Distributiemededelingen Veilingberichten Bevonden en verloren voorwerpen Roozendaals Klaverzaad GROENE KRUIS CORNELIS DE GRAAF, Maver-hooi en Wit hooi LEDENVERGADERING voor de gemeente Veen CAPELLE. De Chr. Schoolvereniging a.d. Loonsendijk kwam j.l. Vrij dagavond in een der schoolloka len onder leiding van de 2e voor zitter, de 'heer B. H. Maijers, in jaarvergadering bijeen. Tot bestuursleden werden her kozen de 'heren J. Bogers, P. v. d. Sehahs en B. H. Maijers, terwijl in de vacature, ontstaan doo(r het vertrek van Ds. Vroegindewey, voorzien werd door de benoeming "van de 'heer B. Verhoeven. Het hoofd der school, de heer M. de Kruis hield een lezing over „Vragen rondom de Christelijke school", welke voordracht door de aanwezigen met stille aandacht werd beluisterd. In de na de sluiting gehouden bestuursvergadering werd de heer B. Verhoeven met alg. stemmen tot voorzitter benoemd. DUSSEN. Donderdag! 18 .Maart hoopt voor de Chr. Geref. glemeente vloor te giaan, Ds. van der Knlijff van Rozenburg, teneinde bidstond te houden voor het giewas. De dienst zal aanvanglen des avonds om 7 uur. GIESSEN. -De heer A. Oerlemans, se cretaris dezer gemeente is be noemd tot commies le klasse ter secretarie der gemeente Hengelo. Op Woensdag 18 dezer hoopt de afd. Giessen-Rijswijle van de Ned. Chr. Vrouwenbond al hier in het gymnastieklokaal der O. L school te vergaderen. GENDEREN. Candt. T. Spilker heeft voor het beroep naar de Geref. Keirk alhier bedankt. De heer Weening, directeur van de Coop. Zuivelfabreik alhier, is als zodanig benoemd te Giet hoorn. 1 Op Dinsdag 16 Mrt. des avonds 7 uur hoopt de Iierv. Meisjesvereniging alhier in het kerkgebouw haar jaarvergadering te vieren. Op Maandag 22 Maart zal in onze gemeente een zieer bijzon dere filmvoorstelling plaats vin den. Bijzonder, niet slechts we gens het doel, maar pok wegens het middel. Die opbrengst van de ze avond zal dienen om de fond sen te versterken, welke nodig zijn voor de verzorging en verple ging van zieke Oud-Illegale wer kers, goede vaderlanders dus, die hunne gezondheid geofferd hebben ook in het belang van onze herbo ren vrijheid. Hoe die vrijheid be vochten werd, laat ons de film zien door de volledige historische opnamen van het gehele oorlogs gebeuren vanaf de invasie tot aan de intocht in Berlijn toe. Deze avond mag niemand ver zuimen. Ieder vindt gelegenheid, want er wordt 2-maal gedraaid te 7 en 9 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de heer G. v. d. Beek en bij de hejelr v. Wijk, café „de Zwaan". De collecte, tijdens liet bid uur voor het gewas in de Herv, Kerk heeft opgebracht f 58,77. LAND VAN ALTENA. Op 6 Maart j.l. hield de ring Altena-Zuid van de Ned. Bond van Jongel. verenigingen zijn jaar vergadering te Almkerk. Op deze vergadering nam de voorzitter A. Oerlemans, afscheid van- de ring, na 3 jaren het voorzitteCschap bekleed te hebben. In zijn plaats werd gekozen J. Biesheuvel te Nieu wend ijk. De Stamboek Varkeasfok- vereen. „Land van Heusden en „Allena",is voornemens om op Woensdag 17 Maart a-s. in café v. Dijk des avonds 7 uur haar 18e ledenvergadering te houden. NIEUWENDIJK. Op Woensdag 17 Maart, des avonds om 7 uur houdt de Chr. Schoolvereniging een ouderavond in gebouw „Tavenu". heer J. de Horn be stuurslid van de Chr. Gem. Zans- vereen. „Oefening kweekt Kunst" werd dezer dagen gehuldigd "in verband met het feit dat hii 25 jaren aan genoemde vereen 'ver bonden was. Als blijk van waar dering werd hem pen rook-fau- teuil aangeboden. NEDERIIEMERT. Voor het diploma lingerie slaagde niet Dirkje van Heems kerk, zoals in ons vorig nummer vermeld, doch Dirkje v. Ooijen. De Technisch Ambtenaar, belast met het 'Bouw- en Woning toezicht zal in den vervolge zit ting houden elke Woensdag om half elf alhier. 'f De Meisjes verenigingen „Ken Hem in al uwe wegen" en „Ver trouw op den Heere' met uw ganse liart", hopen a.s. Dinsdag avond 16 Maart hun gecombineer de jaarvergadering te houden in de Naaischool te 7 uur, onder lei ding van Mej. Knoop. Zaterdag 6 Maart hield de afd. Nederhemert van de Bond van Staatspensionnering '11 feest avond in de Naaischool alhier. De afd,-voorzitter dhr. v. d. Werken heette in 't bijzonder wel kom de spreker van deze avond het hoofdbestuurslid dhr. H. Wol- ters, Burgemeester te Heerewaar den en de Bondstoneelclub „Ons Ideaal" van de afd. Zaltbommel, die beiden geheel belangeloos hun medewerking verleenden. Dhr. Wolters hield een boeiende rede, waarin het doel van de Bond werd duidelijk gemaakt. De Toneelclub voerde op het toneelstuk „Levenstragedie", wat op de aanwezigen diepe indruk maakte. Tijdens de pauze werd een prachtige taart verloot. RIJSWIJK. De arbeider J. Ve„heij liad het ongeluk, tijdens het uitoefenen van zijn werkzaamheden van het hooi te vallen. Hij kwam zodanig; terecht, dat hij in zeer zorgwek kende toestand naar zijn woning werd vervoerd, waar hij na enige dagen, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, is overleden. Op Dinsdag 16 Maart zal er een gecombineerde vergadering ge houden worden van de Herv. en Geref. J. V. in Rijswijk. Deze zal onder leiding staan van de heer de Rooij. De Herv. J. V. zal dei Bijbelinleiding leveren en de Gier. J. V. zal het vrije onderwerp ver zorgen. VEEN. Woensdagavond half 8, zat in het gymnastieklokaal een verga dering gehouden worden van het Groene Kruis, ter verkiezing van een bestuurslid, wegens vertrek van de heer J. v. Donk. De jaarvergadering' der bei de M.V. heeft plaats Woensdagl- avond 17 Maart. Door de bouwkundige M. Honcoop is aanbesteed het bouwen van een woonhuis met winkel en slagerij voor rekening1 van A. de Vries. Laagste inschrijfster firma Brouwer te Dordt voor f25250. Eeg'roting! f25550. WIJK EN AALBURG. iMaandag j.l. werd ia <fe Openbare school alhier een ouder avond gehouden, waartoe ouders, leden van Volksonderwijs en be langstellenden waren uitgenodigd. Om 6.45 uur werd het openings woord uitgesproken door 't hoofd der school, waarna een begin werd gemaakt met de opvoering van het 'kindèr toneelstuk je in 4 bedrij ven „De vrolijke schoenmaker". De hefe zaal leefde hartelijk mee en waardeerde zowel het spel der kinderen als de kleding en- decors. In de pauze hield het hoofd een warm pleidooi voor het openbaai' onderwijs, drong op de grootste waakzaamheid aan tegenover aan vallen van buiten en wekte ieder op zijn bijdrage te leveren tot ver dere uitbouw. Daarna werden de aanwezigen onthaald op een kopje koffie, ter wijl sigaretten weTden gepresen teerd, die door het oud-hoofd der school, de Weled. Heer v. d. Heu vel gratis beschikbaar werden ge steld. Er werd ook nogi een ver loting van éveneens gratis besenne- baar gestelde geschenken gCxiou- den, die een succes opleverde en het Zijne bijdroeg tot een feeste lijke stemming. Er werd een oudercommissie gekozen, die voortaan naast Het onderwijzend personeel de nodige zerg! aan de school zal besteden. Tot slot dankte het hoofd allen die in zo rui mie mate tot het suc ces dezer eerste bijeenkomst had den bijgedragen en wekte de aan wezigen op lid te worden der pl. afdeling! van Volksonderwijs, waar toe zich velen opgaven. Een gever die onbekend wenste te blijven, onthaalde de kinderen ten slotte nog op gebakjes, zodat allen in de beste stemming huisw waarts keerden. Aan deze eerste ouderavond zullen allen beste her inneringen bewaren. De heer R'. v. Suilichem, verglezeld van zijn echtgenote en de heer C. Garstman, vertrokken Vrijdag! met de „Indrapoera" naar Zuid-Afrika, voor een 3-!maande- l'ijks bezoek aan hun kinderen, die in Pretoria wonen. —w Op het gehouden, examen te Utrecht van de modevakschool ENS AID slaagden de volgende da mes Voor costumière: J. Brander- horst, T. v. Wijk, B. v. d. Moo- ren en T. v. d. Heuvel uit Gen- deren; L. Smookers uit Aalburg; L. v. Veen, N. Klink, A. v. Wij nen en J. Vos uit Wijk. Voor lingerie: B. de Vries uil Aalburg; J. v. Drunen, J. v. Esch en G. v. Loon uit Wijk; C. den Dekker, J. Duister en D. Duister te Veen. Zij genoten hun opleiding bij mevr. A. Timmermans-Mes te Veen. WERKENDAM. In de gehouden ledenverga dering der Oranjevereniging wer den als bestuursleden herkozen de heren W. A. Bottenberg, H. R. Scholss, J. M. C. Paap en C. C. Zwets. Door het bedanken van de heer W. v. Driel werd gekozen de heer J. Waninge. Tevens werd besloten dit jaar eép 2-daags feest te organiseren. Dinsdag j.l. slaagden te Utrecht voor de modevakschool ENS AID de dames A. Kramer als Coupeuse en voor lingerie de da mes D. v. Oord, A. W. -Vos, Adr. Visser en J. Zwets.- Zij genoten hun opleiding bij Mej. T. v. d. Sligt te Gorinchem. ZUILICHEM. Donderdagavond gaf de Chr. giem. zangver. „Sursum Cor- da" een concert in sanatorium „Suniiy Home" te Waardenburg, onder leiding van haar directeur, de heer M. Wigmans van Gorin chem. Naar wij vernemen is dit concert goed geslaagd. Dislributickrlng ZALTBOMMEU De na-uitreiking van de bonkaarten 804 zal plaats hebben (voor alle aangesloten gemeenten) op 17 en 18 Maart as. van 9-12 uur v.m. op het Kringkantoor te Zaltbommel. Bonnen werkkleding. De bonnen voor werkkleding II 2 en L 2 zijn tot nader order geldig verklaard voor liet kopen van werkkleding. 1 De bonnen H 3 t.m. 12 en L. 3 t.m. 12 zijn nog niet gelidig. VEILING VEEN. Marktbericht van 10 Maart. v Brederode 50 et.Bellefleur 34 tot 60; Goud reine tien 60 tot 75; Keulemans 20 tot 38; Witlof 12 tot 23; Prei 16 tot 45; Sjalotten 50; Uien 40; Spruiten 19 tot 31; Knolrapen 3 tot 8; Spinazie 66; Glas andijvie 67 tot 69. VERLORENeen paar grijze wollèn wanten, in of bij de Geref. Kerk te Almkerk. Terug te bezorgen bii D. W. Verschoor, Almkerk C 72. VERLORENop 28 Febr. een brede grijze wollén sjaal, giaande van Poederoijen over Andel naar Meeuwen. Tegen beloning terug te bez. bij G. Scherff, F 83, Meeuwen. VERLOREN1 bruine' glacé handschoen. Tegten beloning terug te bezorgen bij. J. Westerlaken, N 114, jRijswijkl In „Huize In de Denne" te Leur over leed plotseling onze Oom, Behuwd- broeder en Neef, in den ouderdom van ruim 83 jaren. Uit aller naam J. SMIT^-de Graaf. Meeuwen, 11 Maart 1948. op WOENSDAG 17 MAART 1948, des nam. om half acht in het gymnastieklokaal, ter verkiezing van een Bestuurslid. Opkomst der leden gewenscht Voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden bij ons 60-jarig Huwelijks feest, betuigen wij mede namens onze Kinderen - allen hartelijk dank. A. PENNING M. PENNING-Kanters. Almkerk, 15 Maart 1948. Te koop: Een partijtje G. B. KOEKKOEK Hoek A 104 DUSSEN Af te geven, elk kwantum rood prima bij G. VERHOEVEN B 183, DUSSEN

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2