voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bomxnelerwaard Plaatselijk Nieuws Verzorg Uw huid! UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN No. 6580 DONDERDAG 1 JULI 1948 U,«> VAN ALTEMA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent Int. Telefoon No, 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Die heer G. C. Bouman, vroegler alhier woonachtig, thans Hoofd der school te Eersel, is be noemd als leraar aan de K. Boékie school' te Bilthoven. De reis naar Den Haagi, ter bezichtiging van de tentoon- stellinjgi „De Nederlandse Vrouw 18981948" is voor onze ge meente vastgesteld op Dinsdag 24 Augustus. Gereisd wordt met een bus van de A.L.A.Di. Het uur van vertrek zal nog! worden opgege ven. Er is glelegenheid om op het tentoonstellingsiie rrein een warme lunch te gébruiken a f2.10. Wie van de dames van deze- warme lunch gebruik wensen te maken, gelieven zich voor 10 Juli op te gleven bij' mevir. van Delft, Burchtplein W 65. Het Heusdens Dubbel Man- nenkwartet hoopt o.l.v. de heer L. Groen, deel te nemen aan het Groot Nationaal zangconcours te Er me lo \op 11 en 12 Augl. a.s. en zal uitkomen in de 3e afd. Wiji wensen deze nog[ jonge ver- enigjing veel succes toe., 'Ziji die de reis naar deze prach tige streek wensen mee te maken, kunnen zich hiervoor opgleven bij de secretaris P. van Houwelinglen. Van 17 t.m. 26 Juli a.s. wordt te 's Bosich een grote na tionale tentoonstelling van ambach ten en bedrijven in werking! gehou den, gjenaamd „De Zilveren) Schep". Gezien het gjrote nut voor onze ambachtslieden en winkeliers, hebben de besturen der Gez'. j\lid- denstandsverenigingen alhier meend, voor haar leden een zoek aan deze unieke tentoonstel ling! te moeien organiseren. Dit bezoek is vastgesteld op Dinssdag 20 Juli a.s. Voor verzorging der reisgjelegenheid en entreebewijzen worden de leden verzocht zich voor deelname op te gleven voor 10 Juli a.s. bij de secretaris, Botermarkt N 101. Reeds Zaterdagavond arri veerden een aantal zeiljachten, die zouden deelnemen aan de Brabant se zeilwedstrijden, die Zondag zijn gehouden. Er heerste een gezel lige drukte in ons stadje, terwijl in het Wapen van Amsterdam een bal werd gegeven. Tjijdens dit bal reikte de voor zitter van de Viking aan het be stuur van de Amer een standaard met Vikinglwimpél over, als Dfijk van waardering voor het oelang- rijike werk dat zij verricht om de Zuidelijke watersport ook bekend heid te geven in de Noordelijke provincie's. Zondagmorgen om half elf start ten de kleine open en B.M.-jachten. 'Om half een startten de grote re kajuitsjachten. Jammer, dat het weer oorzaak was, dat de belang stelling! van het publiek niet zo groot was, als anders stellig het geval zou zijn geweest. Na de start van het laatste jacht vertrok de Janihudi met een gezel schap aan boord om de wedstrijd te volgen. Er moest gezeild wor den tot Well, dan terug tot de brug bij Nederhemert, vandaar naar de Grote brug, om in de ha ven te eindiglen. Prijswinnaars waren Vrijheids klas se: Karei Doorman stuurman E. Jansen le prijs, zeil- tijd 2 uur 12.25; Nellie, stuurman J. M. Boerboom 2e prijs, zeiltijd 2 uur 18.8. Kleine open jachten: Cassim, stuurman mej. P. Voets le prijs, zeiltijd 2 u. 19.50; Lucas B, stuur man A. Mulder 2e pr., zeiltijd 2 uur 50.08. B.M. jachten: Vitamine, stuur man P. Elings le pr.; zeiltijd 2 uur 19.32; J. Pijnenburg 2e - pr. zeiltijd 2 uur 19.55; Zephyr, stuur man L. P. Hoiégee 3e pr., zeiltijd 2 uur 32.27. Kleine kajuitjachtenPim, stuur man A. v. d. Bergh le pr., zeiltijd 2 uur 19.55; Martha, stu;urman Ad Hamers 2e pr., zeiltijd 2 uur 28,32; Blilauwvoet, stuurman Ad Wannijn 3e pr., zeiltijd 2 u, 30.13. Pampus j achten: Jacky, stuur man J. v. d. Velden le pr., zeiltijd 2 uur 31. N.N. 10 m2 7 (geclassificeerd): Marathon, stuurman M. deRooij le pr.,, zeiltijd 2 uur 08.20; Wawi, stuurman Tl. v. Wingerden 2e pr., zeiltijd 2 uur 10.08. N.N. 16 m2 (ongeclassificeerd) Irene, stuurman P. Smits le pr., zeiltijd 2 uur 11.35; Zwamborn 2e prijs, zeiltijd 2 u. 13.20; Amigo; stuurman T. Pullens 3e pr., zeil tijd 2 uur 32.45. 1 Snelle klasse t.m. 10 m2: Pro testklasse, slechts 1 prijs uitge reikt: Cyclone, stuurman L. v. d. Berg le pr., zeiltijd 2 uur 04,15. Toerjachten: Zeepaardje, stuur man A. Ebben, le pr., zeiltijd 2 u. 13.20; Johanna Maria, stuurman L. Ver bruggen 2e pr., zeiltijd 2 u. 30.33. Kajuitjachten t.m. 35 m2: Ali Baba, stuurman Frans Wiggers le prijs, zeiltijd 1 u. 51.08^ Kalypso, stuurman, Jef Cornel is se 2e prijs zeiltijd 1 uur 57,47. Kajuitjachten vanaf 35 m2. Deze klasse is nog gesplitst in 3 groe pen. Eerste groep: Edith, stuurman mej. Sidy Voemen ie pr., zeiltijd 1 uur 46.23; Ahoy III, stuurman J. Bouman 2e prijs, zeiltijd 1 uur 47.15. Tweede groep: In deze klasse is nog geen prijs toegekend daar èr een protest is ingediend. Derde groep: Bovenlander stuurman N. V. d. Werf le prijs, zeiltijd 1 uur 55.42; Pike, stuur man Ir. v. Weenen 2e prijs, zeil tijd 1 uur 50.21. Draken en jScherenkmisers Middagzon, stuurman Dolf van Maastrigt, le prijs, zeiltijd 1 uur 49.58; stuurman L. v. Wagenberg 2e prijs, zeiltijd 1 uur 52. Om 4 uur vond in hotel Con cordia de prijsuitreiking plaats. De voorzitter vaü het wedstrijdcomité, de heer Verbrugfgen uit 's Bosch, heette allen welkom en in het bij zonder Burgemeester v. Delft. De beker van de sportvereniging Heusden werd gewonnen door de heer E. Jansen met de Karei Doorman. De beker beschikbaar gesteld door de gemeente Heus den, werd door Burgëmeester v. Delft uitgereikt aan de heer M. de Rooy van de Bergse Maas. Aan het slot werd nogl het woord gevoerd door de heer H. vanWin- glerden uit Gorinchem en Mr. Zin- nicq Bergknann uit den Bosch, die dank' bracht aan de orglanisatorrn dank bracht aan de organisatoren voor de regeling van de ♦edstriid. AALBURG. Dinsdag 6 Juli hoopt Dis. v. d. Woestijne uit Ridderkerk, des avonds om half acht, voor de Ger. Gemeente alhier op te treden. Tegen zonnebrand, vervellen, stuk lopen, doorzitten, schrijnen, smetten en ter verbetering der huidPurol. ANDEL. Oud-burgemeester A. D. v. d. Schans alhier is giekozien tot lid van het ere-comité der tentoon stelling Nederlands Nieuwe Ker ken in Dien Bosch. J. Versteeg alhier verwierf op de Handelsavondschool te Gor- kum het diploma boekhouden en handelsr ekenen ALM KERIv 15 Juli a.s. hoopt het Herv. Kerkkoor alhier een plezierreisje te maken. Tevens zal! dan desm.m. in de studio van de N.C.R.V. te Hilversum, èen paar zanginumimers worden uitgevoerd, welke opgra- mofoonplaten worden opgenomen. A.s. Zaterdag 3 Juli zullen de muzdekVer. „Nooit Gedacht" en de Chr. gem. zangver. „Hallelu jah" beiden alhier, deelnemen aan het festival te Werkendam. BRAKEL. De heer J. v. d. Linden alhier slaagde aan de Chris ttekjke Kweekschool te Gorinchem voor onderwijzer. DRONGELEN. Het maken van een brug over het Afwateringskanaal Dron- !g|elen-Den Bosch, is tegen f23.790 glegund aan Dijkstra's Aann. be drijf te Tilburg!. GENDEREN. Blijkens in dit nummer voorkomende advertentie zal op Maandag! 5 Juli in café „De Zwaan" alhier een vergfadering ge houden worden, om te komen tot oprichting1 van een afdeling van het Zuidelijk Blok van Oorlogsge troffenen. De gehouden maandcollecte in de Herv. Kerk, heeft opgje- bracht f 101.06. Het bouwen van een woon huis voor de heer M. Hak alhier, is opgjedragen aan de Fa. Wolfers. De mUziekver. „Excelsior" alhier, heeft een verloting uitge schreven, met als hoofdprijs, een heren- of dames rijwiel. De trek king! zal plaats hebben 24 Juli of eerder. GENDEREN. Zaterdag 3 Juli a.s. is het 25 jaar gieleden, dat onze dorps- genote, mej. J. van Rijswijk, voor heen Jans Kuijpers, het werk van Kraamverzorgster is begonnen. Ze heeft dan ook vele moeders mogten helpen en ook de huisvaders zijn haar nog steeds dankbaar voor de goede zorgen en de opgeruimd heid, waarmee ze haar werk ver richtte. We hopen en vertrouwen dan ook, dat deze dag! voor haar een onvergetelijke zal worden. MEEUWEN. De Geref. Kerk alhier is door de Classis een ^steunbedrag toegezegd van f300. NEDERHEMERT. De Rijkswaterstaat heeft het verzoek' om verlichtinigl aan tebren- g|en bij! de brug te Nederhemert, afgewezen. UITWIJK EN WAARDHUIZEN. Het bestuur der Oranjever. „Beatrix" alhier besloot nog! een maal zitting! te houden voor op- Igiave deelname volksspelen voor het a.s. Koningiinnefeest op 31 Augiustus a.s. (Zie advertentie VEEN. Het bestuur der afd. Wijk- Aalburgj-Veen van het Nederlandse Rode Kruis maakt met g'rote er kentelijkheid bekend, dat de ge houden collecte ten bate van het Ned. Rode Kruis in de gémeente Veen de prachtige som heeft op- giebracht van f246.95. Aan de dames collectrices, die zich, opi initiatief van mej.- Truus Jonker, in keurig' jj°de Kruiscojsi- tuum hadden gestoken en aan de leden van de muziekvereniging „Wilhelmina", die allen hun be langeloze medewerking hebben ver leend, alsmede aan de milde geef sters en gevers, wordt hierbij har telijk dank gezegd. A.s. Zaterdag! avond hoopt de muziekver. „Wilhelmina"' haar eerste zomerconcert te gleven aan de school. WIJK. Onze dorpsgenoot, de heer G. van Dirunen, slaag'de te Haar lem voor de acte lichamelijke oe fening! M.O. Ds. H. Hark erna, Ned. Herv. predikant alhier, is gekozen tot lid van het ere-comité T^en- toonstelling! Nederlands Nieuwe Kerken te Den Bosch. WOUDRICHEM. v. Dienden en v. Ddesbergen spraken j.l. Vrijdagavond hier voor een zeer aandachtig gehoor. Op kalme, overtuiglende wijize werd het beleid van de ministers uit de Par- tiji van de Arbeid verdedigd en opgéwekt tot steun aan de Partij', waarin alle werkers van hoofd en hand samenwerken. WERKENDAM. Het ligft in de bedoeling, dat in de tweede helft van Juli de klankstudio van de „Rotterdam mer" naar Werkendam komt tot het opnemen van glesproken brie van voor onze jonglens naar In- dië. De bloedverwanten of degie- nen die hieraan wpnsen deel te nemen,, kunnen zich, liefst vroegr tijdig), opgeven bij de agent W. M. VTouthaan, Sasdijk 20, de Wer ken, die ook bereid is verder al le inltichtinglen omtrent deze ge sproken brieven te gleven. Het maken van rijshoutbe- kledingl met aansluitende bezinking op het Noorderstrand te Goeree is tegen f 108.100 gegund aan Gebrs. v. Oord alhier. De postduivenverenig. Tot Weerziens alhier, hield een wed vlucht vanuit Chautiraux, waarvan de uitslag! is als volgtB. Bagger- UWSBLAD i

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1