze actie zal in onze ge meente plaats hebben op Vrijdag 29 Jan. a.s.De gehele bevolking wordt opgeroepen aan de actie haar medewerking te verlenen, dan alleen kan resultaat bereikt worden. De burgemeester van Almkerk rekent er dan ook op, dat een ieder aan deze zaak z^d medewerken. Voor elke wijk van de gemeente zijn één of meer lei ders aangesteld, t.w. voor wiik! A Zoals bekend, doen de Natio nale Inspanning Welzijnsverzor- ging Indië (NIWIN) en de Natio nale Monumenten Commissie on der dit motto een beroep op alle landgenoten om de kolenbonnen 78 BV en/of 81 BV aan hen op te zenden. Het geld, waarop deze bonnen recht geven, wordt door beide organisaties gebruikt voor de oprichting van nationale mo numenten, voor hulp aan de ach tergeblevenen van slachtoffers uit oorlog en verzet en voor de mi litairen overzee. Het blijkt ech ter, dat hier en daar misverstand bestaat over de adressering y^n de enveloppen, waarin men deze bon nen (ongefrankeerd) kan opzen den. Dit adres luidt: „Machtiging nr. 1917, JDen Haag", Wellicht ten overvloede wordt erop gewezen, dat de inzenders der bonnen als ontvangstbewijs een certificaat krijgen toegestuurd dat hen eigenaar maakt van 2, 3 of 5 vierkante centimeters Dam- terrein in Amsterdam; zij ont vangen tevens een herinnerings- kaart van de NIWIN. de lieren PI. Groene veld A 203 n, en A. Crezee, A 203 h, voor wijk B: G. de Bok, B 72; voor wijkC: A. Ouwerkerk, C 34 en O. Wal raven C 187; voor wijk D: J. van Leeuwen D 87 en H. v. Hofwegen D 79; voor wijk E: G. v. Herwij- e nen E 41wijk FC. T. v. Her- wijnen F 28; voor wijk G: Z. v. Herwijnen Jr" G 8. Met de alge mene leiding is belast de heer A. Crezee te Nieuwendijk', ass. Rijks- 1 andbou wvoorlich tingsdiens t. Vrijwillige medewerkers (op een groot aantal wordt gerekend) kun nen zich bij bovengenoemde lei ders aanmelden. De bevolking dient in nauwe samenwerking met deze leiders en vrijwilligers de verdelging ter hand te nemen. Een ieder die bekend .is met verblijfplaatsen van ratten en mui zen, wordt verzocht deze plaatsen te melden aan de leiders. Inwo ners van Almkerk werkt allen hieraan mede, het is van groot belang voor de gehele bevolking. BABILONIëNBROEK. Voor de afd. Meeuwen van de Ned. Arb. Bond zal een film avond gehouden worden in een der lokalen van ,de O. L. School alhier. Naar wij vernemen wordt er een prachtfilm vertoond en staat het publiek een genotvolle avond te wachten. Zie advertentie. Het gemengd koor „Volhar ding" is voornemens op Zater dag 31 Januari een uitvoering te geven. Naast de uitvoering van een aantal zangnummers zal wor den opgevoerd het blijspel in 3 bedrijven „Reurskoorts". Men zie advertentie. DUSSEN. Voor het orgelfonds der Geref. Kerk werd f26,35 gecollec teerd. Het Prot. Thuisfront zal een collecte houden langs de hui zen, teneinde de militairen in In dië met Pasen een pakket te kun nen zenden. 9

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1