voor het Land van Hensden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws REDE UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN No. 6538 DONDERDAG 5 FEBRUAR11948 VAN H.M. DE KONINGIN Weg pijn. Weg griep Sanapirin c*8© MTtNA Dit biad verschijnt MA AND AO en DONDERDAO. Abonnementsprijs j f 1,95 per 3 maanden per week 15 ct.losse nummers 10 cent. Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 cent per regel. Advertentiën en berichten worden ingewachtVoor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur. Dinsdagavond heeft H. 'ML de Koningin een rede gehouden voor de radio, welke rede zo wat over de 'gehele wereld is uitgezonden. #In deze rede zei H.Mj. o.m. Een verenigd Indonesië, geze gend als het is met vele rijkdom men der aarde, kan een groot aan deel nemen in de gemeenscha ppiA~ hjke strijd tegen honger en ge brek. In vrije samenwerking 'met Ne derland, Suriname en de Antillen, zal een souverein Indonesië voort kunnen werken aan zijn economi sche ontwikkeling, die reeds voor de oorlog! jn Azië haar we,èrga niet vond. Door Europa en Amerika te voorzien van zijn producten en {grondstoffen zal' Indonesië «onaan zienlijke bijdrage kunnen leveren tot de geweldige krach tsins pan ning die thans, onder het plan Marshall, van het Amerikaanse volk wordt gevraagd. Door deze gemeenschappelijke krachtsinspanning!, gegrond op de zelfde beginselen als het Atlantisch handvest, verrij'st ;eien nieuw Indo nesië. I1EUSDEN. De besturen der Gez. Mid- denstandsverenigtingen verzoeken hare 'leden en ook niet-leden ter bijwoning! der hedenavond 8 uur in hotel „Het Wapen van Amster dam" te houden glildeavond, al waar de toneelclub „Sit. Genesis" uit Ammerzoden ten tonele zal voe ren het b lijs pel „Gebrs. Kalkoen'' van G .Nielen. We vertrouwen, dat alle leden en belangstellende huis genoten en vrienden hierbij tegen woordig zullen zijn. Dinsdagavond werd in het clublokaal Hotel Central, de jaar vergadering gehouden der Kon. Erk. Scherpschuttersver. „St. Bla- sius" alhier. De hoofdman, de heer Ant. van Bladel, heette alle lieden welkom en memoreerde het afgelopen ju beljaar en bracht dank aan de heren H. Brouwers en J. van Laar hoven, die als bestuurslid een be langrijk aandeel hebben gehad in het welslagen van de viering van het ioo-jarig' bestaan. Bij de bestuursverkiezing! wer den de aftr. bestuursleden allen kerhozen, evenals de bode. Allen namen hun herbenoeming1 aan. •Besloten werd de jaarlijkse sta tiedag te houden op 5 Febr. St. Blasiusdag. Verder werd nog be sloten om aan 4 Bondsconcoun- sen en 5 Nat. concoursen deel te nemen, waaronder de Gildendag1 te Oisterwijk en op Zondag 2 Mei het vogelschieten te houden. De zilveren medaille voor 25- jarig lidmaatschap werd uitgereikt jaan de heren A. de Leeuw eh Arit. v. Bladel en aan de heer v. Kas te ren voor het afschieten van het Vlaggetje bij het vorig jaar gehou den koningschieten. De hoofdman deelde mede, dat de heer v. Laar hoven in Maart a.s. zijn zilveren jubileum herdenkt als ere-lid. K.O.T. 3 gevestigd in café van de heer A. Noo'ten alhier, is kampioen geworden in klasse B van de kring Heusden. Aan de winnende leden zal een draaglne- daiiïe en de vereniging een club- medaille worden verstrekt. Maandag' zijn bij de damclub de jubilieumwedstrijden begbnnen in hotel „Gentral" bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan. Er werd in deze ie ronde, over het alge meen genomen, goed gespeeld. In Igproep I werden de partijen A. Nieuwkoop-C. Bax en A. de Graag-C. de Joode remise met vooral' van laatstgenoemde geen slechte prestatie is. In glroep .2 moest de partij Joh. de Graagl-J. Dieuriloo worden afgebroken en had J. Klaren veel moeite met G. Jon ker, maar wist tenslotte toch tfe winnen. Ant. Fitters won in de derde 'groep van W. Kuijs, terwijl J. Stru'ijk zullk's deed van W. van Diriel', zliji het 'dan op het nippertje. AALST. Ds. N. Warmblds te Vrees wijk, beroepen predikant bij de Ned. Herv. kerk te dezer plaatse, hoopt heden, Donderdag 5 Febr., een bezoek aan de gemeente te brenglen en zal' alsdan 's avonds om 7 uur voorigjaan in eefi dienst des Woords. ANP EL. Vrijdag 6 Febr. a.s. houdt de Chr. schoolvereniging alhier een le denvergadering. Die agenda ver meldt o.a.bestuursverkiezing! ien ieen lezing' door dje heer G. van PI ouwe lin gen overBeroepskeuze. Voor het examen stenografie en machines chrij ven slaagde C. J. den Dekker alhier. Tot predikant der Geref. kerk alhier is beroepen cand. H. K. Poelman te Groningen. CAPELLE. In de j.l. Vrijdagavond in het café Cové-van der Haart aan de Nieuwevaart onder leiding van de heer W. J. van Nieuwenhuijzen glehouden jaarvergadering van»de muziekvereniging „Kunst na Ar beid'', werden na gloedkeuring der notulen van de vorige ledenver gadering de jaarverslagen door secretaris en penningmeester uitge bracht. De kas bleelk te sluiten met een voordelig saldo, terwijl re kening en verantwoording keurig in orde waren. Die aftredende be stuursleden werden herkozen!. Be sloten werd tot deelname aan het ter viering van 'het 80-jarig be staan van de Harmonie „Sophia Vereniging" te Loonopzarid eind April te orgianiseren festival. De gëm. zangvereniging „'t Rozeknopje" geeft Woensdag 11 Febr. a.s. voor honoraire leden en donateurs en Donderdag 12 Febr. d.a.v. voor niet-leden in het Stations koffiehuis van de heer P. Pruijssers een uitvoeringl, waarbij opgevoerd wordt de operette in drie bedrijven „Landlopers", tekst vail K. Hekelaar, muziek van Lode Freija. Op uitnodiging van de afd. Sprang-C apelle van de Bond van Ned. Plattelandsvrouwen zal de Noord- en Zuidhollandse Red dingsmaatschappij op Woensdag 11 Febr. a.s. in de zaal van de heer Ant. van Dijk aan het Bruggetje een film vertonen over haar red dingswerk. DUSSEN. De rattencampaighewelke in deze gemeente op Woensdag j.l. werd glehouden, mag succesvol ge slaagd heten. Het resultaat was zeer bevredigend, waardoor zeer veel van deze schadelijke dieren dood' 'werden aanigjetroffen. Een woord van allglemiene dank mag worden gebracht aan allen, die di rect of indirect aan deze campaglne hebben medeglewierkt. In de zaal! van de heer IA. B. J. Heessdis, werd Zondagavond een uitvoering gegeven door het Mannen tone e l v arun de R.K. To neelvereniging „Otefenimg en Ver maak" alhier. Opgevoerd werd „Obsessie". Opkomist was bevredi- g'end". Zaterdag! en Zondagavond zal in de zaal van de heer A. 'Lee mans te Hank door het iMjeisjesto- neel Wiederom opgevoerd worden Het meisje uit de achterbuurt EETHEN. Op Zaterdag 24 Januari j.l is in het dorp Bethen, na een af wezigheid van 3 jaar, de vrjjwi'F lig! marinier T. v. d. Pol terug gekeerd. Hij werd door familie en dorpsgenoten feestelijk ingehaald. Velen kwamen hem en Zijn famliliie gleluk wensen met dit heugelijke feit. Onder de aanWzigen merk ten we o.a. op de Edielachtb. Heer D. A. van der Schans, burglemiees;- ter dezer gemeente. Op bet Consultatiebur eau al hier waren ter onderzoek 15 zui gelingen n.l. uit Genderen 4, Ee then 6, Drorigelen 1, Meeuwen 3 en Bab-Broek 1. De volglende zitting zal plaats vinden ^>p Donderdag, 12 Febr. a.s., des morgens om half elf. G ENDEHEN. De Geref. Knapenver. alhier, hoopt op 13 Febr. in dë Chr. school' haar jaarvergladering te houden. GIESSEN. Bij de gehouden aanbeste ding voor de verlenging van de Achterstraat was de laagste in schrijver W. J. Monshouwer te Sleeuwijk voor de som van f 18640. 's GRAVENMOER. Door de Geref. Kerk alhier werd een beroep uitglebracht op cand. Firet te Dordrecht. Zaterdagavond, de Verjaar dag van Prinses Beatrix, orgaei- seerde de Chr. Oranje Jeugdvere- niging „Oranje Garde" alhier een volkszangUur in de oude openb. school alhier, onder leiding van de heer L. Uittenbogtaard, en met mo dewerking van enkele muzikanten van het fanfarecorps „Crescendo" IIERPT. De vorige week hadden en kele kinderen het 'gemunt op de R.K. Bijz. school en deden pogin gen daar de ruiten te vernielen,, wat hen ook glelukte. Zij hadden echter buiten de waard gerekend, want de schoolmeester stelde de politie ervan in kennis, zodat het voor de betrokkenen wel eens Ruiten troef" zou kunnen worden. Ouders waarschuwt uw kinderen en houdt ze goed in het oog. De schoolmeester heeft zijn handen al vol om in de school de orde te handhaven over 4 klassen en kan dit bezwaarlijk ook buiten de school doen. IIEESBEEN. Hier ter plaatse waren door de Burgemeester enige personen aanSglesteM om de rattenbestrijding ter hand te nemen. Aller medewer king was hiervoor gevraagd. Toch bleken meerderen niet overtuigd van de noodzakelijkheid en werden de actieve bestrijders op minder prettig'e manier afgescheept. Inwo ners van Heesbeen, Wij vragen, toont uw g|oede wil' in deze, tot voordeel' van uzelf en anderen. Ruim meer dan 30 jaren lang is een zeer gewaardeerd geneesmiddel. Prijs per koker 25 tabletten 40 ct. In welvoorziene Apoth. en Drogisterijen. LAND VAN ALTENA. Na opheffing van het kamp Vuren, zullen de politieke delin quenten overgebracht worden naar fort Altena. 13 Febr. a.s. zal' te 's Herto- gfenbosch de centrale hengstenpre- rdiekeurinlg gehouden worden. RIJSWIJK. Vrijldagl 13 Februari a.s, hoopt de afd. Giess endlij s wij k van de Chr. Vrouwenbond haar jaar vergadering te houden in het Nuts- gebouw alhier. SLEEUWIJK. Ged. Staten van Noordbra- bant hebben gloedkeuring gehecht aan de tariefsverhoging van liet veerrecht tussen Gorinchem-SIeeu- wiijk. SPRANG. Naar wijl vernemen aan vaardde de Burglemeester alhier de benoeming tot beschermheer van de padvindersiglroep„Jan die Rooij". 1 Pp 12 Febr. hoopt de afd' Sprang van de Chr. fabrieks- en transportarbeidersbond haar 30-ja- rig bestaan op feestelijke wijze te herdenken. De heer P. Treffers alhier heeft als koster bij de N.H. kerk bedankt. Voor het examen als de tailhandelaar in aardappelen, groen ten en fruit slaagde te 's Bosch;, onze dorpsgenoot Huib Timmer mans Jz. WELL. Pp Vrijdag 6 Febr., des n.m. 7 uur, hoopt de afd. Bommeler waard van de C.B.T 'B. in de Chr. school alhier e'en vergadering te beleggen om te komen tot oprich ting Van een plaatselijke afdeling. De voorzitter der Gelderse C.B T.B hoopt deze vergadering jbe openen, waarna bestuursverkiezing vollgt. Het slotwoord zal worden giesproken door de Weleerw. Heer Ds. F. de Graaff. Voor een overvolle zaal van „.Ons Huis" heeft het fanfarecorps O.B.K. Donderdagavond haar jaar lijkse uitvoering gegeven. Onder de muzieknummers, die onder de eminente leiding van de heer P. J. Baselaar op fraaie wijze ten giehore werden gebracht, wa ren er verschillende, die bijzonder de aandacht trokken. De twee blijspelen die werden opgevoerd door Leden van de mu ziekvereniging en enige buiten de vereniging staande jongens en BLA

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1