INGEZONDEN OFFICIËLE BONNENLIJST Voetbalsport Rouwdrukwerlcen In plaats van de lieer van Bemmel is ais correspondentie adres, tevens belast met de Leiding! van het comité tot behartiging' van de belangen van onze jongens in Indië, de heer G. N. Bonman^ Molenstraat B 172. Gedurende de maand April had „Japi" (Jeugkiactie Papier In zameling!) het sucoes 824 kjg|./ pa pier bijeen te hnengten, waarvan 767 kg! bont. Gedenkt Japi ook in de schoon maaktijd. Wanneer iu nuw zolder opruimt en het papier uit aller lei hoeken te voorschijn komt, ver glee t Japi niet, doch steunt hem en onze papierpositie. SLEEUWIJK. Woensdag 5 Mei zal alhier in de Geref. Kerk een herden kingsdienst worden glehouden. Als sprekers zullen daarbij optreden Ds. Verbeek en Ds. RosAanvang 7.30 uur. VEEN. Dinsdag 25 Mjei zal in (Je Ned. Herv. Kerk een huwelijksbe vestiging! plaats hebben, waarbij hoopt voor te glaan, Ds. N. Kleer maker van Genemuiden. WIJK Het echtpaar *J. M. van Heemskerk en A. J. van Heems kerk-Vos, hoopt op Zondag! 9 Mei a.s. de dag te herdenken, dat zij: voor 40 jaar door de band des huwelijks werden verbonden. WIJK EN AALBURG. Zoals reeds eerder gemeld hoopt de fanfare „Oefening *en Uitspanning!" alhier op de .2e Pinksterdag! deel te nemen aan het concoours, dat te Boxtel wordt gehouden. De vereniging! zal uit komen in de. afd. JJitmiuntend beid, met als verplicht nummer Jieron, Ouv erture dramatiqué vlan Fr. Po- py en als eigengekozen nummer Bandietenstreken van F. von $up- pé. De reis wordt gemaakt met een drietal bussen van de A.L. AD. Er zijn daardoor pog enige plaatsen over, zodat zij die de reis willen meemaken, zich daarvoor kunnen opgeven bij een der be stuursleden. WERKENDAM. Maandag hingen van tal van woningen in deze gemeente de vlaggen halfstok, dit ter ere van de illegale werkers K. P. v. d. Sande err Arie v. Driel, die kort voor de bevrijding van ons land door de Duitsers werden gear resteerd en doodgeschoten. Ter hunner nagedachtenis werd des middags op de begraafplaats van Werkendam een gedenkteken ont huld. Voor dit doel verzamelde zich een groot aantal personen in de Nutszaal, waaronder een vertegenwoordiger van kolonel Zoo nier van de inlichtingendienst tijdens de bezetting in Londen. Il legale werkers uit liet gehele Land van Heusden en Altena, de Edel- Achtb. Heer Burg. de Bruyne van Werkendam, de Werken en •Sleeuwijk en tal van vooraan staande personen uit de streek. De Voorzitter van het comité, de heer 'J. Kuij pers ujLt Woudri- chem gaf richtlijnen aan en ver zocht eerst de kransdragers met een groot aantal prachtige en kostbare kransen, zich op te stel len voor de stoet, 'daarachter de familieleden der gevallenen en ver volgens de verdere aanwezigen het was een lange stoet, die zich naar de begraafplaats begaf. Daar aangekomen nabij het mo nument, dat door vlaggen aan het oog was onttrokken, sprak de heer Knijpers, die ook hier de leiding had, namens het comité en de illegaliteit uit het Land van Ilfeus- den en Altena, waarbij hij zich in de eerste plaats richtte tot de families v. d. Sande en v. Driel en verklaarde, dat de róuw van deze familie's ook de rouw van de bekende en onbekende me- medestrijders van de beide slacht offers is. Hij verwelkomde kapitein Bruins - ma, vertegenwoordiger van kolo nel Zo0111 er, die wegens droeve f a m i lieo ms tand ighedento t z ij n grote spijt persoonlijk niet aanwe zig kon zijn. Gaarne zou hij aan wezig zijn geweest, omdat v. d. Sande en v. Driel onder zijn com mando, dat tijdens de bezetting in Londen was gezeteld, waren gevallen. Ilun lichtend voorbeeld zal de weg blijven wijzen voor de toe komst. (Buiten verantwoording der Red A Mijnheer de Reda&eur, Beleefd vraagt ondergetekende uw aandacht en tevens 'n plaatsje in het „Nieuwsblad van Heusden" voor het volgende 1 i Landarbeiders let op uw zaak! Reeds jaren voor de oorlog over ons land kwam, kon men op ge zette tijden adverbentiëii lezen, door penningmeester die en die worden van 1815 Mei vacantie- bonnen in ontvangst genomen. Helaas golden deze advertentiën alleen voor hen die in de bouw bedrijven werkten of hadden ge werkt. Hoe vaak zal d o on de ca tegorie land- en tuinbouwarbeiders gemompeld zijn: waarom1 ,g)eldtdat voor ons niet? Weer anderen met minderwaar digheidsgevoel omtrent hun be roep dachten, dat komt voor ons toch nooit, wij zijn maar landar beiders en niet in tel. De paarden die het meest de haver verdienen en nodig hebben krijgen die im mers niet. Vacantie en vacantie- bonnen voor de landbouw leek te mooi om waar te zijn. Wij leven nu Anno 1:918. Veel is er in het laatste tiental jaren ver anderd op elk terrein, ook op het terrein van de arbeider en in het bijzonder op het terrein van de landarbeider. Wat eens een droom leek, is werkelijkheid geworden. Ook de. landarbeider kreeg zijn vacantie en zijn vacantiebonnen. De landarbeider werd niet lan ger als minderwaardig' pan gezien, in loon en sociale rechten kwam hij met vele andere groepen op gelijke yoet te staan en voor liet eerst in de historie werd hem va cantie toegezegd en gegeven. Men zou dus nu kunnen zeg gen: de zaak is voor elkaar, reden tot ongerustheid behoeft er niet te zijn. Maar helaas, er is gegronde reden 0111 ongerust te zijn. De he geerde en verkregen vacantie blijkt, nu men deze bevoch ten heeft, minder begeerd te zijn. ILoe kan ondergetekende als pen ningmeester van een landarbei- dersorganisatie het anders verkla ren, dat zo weinig landarbeiders vaeanliebonnen inleveren en deze dus blijkbaar van hun werkge ver niet ontvangen? Dit treurige verschijnsel is geen plaatselijk verschijnsel, maar doet zich voor in het hele Land. van Heusden en Altena. Dioor mij werd, als correspondent van het Landbouw Vacantie Fonds gedu rende -liet laatste halfjaar geen enkele vacan tiebon aan landbou wers verkocht. Werken deze arbeiders echter voor de D.U.W. of Grond Mij., dan wordt terecht een vacantiebon ge- eist en is men boos als deze 10 cent minder waard is dan bij een particulier werkgever. 1, and arbeiders uw motieven keil ik. Ze worden toch wel betaald en wat kan mij het schelen, als ik 's Zaterdags 2 gulden meer ont vang, dat men mij geen vacantie bon geeft. Maar zeg mij eens, hoe lang zal het nog duren dat men deze tac tiek toepast? Hoe spoedig is •misschien de tijd daar, dat men zegt: vacantie- bonnen ga maar naar degeen die ze geeft, ik zoek wel een ander. Zo gaat dan met volledige me dewerking van de landarbeider, zijn zo moeizaam bevochten va cantie en andere rechten weer verloren, en wordt weer terugge drongen naai' de plaats die hij voorheen innam, wederom metja- louzie, lezende de advertentiën in Heusdeens Nieuwsblad, van die tot die datitm vacantiebonnen ver zilveren. Daarom nogmaals landarbei ders: let op uw zaak! H. J. DEN BOER, Veen. worden door ons te allen tijde ver vaardigd. Des avonds na 6 uur zich te vervoegen Botermarkt O 87 of N 96 Firma L. J. VEERMAN Tel. 19 Heusden. De illegaliteit heeft gemeend hun strijd door een eenvoudig ge denk teken voor het nageslacht le vendig te doen blijven. Hij bracht dank aan de ontwerpers van het eenvoudige doch waardige monu ment, aan de familie Dekkers uit Hilversum en de firma v. d. Heu vel, de uitvoerders van het ont werp en verzocht jjierop kapitein Bruinsma en de heer v. Wijlen uit Capelle, in de illegaliteit be kend. als kapitein André tot ont hulling van het monument te wil len overgaan. De kransdragers legden hierop de talrijke kransen op de graven, de Zang ver een. „Soli Deo Glo ria" zong liet eerste en derde couplet van het Wilhelmus en ^daarna werd een minuut stilte in acht genomen. Kapitein Bruinsma sprak na mens kolonel Zoorner, die het ver dienstelijke werk prees, dat door de slachtoffers is verricht. Zij vormden de schakel tussen Noord en Zuid, die materialen en per sonen naar het bezet gebied brach ten en omgekeerd. Kort voor het einde, werden beiden gearresteerd en slechts enkele dagen daarna werden zij gefusileerd. Spr. deelde mede dat beiden zijn voorgedra gen voor een militaire onderschei ding en sprak zijn teleurstelling uit dat een beslissing in deze zo lang op zich liet wachten. Vervolgens werd het woord ge voerd door kapitein v. d. Mast, die zei dat aan beide lyncrossers, grote dank verschuldigd is voor hun werk'dat zij voor de Neder landse zaak hebben verricht. Hij deed een beroep op de aanwezi gen om waakzaam te blijven opdat men zich niet behoefde te scha men voor „Aaike en Kees" die voor de goede zaak hun leven hebben geofferd Hierna sprak de heer Smit na mens de C.CD., die de heer v. d. Sande roemde als een goed con trole nr, die veel en moeilijk werk voor de bevolking heeft verricht. De heer Snel van Dongen", die hierna het woord voerde, wees op het grote offer, dat v. Driel en v. d. Sande voor ons en ons nageslacht hebben gebracht. Ds. Wieringa droeg vervolgens bet monument over aan de fami- Iie's v. Driel en v. d. Sande en ste de de vraag', die al zo vaak was teste.d „waarom". Ook thans geldt e vraag nog en zelf nog! in ho gere mate. Als men aanschouwt, wat er in ,ons land en in de wereld gaande is, dan moet men wel schaamte gevoelen tegenover ,hen, die voor vrede en recht het offer van hun leven brachten. Spr. is we'eens jaloers op hen geweest, omdat zij zijn .gevallen voor hun ideaal. Hij deed een beroep op voor het tijdvak van 9 t.m. 22 Mei. BONKAARTEN KA, KB, KC. 361 Melk, .5 liter melk. 363 Melk, 7 liter melk. 366 Vlees, 100 gram vlees. 367 Vlees, 300 giram ylees. 3680 369 Boter, 250 gir. boter pf margarine of 200 gram vet. 388 Algemeen, 250 giram kaas of 3I2V2 gram korstloze kaas. 386 Algemeen, 400 giram brood of 1 rantsoen puddingpoeder, ver micelli e.d. 384 Algemeen 1600 gtrdm brood Geldigi tot en met 15 Mei £.s. 373 Reserve, 800 gram brood. Geldigi tot en met 15 Mei p.s. 374 Reserve, 200 gram kaas (of 250 gram korstloze kaas. 376 Reserve, .400 gram brood. Geldigi tot en met 15 Mei £.s. BONKAARTEN KD, KE. 863 iMel'k, 12 liter melk. 866, 867 Vlees, 100 gtram vlees. 868 Boter, 250 giram boter of margarine of 200 gram vet. 869 Boter, 125 giram boter of margarine of 100 gram vet. 888 Algemeen, 100 giram kaas of 125 gram korstloze kaas. 886 Algemeen, 400 giram brood of 1 rantsoen puddingpoeder, ver micelli e.d. 884 Algemeen, 400 giram brood Geldigi tot en met 15 Mei a-s. 873 Reserve, 400 giram brood. Geldigi tot en met 15 Mei a.s. BONKAARTEN ZA, ZB, ZC, ZD~ ZE, MD, MF, MG, Mil (bijz. arbeid a.s. moeders en zieken). Geldig zijn de bonnen van strook E, Deze bonnen .zijn ,14 dagen gieldig. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag! 7 Mei worden gebruikt, met uitzondering fcvande bonnen voor melk, waarop eerst Maandag 10 Mei majgl worden gekocht. de inglezetenen van Werkendam en op het gemeentebestuur,' om dit monument steeds in ere te houden. Burgemeester de Bruyne bracht dank aan het comité, die op deze manier de nagedachtenis van deze twee helden hebben willen eren. Hij verklaarde, dat het gemeente bestuur van Werkendam er borg voor stond, dat dit giraf goed zou worden verzorgd en onderhouden. De zangvereniging zong „hierop „Onze doden" van F. B. Beneken. De heer Lindeboom dankte na mens de familie v. Driel, de heer Knijpers namens de familie v. d. Sande en 'tenslotte namens het co mité, waarna de talrijke aanwe zigen, onder de indruk de begraaf plaats verlieten. In de Nutszaal .werd de stoet ontbonden en werd een verfrissing aangeboden. HEUSDEN. Het le elftal der v.v. Heusden moest Zondag j.l. de punten laten aan Vios te Tilburg. Heusden weet reeds na 5 minu- een schitterend doelpunt te ma maken door haar midvoor.- 10. Tot de rust„ blijft de stand onge wijzigd. Na rust is het Ons Viois dat reeds na 5 min. doelpunt 11. Heusden heeft dan veel pech als midhalf en rechtsbuiten hard te gen de lat kogelen. Doordat de half lijn niet voldoende de voor hoede steunt, komt Ons Vios steeds meer in het offensief en hoewel de Kok vele schitterende safé'.s verricht, meet hij toch on geveer 10 min. voor het einde zwichten voor een hard laag schot van den naar binnen gekomen, rechtsbuiten van Ons Vios. 12. Hiermede komt het einde.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2