INGEZONDEN FIRMA C. F. VAN MILL mSmÊSf. EEN GEHEIM IS HET NIET MEER Behangselpapieren TOKO J. VAN GELDEREN Voor fijne lm lederwaren 3s jTienwkoep niette evenaren Kiest een VAUXHALL VAN DE VEN's Kleding-winkel Michaël's Ijzerhandel, Aalburg het aangewezen adres (Euiten verantwoording der Red.") Mijnheer de Redacteur, Verleen mij s.v.p. een plaatsje in uw blad, waarvoor bij voorbaat mijn dank'. „GE£N 90 ZIEKENGELD- UITKERING". ;Onder dit opschrift plaatst de heer Z. v. d. Stelt, Zieklenfondsbo- de te Almkierk, een inglezoriden stuk in „De Ziekenfondsbode", met de bedoeling! de Minister te advi seren de ziekengelduitkering niet te verhoglen van 80 tot 90 pet. Dit zou op zichzelf staande en glemotiveerd met zakelijke argu menten hem nogj te vergievien zijn. 'Maar als ik1 lees, wet welke op de spits gledreven en met zakelijkheid niets uitstaande argiumenten zulks iglebeurd, dan kan ik niet anders dan walgien van zulk een geschrijf. Ik citeer hier volledig „De medicus zal weer zo Veel meer bezoeken moeten aflegigen, om van die halfslachtige zieken 'af te kbmen. Als ziekenfondsbode sta ik soms versteld van het aan tal weken dat door mij als ziek moeten worden afgestempeld. U zult mij de vraag! stellen „zijn die mensen dan niet ziek". Nu ja, ze mankeren wel wat, maar dat kun je natuurlijk niet zien aan hun houding!. (Daar ben je dan ook leek voor). Je komt binnen en vraagtt naar de coupon, waarop als antwoord voliglt „je ziet toch ze ker wel, dat ik nog! ziek beni", doch de man zit ijverig! te spinnen, want de dokter was reeds gleweest. Een ander heeft pijn in zijin lende nen (dat komt wel een paar keer per jaar terug!) en telkens kost hem dat een week of drie, maar in die tijd heeft hij1 zijn moestuin ge heel bijgéwer'kt". Tot .zover de inzender. iMaar geachte heer v. d. Stelt, wanneer deze feiten door u zijn geconstateerd en alleen worden ge nomen om daarmede deze verho ging te bestrijden, dan is u toch wel kortzichtig!. Wanneer een bak ker het brood te licht maakt, is dit een motief om te zijn teiglen rantsoenverhogling! of mag het melkrantsoen niet verhoogd wor den omdat er melkboeren zijn die water bij de melk doen. Hebt u nooit nagtedacht wat het in een arbeidersgezin betekent, wanneer dit door ziekte wordt aangetast. Brengt ziekte in de meeste ge vallen niet mee, (gteen goedkopere zoals u beweert) maar verhoogde uitgtaven, ik denk hier b.V. aan goede middelen, maar ook soms reiskosten bij ziekenhuisbezoek e.a. Ik zou u daar mijn persoonlijke ervaringlen over mede kunnen de len, maar laat dit achterwege. Ja, die half slappe zieken, ze mankeren wel wat, maar een dok ter weet dat niet en pijn in de len denen komt immers wel een paar kleer per jaar voor. Met andere woorden een dokter kun je wijs maken wat je wilt, die kunnen immers toch niet zien of je gezond of ziek bent. U schijnt gloed op de hoogte te zijn, zeker ook wel eens pijn in de lendenen gehad? „Neen Minister doe het niet, want als u het doet, dan komen er nog meer arbeidloze dagen". Moeten het nu die 99 pet. g'oede wetglebruikers afleggein tegen het ene procent, dat misbruik maakt van de ziekengelduitkering? Deze „arbeidloze dagen", die schijnen u het zwaarst te wegen, njet het arbeidersgezin dat met verlaagde inkomsten de meerdere uitglaven moet bekostigen. Maar neem dan een goede raad wanneer die arbeidloze dagen u zo zwaar zitten, dus volglens u de arbeids productiviteit moet worden opge voerd, waarvan u een voorstander schijnt te zijn, evenals ik, om te komen tot snellere opbouw van ons land, leur dan niet, gezond en sterk, van huis tot huis om een DE ENGELSE AUTO I Het product van General Motors zal dit jaar in vrij ruime hoeveelheden leverbaar zijn VRAAGT WAARDE VOOR UW GELD Gorinchem Tel. 2644 Dat iedereen in onze winkel prettig en goed wordj bediend. Klanten van meer dan 10 jaar terug, komen nog steeds graag bij ons. En wij mogen ons verheugen in een stroom van nieuwe klanten, die van harte welkom zijn, zoals altijd is geweest. Helaas kunnen wij U nog niet altijd helpen aan dies wat U graag zoud willen kopen. Maar wij doen ons uiterste best voor U in te kopen wat het beste is aan de laagste prijzen. Heden hebben wij aan te biedenFijne Heeren Tweedjassen. Costuums en jongens pakjes met plusfour Heeren Winterjassen. Lange Heeren broeken. Jongens plusfour broeken. Overalls en Werkbroeken. Overhemden. Sokken en Jongenskousen en Een grote voorraad Stoffen voor Costuums en Jassen, welke U desgewenst in onze kleermakerij kunt laten maken. 1ste klas werk, Prima Coupe en Pasvorm. Kom eens een kijkje nemen. Dat kost niets en verplicht U tot niets. Wij staan voor U klaar. Het oude vertrouwde adres: JOS VAN DE VEN-SARS Grotestraat 17S WAALWIJK bij de Mr. van Coothstraat Ortëe winkel is Dinsdagsmiddags gesloten. Verder geopend van 9 tot 12.30 en van 2 tot 6 uur. IS en BLIJFT 24 voorjaarskeus 1948 effen en gebloemd 60 70 80 90 100 110 120 130 140 ct. Engelsche randen en gladde randen Volop Plakmeel35 ct. per pak Lakverf 275 Echt haren kwasten vanaf 55.ct. BURGSTRAAT 19 - GORINCHEM Tengelnagels Triplexplaat. ziekencoupon, maai' laat dit over aan minder valide arbeiders. Schaam u dan niet te werken, maar wees een man etn pak! an. H. J. de Graaf. Nieuwendijk, 16~3-'48 Gender en, 15 Maart 1948. Geachte Redacteur, Wilt u zo vriendelijk zijn het onderstaande in uw blad te doen opnemen. Bij voorbaat hiervoor mijn dank. Een teken des tijds is de over heidsbemoeiing op schier elk le vensterrein, met het doel de econo mische verhoudingen voor ieder zo gunstig mogelijk te maken en op zichzelf is dit streven toe te juichen, mits deze staatszorg niet ontaardt in ondeskundig vastge stelde regelinglen, waardoor de be langen der betrokkenen meer ge schaad dan gebaat zouden zijn. Ik denk in dit verband aan die stichting van de landbouw. Haar practische voordelen kunnen voor alsnog niet worden beoordeeld, aangezien een en ander nog in Zijn beginstadium verkeert, maar juist daarom is het zaak', ditstaats- product, als ik me zo eens mag uitdrukken, een hechte grondslag te geven, opdat het gfebouw, dat straks daarop verrijst, van dege lijke constructie is en bestand te gen de economisch ongunstige win den, 'waarvan het geruis nu reèds wordt vernomen en die het bouw werk ongetwijfeld op £ijn kracht zullen beproeven. In tijden van hoogconjunctuur is de strijd om het bestaan 'niet zo moeilijk', met betrekkelijk gie- ringie inspanning weet ieder zich wel een inkomen te verschaffen, zelfs de zwarthandelaar, hoe onge schoold hij! overigiens mag! zijn, maar perioden van depressie en wat daarmede verband houdt, kun nen de levenszorgen tot een on gekende hoogte opvoeren, de land- bouwstand met name heeft dit, het spreekwoord van de knorrende boer en het dito varken ten spijt, zeer dikwijls ondervonden, en deze uitdrukking! intussen, is allerminst voor velen een fictie, integendeel, het is een alledaags relatief begrip en mede daardoor geniet de boer nooit die waardering!, waarop hij in principe recht heeft, afgedacht nog van het feit, dat dit vet wor den mutatis mutandis, slechts in abstracte bestaat, de werkelijkheid vertoont een ander beeld. In de landbouw, elke ingewijde weet dit, rust het bedrijf op het daarin gestoken kapitaal, bestaan de uit roerende, maar vooral on roerende goederen vandaar dat in tijden van laagconjunctuur slechts de kapitaalkrachtigen zich weten te handhaven, de zwakkeling ver dwijnt vanzelf van het toneel. Wan- lilllllllllllilllllllllllllllllM neer men de verslagten leest der vergaderingen op landbouwgebied, is men in deze 'kringen verre van gerust, voor wat de toekomst be treft, immers gtrote gebeurtenissen werpen hnu schaduwen vooruit. Zal op landbouwgebied een g!oe- de gtrondslag! worden gelegd, dan moet men beginnen met een re delijk rentepercentage te garande ren van de in het bedrijf beleigjde goederen en daarnaast moet elk, in dat bedrijf werkzaam, ongeacht of hij een van buiten gehuurde kracht, dan wel inwonende zoon is, een behoorlijk loon ontvangjen. Over geleide economie gesproken. Aan deze-norm moet het prijspeil worden aangtepast. Allerminst een voudig, ongetwijfeld, maai' niette min gebiedende eis. Nooit mag! de tijd terugkeren, dat een landbou wer, ondanks zijn zwoegen van de morgen tot de avond, zijn hoevie moet verlaten, omdat hij „er door geboerd" is. De boerenstand heeft recht op rente plus loon, dit is een minimum-eis. Mogle dit én bijt. belanghebbenden èn bij de lei dinggevenden voor ogen staan, nu de sociale lasten vermeerderen en de belastingen stijglen. Dan zal, onder beding: van Gods Zegen, de boer, die immer traditioneel aan zijn grond is verankerd, in de toekomst daaraan verbonden blij ven. A. v'. d. Heuvel. Tentoonstelling „Waalwijk 1948" Nu alle standruimte van deze tentoonstelling is verkocht en op elk gebied de uitvoerende maat regelen in gang zijn, nu de ten toonstelling er „dus is, mogen wè wel eens enkele nadere gegevens vermelden over deze onderneming die allerwege grote belangstelling ondervindt. Vrijwel alle schoenfabrikanten, lederfabrikanten, leder- en four- niturenh andelaren uit Waalwijk nemen deel. Bedrijf en handel zal ook in ruime mate vertegenwoordigd zijn waarbij ook de middenstaiidsza- ken van hun kunhen zullen getui gen. 1 De deelname van alle onder wijsinrichtingen, gemeente, Ka mer van Koophandel, Waalwij ks Belang, Arbeidsbureau, Ato„ de P.T.T., R.K. Thuisfront, Heem kunde, Kring voor Kunsten en Wetenschap is verzekerd, zodat ook hierdoor een duidelijk beeldi wordt gegeven van het* maatschap pelijk en culturele leven dezer gemeente. Wij mogen dus gerust conclu deren, dat het doel dezer tentoon stelling: n.l. te tonen wat Waal wijk in IMS op verschillend ge bied presteert, volkomen zal wor den bereikt. Voor de nodige gepaste ont spanning in de vorm van concer ten, lunapark, cabaret enz. is zorg gedragen, terwijl het restaurant is toevertrouwd aan een der meest bekende bedrijven in Noordbra bant. Mogen we tenslotte enige cijfers geven: het terrein is groot 160 bij 160 M., het expositiegebouw 115 bii 20 M., het restaurant 28 bij 12 M.. evenals bar, dancing en cabaret.. Het terrein wordt' schitterend verlicht langs de con touren der gebouwen, nissen de bloemperken, aan een ^groot aan tal pyramiden, aan het front met hoofdpoort enz. wat een feeërik schouwspel zal opleveren. Ook de Bernhardstraat zal geheel worden geïllumineerd. Èet schitterend Lunapark, be staande uit een 30-tal mooie éta blissementen komt op een terrein langs deze straat, zowel als het rijwiel- en autopark. VAUXHALL

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4