Gemeenteraadsverslag ONZE EIKEN HUISKAMER Alléén bij V. D. DONK's Woning-inrichting TELT DUBBEL PUDDING-MERK! tlke. Tnaaltijd -ee^jftxót! fraai gebogen Dressoir grote maat, 2 Fauteuils, 4 Stoelen met veren rug bekleding en moquette, Uitschuiftafel Dit alles voor Arkelslraat 4 Gorinchem Vergadering van de raad der ge meente WIJK, op Donderdag! 22 April, des v.m. 10 uur. Voorzitter Ede lach tb. Heer C. B. J. Landweer. Secretaris Weled. Heer W. Bou man. Aanwezig alle leden, behalve de heer R. van Suilichem. De Voorzitter opent met het for muliergebed, de secretaris leest de notulen der vorigle vergadering, die worden vastgesteld. Ingekomen stukken Goedkeuring! door Ged. Staten van het raadsbesluit tot afstand van een stukje glemeentegirond in erfpacht aan W. Steger man. Idem tot bet aangaan ener kas- geldleningl groot f 60.000. Worden voor kennisgeving aan genomen. In de vorigle vergadering werd aangehouden het verzoek van het Centraal Proeftuinbedjijf te Gorin- chem om een subsidie. Op voorstel van B. en W. die dit bedrijf voor deze igjemeente niet van zodanig belang achten dat zij een subsidie gewettigd achten, wordt afwijzend op het verzoek beschikt. Verzoek van het Bestuur van de School m.d. Bijbel te Aalburg om een voorschot voor 1948 op de gemeentelijke vergoeding te mo tgen ontvanglen. Eenzelfde verzoek van het schoolbestuur te Wijk. De raad besluit deze voorschot ten vast te stellen als volgtvoor Wijk op 148 maal' f 13.67 is f2023.16, voorAalburg! op 89 maal f 13.67 is f 1216.63. Bericht van Ged. Staten, inhou dende de mededeling, dat de ver ordening1 op de heffing van voor rechten slechts is goedgekeurd tot 2 Januari 1946 en dus een nieuwe verordening! ter goedkeuring be hoort te worden ingezonden. lOp voorstel van B. en W. wordt besloten de oude verordening! op nieuw ter goedkeuring in te zen den. Schrijven van het Ministerie v. Binnenl. Zaken, waarin wordt aan gedrongen om de tweede 5 pet. toelage ook van toepassing te ver klaren voor hen, wier salaris bor veft ,de f'3000 liglt. Slechts een ambtenaar is hiervan töt heden uitgesloten en uit billijkheidsover wegingen menen B. en .W., dat ook aan deze ambtenaar deze toe lage behoort te worden verstrekt. De raad gaat met het voorstel accoord. Vaststelling gemeentebegroting, die der afdeling Aalburg en het electriciteitsbedrijf dienstjaar 1948. De heer van Helden brengt na mens de comtmissie van onderzoek rapport uit en zegt, dat alles in behoorlijke orde is- bevonden, al leen acht zij de bijdrage die aan de vleeskeuringsdienst moet wor den verleend aan de hegje kant. Die Voorzitter merkt op, dat de gemeente is aangesloten bij de kring Heusden, die elk jaar met verlies werkt, het bedrag dat deze ■gemeente over het afgelopen jaar moest bijdragen was f336.21. De heer v. Helden meent, dat het wenselijk is om te trachten aangesloten te worden bij een kring in groter verband. De Voorzitter merkt op, dat de Burgemeester van Heusden inlich tingen heeft gevraagd voor aan sluiting bij! de kring Waalwijk. De heer v. Helden zou, wat liet electriciteitsbedrijf betreft, onder de ogen willen zien of het niet mogelijk is een vastrecht in te voeren, met dien verstande,' dat ^men hiermede aan de veilige kant dient te blijven. De Voorzitter merkt op, dat het electriciteitsbedrijf voor de oorlog rendabel was en zelfs enige winst opleverde, tengevolge van de oor logshandelingen is dit veranderd en het zal nu afhangen, hoeveel - in deze aan oorlogsschade zal wor den uitgekeerd. Wat de 'westie als de hoeveelheid gering is. Kies nu met nóg groter overleg Uw Uw leidraad voor de beste kwaliteit, óók voor CUSTARD en MAÏZENA is de naam: van hot vastrecht betreft, deze dienst ernstig bestudeerd te wor den en idaarom zou spr. wethou der Roza en de heer v. Helden willen aanwijzen als leden ener commissie die deze kwestie met de administrateur in studie nemien. De gemeentebegroting wordt hierop vastglesteld in ontvangst en uitg. op 'tbedrag! van f 115.815.56, die van de afdeling' Aalburg op f4556.68. De kapitaaldienst in ontvangst en uitgaaf op .een be- drag van f 2840.82. De begroting van bet G.E.B. in ontvangst en uitg. op 'nbedrag van f26168.60. De kapitaaldienst met een ont vangst van f5112.43, een-uitgaaf van f 76.879.09, nadelig saldo alzo f 71766.66. Voorlopig'e vaststelling! der ge- meenterekeniiigi, die der afdeling, Aalburg en het electriciteitsbedrijf, dienstjaar 1945. Die heer v. Helden zegt, dat de commissie alles in behoorlijke orde heeft bevonden en geen op- of aanmerkingen hieromtrent heeft. Alleen meent spr., dat de reke ning', die een nadelig! saldo van f27146.53 te zien gleeft, geen ]uis- te kijk geeft, omdat er diverse posten zijn, die nog door het rijk verrekend moeten worden. De gemeenterekening' wordt hierop voorlopig vastgesteld met een ontvanglst van f 125.686.53 en een uitgaaf van f 152.833.06. Die van de afdeling! Aalburg met een ontvangst van f5358.17 en een uitgaaf van f3668.50, voordelig' saldo f1689.67 en die van het G.E.B. met een verhes van f4754.- een gevolg van het feit, dat de bewoners in dat jaar voor een ge deelte geëvacueerd zijn geweest en er gfeen stroomleveringi plaats vond. Voorstel van B. en W. tot her bouw van het door oorlogsgeweld verwoeste schoolhuis te Wijk. De heer Bouman informeert waar het komt te staan, waarop de Voorzitter antwoordt van on- gieveer op dezelfde plaats, waai' het vernielde heeft gestaan, doch iets meer naar den dijk. Deze bouw Igiaat niet af van het bouwy volurne en valt onder het herbouw plan. Met algemene stemmlen hecht de raad hieraan zijn gloedkeuring. Verhuring woning, plaatselijk ge merkt Veldstraat B 140 (woning v. d. Werff). V - Die Voorzitter licht dit vooréfel toe en deelt miede, dat de wo<- ning met 1 Mei vrij komt. Nu komt de secretarie-ambten. NieuH wenhuis met 1 Mei gedeeltelijk vrij van dienst. B. en W. achten dit een zeer gteschikte woning! voor hem ien het is in het belang! van de gemeente, dat een gjoed am:bteu naar terugkeert. De heer Bouman acht hetimet het oog op het tekort aan woon ruimte en groot aantal gegadigden niet billijk, dat deze woning! aan een gemeente-ambtenaar wordt g|e^ geven. De Voorzitter merkt op, dat het rijk ook voor een waning; voor zijn ambtenaren zorgt, de gemeen te moet zulks ook doen. De heer Michael is vaji oordeel, dat het er slechts over giaat of de woning prijsgeven of de ambte naar. i Met op een na algemene stem men wordt hierop overeenkomt stig het voorstel van B. en W. besloten. De heer Bouman stemde tegen. De huurprijs wordt gesteld op f 5.25. |v Voorstel van B. en W. inzake toepassing cjer premieregeling wo ningverbetering' en -splitsing. De Voorzitter zet uiteen, dat het rijk bij woningverbetering tot een bedrag van f2100 voor 60 pet. wil bijdragen met dien verstande, dat het rijk 75 pet. van dit bedrag en de gemeente 25 pet. zal bijdrai- gen. Voor. woningsplitsing tot een bedrag van f 4200 gelden deZelf- de percentage's. Dit komt dus hier op neer, dat de gemeente in het eerste geval f315 en in het tweet- de gfeval' f630 voor zijn rekening zal moeten nemen.. voorstel van B. en W. wordt bloten, hiervoor voorlopig een p€h'ragi van f5000 voor 10 gie- PejjeIi uit te trekken. Wpe gjemeentebegir. 1947" wordt £Wjjzigd conform het voorstel van en W. P -&. en W. wordt machtiging ver leend om aan J. Timim'ermans een !tukje Shond te verkopen aan de atig!esteeg, op het terrein dat de ^lemeente van de wed. Schouten aangekocht, voor de bouw ,exier woning!. Het gfeldt hiel' pen perbouwgeval. De jprijs bedraagt f 1per M2 plus de kosten. Rondvraag'. De heer Bouman zegt, dat auto mobilisten vaak de Aalburgbes teeg oprijden als zij de richting; naar Veen moeten inslaan. Hij zou daar een bord willen plaatsen. De Voorzitter zal dit met de wethouders bekijken. De heer Bouman zeglt, dat in de vorigle Vergadering was besloten dat de woningen door de raad zouden worden toegewezen, nu is echter Weer een noodwoning aan- g'ewezen door B. en W. De Voorzitter merkt op, dat zulks wel is besproken, maar niet besloten. De heer vHelden mfeent, dat men verstandig! doet als men liet aan B. en W. overlaat. De Voorzitter zegt, dat ook de wetgever het verstandig oordeelt, dat B. en W. dit doen. Zij" zijn hierop evenwel volstrekt niet ge brand. 1 De heer Bouman acht een eol- leg|e van 3 personen te gering, waartegen de Voorzitter inbrengt, hoe meer hoofden hpe meer zin nen. Wethouder Roza zou het wiel op prijs stellen als de raad zjch in deze uitsprak. De heer v. Helden mieent, dat men deze kwestie, zoveel niogjelijik buiten de politieke sfeer moet hou den. Die heren v- Helden en ,v. Ali- phen en Michaël zouden de beslis sing aan B'. en W. laten. De beide wethouders en de heer Bouman zouden de raad willen doen beslissen, zodat de stemmen staken. De heer Bouman vestigt de aan- aandacht op een afvoerbuis bij! Du Bouman, die door het gtraven voor het electrisch net of de waterlei ding is stukgemaakt. De Voorzitter zal trachten na te glaan wié in deze de schuldij- ge is. - De heer v. Alphen informeert of er al een architect is aangewe zen voor het te bouwen school huis. Hij' zou gaarne zien, dat dit beter werd afgewerkt, als zulks met de school is gebeurd. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. hiervoor dezelfde architect willen benoemen als voor de school. Met de opmerking zal zo- veei 'mogelijk rekening) worden ge houden. I De heer v. Wijk ze git, dat de» Centr. Technische Dienst twee ambteharen heeft bienoèmd, terwijl voor een derde eeh oproeping is geplaatst. Spr. heeft uit drie ge meenten bericht ontvanglen, dat men het jammer heeft gtevondetn. dat de beslissing in hun gemeente was gjevallen, voor deze door de raad van Wijk werd Igtenomen, want dat men nu ook giaarne het zelfde besluit had genomen. Spr. heeft gehoord, dat de kosten voor deze dienst verhoogd zullen worden tot f 1 per inwoner. De Voorzitter zegt, dat dit on juist is, dit geldt voor de Bomime- lerwaard, hier wordt betaald al naar gelang van de dienst gebruik gemaakt wordt en %at de aan stelling van ambtenaren aangaat, deze houdt verband met het feit, dat de wederopbouw verdwijnt en overgaat naar de Techn. Dienst De openbare vergadering wordt hierop gesloten, de r^ad gaat over in geheime zitting. MIJRIAM f 259.-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4