INGEZONDEN Voetbalsport Veilingberichten Binnenland OFFICIËLE BONNENLIJST De Legende geschreven door de fanfare St. Caecilia te Ammerzoden. Naar wij vernémen lopen er nog meerdere aanvragen voor het geven van een concert. Mej. N. Roza, thans ver- pleegister in het ziekenhuis aan d,e Coolsingel in Rotterdam1, slaag de voor het verpleegstersdiploma. WERKENDAM. De ©collecte langs de huizen voor de Reclassering! heeft Alhier opgé'bracht f 167.25. Bliji de Geref. Kéék alhier zijn als candidaten gesteld voor 2 ouderlinglen Arn. Dekker en B. Ippel-Holster én G. Katerberg en H. Roman en als diakén A. 'M Visser en H. Visser Hizn. De bouw van een boerderij alhier is tegen f 79840 gegund aaji de fa. W.'en C. van den Bosch te Dprdreccht. Dte fa. Gebr. van Oord al hier was de laaglste inschrijver voor het verbet-eren der Zeewering te West-Capélle voor f 1.048.000. Rab.-Broek, 4 Juni 1948. Mijnheer de Redacteur, Gaarne enijgie plaatsruimte voor het onderstaande, waarvoor Oij Voorbaat mijln dank. Debatvergadering!, aangevraagd d. de Partij v.d. Arbeid aan A.R. en C.H., afgéwezèn. De uitnodiging! van de Partij v. d. Arbeid, afd. Eiethen, aan de besturen van de C.H. -en A.R. te Eethen, om miet 'gelijke spréektijd- verdelirig, aan de kiezers hun standpunt over verschillende maat schappelijke v raagstukken uiteen te zetten ,is door de A.R. als ouder wets afjgéw-ezen, het bestuur van de C.H. meende te kiunnen vol staan door in het geheel niet te antwoorden. Waarom willen bedoelde bestu ren hun 772 kiezers, die bij1 de vorige verkiezingen stemden op A.R. en C.H. niet, en waarom wil het 'bestuur van de P. v.d. A. [hun 171 kiezers wtël' uitnodigen. Inwoners der gem1. Eethen, waarom rneti zulks niet wil, zal -u binnenkort worden duidelijk ge maakt. JAAP VAN BERGEIJK, Voorzitter Partij v.d. Arb., afd. Eethen. IIEUSDEN. r De op Zondag 30 Mei vastge stelde wedstrijd Heusden-Veerse Boys werd door de K.N.V.B. om kerkelijke rédenen afiglelast. Deze Wedstrijd is tlians wederom op nieuw vastgesteld voor a.s. Zon dag!. Deze wedstrijd wordt ge speeld op het Herpt-terrein. Aan vang 2.30 uur. Onze jonjgste spelers vleroverden het kampioenschap in hun afdeling. Het bestuur heeft giémeend dit feit niet onopgemerkt te mogen laten voorbijgaan. Alle junioren zonder uitzondering' worden verzocht Don derdag (dit is hedenavond) na de training., dus circa 7 uur, in het clubhuis bijeen te komen om een en ander gezamenlijk te bespreken. AALST. De Zaterdag j.l'. onder ongunsti ge weersomstandigheden gespeel de competitiewedstrijd Roda I Koz. Boys 2 eindigde in gelijk spel 22. Het was een spannende en sportief gespeelde partij voet bal, waarbij de gasten na een aan vankelijke 2o voorsprong met een giel'ijk spel huiswaarts moesten keren, dank dj bet taai volhouden der thuiscLub. Ook Roda 2 speel de gelijk 11 tegen Noad 2 te Wijk ,zij het onder protest van Noad. De reserves brachten liet zelfs tot een overwinning' op ei gen terrein tegen Hellouw 2. Met 32 toonden zij zich ditmaal "de meerderen. Bravb Jongens! Zaterdag 12 juni gaat Roda I naar Brake! T, het tweede elftal ontvangt Stedoco 2 uit Hoornaar en de reserves gaan naar Zuili- die m 3. ANDEL. Zaterdag a.s. speelt Sparta I thuis om 5 uur tegien Woudri- chem II. Sparta 2 speelt een uit wedstrijd tegien Al te na II te Nieu- wendij'k. WIJK EN AALBURG. N.G.A.D. Het iste elftal maak te j.l. Zaterdag een vergeefse reis naar Andel, wegens niet opkomen van de scheidsrechter ging; de?e wedstrijd niet door. Het 2e elftal speelde, onder pro test van Noad, gelijk tegen Aalst II 11 en het derde kon het te gien Veen- II niet bolwerken en verloor met 3o. A.s. Zaterdag' speelt het eerste elftal thuis tegien G.J.S. I uit Go- VEILING VEEN. Aardappelen 717 Selderie 7 Peulen 7683 Aardbeien 34 71 per pond; Porselein 22; Dop erwten 4 564 Boskroten 11 Bos- peen 1129; Sla 2.503.80 per 100; Spinazie 15; Sjalotten 17; Bloemkool 3537. KONINKLIJK BEZOEK. Na het bezoek van H.M. de Koningin aan die Bommélerwaard, bracht H.!M. een bezoék aan Tiel en aan Verschillende Bjetuwse ge meenten. Toen omstreeks half elf de ko ninklijke ..trein het station van het lijk vlaggende Tiel 'binnenliep, be groette haar een du i zéndkop pi gé enthousiaste menigte. (Op het stadhuis ontving JJ.M. de Koningin op haar uitdrukkelijke wens 'een 1 5-tal weduwen en wezen. In de raadszaal waren een aantal genodigden bijéén. Eeii tweetal burglemjeesters en het hoofd van het stneek'bureau voor de wederopbouw, hielden in- feidinglen ovér de toestand van de stad, de streek en over de weder opbouw. Na Tiel bezocht H.M. de dorp jes Echteld, IJzéndoorn en het zo zwaar door de oorlog geteisterde dorp Ochten. 'Via Opheusden ging het naar Resteren. VLIEGTUIGBOM VAN 1 500 K.G. ONTPLOFT. Dinsdagmorgen omstreeks 12 uur heeft zich in de girote bunker bij het voormalig:sanatorium aan de Koningsweg te Arnhem een hevige ontploffing voorgedaan bij het domonteren van munitie door de mijnopruimingsdienst. Tot dus verre zijn 5 doden gé vonden. Uit het eerste onderzoek is ko men vast te staan, dat men de ont steking! juit de 1 500.kilogram we gende bom reeds had verwijderd;,, toen het projectiel ontplofte. Men vermoedt, dat de bom een tweede ontsteking had. De mannen- van de, mijnopruimingts- en bergings- dienst wisten dit waarschijnlijk met daar het een voor hen- onbekend type bom betrof. NIEUWE EONINKL. TREIN. De voltalligé directie van de Nederlandse spoorwegen heeft op het station te Resteren, toen H.M. de Koningin daar aangekomen was voor haar bezoek aan een aanfal plaatsjes in de Over-Betuwe, aan H.M. een nieuwe koninklijke trein overgedragen. 1 „Tot het aanbieden van een splinternieuwe waren wij niet bij machte" aldus de N.S. „maar rinchem. De voorhoede van Noad is thans gewijzigd en we zullen hopen, dat dit een verbetering1 zal zijn. Aanvang .5 uur. Het 2e en ,3e elftal gaat naar Hellouw iy en 2. Vertrek per bus om 3.45 uur. Succes roodbroeken. WILHELMJNA Het derde elf tal speelde op 2 Juni de uitgestel de wedstrijd tégen Stedoco 2 en won met 31, terwijl' de uit wedstrijd van j.l. Zaterdag tegen Andel 2 een 5o overwinning! op leverde. Het "tweede verloor van Veen I met 6o en het vierde won met 52 van Kerkwijk 2. De vriendschappelijke wedstrijd van het eerste tegen Haarsteeg werd gewonnen met 93 A.s. Zaterdag speelt het eerste te Noor de loos voor het bevrij- dingfetournooi tegen Heukélom I. Het tweede en vierde spelen uit tégen Almklerk 1 en 2. Vertrek 4 uur. Het der die speelt pm 6 uur thuis tegen Kerkwijk I. de uitvoering1 van deze trein is, hoewel sober, zo fraai, dat men hem moeilijk van een splinternieu we kan onderscheiden". De nieuwe trein bestaat uit een salon- en een bagjagerijtuig, het zijn omgebouwde oude Di-treinrii- tuigen. Zoals bekend heeft de N.S. de oorspronkelijke koninklijke trein gedurende de gehele bezetting tot de afkondiging van de grote spoor wegstaking verborgen weten te houden. Na de bevrijding: bleek hij met zoveel ander materiaal te zijn wegigevoerd. KOLEN BLIJVEN IN DiE PAK HUIZEN LIGGEN. De vakgroep detailhandel in brandstoffen heeft aan het ministe rie van economische zaken mede gedeeld, dat er moeilijkheden bij de huisbrand voorziening dreigen te ontstaan, doordat een deel der huisbrandverbruikers niet bereid is de op de bonnen beschikbaar ge stelde brandstoffen reeds thans af te nemen. De vakgroep schreef dienaangaande '„De aanvoer van brandstoffen van de mljinen naar de handel' vindt regelmatig voort gang, zodat de kolienliandelaren ook regelmatig moeten afleveren om ruimte te kunnen oiiaken voor nieuwe aanvoer. Voorts kan de ko- lenhvandel, in verband met die be perkte vervoercapaciteit, sléchts dan al zijn afnemers tijdig voorzien wanneer reeds thans met die bezor ging der brandstoffen in een zo groot mogelijke omvang wordtbe- gonnen. Indien de handel daartoe niet in de gelegenheid wordt ge steld, is het gevaar niét denkbeel dig', dat vele gezinnen tegen het aanbreken van de winter voor de noodzakelijkheid zullen worden ge plaatst, of de kolen zelf af te ha len, of genoegen te nemen met vertraagde bezorging GRATIE VERLEEND, Eij K.B. is gratie verleend aan de 41-jarige Willem Johannes Pons ,tot de doodstraf veroordeeld bij sententie van het bijzonder ge rechtshof te Amsterdam. De dood straf is verwisseld in een levens lange gevangenisstraf. DRAMA OP HET IJSSEL- MEER. Zondag gingen drie jongelui, een jongen en twee meisjes, met een zeilbootje het IJsselmeer op. Het vermoeden, toen zij 's avonds niet terugkeerden, dat zich een on geluk had voorgedaan, bleek maar ai te waar. Dinsdagmorgen is een Harder wijker Visser met "de vermiste zeil boot „Jan van Gent" de haven van Harderwijk binnengekomen. Het lijk van 'de 21-jarige leerling- stuurman J. Brei uit Baarn bevond zich nog aan boord. voor bet tijdvak van 13 t.m. 26 Juni 1948. BONKAARTEN KA, KB, KC. 440 Alglemeen, 500 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 1000 Iglram jam, stroop enz. of 500 gram versnaperingen. 441 Alglemeen, plm. 225 gram huishoudzeep of 180 gram toi letzeep. 442 Alglemeen, 400 gram brood of 1 raiitsoen glebak. 443 Alglemeen, 100 glram bloem of Zelfrijzend bakmeel of kin dermeel. 444 Algemeen, 400 gjram brood (géldig t.m'. 19 Juni). 445 Algemeen, 1600 gram brood (geldig! t.m. 19 Juni). 447 Alglemeen, 2 eieren. 433 Reservé, 1200 gram brood (geldig t.m. 19 Juni). 436 Reservé, 400 gram brood (geldig t.m. 19 Juni). BONKAARTEN KD, KE. 940 Algemeen, 500 glram suiker, boterhamstrooisel enz., tof 1000 g'ram jam, stroop enz. of 500 gram versnaperingen. 941 Algeméén, plm. 450 gram huishoudzeep of 360 gram toi- telzéep. 942 Alglemeen, 400 glram 'brood of 1 raiftsoen gebak. 943 Alglemeen, 100 gram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel of kinderbiscuits. 944 Algeméén, 400 grdm 'brood (géldig! t.m. 19 Juni). 947 A'lgémeen, 2 eieren. 933 Reserve, 800 giram brood (géldig; t.m. 19 Juni). 936 Reservé', 500 glram bloem of zelfrijzend bakmeel of kinder meel of kinderbiscuits. TABAK- en VERSNAPERINGEN- KAARTEN ENZ. QA, QB, QC. 61, 62, 65 Tabak, 2 rantsoenen si- igjaretten of kerftabak. 63 Versnaperingen, 200 gram ver snaperingen of 200 gram suiker, boterhamstrooisel enz., of 400 gram jam, stroop enz. 66 Versnaperingen, 100 gram ver snaperingen of 100 gram suiker, boterhamstrooisel enz. of 200 gram jam1, stroop enz. Bovengenoemde bonnen kunnen reeds op Vrijdag 11 Juni worden gébruikt. rond het Wiel van Heusden Het wapen van Heusden ver toont in een g'ouden veld een wiel met 6 spaken van keel (rood). Bil- derdij'k verwerkte de legende aan, verbonden tot een romance. Die Heer van Heusden had de dochter van de Englelse' koning Ethelijn, Ada, ontvoerd., waarna de vorst langé zwerftochten maak te om zijn kind terug te vinden. Eens komt hij te Heusden en ver zoekt dan op het kasteel onderdak voor de nacht. Wanneer hij bij de burchtvrouwe, die rustig aan het spinnewiel zat, binnentreedt, bezwijmt deze van schrik. Dadelijk snelt het hofpersoneel toe om ziijn meesteres te helpen. Terwijl men nog bezig is om haar weer tot bewustzijn te brengén, klinkt bui ten het horengéschal van de terug gekeerde burchtheer. Wanneer de ze de zaal binnentreedt, herkent hij zijn gast. Er ontstaat dan een heftigé woordenwisseling' tussen beide mannen, die tenslotte wordt bijgelegd door de inmiddels weel bij gekomen edel vrouw. Het gébeuren eindigt hiermede, dat de Englelse vorst zijn zegen uitspreekt over het Huis van Heus den en verlangt, dat dit geslacht in het vervolg een wiel in zijn wapen zal voeren, daar hij bij het spinne wiel zijn dochter terugvond.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2