VAN DER DONK'-s Woninginrichting Voor fijne £nxe lederwaren Js Kieuwkoop niet te evenaren Uit voorraad leverbaar: Boekhandel Firma L. J. VEERMAN vanaf Maandag 5 April tot Vrijdag 9 April mt een goed begin met lage prijzen 1 arkelstraat 4 gorinchem Michaël's Ijzerhandel, Aalburg het aangewezen adres Plantenziekte bestrijdingsmiddelen van de sloot zal voorlopigi niet ge schieden. Het rijk! moet daaraan eerst gioedkeuring! verlenen. De heer Snoek acht het voor deliger als dit nu tegelijk gebeur de, dan dat het later afzonderlijk moet geschieden. Spr. zou dan ook direct bij het rijk willen aan vragen, de sloot te mogen dempen. De Voorzitter heeft daartegen geen bezwaar. De heer Snoek meent, dat an dere delen van de gemeente ook swel eens aan de beurt mogen ko men voor riolering. Aan de Up1 pelsehoek, waar een villapark is gemaakt, is het een bende. Voorstel beschikbaarstelling gel den voor uitvoering van werken betreffende de watervoorziening ten behoeve van de brandweer. De Voorzitter licht toe, dat op verzoek van de brandweer, wordt voorgesteld De Korn, Doorn en een gedeelte van de Vaarsloot in orde te doen brengen en daarin de nodige schutten en duikers aan te brengen. I De heer Snoek zou grhafwerk en de schutten en duikers afzon derlijk aanbesteden. Bovendien meent spr. dat op die plaatsen nog wel water te krijgen is, en zou willen beginnen, daar waar dit nog meer nodig is. Dit laatste naar aanleiding van de opmerking van de lieer Burghout, dat in de gemeente wel meer gedeelten zijn, waar geen water aanwezig is voor de brandweer. Wethouder C. de Jong! zou, de aanbesteding! tweelledigj willen .hou den. Aangezien men tenslbtte .tot de overtuiging! komt, dat verbetering van genoemde gedeelten wel nood* zakelijk is, wordt overeenkomstig het voorstel van B. en W. beslo ten. Eveneens wordt met algemene stemmen bestoten om «ex art. 72 der L.O. wet U920 een bedrag! van f8152.beschikbaar te stel ten voor herstel1 «van oorlog s~ (en bezettingsschade aan de «Bijzondere School' aan het Verlaat. Vastgesteld worden de .voor schotten op de gemeentelijke ver goeding voor de tBijz. scholen dienstjaar 1948. Het bedrag! is reeds eerder bepaald op 1 5 gulden per leerling', -zodat «de school aan de Nieuwendijk krijgt 418 maal 15 is f6270.-te Waardhuizen 69 maaf 15 is f 1135.Almkerk Voorstraat 133V3 maal f15.— is f2005.Almkerk Verlaat ;i 451/2 maal' 1 5 is f2180.—. De heer Heijstek' meent, dat ann de Nieuwendijk' .toch ook kinderen uit Sleeuwijk op .school gaan. De Voorzitter -zegt, dat de ge meente Sleeuwijk van de gemeente Almkerk ook een nota hiervoor ontvangt. De heer Ouwerkerk verlaat de vergadering. Over het onderzoek ider gtemeen terekening en de rekeningen van het G.E.B., Vleeskeuringsdienst en Burgerlijk Armbestuur 1946, is door de Commissie, idie met diit onderzoek was belast, jq.1. de heren Ouwerkerk, Colijn en (Burghout, schriftelijk rapport uitgebracht, waaruit blijkt dat alles in behoor lijke orde is bevonden en derhalve tot voorlopige vaststelling! wordt geadviseerd, zoals ze gijn aange boden. Met algemene stemmen, uit gezonderd die der (wethouders, wordt hiertoe besloten. De gemeentebegroting 1947 1948 wordt gewijzigd conform het voorstel van Br. en W. Verhuur gemeentewoningien. De Voorzitter schorst Jiiervoor de openbare vergadering. Na on geveer anderhalf uur wordt de ver gadering heropend. Met 6 tegen vier stemmen wordt het -voorstel van B. en W. om de woning te Uitwijk aan de heer Wester laken te geven, verworpen. Hierna wordt ze met 8 voor én 2 tegen toege wezen aan de heer v. Oudhe.usden. (Over 4 woningen pan de Nieu wendijk is door «de woningcommis sie advies uitgebracht. Voor een 2 Fauteuils 4 Stoelen Old finisch t 195. Old finisch Dressoirs. f 35—8599. Old finisch Tafelsf 38-48 Old finisch Eetkamers bestaande uit dressoir, tafel, 2 fauteuils en 4 stoelen, bekleding Moquette f 350 Blank eiken Eetkamer, compleet f 295. Engels Ledikant met Matrasf 12. Houten Ledikantf 10. Staaldraadmatras 2 persoonsf 7.50 Keukenstoelen per zesf .62 Old finisch Slaapkamer 3 deligf 345. Old finisch Slaapkamerf 175 Mahonie Slaapkamerf 185. Geschilderde Slaapkamerf 89 Crapeauxstellen, Dressoirs en Boekenkasten tegen ongelooflijk lage prijzen IS en BLIJFT Uit voorraad leverbaara 11 e soorten voor land- en tuinbouw, ook het nieuwe bestrijdingsmiddel op basis van 2,4-D (groei stoffen) voor de weilanden. Tevens nog gelegenheid voor het late* be spuiten tegen diverse ziekten. Voor het onkruid in de granenkleurstof in voorraad voor een scherp concurreerende prijs. H. CREZÉE Almkerk C 176 Telef. 44 Sleeuwük. woninig zouden Bi. en W. het .ad vies voorlopig terzijde willen liegb igieri, nJ. die door de commissie is toegewezen aau W. H. de Graaff, aangezien B. en W. gleen gelegenheid hebben gehad te on derzoeken hoe het met de nood woning afloopt. De raad gaat (hiermede accoord. De commissie adviseert verder een woning toe te kennen aan H. Lagrouw, i iaan W. v. Beek en i aan- A. van Vugt, welk advies door B. en W. wordt overgeno men. Overeenkomstig! dit advies wordt eveneens met algemene stemmen door de rraad besloten. Dan is er nog' een advies van i woning' in Almkerk. De Voorzitter zegt, dat de man van de straat al eerder wist wie. de woning zou krijgen, dan Bi. en W. Dit is iniet in orde, mieent spr., hierover had geheimhouding! moeten bestaan. Dan js het advies hedenmorgen pas ingekomen, niet tegenstaande spr. er 14 dagen ge leden reeds om heeft gevraagd, waardoor B. en W. gleen gelegen heid hebben gehad, om het advies behoorlijk te bekijken, tzodat hij voorstelt deze beslissing aan te houden en de commissie te verzoe ken absolute geheimhouding te betrachten. Het moet niet naar buiten uitlekken, want dan heeft het de commissie, of B. en W. of de raad gedaan. Spr. zou het ad vies aan de Commissie willen te ruggeven met het verzoek' het nogeens te behandelen, zo moge lijk deze wèek nog. De heer Kolff, voorzitter der commissie, zegt toe in de loop de zer week nog een vergadering te zullen houden. De Voorzitter noemt de woning nood in de gemeente zeer groot, hij weet met de 184 aanvragen die hij heeft ontvangen, geen raad. E'. en W. zijn daarom van oordeel dat een adres gericht dient te wor den tot de Directeur der Vol'kst- huisvesting te 's Bosch, met het verzoek om een mime toewijzing of om een onderzoek te willen doen instellen naar de woningtoe standen in de gemeente en tevens om een afscjhrift van dit adres te zenden aan de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting. Met algemene stemmen wordt hiertoe besloten. De 'Voorzitter wil dan nog! zeg|- Igien, dat hij! het zeer op prijs zou stellen als de commissie voor de toe w ij zing van woonruimte zo veel mogelijk steeds contact hield met Bi. en W. Het moet niet zijn alsof de commissie de zaken re gelt, züj adviseert slechts en haar voornaamste taak' bestaat in het zoeken van woonruimte. En als B. en W. of de raad een advies. Politeia, Grote Mannen over Staat en Maat schappij f 12.50 David Copperfield, Gh. Dickens f 17.50 Da Geschiedenis van Amerika, J. T. Adams' f 10. Verrassende ontmoetingen, A. Viruly f 5 25 Nieuw Nederl. Woordenboek, Dr. de Jong Nieuwe Spelling f 6.50 Schidlof's Taaimethode Engels f 5 90 Kookboek van de Amsterdamse Huishoud school, elhje en nieuwste druk Wannee. f 4.95 Praktise Recepten, van de Huishoudschool Mariakroon f 5 75 Zoo leeft Duitschland, op de puinhoopen van het derde rijk f 9.50 Varen in oorlogstijd, Graaf van Limburg Strirum.. De lotgevallen van de Ned. Koopvaardij in de tweede wereldoorlog f - 8.90 Ik ging door Rusland, John Fischer f 5 90 Jane Eyre, Charlotte Brontë Het verjaagde watar, A. den Doolaard Dokter in Pa. ijs, Elmenhorst Westerman 0ns dagelijksch brood, Pearl Buck Jerusalem, Selma Lagerlöf Pa Bakker en zijn omgeving, Mons De Cidattf van Cronin, goedkope uitgave En het leven was goed, M. Donker De rode paarden, uit het Deens door Molanus Stamperius De Hackaerts, S. Cemtervall Aaikee, Jaap Kolkman 4.90 7.50 f f f 6.90 f 7 50 5.90 390 2 90 7.90 4 90 5.90 4.90 Heusd en Telefoon 19 eens niet opvol'glen, dan moet eten commissielid niiet zegglen, dan leg ik mijn taak neer. Het advies van B. en W. wordt door de raad! ook weieens niet opgevolgd. Men moet een anders inzicht weten te respecteren. De Inspecteur voorde volksgezondheid heeft gtaarne, dat de woningen worden toegewezen aan gezinnen, die uit 4 of 5 perb sonen bestaan en het ijijk' ueeft in de toewijzing zeer zieker wel wat te vertellen, want de womn'gén worden met rijksgeld gebouwd. De heer Kolff vraagt of hij de woorden van de Voorzitter moet beschouwen als een bestraffing'. Zijn gloed hart is oorzaak geweest* dat hij van 't advies v.d. commis sie aan de betrokkene mededeling heeft gedaan, hij maakte deze gtaar ne blij. De Voorzitter zégt, dat de heer, Kolff zijn woorden als een ad vies moet opnemen. Rondvraag1- De heer Kolff wijst op het door regenen van de woning van AJ* Schouten. De Voorzitter zal dit laten na zien. De heer Snoek zegt, dat de paal bij mijnheer de Boer thans weer' verzet moet worden, de heer de Bruijn dwingt daartoe. Het lijkt nergens op, meent spr., dat dezie. maar ordineert hoe of net hier moet. Het uitbreidingsplan is niet goedgekeurd en toch gaat hij maar door met rooilijnen aan te leggen. De heer Colijn gelooft dat nier, enkele instanties naast etlkander heen werken, zonder met elkaar te confereren. De heer Kolff vraagt of ifien de Centr. Techn.Dienst niet naar huis !kan sturen, zoals men dat in Wijk' heeft gedaan. Spr. zou zeg'gien, laat ons dat ook' doen. De heer Snoek merkt op, dat de persóon die hier als super visor optreedt, ook een architec tenbureau in deze streek heeft, hij! moet dus zijn eigien plannen be oordelen, dat is toch scheef. De Voorzitter zegt, dat al's de gemeente bij een bureau was aan gesloten, de gemeente het heel wat meer zou kosten. De supervisor is niet bij de Techn. Dienst, doch bij de wederopbouw en mag dus zpker plannen maken. De heer Snoek' zou het dan beter vinden als hij ztulks elders deed Dan heeft de architect voor de woningten in Uitwijk verzuimd» een dam te doen aanleggen. Het blijkt, dat hij er in 'kgieheel niet is geweest. Spr. is blij, dat B. en W. voor de verdere bouwplannen een -ander architectenbureau neb ben genomen. De heer de Boer dringt aan op aanstelling van iemand die vuilnis ophaalt. De Voorzitter zqgt toe, dat B, en W. dit zullen bekijken. Deze kan ook nog' mededelen,' dat in overleg met het polderbestuur op de weg naar Waardhuizen een telling' wordt gehouden om met de gegevens daarvan bij Ged. St. aan te dringen deze weg op het tertiaire wegenplan te krijgen. De vergadering wordt hierna gesloten. Reclamedagen

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4