OFFICIËLE BONNENLIJST Voetbalsport NIEUWENDIJK. Vrijdag 16 April hield de afd. Nieuwendijk van het Almkerk- se Groene Kruis in het vereni gingsgebouw alhier een ledenver gadering. Deze vergiadering werd gehou den naar aanleiding' van een schrij ven aan het bestuur, ondertekend door 4 5 leden, inhoudende een verzoek tot splitsingLvan het Aliri- kerkse Groene Kruis in twee de len n.l. afdeling Alimkerk en afd. NieuWfendijk. Praktisch is deze toe stand reeds geruimen tijd aanwe zig, aangezien beide afdelingen elk de eig'en financiën verzorgden over eien eiglen wijkzuster beschikt. De vereniging! voor ge zins- en ziekenverpleging! „Draagt elkan ders lasten omvat de helle gfemieen,- te Alimkerk, De Kil en een gedeel te van Dussejg (Hank). Er zijn momenteel 1200 lieden, waarvan de beide afdelinglen elk 600 tellen. Elke afdeling heeft zij'n eigien bestuur, hoofdzakelijk samengesteld uit dames. Deze besturen dragen zorg voor de inkomsten jen uitgla- ven hunner afdelinglen. Bovendien is het bestuur van Draagt elkanders lasten'' samen-' g'esteld uit 13 heren n.l. 7 te Nieuwendijk, 5 te Alimkerk en 2 te Uitwijk-Waardhuizen. Dit be stuur is verantwoordelijk! voor de financiën der afd. Ziekenhuis ver pleging! en onderhoudt het con tact met de Prov. Noordbrabantse Vereniging „Het Groene Kruis'F Is verder belast met de inningt der rijksbij dragle, gemeentesulbsidie enz. enz. Verder heeft het de zorgl voor de beide consultatiebiureaux voor zuigjélingen te Al'mkerk en Nieu wendijk. Ook zijn de tigtenten in beheer en onderhoud van genoemd be stuur. De aanwezige magazijnartikelen zijn in 1946 aan beide afdelingen verdeeld die nu elk een eigen de pot hebben en voor aanvulling; zorg dragen. De voorzitter, de heer Joh. v. d. Stelt gleeft een uiteenzetting! over de bedoelingl van het ingeko- mien schrijven en geeft de mening' weer van de grote meerderheid van het bestuur. Die bedoeling van het verzoek behelst een radicale splitsing, zodat beide afdelingen geheel zelfstandig! zonder enig con1 tact met elkaar, zouden komen te staan. Het bestuur ontraadt deze splitsing ten zeerste, om finan ciële, om zakelijke en 0111 morele redenen. Die enkelen onder de aan wezigen die een absolute splitsing met hand en tand verdedigen, blij ven in gebreke om slechts één enkel voordeel aan te tonen. Een uitvoerige discussie heeft ten slotte tot resultaat dat 8 voor en ruim 40 der aanwezigen izich tegen een splitsing! uitspreken. De Voorzitter wil nog. enige woorden als commentaar in het midden brengen en spreekt onge veer als volgt Zoals het Almkerkse Groene Kruis met zijn beide afdelingen thans werkt, is een zeer ideale toestand. De dames bestuursleden presteren heel wat, gezien de (uit komsten van de beide bazar's voor het gjrote doel gehouden. Een netto opbrengst voor elke afdeling van plm. f 7000.Een degelijke aanvulling; van magazijnmateriaal en een steeds toenemend ledental. Alle lof voor deze actieve dames. Houdt vol! Laten wij ons Akb- kerkse „Groene Kruis", met Kille én Hank zo groot mogelijk maken, in hechte samenwerking tot heil onzer leden, in het belang! der volksgezondheid en leven uit ons devies „Draagt elkanders lasten''. NEDERHEMERT. Vrijdag 23 April om half acht hoopt Ds. E. du Marchie van Voorthuizen uit Sliedrecht en Dins dag 27 April Ds. Woud wijk .uit Rotterdam, eveneens om half acht, voor te gaan ten huize van D. Domen. Voor „Onze jongens over zee'" werd vorige week een huis*- collecte gehouden, die gloed ge slaagd mag heten. Een bedrag van goed f 200.werd ingeza meld. Er bleek nog een nadelig saldo te zijn, zodat de kas van het Thuisfront momenteel f 126.72 bevat. As. V rij dagav ond zul 1 en we er een aantal pakketten samengesteld worden, waarmee dan weer een aanzienlijk bedrag gemoeid is. Zo doende blijft er niet veel over. Wie durft een flinke gift te doen tot versterking der kas? RIJSWIJK. Ds. J; F. van Huls te yn te Apeldoorn heeft bedankt voor zijn benoeming tot hulppredikant der Geref. Kerk alhier. 'VEEN. HET HUWELIJK VAN BURGEMEESTER ODERKERK. J Nadat Zaterdaig' j-1- in alle een-, voud het burgerlijk huwelijk op het gemeentehuis „Dennenkamp' te Oosterbeek was voltrokken, waarbij veel 'belaugstelling1 werd gietoond door oud-collie g'a's van de bruidegom en verder administra tief personeel, vond op Dinsdagi- morgen in de parochiekerk van de H. Bernulphus onder grote oelangi- stellingi het kerkelijk huwelijk plaats van de beer A. J. A. Oderi- kerk, burgiem'eester van Dus sen en mej v F. C. Raadhuis. De Plechtige H. Mis. werd ge celebreerd door de Zeereerw. Héér Th. Oderkerk, pastoor van Kok- kenge ,als diaken fungeerde Pater H. Oderkerk O.Praem., -beiden broeders van de bruidegom, ter wijl kapelaan Th. Stolwijk als sub diaken optrad. Na de H. Mis werd het bruids paar toeglesproken door pastoor Th. Oderkerk. Onder de vele belangstellenden in de kerk waren tevens aanwezig burgemeester Talsma, de gemeen tesecretaris Mr. A. W. Over, Pas toor L. Th. J. van Hoven uit Dus- sen, beide Wethoduers van die ge meente benevens de gemeentese cretaris en het secretariespersoneel, het voltallige muziekcorps van Dussen en de heer E. de Goede, directeur van de Welvaartsstich- ting hi het Land van Altena. De receptie ten huize van de bruid was in de namiddag zeer druk bezocht. Hier waren o.m. aanwezig. Mr. D _G- W. Spitzen, secretarié-gëneraal van het Minis- vrienden nog een goede levens avond toe. De heer G. van BalLegooijen alhier is benoemd ter gemeente secretarie te Woudïichem. WERKENDAM. In tijden van schaarste is de mensheid steeds bezig! al zijn ziin- -tuiglen er op te zetten om maa'r -iets uit te vinden, wat het schaarse artikel kan vervangten. Zo zagen wij deze week onder de rook van Werkendam iemand bezig zijn land te eggen met behulp van een mo torfiets, bij gebrek aan betere trac tie. Eerst werd er om gelachen, en toch zit er misschien nog iets in voor de toekomst. Mej. Clasien Kieboomslaag!- de dezer idaglen op het te Utrecht gehouden examen voor apothekers ass. Zijl genoot haar opleiding bij apotheek Hoogland te Sliedrecht. Aan de aannemersfirma Gebr. de Klerk alhier is gjegUnd het onderhoud in de Maas, 2e perceel f 47000, 3e perc. f 207000, terie van Verkeer en Energie, Burgemeester D. A. v. d. Schans van Eetben, namens collegia's en gemeentesecretarissen uit het Land van Altena, Burgemeester Talsma, de gemeentesecretaris Mr. Over, de vroegere wnd. burgemeester Mr. J. ter Horst, Pastoor H. C, Brugge man van Oosterbeek met Kapelaan Th. Stolwijk, Inspecteur Jansen namens de Comlmissaris v. Politie te Renkum en het perso neel, de lieer Joh. Wessielink, het voormalig hoofd van de afdeling, waar B;urg. Oderkerk zijn oplei ding1 begon, Mevr. N. Raanhuis- Ariëns, Dir. Ph. Onderwater. Een aardige verrassing! vormde het moment, waarop Dusseris Har monie voor het huis een serenade bracht. De keurigje, vlotgespeelde nummers verheugden zich in een grote belangstelling zowel b'innen- als buitenshuis. In een korte, wel gemeende speech beantwoordde die jonge Burgemeester deze onver wachte, sympathieke geste. Behalve een huis vol bloemen en vele andere stoffelijke blijken van belangstelling werd 't Bruids paar overstelpt met stapels brie ven en gelukstelegrammen. Har telijke, welgemeende woorden van eenvoudige giemeente naren, hoffe lijke en compjjmenteuse brieven van officiële instanties, uit indus triële kringien, plaatselijke vereni gingen, scholen, kloosters en de partementale kringten. Dit alles vormt het bewijs van de grote waardering voor het werk en het succes, dat Burg. Oderkerk reeds gledurende deze betrekkelijk korte ambtsperiode wist te bereiken. Renkumsë Koerier. voor het tijdvak van 25 April t.m. 8 Mei. BONKAARTEN KA, KB, KC. 331 Melk, 5 liter melk. 333 Melk, 7 liter melk. 336 Vlees, 100 gram vlees. 337 Vlees, 300 gram vlees. 338* 339 Boter, 250 gtr. boter of niargiarine of 200 gram vet. 352 Algemeen, 400 glram brood of 1 rantsoen puddingpoeder, ver micelli e.d. 354 Algemeen, 200 gram brood. Geldig tot en met 1 Mei a-s. 356 Algemeen, 1600 gram "brood. Geldig tot en met 1 Mei a-s. 357 Algemeen, ,5b gram thee. 358 Algemeen, 250 gram kaas of 3i21/2 gram korstloze kaas. 359 Algemeen, 125 gram koffie. 343 Reserve, 800 glram brood. Geldig; tot en met 1 Mei a.s. 346 Reserve, 400 g|ram brood. Geldig tot en met 1 Mei ,a.s. BONKAARTEN KD, KE. 833 Mjelk, 12 liter melk. 836, 837 Vlees, 100 gram vlees. 838 Boter, 250 gram boter of margjarine of 200 gram vet. 839 Boter, 125 gram boter of marg]arine of 100 glra.ni vet. 852 Algemeen, 400 glram brood of 1 rantsoenpuddingpoeder, ver micelli e.d. 854 Algemeen, 200 g|ram brood. Gel dig tot en met 1 Mei a.s. 8:56 Algemeen, 400 gram brood. Geldig tot en met 1 Mei a.s. 858 Algiemeen, 100 glram kaas of 125 g|ram korstloze kaas. 843 Reserve, 400 gram brood. Geldig tot en mét 1 Mei a-s. BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MG, MH (bijz arbeid a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van strook Di. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds 'op Vrijdag! 23 April worden gebruikt, met uitzondering van de bonnen voor melk, waarop eerst Maandag! 26 April, mag worden gekocht. wisten zliji gelijk te maken (22) door gbede doelpunten van rechts binnen Bassa (Noordeloos). Uit deze ontmoeting is gebleken, dat ook onder de Zaterdag[vioetballers g|oede krachten schuilen. A.s. Zaterdaigl begint de nieuwe competitie. Roda I komt uit in afd.' I en glaat voor haar eerste wed strijd naar G.J.S. I te Gorinchem, waar aanpakken de boodschap zal zijn om winst te behalen. Het 2e elftal degradeerde vorig; seizoen naar afd. 3 en gtiat op be zoek bij Altena 2. Gezien het re sultaat tegen het eerstie elftal van deze* club vorig seizoen moet er thans gewonnen worden. De reserves komen uit in afd. 4a, de eerste maal thuis tegen Aalburg 4 en zullen het terrein- voordeel wel weten te benutten. WIJK EN AALBURG. N.O.A.D. A.s. Zaterdag zal de competitie voor de v.v*. N.O.A.D. weer beginnen. Het eerste elftal speelt om 6 uur op eigen terrein tegen Koz. Boys II uit Werken dam. De oefenwedstrijden die dit elftal speelde leverden weinig1 re sultaat op en er zal Zaterdag beter aangëpakt moeten worden om de punten in onze gemeente te hou den. Doe je best, roodbroeken! Het tweede speelt vooraf tegen Koz. Boys III. Aanvang 4 uur. WILHELMINAJ.L Zaterdag behaalde het eerste elftal een 4o overwinning1 op Koz. Boys I uit Werkendam. De junioren verloren j.l. Dinsdag met 21 vaü de Aalst-junioren. A.s. Zaterdag speelt het eerste thuis tegen De Zwerver haar laat ste competitiewédstrijd voor de K.N.V.B. in dit seizoen. Aanvang wedstrijd 4 uur. Aan de competitie van de onder-afdeling, die a.s. Za_ Op Vrijdagi 23 April a.s., hoopt de oudste inwoner van onze giemeente, Gijs Vos, zijn .92e ver jaardag! te herdenken. Behalve dat zijin Igezichtsvermo- jgien hem wel w;at in de steek laat, bezit hij nog een goede gezondheid. Enkele jaren geledien, dus ook al op een hoge leeftijd, drukten wij zijn foto af in ons blad, waar wie de populaire fi- igluiur Vos nog, op de ladder tussen de takken bezigj zagen inet het plukken van fruit. Nu hij; dan ook meer dan de hoogste sport op de ladder des le vens heeft moglen bereiken, wiemg sen> wij hem met zijn familie en WOUDRICHEM. Op de Meifee'stviering; van de. Partij, van de Arbeid zal het woord worden gevoerd door Dis. Winters van Sleeuwijk. Het overigle gedeelte van de avond zal worden verzorgd door het gezel schap August van Gilst te Rotter dam met voordracht, 'muziek, lied- Zes, sneitekenien enz. De opbrengst van de ie verkie zingsbus j es bedroeg ruim f 140.—. De afd. schreef dezier daglen bet eerste vrouwelijke lid in. Op de groslijst voor de a.s. Ka merverkiezing staat minister Direes als lijstaanvoerder. AALST. Zaterdaglmiddagiis alhier de af- delinglswedstrijd gespeeld tussien een elftal yan district Dordrecht tegen een dito van district Goriri- chem. In een gloede partiji wistefi de Diordtsen in die eerste helft een 2o voorsprong' te behalen'. In de tweede helft kwamleii de Gor- cummers er echter beter in ien door meer uithoudingsvermogen i 4 V"

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2