Voetbalsport Distributiemededelingen 6evonden en verloren voorwerpen OFFiCIELE 60NNENLIJST Ons Landbonwhoekje. Het hoofd der school, dhr. v. Bem- •nel sprak hierna een afscheidswoord in verband met z'n vertrek naar IJssel- sfein. als hoofd der Chr. Landbouw school aldaar. Dhr. Ootnen sprak als voorzitter van het schoolbestuur,, waarderende woor den tot het vertrekkende hoofd, terwijl dhr. W;. Eugster namens het personeel der school de samenwerking en colle gialiteit prees. Het benoemde hoofd der school, dhr. J. v. Duist sprak een welkomstwoord, riep de hulp in van de ouders om het onderwijs te doen slagen en hoopte op een prettige sa menwerking met bestuur, personeel en ouders en sloot deze gezellige verga dering, waarvan de opkomst aardig was te noemen, te ongeveer tien uur met gebed. De Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk alhier, ontving van de Missionary Society Stone Ridge Reformed Churcch te Kingston (U.S.A.) het bericht, dat een zending van twee kisten, inhouden de voornamelijk kinderkleding, aan haar afgezonden was. Een andere zending zal nog volgen, aldus het schrijven. NIEUWENDIJK. Door de Qeref. Kerk is een be roep uitgebracht op IDs. Neerkens te Dedemsvaart. Met ingang van 1 'Maart is de heer Adr. de Bok Lz., aangesteld als Technisch ambtenaar 2e klasse bij de Rijkswaterstaat te Gorinchem. De Gem. Zangvereniging „Zang en Vriendschap" van de Buitenkade, gaf j.l. Zaterdag een goed geslaagde uitvoering in gebouw Tavenu. Zowel de zangnummers, alsmede het toneel werk viel bijzonder in de smaak bij de aanwezigen. Vorige week Donderdag werd in gebouw Tavenu, uitgaande van het Ned. Rode Kruis, een filmvoorstelling gege ven met als hoofdfilrn „De Witte En gel". Ondanks de koude waren velen gekomen om deze film te zien. De aanwezigen werden niet teleurgesteld, men kreeg, enigszins een beeld van het enorme werk, dat door het Rode Kruis verricht wordt, vooral ^oor ge wonde en zieke soldaten, alsook dat wat gedaan wordt voor de burgerbe- vloking in Indië. De leiding van deze avond was in goede handen, n.l. van de heer Vogelaar, voorzitter van de plaatselijke afdeling. De gehouden col lecte bracht ruim f 162 op. VEEN. De ouders van schoolgaande kin deren hebben een circulaire ontvan gen met de opwekking, het openbaar onderwijs alhier in stand te houden. Door het merendeel der inwoners is dit pamflet voor kennisgeving aange nomen. WIJK. Op Zaterdag 6 Maart, hoopt de Ned. Herv. Meisjesvereniging „Martha" haar jaarvergadering te houden in de Kerkzaal alhier. Aanvang kwart voor zeven. Alle belangstellenden zijn welkom. Binnenkort zal door leerlingen van dé hoogste klassen der scholen worden deelgenomen aan de vierk. cm. actie. Zoals bekend worden coertifica- ten van 50 ct. verkoccht, zijnde de koopprijs van 1 vierk. cm. Midden- damterrein te Amsterdam. De opbrengst van deze actie zal worden aangewend pm de stichting van een groot Natio naal Monument ter gedachtenis aan hen, die in of tengevolge ^an de oor log vielen, mogelijk te maken. Vertrouwd wordt, dat ook in Wijk en Aalburg velen gevonden zullen wor den, die hun bijdrage voor dit doel willen geven en 1 of meer certificaten zullen kopen. Opgemerkt wordt nog, dat ook ter secretarie dezer gemeente certificaten gekocht kunnen worden. WIJK EN AALBURG. A.s. Maandagavond hoopt de C.B.T.B. in het Groene Kruisgebouw in jaarvergadering bijeen te komen. WOUI)ltICIIEM. De algem. vergadering der land en Tuinbouwvereniging „Land van Al- tena", is bepaald op Maandag 22 Maart a.s. De Oranje-Garde alhier, is voor nemens om op Donderdag 10 Maart een Oranje-avond te houden in de Ka zerne. Het programma vermeld o. a. een zang- en de cl am a ties pel „Vergeet- mij-nietje in dromenland", uit te voe ren door de junioren, een muzikale luis- terwedstrijd, waaraan aardige prijzen zijn verbonden en een toneelspel „Lief en leed 1940—'45" door Ds. A. K. Straatsma. Het geheel belooft een mooie avond te worden. Zie aanplak biljetten. AALST. Zaterdag zullen het eerste en derde elftal van de v.v. Roda deelnemen aan het door de v.v. Almkerk uitge schreven nederlaag-tournooi en respec tievelijk uitkomen tegen het eerste en 2e elftal aldaar. Veel sucoes jongens. WIJK EN AALBURG. WILHELMINA. Zaterdag j.l. speel de het eerste elftal te Rotterdam te gen V.V.O.R. Na een zeer goede eer ste helft, de rust ging in met 1—0 voor de gastheren, werd in de tweede helft daarentegen slecht gespeeld en slaagden de voorwaartsen van V.V.O.R. er in nog vijfmaal te doelpunten. Eindstand 60. A.s. Zaterdag speelt het eerste een thuiswedstrijd tegen Unicum uit Rot terdam. Unicum is een niet te onder- schaften tegenstander en zal er flink aangepakt moeten worden om uit deze wedstrijd winstpunten te behalen. Aanvang wedstrijd 4 uur. Distributiekring 231 ALMKERK UITREIKING SCHOENENBONNEN Voor zover tijdens de uitreiking van bonkaarten 804 géén schoenenbonnen werden verstrekt op de aangewezen cijfers 0 en 4 in de gemeente Wijk en Aalburg, bestaat hiervoor nog de ge legenheid op Maandag 8 Maart 1948. tijdens de zitting van de Afd. Centrale Kas te Wijk bij café Duister winkel Uitreiking nieuwe bonkaarten. DE WERKEN, Maandag 8 Maart 1948: ysLn 9.3011 uur Sleeur wijksedijk 81103, Hoef, Vijcie, Heuveltje, van 1112 uur Loze stoep, Zandwei, Schans, van 1 2.30 uur Werkensedijk, Tol. Kantoor Kruisstraat. ALMKERK, Vrijdag 12 Maart 1948 van 911 uur na-iuitrei- kingl voor alle aangesloten ge meenten. Distributiekantoor Distributiekring 251 WAALWIJK Uitreiking nieuwe bonkaarten In het tijdvak van 8 tot en met 12 Maart geschiedt de uitreiking van nieu we bonkaarten in de kring als volgt: WASPIK, Dinsdag 9 Maart, zelfverzor- gers A t.m. S. s Vrijdag 12 Maart v.m. van T t.m. Z. Voor bijzonderheden raadplege men de eerste over deze uitreikirjg ver schenen publicatie in dit blad. Distributickrtng ZALTBOMMEL Uitreiking bonkaarten. Uitgereikt zullen worden: 1. Nieuwe bonkaarten. 2. Nieuwe texlielkaarten. 3. Toeslagkaarten a.,s. en jonge moeders. 4. Schoenenbonnen op cijfer 0 en de cijfers 54, 64, 74, 84, 94. 5. Aanvraagformulieren voor een brands to ffenkaart voor het sei- soen 1948/49. Meegebracht moeten worden: 1. Alle stamkaarten plus inleg vellen. 2. De inwisselbonnen van de lo pende bonkaarten. Deze moe ten afgeknipt zijn. 3. Controlekaarten a.,s. moeders. De uitreiking vindt plaats van 9.3012 uur en van 1.304 uur. Zuilicüiem Maandag Maart: v.m. huisnos. 1 t.m. 40; n.m. 41 t.m. 80. Dinsdag 9 Maart v.m. 81 t.m. 120; n.m. 121 t.m. 160. Poedesro(ijen. Woensdag 10 Maarl: v.m. huisnos. Al t.m. A55; n.m. A56 t.m. einde. Zuilidhem, Donderdag 11 Maart: v.m. huisnos. 161 t.m. 200; n.m. 201 t.m. 241. GEVONDENeen zilveren dubbel tjes armband. Terug te bekomen bij Johan de Graaff Wz., Babiloniën- broek G 105. GEVONDEN: een green kleedje. Waarschijnlijk gebruikt voor afdekking auto-radiateur. Terug te bekomen bij P. A. Kant, Julianastraat A 86, Andel (N.Br.). GEVONDEN: 4 bankbiljetten en 13 zilverbons. Terug te bekomen bij de Rijkspoli lie te Wijk en Aalburg. voor het tijdvak van 7 t.m'. 20 Maart. BONKAARTEN KA, KB, KC 8<tt 232 Algemeen, 750 gram suiker, bo terhamstrooisel enz, of 1500 gjram jam, stroop enz. of 750 gram ver snaperingen. 233 Algemeen, 1600 gram brood. Geldig tot en met 13 Maart. 231 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. 229 Algemeen, 2 eieren. 225 Reserve, 800 gram brood. Geldig tot en met 13 Maart. 228 Reserve, 400 gram brood. Geldig tot en met 13 Maart. BONKAAIITEN KD, KE 892 730 Algemeen, 250 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram ver snaperingen. 732 Algemeen, 500 gram suiker, bo terhamstrooisel enz. of 1000 graai jam, stroop enz., of 500 gr. ver snaperingen. 733 Algemeen, 400 gram brood. Geldig tot en met 13 Maart. 731 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. 729 Algemeen, 2 eieren. 725 Reserve, 400 gram brood. Geldig tot en met 13 Maart. 728 Reserve, 500 gram bloem of zelf rijzend bakmeel of kindermeel of kinderbiscuits. BONKAARTEN 'MA, MB, MC, MD, MH 803 Bijz. arb. a.s. moeders en zieken. 1075 Suiker, 250 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 500 gram jam, stroop enz. of 250 gram versnape ringen. TABAK- EN VERSNAPERIN GEN KAARTEN ENZ. QA, QB, QC 802. 19, 23 Tabak, 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. 21 Versnaperingen, 200 gram versnape ringen of 200 gram suiker, boter hamstrooisel enz. of 400 gram jam, stroop enz. 24 Versnaperingen, 100 gram versnape ringen of 100 gram suiker, boter hamstrooisel, enz. of 200 gram jam, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 5 Maart worden gebruikt. Op Zaterdag zal nog een bon voor zachte zeep worden aangewezen. VERLOREN: in de orqgeving Con- servenfabriek op Zondag j.l., een wol len dameswant. Tegen beloning terug te bezorgen bij A. Gersie, Putterstraat O 63, Heus- den. GEVONDENeen polshorloge, in de Wijksestraat te Heusden. Terug te bekomen bij G. Bouman, C 66, Aalburg. Invaliditeitsrente wordt hoger. De ministers van Sociale Zaken en Financiën hebben een wetsontwerp inge diend, dat een verbetering betexentl voor rentetrekkers krachtens de inva liditeitswet. Het ontwerp houdt in het verlenen van een toeslag van 100 pro cent op de invaüdi.elts- en weduwen- renten. De bestaande toeslagen komen te vervallen. Op deze wijïze wordt het gros der inval idite.tsrenten gebracht op f6 a f 6.50 per week. De renten be dragen thans maximaal f 4.80, zodat met de honderd procent toeslag maxi maal een weduwenrente van ongeveer f 9.60 kan worden gereikt. Als tweede punt voorziet het ont werp in hét verlenen van een afzonder lijke gezinstceslag van f 35 per maand aan gehuwde mannelijke rentetrekkers en aan weduwen, die kinderen te haren laste hebben en, in nader aan te wijzen gevallen aan gehuwde vrou wen. Op deze wijze worden voor de gehuwde rentetrekkers uitkeringsbedra gen verkregen van omstreeks f14 a f 15 per week, voor de weduwen f 13 a f 14 per week. De kosten zijn geraamd op 19 a 20 millioen gulden per jaar. Ons werd door de Redactie van dit blad ter recensie toegezonden een alles zins lezenswaardige brochure over „Da gisol" vam Dagra C. V., Afd. In secticiden, Dlemen (Holland)-Antwer— pen. Wat is een insecticide? Een mid del ter bestrijding en vernietiging van insecten, dat voor verstuiving of be- spuiling gebruikt kan worden. Ik noem slechtsderrispeeder, nicotine, loodar- senaat en calciumarsenaat. Er zijn er natuurlijk nog veel meer. Sinds mensenheugenis ondervindt men ernstige nadelen van talrijke scha delijke insecten en 't is dan ook geen wonder, dat reeds in de oudheid stof fen bekend waren, welke insecten kon den doden. Eerst, toen in de laatste tientallen jaren de land-, tuin- en bos bouw steeds meer op wetenschappelijke leest geschoeid werden, is men op grote schaal natuurlijke en synthetische (syn thetisch betekent samenstellend, verbin dend) stoffen met een insectendodende werking gaan toepassen... Zo vangt bovengenoemde brochure aan. En wat is nu Dagisol? De scheikundige naam is schrik niet lezer! hexa-chloor-cy- clo-hexaan. Ik zet expres streepjes er tussen dan is het gemakkelijker te le zen. Vergeet het gerust. Het wordt kortweg aangeduid door „666". Na tuurlijk heeft dit niels te maken met het getal 666 uit de Heilige Schrift. (Zie Openb. 13:18). 't Is hier natuur lijk niet de p'aat6 er verder op in te gaan. Na de ontdekking van dit nieuwe insecticide heeft men er talrijke proe ven mee genomen en die hebben de stoutste verwachtingen overtroffen. Reeds spoedig na de bevrijding werd de fabricage van deze insectendodende stof ter hand genomen en dit product in de handel gebracht onder de naam Da gisol. Het wordt geproduceerd uit Ne derlandse grondstoffen. Hoe werkt nu zo'n insectendodend middel? Als maar zeer kleine hoeveelheden ervan het in sectenlichaam binnengedrongen zijn tre den er inwendig ernstige stoornissen op, die zich voornamelijk uiten in een gestoorde zenuwfunctieAfhankelijk van de omstandigheden en de aard van het insect, treedt hierdoor na kortere of langere tijd onherroepelijk de dood in. Bij oordeelkundig gebruik kan dus Dagisol een prachtmiddel zijn, ter be strijding van de Coloradokever, blad luizen, aardvlooien, koolzaadglanskever en tal van andere kleine booswichten, die voortdurend het leven van onze cultuurgewassen belagen. Omdat Dagisol ongevaarlijk is voor mens en huisdier, kan het n'euwe in secticide ook hier tal van toepassingen vinden. Wie denkt h er n et aan vliegen, en horzels, aan luizen en vlooien? Dagisol kan verstoven of verspoten worden en wordt geleverd In verpak kingen van 1, 5 en 25 kilo. Wie er meer van weten wil, vrage een brochure aan. Daarin vindt hij op de laatste 2 bladzijden een hele lijst van insecten met wier glorie het ge daan is, als ze goed en wel met Da gisol kennis gemaakt hebben. W. BI te A.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2