VOEDERBIETEN TE KOOP leert NU knippen en Naaien! Een Tiiilot Handzaaimachine W. P. VAN OER ZALM JUNGERIUS Pluimveebedrijf heeft dit jaar Prima Kuikens VAN DE VEN'S Kleding-winkel VAN DE VEN'S Kleding-winkel Waalwijk H.H. Landbouwers en Tuinders F.AK. gekeurde POOTAAEDAPPELEF DA MES, R.VERHOEVEN vo== FOTO'S: VISSER ZN. - WERKENDAM *e te Waardhuizen W, TIMMERMANS Zn. Witboomstraat 195 - Telef. 14 VEEN (N.-Br.) dat de Voorzitter de wijsheid zal mo gen worden gegeven, om de moeilijk heden te overwinnen, zodat hij aan het eind van 1948 met voldoening op zijn arbeid zal mogen terugzien. De heer v. Honsewijk sprak in de zelfde zin, namens de R.K. raadsfractie. De notulen worden hierop gelezen en vastgesteld. i Ingekomen stukken a. Verslag over de toestand der N.V. Waterleiding Mij Noord-West- Brabant" te Oudenbosch, gedurende het jaar 1946. t b. Balans met winst- en verliesreke ning van de Keuringsdienst voor Wa ren voor het Keuringsgebied te 's-Her- togenbosch over het dienstjaar 1946. De stukken a en b worden voor kennisgeving aangenomen. c. Verzoek van de WelEerw. Heer Kapelaan J. Gerrits te Haiik, aalmoeze nier van de R^<.. Jeugdvereniging al daar om een bijdrage in de financiële lasten ten bate van de instandhouding en de uitbreiding van het jeugdwerk. d. een subsidie-aanvrage van de Blindenzorgvereniging „St. Antonius van Padua" te 's-Hertogenbosch. Aangezien de Minister van Binnen landse Zaken er bij de gemeentebestu ren sterk op aandringt aan de bestaan de subsidies zoveel mogelijk geen nieu we subsidies toe te voegen, zolang omtrent de financiële toestand der ge meente in verband met de plannen tot opheffing harer noodlijdendheid geen voldoende zekerheid bestaat. Ged. St. deelden mede, dat zij zich bijl het ver lenen van eventuele goedkeuring door dit standpunt van de Minister zullen laten leiden. Op voorstel van B. en W. wordt besloten afwijzend te be schikken, onder aantekening, dat het gemeentebestuur, wat het sub c be doelde verzoek betreft, andere moge lijkheden ziet om het jeugdwerk fi- nanciëel te steunen, en dat verzoek onder d vermeld voor het volgend jaar opnieuw zal worden bekeken. e. een verzoek om subsidie voor de oprichting van een Chr. Landbouw school te Gorinchem. t B. en W. stellen voor, voor liet jaar 1948 een bedrag van f50 beschikbaar te stellen, teneinde mede de oprich ting van genoemde school mogelijk te maken. Aldus wordt besloten. f. een verzoek- van het bestuur van het Consultatiebureau tot bestrijding der tuberculose te Almkerk om beschik baarstelling van een bedrag ad. f 01272 per inwoner. Omtrent dit verzoek zijn B. en W. momenteel met andere instanties, o.m. met genoemd bestuur in overleg. Besloten wordt dit verzoek aart te houden totdat nadere inlichtingen zijn verkregen. 3. Benoeming Architect Kasteel- Raadhuis. In verband met het overlijden van de heer G. de Hoogh Hzn., architect belast met de restauratie van het kas teel-raadhuis, hebben B. en W. in over leg met de Rijksdienst voor Monumen tenzorg, zich gewend tot de Min. van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Deze deelt mede, dat hij goed kan keuren, dat de architect A. v. Essen te Voorburg thans met de werkzaam heden wordt belast. De heer v. Essen heeft toegezegd met alle voortvarend heid zijn taak te vervullen. De heer v. Essen wordt hierop benoemd. De heer Bax informeert of al 'een datum bekend is, wanneer met de werk zaamheden wordt begonnen. De Voorzitter antwoordt dat hij ver trouwt dat dit nog in 1948 zal gebeu ren. De heer Koekkoek vraagt of de heer v. Essen ook plaatsvervanger is gewor den bij Monumentenzorg. De Voorz. antwoordt ontkennend, wei is hij door Monumentenzorg aanbevolen. Bezoldiging Brandweerpersoneel. Overeenkomstig de bestaande voor schriften en in overleg met de Rijks inspectie voor het Br and weer wezen stel len B. en W. voor: aan de commandant en instructeur een beloning toe te ken nen overeenkomstig een door Ged. St. dezer provincie goed te keuren vast bedrag per jaaraan het overige per soneel der brandweer bij hulpverle ning ingeval van brand f 1,25 per uur en per persoonvoor werkzaamheden aan het materiaal, alsmede het houden van brandwachten een bedrag ad f 0,75 per uur en per persoonvoor oefenin gen per persoon een bedrag ad f 0.50 per uur. De heer Koekkoek vraag hoe het sa laris van de instructeur zal zijn. De Voorzitter meent dat dit tussen f75 en f 100 zal liggen. Het wordt vastgesteld op advies van de Inspecteur voor het brandweerwezen. De heer Koekkoek acht de beloning tegenover die van het overige perso neel hoog. Zijn deze gebonden aan de instructie? De Voorzitter zegt dat zulks het ge val is, het ligt in de bedoeling één keer in de 14 dagen te oefeden. Er moet nog veel materiaal worden aange schaft. De heer Bax betoogt de wenselijk heid om het personeel der brandweer een cursus eerste hulp te doen volgen. De Voorzitter noemt dit een goede opmerking en zal het met de comman dant bespreken. De heer v. d. Zouwen acht een ver goeding van 50 ct. zeer laag en vreest dat het zal voorkomen, dat het per soneel wegblijft. Wil men goed per soneel hebben dan dient men dit te be talen. De Voorzitter meent dat de hulp vrijwillig moet geschieden, men moet het bedrag als een zeer bescheiden ver goeding zien. Men moet het ook als een sport zien. Mocht het nodig blijken, dan kan verhoging nog altijd plaats vinden. De raad stelt de bedragen hierop vast. De rekeningen 1945 en 1946 en de begroting 1947 worden vastgesteld, zo als ze zijn aangdeboden. De heer Koekkoek en ook de heer Bax vestigen de aandacht op het min der iuist functionneren van het Bur gerlijk Armbestuur. Worden alle aan vragen wel afgehandeld?9 Wie zijn de bestuursleden van d.t Arnjbestuur, en wordt er wel regelmatig vergaderd? De Voorzitter zegt dat de gemeente secretaris, de heer Snijders voorzitter is, leden zijn de heren v. Vugt de Wit; Vriens en Schermers. Gisteren is een vergadering gehouden, volgende maand wordt er weer een gehouden. De heer Koekkoek zegt dat de be groting een groot bedrag uit de ge meentekas aangeeft, als er niet wordt bedeeld zoals het moet, kan dit be drag wel worden geschrapt. De Voorzitter geeft toe dat er een grote bijdrage uit de gemeentekas no dig is doch verwacht dat als het Hospitaalschip verdwijnt, wat naar hij meent in de loop van dit jaar zal ge beuren dan de bijdrage belangrijk zal verminderen. Of alle aanvragen behan deld zijn, kjan spr. niet zeggen doch biji zal hiernaar informeren en het met de Voorzitter van het B. A. bespreken. Pe heer Koekkoek vraagt wie of er Secretaris is, waarop de Voorzitter ant woordt van de heer Vriens. De heer v. d. Zouwen vraagt of het wel juist is dat Secretaris en Ambte naar ter Secretarie, beiden lid van het Burg. Armbestuur zijn. De Voorzitter meent, dat dit in meer dere gemeenten het geval is. Op het verzoek om tegemoetkoming in de verblijfkosten te Hank van zijn kinderen, die daar de school bezoe ken, wordt aan H. Huigen, Pauluszand in de Biesbosch, een bedrag van f 7. toegestaan, in de verblijfkosten van f 14.per week. Beschikbaarstelling van gelden uit de gemeentekas ingevolge art. 72 der L.O.- Wet 1920 ten behoeve van besturen van bijzondere scholen. Dit adres is in de vorige vergade ring aangehouden. Thans stellen B. en W. op advies van de Inspecteur van het L. O. voor, het verzoek in te wil ligen en de vereiste medewerking te. verlenen. De Voorzitter deelt nog mede dat van de heer Simonis, hoofd van de Kath. Jongensschool, eenzelfde verzoek is ingekomen. B. en W. zouden ook dit verzoek willen inwilligen. Met algem. stemmen wordt besloten de gevraagde medewerking te verlenen. Benoeming lid Burg. Armbest*. we gens periodieke aftreding van de he ren v. Vugt en de Wit. Met algemene stemmen worden de aftredenden herbe noemd. Van Ged. St. is ook nog terugont vangen de verordening op de verma kelijkheidsbelasting, aangezien de Mi nister op het standpunt blijft staan, dat deze wordt verhoogd. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten de verordening aan te vullen. De belasting zal voor toneeluitvoerin gen 20 pCt., voor danspartijen 50 pCt. filmvoorstellingen 45" pCt. en 35 pCt. als het Nederl. Journaal minstens 500 meter bedraagt. Rondvraag. De Voorzitter beantwoordt eerst een paar vragen, gedaan in de vorige ver gadering. Voor de zich in de weg bevindende kuilen is opdracht gege ven, deze dicht te maken. Wat het kerkhof betreft, heeft spr. een onder houd gehad met de Zeer Eer w. Heer Pastoor. Deze deelde mede, reeds 1500 gulden voor het kerkhof te hebben uit gegeven. Om een afdoende afrastering te maken is het nu niet de tijd. Z.Eerw. wil afwachten tot de nieuwe weg er is, die daar komt. Wat de kolenloods betreft, kan spr. mededelen, dat de drogerij ook omtrent die plaats is gevraagd, dat zal echter niet de plaats van vestiging worden. Over de verlichting van de Rijks straatweg heeft spr. geïnformeerd bij de PNEM. doch deze handhaaft haar opgegeven bedrag. Met adressanten is afgesproken, dat zij zullen nagaan, hoe veel alle aanvragers in de kosten wil len bijdragen. Ze waren van mening, cl at h et benodigde bedrag van f 4000 wei bij elkaar zou komen. De lieer v. Honsewijk informeert of de Nieuwe Steeg hierbij ook is betrok ken, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt, het bedrag zou dan we.£r hoger worden. De heer Koekkoek vraagt wie het dichten der kuilen, dat door de Heidje. Mij. geschiedt, moet betalen. De Voorzitter antwoordt dat zulks door de eigenaren moet geschieden. De heer v. Etten merkt op, dat vroeger met Kerstmis de lichten des nachts bleven branden, dit jaar ge schiedde zulks niet. De Voorzitter zal er op doen letten, dat zulks voortaan wel plaats vindt. De heer Radings en Bax dringen aan op aanbrenging van een paar lichtpun ten. De Voorzitter zal de mogelijkheid doen nagaan. Het gehele net wordt echter herzien. De heer Koekkoek merkt op, dat voor de oorlog meerdere lichtpunten 's nachts bleven branden, nu gebeurt zulks niet. De Voorzitter zal ook dit na laten gaan. De heer Koekkoek zegt dat in de vorige vergadering gesproken is over herstelling van de woning van de Rui ter. Er is wel iets gedaan, doch feite lijk is ze nog onbewoonbaar. Spreker dringt bij B. en W. aan, na te doen gaan om alsnog enige verbeteringen te doen aanbrengen. De Voorzitter zegt zulks toe. De vergadering wordt gesloten. bij C. VAN HELDEN - B 82, WIJK Opleiding tot: COSTUMIÈRE COUPEUSE LERARES COUPEUSE. Aanmelding dagelijks van 2-4 uur en Maandag- en Dinsdagavond van 7,30-9 uur. Aanvang der Cursussen 1 Maart. Lerares Coupeuse Wolfshoek 63 ELSHOUT geschikt voor alle zaden Mestrieken zonder steel Rechte Wilgen stelen 9 voet lang Graaf batten Bergstraat W IJ K uit eieren van eigen bedrijf. Voor Pluimveehouders, die 300 of meer kuikens gelijk betrekken, 10% korting. Door voldoende broedcapaciteit kunnen wij op tijd leveren. Desgewenscht ook gesexte. kuikens. Beleefd aanbevelend, D. JUNGERIUS Erkend K. B. No. 17415 Erkend V. M B. No. 3205 Grootestraat 178 - WAALWIJK - (bij de Mr. van Coothstraat) Heden ontvangen: HEEREN WINTERJASSEN in alle maten en kleuren TWEEDJASSEN alle kleuren en maten, 45 punten HEEREN BROEKEN, bruin en grijs 15 punten OVERALLS, in biauw en bruin, op A bon STOFFEN voor Winterjassen. Tweedjassen en Costuums welke U desgewenst op onze kleermakerij kunt laten maken Uw oude vertrouwde winkel Vanaf heden verkrijgbaar: van de beste FRIESCHE en ZEEUWSCHE Selectiebedrijven. Bestellingen worden met 36 de meeste zorg uitgevoerd door Tel. 21 Tel. 21 Voor luxe-autoverhuur met moderne wagens is en blijft GARAGE BLEIJENBERG TE WIJK het adres!! P.S. Wij rijden elke week naar D e u r n e. Beleefd aanbevelend. MBQUiaBMBMnMUMMMl MUNIMRnUUinMWHBMUMBMMMMnMnBI

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 6