Distributiemededeelingen Voor Vulpenhouders GORCUM'S SCHRIJFMACHINEHUIS Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijken Stand Adver tentiën KAREL PHILIP HERMAN DUYNE, Herberdina Helena t. d. Kolk, nop- meer op een vergadering zou wil len spreken. De heer Bouman ging hierop voor in gebed. LANI) VAN ALTENA. Öp Woensdag 11 Febr. hield in hotel r De Witte Leeuw:" te Raams- donksveer de C. J. B. T. haar eerste Prov. toogdag. 't Was een zeer druk bezochte vergadering, de zaal was tot in alle hoeken gevuld. Om even 10 uur opende de voorzitter de heer B. van Duren den Hollander de morgenverga dering. Hierna kreeg de WelEd.Gestr. Heer Ir. A. R. Dijkema, directeur der Chr. Landbouwwinterschool te Qor- cum het woord over Rationalisatie en Mechanisatie in de landbouw. De spreker ging in zijn ^gloedvol be toog jn op de zeer vele fasetten die in deze beide woorden liggen opgesloten. Er volgde een leerzame bespreking. Vervolgen? werden enkele deel am a- maties gegeven. Aan 'teinde van de morgenvergadering werden nog enkele organisatorische problemen betreffende de oprichting besproken. Hierna werd gepauzeerd. Om ruim half twee her opende de voorzitter de vergadering. Als spreker trad op de WelEd. heer R. Bos secr. der landelijke C.J.B.T.Ö. Op gloedvolle wijze wist hij zijn hoor ders te boeien en op enkele gestelde vragen ging hij nader in. De slotrede werd uitgesproken door de WelEerw. Heer Ds. Harkema van Wijk. Hij betoogde dat er geen terrein is waar de mens zo afhankelijk is van God als bij boer en tuinder. Om ruim 5 uur werd deze eerste en goedgeslaagde vergadering gesloten. 't Is een stimulans voor de oudere boeren en tuinders om ook in de nabije toekomst een dergelijke Prov. afdeling in Noordbrabant te krijgen. NIEUWENDIJK. Naar we vememien igieèft de Chr. muziek ver enilgjiirtg Crescendo" onder Teidiiirigi van kapelmeester Bokhoven, op Viijdajgj 13 en Zater dag 14 Februari een uitvoering in Tavenu. NEDERHEMERT. De Coop. Landbouwers Aan koopvereniging ,.De Onderneming" W.A. gevestigd te Nederhemert hield in ca fé De Lelie" van de Wed. W. van Genderen haar algemene ledenvergade ring. Na opening door de secretaris, J. Roseboom, daar voorzitter G. W. A. den Treffer afwezig was, werden de notulen onveranderd vastgesteld. De balans en verlies- en winstreke ning over het boekjaar 1946-'47 wer den eveneens goedgekeurd. Uit het jaarverslag bleek, dat de vereniging 191 leden telt èn dat de omzet bedroeg ruim f 638.000. Er \vrerd omgezet aan veevoeder en kunstmest stoffen enz. het respectabele gewicht van circa 4i/0 mill. kg. De omzet be weegt zich nog steeds in stijgende lijn. De heren J. H. Vos te Delwijinen en Huib van Os te Aalst werden herkozen als leden van het bestuur, terwijl de heer A. v. d. Kolk te Nederhemert her kozen werd als secreitaris van de Raad van Commissarissen. Allen namen hun herbenoeming aan. De jeugdactie Papier Inzame- ling z.g.n. Japi, is in onze gemeente een succes geworden. Tot heden werd al 514 kg oud papier verzameld. Wanneer de schooljeugd bij U aan komt. laat hen niet met lege handen weggaan. Geeft zo veel mogelijk papier aan de kinderen, want ziij weten er wel raad mee. SPRANG. In de Biersteeg nabij het kerk hof reed de auto van de heer S. uit Waalwijk, in de sloot. Met een takel wagen werd zij op de kant gebracht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Nabij h^t café v. Heumen, kwam de aannemer F. uit Waspik met zijn motorfiets in aanrijding met een jon gen en een meisje, welke in de rich ting Capelle wandelden. F. sloeg met zijn motor over de kop en werd door de E.H.B.O. in bewusteloze toestand naar het ziekenhuis te Waalwijk over gebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. De B. uit Raamsdonk bekwam een zware hersenschudding en het meisje liep enkele schaafwonden op. De heer T. was vader van 12 kin- De 78-jarige A. v. d. P. werd door een fietsrijder aangereden. Dr. W. was spoedig ter plaatse en oordeelde overbrenging naar het ziekenhuis in den Bosch noodzakelijk, daar bleek dat hii zijn heupbeen gebroken had. SLEEUWIJK. Hedenavond zal in het gebouw Vegos een propaganda-avond worden gehouden van het P. I. T. Distributiekring 231 ALMKERK Uitreiking nieuwe bonkaarten NieuwendSjk, Donderdag 19 Febr. van 9.30-11 u., Al—A60. - van 1112 u., A 61A 100. van 12.30 u., A 101A140. Vrijdag .20 Februari: van 9.30—11 u., A 141A190. van 1112 u., A 191A 220. van 12.30 u., A 221einde. Zandsteeg en Dwarssteeg. Zaterdag 21 Februari: van 9.30—11 u., Kildijk. Gebouw Ta venue. Distributiekring 251 WAALWIJK Uitreiking nieuwe bonkaarten. In de week van 16 tot en met 21 Febr. a.s. geschiedt de uitreiking van nieuwe bonkaarten in de kring als volgt: 1 SPRANG-CAPELLE: Woensdag .18 Fe bruari normaalverbruikers, wijk C de nummers 36 en hoger, wijk D de nummers 116 en hoger. Café P. Pruyssers. Voor bijzonderheden raadplege men de eerste over deze uitreiking versche nen publicatie in dit blad. Distributiekring ZALTBOMMEL Uitreiking bonkaarten. Uitgereikt zullen worden: 1. Nieuwe bonkaarten. 2. Nieuwe textielkaarteii. 3. Toeslagkaarten a,s. en jonge moeders. Ds. Verbeek zal spreken over zijn ervaring als veldprediker en de heer IJzerman over het werk van het Prot. Interk. Thuisfront. Ds. Ros zal het slotwoord spreken. Aanvang 7.30 uur. UITWIJK. !Oip Maandag! 23 Fteb'r. a.s., dies avonds om 8 uuir zal in het verenigingsgebouw een vergade ring! worden belegld om fce komen tot oprichting! van een gemengde zangvereniging. Zangers en zange ressen die hier iets voor voelein worden dringend verzocht aanwe zig! te zijn, Naar wie vernemen zal die muziekvereniging! „Juliana" alhier, op Zaterdag! 21 Febr. a.s. een uitvoering geven in de zaal van café „Het Wapen van Emmick- hoven te Almkerk. VEEN. Tot leden van het schoolbestuur voor een school met de Bijbel, zijn geko zen de heren H. v. Helden, J. G. W. Schreuders. H. Morelissen Jac. v. d. Pol, Joh. v. Ballegooijen, B. v. Balle- gooijen en J. Schouten. De Jongel. vereen, is voorne- „mens om op Donderdagavond 26 Fe bruari tezapien met de Knapenvereen. haar jaarvergadering te houden. Deze week is men met de bouw begonnen van een pastorie .voor de Ned. Herv. Gem. Dopr de contactcommissie zijn weer een 10-tal pakketjes verzonden aan militairen uit deze gemeente, gele gerd in Indië. WIJK. De maandelijkse collecte voor de wederopbouw der Kerk heeft f 286 opgebracht. J.l. Donderdag waren op het consultatiebureau alhier aanwezig, 17 baby's. Eerstvolgende zitting op Donderdag 26 Februari a.s. WOUDRICHEM. Woensdagavond had de eerste vergadering van de Chr. Vrouwenbond alhier plaats. Mevr. Groenenberg, pro pagandiste van de Chr. Vr. Bond zette in een duidelijk betoog doel en strek king de bond uiteen. Zitting in het bestuur kregen de dames: Mevr. Bax Akkerboom, pres.; Mevr. Versteeg-v. d. Water, 2e presi dente Mevr. v. Hoven-Schriek, seccr. Mevr. Morelissen-Bax, penn.Mevr. v. d. Heetcamp-Schaap, a g. adj. De beroepen predikant Ds. de Bruyne uit Gemert, bracht Dinsdag j.l. een bezoek aan onze gemeente. WERKENDAM. Woensdag 18 Febr. hoopt voor de Chr. Geref. Kerk voor te gaan Ds. de Groot van Meerkerk, des avonds 4. Schoenenbonnen op cijfer 0 en de cijfers 54, 64, 74, 84, 94. 5. Aanvraagformulieren voor een brands tof fenk aart voor het sei- soen 1948/49. Meegebracht moeten worden: 1. Alle* stamkaarten plus inleg vellen. 2. De inwi&selbonnen van de lo pende bonkaarten. Deze moe ten afgeknipt zijn. 3. Gontrolekaarten a,s. moeders. De uitreiking vindt plaats van 9.3012 uur en van 1.304 uur. Nederlhemert Donderdag 19 Febr. v.m. huisnummers Al t.m. A 57 n.m. B 1 tan. B 59. Vrijdag 20 Febr. v.m. B 60 t.m. B 119: n.m. B 119 t.m. B179; Zaterdag 21 Febr. v.m. C 1 t.m. C 32. Toeslag bijzondere arbeid. Aanvragen voor toeslag om bijzon dere'arbeid en zeep voor vuile arbeid bestemd voor de 4e en 5e periode 1948 (14 Maart t.m. 8 Mei) moeten worden ingeleverd in het tijdvak van 16 t.m. 27 Februari a.s. te Zaltbommel of bij' de reizend ambtenaar. Gebruik moet worden gemaakt van het formulier, dat is verstrekt bij het afhalen der bonnen voor de 2e en 3e periode, terwijl de oude naamlijst me de moet worden ingeleverdhieropi moet door de arbeiders getekend zijn voor ontvangst* Er kan iniet voor worden ingestaan, dat aanvragen» ingediend na de gestelde datum, tijdig in behandeling genomen kunnen worden. naar een speciaalzaak Langendijk 57, Telef. 2464 Reparatie in één dag klaar"^R@ om 7 uur. Voor de Geref. Gem. om half 8 Ds. van Dam, bijbellezing. Donderdag 12 Febr. was het de dag dat onze dorpsgenoot de heer Frans Duinhouwer 100 jaar was ge worden. Al vroeg wapperde in heel ons dorp de driekleur en was het of er een Oranjefeest in Werkendam was. Om plm. 11 uur arriveerde de Com missaris der Koningin in Noordbra bant, die allereerst met de burgemees ter zijn gelukwensen ging aanbieden. Ook was tegenwoordig een reportage wagen van de N.R.U. welke alles op gramophoonplaten heeft vastgelegd. Een Jkorte kerkdienst werd gehou den onder leiding van Ds"*. de Bruin, Herv. Pred. Om 3 uur werd de jubi laris naar het gemeentehuis geleid, waar verschillende autoriteiten aanwezig wa ren, o.a. Generaal van Andel de Com missaris der Koningin, een vertegen woordiger van Prins Bernhard, $e bur gemeester en vele anderen. De jubilaris werd op hartelijke wijze toegesproken. Intussen stond opgesteld het* muziek corps van de Grenadiers te Amersfoort, waarbij de jubilaris in 1868 was ingedeeld om hem een hulde te bren gen. Het corps bestond uit plm. 80 personen en was geweldig mooi. Des avonds werd nog een concert gegeven door het muziekcorps uit de Biesbosch. De 100-jarige ontving de Oranjenas- sauorde in zilver. WAARDHUIZEN. Dinsdagavond werd door die Ned. Herv. Kleine Meisjesvereniging ,.Rozeknopje" in het verenigingsge- gebouw een jaarvergadering gehouden. Door afwezigheid van Ds. Woldinga stond deze vergadering onder leiding van dhr. Ant. v. Herwijnen. Uit het jaarverslag der vereniging bleek dat de vereniging {hans 13 leden telt. Na de toespraken van de verschillende af gevaardigden werd een vlot programma afgewerkt, hetwelk bestond uit opstel len, voordrachten en zelfs uit een ta bleau en twee aanspraken. Wat deze kleine meisjes presteerden, was werke lijk af. Dinsdagavond werd alhier door de afdeling .Waardhuizen van de Ned. Chr. Landarbeidersbond een propagan da-avond gehouden. Dr. G. J. Wol dinga sprak naar aanleiding van Amos 5 vers 1115 en 21. Hierna verkreeg het lid van het hoofdbestuur de WelEd. Heer Huizinga het woord welke sprak over de eis tot organisatie, in het bij zonder tot chr. organisatie, over de voorgestelde werkloosheidsverzekering, het loonvraagstuk, de nieuwe C.A.Q. en de overbruggingsregeling, hetgeen op een zeer duidelijke manier uiteenge zet werd. Door Ds. G. v. Ron ge werd het slotwoord gesproken, waarna de heer Huizinga met dankgebed sloot. GEVONDEN: een portemonnaie met inhoud. Terug te bekomen bij Bou- dewijn Nieuwkoop, Burchtstraat 57. Heusden. GEVONDENeen paar kinderwan tjes. Terug te bekomen bij A. Tref fers, Kerkstraat B 121, Genderen. VERLORENeen zakmes (gedach tenis) in het dorp Eethen. Tegen beloning terug te bezorgen b'ij de ■Rijkspolitie te Eethen. WERKENDAM. Geboren: Jemneke B., d. van H. C. Groeneveld en G. A. Ippel. Getrouwd: Pieter H. Vink 45 j. en Cornelia v. d. Mooren 44 j. Overleden: Pieter A. Cal jé, 85 j. wedn. van Johanna Rombout. Inplaats van kaarten. Heden overleed, zacht en vredig, onze lieve Vader, Behuwdvader, Groot- en Overgrootvader, oud-hoofd ener school, weduwnaar van Anna Catharina van der Pool, in de ouderdom van ruim 82 jaar. Uit aller naam: Heusden: J. A. DUYNE. Blitterswijk (L.), 14 Februari 1948. II MlIIkm Heden nam de Heere onverwacht van onze zijde weg, onzen geliefden Man en zorgzamen Vader, in de Hope des Eeuwigen Levens, JOB. BUCHNER, in den ouderdom van 45 jaar en 9 maanden Sterke de Heere ons in dit voor ons zoo smartelijk verlies. Wed. J. BUCHNER- Nieuwenhuizen GERRIE BETSIE en verdere Familie. Almkerk, 14 Februari 1948. Hiermede geven wij kennis van het plotseling overlijden van ons geacht mede-bestuurslid, JOB BUCHNER. Met hem is een getrouw en -ijverig medewerker heengegaan. Het College van Kerkvoogden en Notabelen. Het Bestuur der Bouwcommissie. Het Bestuur der Mannenvereen. Almkerk, 14 Febr. 1948. Voor de vele bewijzen van deelneming, on dervonden tijdens de ziekte en bij het over lijden van onze zorgzame en zeer geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, Weduwe van J. H. Saakes, betuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam: J. THUR-SAAKES. Genderen, Februari 1948. Ondergeteekende betuigt mede namens zijn vrouw, HARTELIJK DANK aan de Directrice en het verplegend personeel van het Prot. ziekenhuis te 's-Hertogenbosch, alsmede aan dokter Kibbeling aldaar voor de liefdevolle verpleging en de uitstekende behandeling, die zijn vrouw, gedurende haar verblijf van ze /en maanden, in deze inrichting heeft mogen ondervinden. Hij kan dit ziekenhuis in alle opzichten bij een ieder aanbevelen. J. SCHILDERS Meeuwen, Februari 1948. hii urn ■imii ntemmjesammmtmtamummHBtsgsatmsmstmammtmtaBm

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2