Plaatselijk Nieuws TWEEDE BLAD Dat gaat naar Den Bosch toe DE BESTE JAREN VAN ONS LEVEN NIEUWSBLAD «oor het Land van Housden en Altena, de Langstraat en de Bommeierwaard behorende bij het No. 6574 DONDERDAG 10 JUNI 1948 HEUSDEN. Op bet consultatuiebureau voor zuigelingen alhier, waren 35 kinderen aanwezig en wel uit Heusden 31, Hedikhuizen 2, Hees been 1 en Herpt 1. A.s. Zitting Dinsdag ln. Juni. ANDEL. Het echtpaar P. v'. Hpuwe- lingien-Mouthaan vierde onder giro- tie belanigjstellingi zijn 40-jarig hu welijksfeest. ALMKERK. De aandacht vian de kiezers wordt er op gevestigd, dat bij! af wezigheid op de Stemimingisdag (7 Juli a.s.) in deze giemeente, en men in een andere: giemeente aan de stemiminjg, wenst deel te nemen, dit uiterlijk 14 daglen v'oor de stemiminigfedag1 moet worden opge- gleVen ter gemeentesecretarie al hier. 1 Gedurende 14 dagen ligt alhier ten glemieenüehuize ter in zage het uitbreidingsplan dezer gemeente, 'met de bebouwinglsvoor- schriften, uitgewerkt in uitvoerige kaarten. (Op de jJ.' Vrijdag alhier gehouden v'o orj aar spaarde nm'ark't werden 62 stuks, aangevoerd, han del tamelijk. CAPELLE. Die oorlioglsvrij'williger J. v. Beek Wzn. keert, na een verblijf van ruim) 2 jaren in de tropen, dë^er dagén met het troepen- transportschip „Waterman" in'het vaderland terug!. Aan de Nieuwe- vaart is men druk' in de weer de repatriërende een hartelijke ont vangst te bereiden. Een dezer daJgjen is de fa milie van Beek-de BruJijn van de Loonsedijk scheep1 geg'aan naar Canada. Naar we vernemen heb ben nog meerderen het voornemen tot emiglreren daarheen. Niettegenstaande het minder mooie weer werd j.k Zaterdagmid- dagl te dezer plaatse, evenals iq andere gledeeltien der gemeente Spranjg^Capelle, de U.N.A.C.-col lecte glehouden. Onder leiding! van het plaatselijk comité collecteer den meisjes en jongens van de hoogste klassen der O.L. school en ondertussen liet de muziekver eniging „Kunst na Arbeid'haar vrolijke tonen horen. Een malse regienbui was niet in staat de stern- mingl bij de collectantjes en de muzikanten te bederven. De demonstratie van Harry Kroeze's motorkozakken j.T. Za terdagavond op het voetbalterrein aan de Willem van Gents vaart is, hoewel het weer niet medewerkte, door vrij veel belangstellenden be zocht, terwijl het progiramma, dat 'een twintigltal nummers bevatte, op vlotte wijze werd afg'ewerkt en ieders bewondering afdwong, 00ral het laatste nummerDe stoutmoedige sprong in het onbe kende, met motor over negten per sonen. De muziekvereniging „Kunstna Arbeid" verleende bij deze gele genheid eveneens haar medewer king en leden van de Verkenners- [groep uit Sprang collecteerden voor de actie„De Verenigde Na ties helpen het kind". DUSSEN. |Op Zondag 13 Juni zal des avonds in de tuin van het kasteel te Dussen door de „Ges helle van den Spele" te Bussum een open luchtspel worden gegeven. Opigievoerd zal worden een bont programma 1. St. Franciscus eet pasteien, door Henri Bonchat. 2. Driftkoppen door Leon Chancarel. 3. Teuntje uit 't Hemelrijk, een Vlaamse klucht door Gaston Mon- tens. iOp Maandagavond 31 Mei kwam in de Chr. school hetGroe- ne Kruis in leden vergadering bij een. Na een kort openingswoord van de voorzitter, de heer Middel koop, werd doior de secretaris- penninglm. rekening! en verant- woordingl gedaan over het afgelo pen jaar, waarna een bestuursver kiezing! werd glehouden, aftredend waren de heren Voshol en Voort- huizien. De heer Voshol bleef nog' tijdelijk zijn plaats vervullen. In de plaats van Voorthuizen werd gekozen de heer J. J. Raams. Door Prot. Chr. Thuisfront alhier werd besloten op haar laat ste vergadering om jubileumpak- kettien tie verzenden naar de jon- Igiens in Woensdag! 2 Juni werd in het café J. J. Leemans een ver- gladering gehouden van de plaatse lijke Fokverieniging. Een breed- voerigle bespreking werd gehou den over kunstmatilgle ensiminatle. Besloten werd die ook hier toe te gaan passen. Voorwaar 'een schadepiostje vloor verschillende stierhouders. Voort aan per motorfiets zal op Ver schillende plaatsen in Altena dit werk verricht wprden. HANK, v ,Op 19 en 20 Juni a.s. zal ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de vereniging, door* de plaatselijke mnziekvareen. „St. Cecilia" een groot festival wor den georganiseerd.y Door de jubi lerende vereniging wordt op 19 Juni des namiddags om 3 uur het festival met een concert geopend. Dien middag zullen achtereenvol- Iglens optreden, de glern. zangver- „Excelsior", Dussen, de glem. zangj- v er een. „Zang en Vriendschap" te Hank, (buurt Buitenkade), het Mannenkoor „Onderling Genoe gen" te Nieuwendijk, de mu ziek- vereen. „Sirena" te 's-Grevelduin- CapeHe, het fanfarecorps „AVilhel- mina" te Dussen, welke gezamen lijk optreedt met het fanfarecorps „St. Cecilia" te Hank en het da meskoor van Hank. v Het avondconcert, dat om 7.30 uur aanvangt zal gegeven worden door de Kon. Harmonie „St. Ce cilia" van Prinsenhage. De tweede feestdag zal om 3.30 uur worden geopend met een feestrede door de Ed.Achtb. Heer Oderkerk, burgemeester van Dus sen waarna door alle deelnemen de verenigingen een tocht vanaf de Jongensschool door het dorp naar het terrein gemaakt zal wor den. Het concert zal worden aan gevangen door de muziek vereen. St. Jan" te Kaatsheuvel. v Voorts wordt medewerking ver leend door de Gem. Zangvereen. te Geerlruidenberg, de muziekver eniging Apolio" eveneens van Geertruidenberg, de muziekvere niging O.V.U. te Wagenberg, de muziekver. „Wilhelmina" te Dus sen en de muziek vereen. „St. Ba- vo" te Raamsdonksveer. Het sluitingsconcert wordt ver zorgd door de gecombineerde corpsen „St. Cecilia" te Hank en „Wilhelmina" te Dussen o. 1. van de WelEd. Heer N. Snijers. Aan dit festival is tevens een lunapark verbonden.Verschillen de vermakelijkheden, o.a. dans tent, draaimolen, zweefmolen, schommels etc. zijn op het ter rein aanwezig. Naast een grote consumplielent zijn nog een aan tal kleinere gebak en zuurkramen Weer is er onrust en spanning in de kringen der trekpaardlief hebbers in ons land, want voor1 de 16e maal maakt men zich op tot het houden der Nationale Ten toonstelling van de Kon. Vereni ging „Het Nederlandsche Trek paard", die een vast punt gewor den is in het jaarlijks programma der hoogtijdagen op landbouwge'- bied. Op 15 en 16 Juni a.s. zullen! deze machtige demonstraties van wat een eendrachtig fokkersstre- ven vermag, weer in Den Bosch worden gehouden. Als niet alle voortekenen bedriegen, wordt hiet weer een ouderwets paardenfes- tijn, dat zich daar op die Vee markt gaat afspelen. Een aangifte van plm. 400 elitedieren uit alle oorden des lands waarborgt, dat het puikje van Nederland's trek paardenstapel aan de bewonde rende ogen van de bezoeker zal voorbij trekken. Dan zullen de on volprezen Veemarkthallen van Brabant's gezellige en gastvrije hoofdstad, nik met grote energie vrijwel geheel hersteld na de be schadigingen bij de bevrijding en de brand van vorig jaar, dagen lang opnieuw weerklinken van het geklap der zwepen van de spor tief geklede pikeurs en van het sappig dialect uit alle provinciën in Nederland. Dan zal miet name de eerste veehal weer het boei end beeld te genieten geven van honderden prachtig getoiletteerde en glanzend gewreven paardenli chamen, opgesierd met een bonte mengeling van blinkende tuigen en veelkleurige linten. Een tip voor de bezoeker: - Wanneer gij de markt betreedt, ga dan eerst de veehal binnen en stel U op op de trappen van het restaurant, en neem dan van die 'hoogte even rustig een overzicht over die mengeling van paarden en wat daar alles bij hoort, en gij zult een iniposanten indruk mee nemen van een zeldzaam en boei end schouwspel Spaiming zal er ook dit jaar weer te over zijn. Werd de ten toonstelling in 1946 een daverende overwinning voor de paarden uit Limburg, vorig jaar namen de Zeeuwen een kennelijke wraak en beheersten vrijwel het gehele ter rein, terwijl ook ons Brabant toen een belangrijke rol speelde en in enkele categorieën de kopplaats bezette. Hoe zal Jhet thans gaan? Over een week zullen we het we ten, maar de Verwachtingen zijn hoog gespannent Wij kunnen nog vermelden, dat een zeer groot aantal buitenlan ders, vertegenwoordigende een 10- tal landen, de tentoonstelling zal bezoeken. Het is overbodig het grote belang hiervan aan te to nen, in verband met de export mogelijkheden! Tenslotte iedere paardenliefh., of liever gle- paardenliefhebber, of liever ge zegd iedere landbouwer, op 15 en 16 Juni naar den Bosch! U zult er geen spijt van hebben! Het programma luidt: 15 Juni: Keuringen |der individue le rubrieken. 16 Juni, voormiddag: iVierspannen hengsten en merriën niet af stammelingen en nationale kampioenschappen. Namiddag: Grote demonstratie'^ van alle bekroonde dieren. De keuringen vangen op beide dagen plm. 8 uur aan. Leden der Vereniging, vergeet niet uw bewijs van lidmaatschap mee te nemen! Het geeft U een aanzienlijke reductie op de toe gangsprijs Binnenkort verschijnt, als roman, door Mac. KINLAY KANTOR naar de indrukwekkende, diep-menselijk inslaande film, die duizende en duizende heeft ontroerd en geboeid. Prijs f 4.90 Tekent spoedig inBoekhandel Firma L. J. VEERMAN - Botermarkt, HEUSDEN, Tel. 19 opgesteld, zodat het geheel een zeer druk en bedrijvig aanzien heeft. Het bestuur verwacht bei de dagen een zeer grote toeloop, daar van Verschillende zijden, tij dens de voorbereddinglspieriodie, een grote belangstelling is geble ken. Wanneer het weer mede werkt zal het zeker een geslaagd jubileiimsfestival worden. LAND v. HEUSDEN EN ALTENA De heer J. Koen, admini stratief ambtenaar op de afd. Ver voer bij' het Streekbureau v.d. We deropbouw „Land van Heusden en Altena" té* Almikerk werd per 1 Juli a.s. benoemd tot actuaris bij de Nationale Levensverzieikierings- bank te Rotterdam. De heer DuynhouWer, tot dusver werkzaam bij het Hoofd kantoor van de Centrale Techni sche Dienst in het Land van Heus den en Altena te Almikerk, werd per 1 Juni benoemd tot hoofd van het bijkantoor Werkendam. NEDERHEJVIERT. Dank zij de spontane mede- werkinigl van het Polderbestuur is het pad voor de school op doel matige Wijze verbeterd. Door het pad. lang's de school op te hogen en aan de andere zijdie te verla gen is het euvel van grote plas sen, vooral voor de schooldeur, verholpen. Het schoolbestuur is van een moeilijk probleem verlost. Ook de kerkgangers zullen van deze ver andering profijt trekken. De beroepen predikant bij de Ned. Herv. kerk, Ds. D. J. v. d. Graaf van Vinkeveen, bracht Woensdag! 2 Juni j.ll met ziijn echt genote een bezoek aan de denreen te- Des avonds gingl Z.E. voor in de Dienst des Woords. Nadien bestond er gelegenheid met de predikant en zijn echtge note kennis te maken. Het Bestuur van het Comi té „Onze jongens in Indië" vraagt uw aandacht. In verband met het a.s. Regeringsjubileum, van TLM, de Koningin bestaat de mogelijk heid om de jongens in Indië in te schakelen in de feestvreugde, door dat u een coupon kunt verkrijgen voor fi.50, waarvoor de jongens overzee een z.g|. jubileumpakket ontvangën ter waarde van f 4. k f 5. Wanneer u een coupon neemt, wordt op dit pakket uw naam en adres als afzender geplaatst. Ver krijgbaar tot 26 Juni a.s. Laat nie mand achterblijven aan het devies jLeeft en doet mee voor onze jongens overzee" Coupons verkrijgbaar bij het co mitéMej. Knoop, Eiland; G. W- Bouman B 172; J. Woffers B 116; A. van der Vliet B 177; Teuntje Smits B 150Artje Smits B< 127; W. van Ooyen B 152 en G. Verheij, Rietschoof. Verder wekt het comité „Onze jongens Overzee" de ingezetenen op lectuur na lezing1, bijv. tijd schriften e.d. disponibel te stel len met het doel deze te verzen den naar onze jongens in Indië. De kinderen der school zijn ge negen deze lectuur te verzamelen en met behulp van hun leerkrach ten over te dragen aan het co mité.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5