Plaatselijk Nieuws Officiële mededelingen TWEEDE BLAD Vacantietijd t NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard behorende bij het No. 6580 DONDERDAG 31 JUNI 1948 HEUSDEN. Pnder girote belangstelling van de zijde der buurtbewoners, de leden der K.A.B., de visclub en de vertegenwoordiger der Fa. de Haan en Oerlemians, werd 22 Juni het stoffelijk! overschot van wijlen Cornelis Mooijekind graf waarts Igledragen. Grote belangstelling, zieker voor al de arbeiders hebben hjer ge toond, wat het zeggen wil een der hunnen te moeten verliezen. Aan de glroeve sprak de voor zitter der K.A.B-, de heer Ohr. van Balkom, woorden van deel neming en memoreerde al hetgee^ de overledene voor de beweging had igedaan en hiij! hoopte, dat een opvolger gevonden zou worden, die waardig zou Zijn de voetstap pen van de heer Miodijiekind te volglen. Ook de visclub gaf 'blijk van gehechtheid aan een goed mede lid, door $ich door een deputa tie te doen vertegenwoordigen. De overledene werd ten gtave gedragen door dragers, die allen lid waren van de K.A.B. Vermeldenswaard is nogi het be sluit van de Firma de Haan en Oerlemans, om deze miensen, die in zijn dienst waren, vrijaf te geven met behoud yan loon. ANDEL. MejG. Verhoeven alhier slaagde te Gorinchem aan de Chr. Kweekschool voor het examen on derwijzeres. Zij is, benoemd tot on derwijzeres aan de te openen Chr. School te Veen. De Oranjevereniging plhier heeft het voornemen dit jaar en kele feestelijkheden te organiseren op 31 Augustus a.s.. Een volledig progïramma is nog niet definitief vastgesteld. Voor het diploma kraam- verzoiigjster, uitgereikt vanwege de Prov. N.Br. Ver: „Het Groene Kruis" slaagden de dames A. Stra ver en E. d. Dekker alhier. Het uitbreidingsplan dezer gemeente is door Ged. Staten gloed gekeurd. ALMKERK. Mej. J. v. Leeuwen alhier slaagjde aan de Chr. Kweekschool te Gorkum voor het examen on derwijzeres. Ze is benoemd tot on derwijzeres aan de te openen Chr. school te Veen. BABILONIëNBROEK. Het is llians zover, dat de plannen voor het houden van fees lelijkheden ter gelegenheid van het regeringsjubileum, kroning en her denking 300-jarige onafhankelijk heid een vaste vorm hefbben aan genomen. Alhier zal op Vrijdag 10 Sept. en Zaterdag 11 Sept. a.s. feest worden gehouden, bestaande uit: op Vrijdag des n.m. Kinderspelen en concert door diverse verenigin gen uit de omgeving; pp "Zaterdag des voorm. Historische Optocht (deze belooft schitterend te wor den, een groot aantal costuums is reeds gehuurd). N.m. Volksspelen, )en des avonds slotconcert. CAPELLE. De heer M. de Kruis, hoofd der Chr. School a. d. Loonsedijk, is in gelijke betrekking te Over- schie benoemd. Bij het te 's-Gravenhage ge houden examen slaagde de heer H. J. Smith, adjunct commies le klasse ter gemeentesecretarie van Sprang-Capelle, voor Gem.-admini stratie (G.A.I.), Bij de te Waalwijk gehou den voorjaarskeuring van spring- stieren werden goedgekeurd- de stieren van J. J. Pruij,ssers en W. v. Beek. Afgekeurd werden de stie ren van L. P. v. Pelt en J. van Bruchem. De familie Tactor aan de Winterdijk, welke voor enige we ken uit Indië berichfcontving, dat hun zoon en broer, d^e aldaar zijn militaire plichten vervult, door de ernstige ziekte van Weil aangetast in het hospitaal was opgenomen en op de lijst van zeer ernstige zieken was geplaatst, ontving "de zer dagen meer geruststellende be- richten, hetgeen voor hen een hele opluchting was. De postduivenvereen. „De Luchtvaart" hield met oude dui ven een wedvlucht van Pont SI.1 Maxence af. Voor de a.s. Zondag te houden wedvlucht van Pont St. Maxence af worden de duiven Vrijdagavond op gewone tijd in het clublokaal ingemand. LAND VAN ALTENA. De fa. A. Kraaijenveld te Zwijbdrecht was teglen f23.670. Iaagfstie inschrijif'ster voor het bag- igierwerk in de Oude Merwedesluis te Gorkum, de benedenmpnd der afgedamde Mjaas voor Woudri- chem en die: mond der veerhaven te Sleeuwijk. NIEUWENDIJK. De Oranjevereniging „Nieu- wendijk" en „Prinses Margriet" te Kille, hebben besloten om in dit jubileumjaar gezamenlijk feest te vieren. Voor djt doel vergiaderden dezer dagen de besturen der beide verenigingen, onder leiding van de heer de Jager. Men kwam weder zijds tot volledige overeenstem ming!. Tot voorzitter werd geko zen, de heer L. de Jager, tot se cretaris de heer H. van Breugel en tot penningmeester de heer Dl Heijstek. Besloten werd om 31 Aug. een flink feest te organi seren en op 6 September kin derfeest. Verschillende commissies wer den benoemd tot het uitwerken van deze plannen. Het ligt tevens in de bedoeling om op Dinsdag 31 Augustus een girote Allegorische optocht te orga niseren, opgléluisterd met muziek, waartoe de medewerking gevraagd zal worden aan alle plaatselijke verenigingen, kortom aan de ge hele burgerij Verdere bijzonderheden over het a.s. feest zullen nader worden be kend gemaakt. Ter gelegenheid van het 3- jarig bestaan van de Sportvereni ging „Altena" zal er op 17 Juli a.s. een sportmiddag' gehouden worden, waarvoor uitstel van com petitiewedstrijden werd verkregen. Verschillende sportver. zegden hun medewerking! toe. De plannen om te komen tot stichting! van een zwembad ter plaatse, beginnen vastere vormen aan te nemen. Men heeft het pog gericht op een terrein achter de Geref. Kerk, het vroegere voet balterrein. Naar we vernemen zijn er al onderhandelingen gaande met de eigenaar van dit gunstig gelegen terrein. Als Hoofd-Propagland. van de Ned. Chr. Vrouwenbond, afd. Noord-Brabant, Noord-West, werd gekozen Mevr. C. Walraven-Keiler. J.l. Vrijdag maakte de Ger. Knapenaverenig^ig „Benjamin" en de kleine Meisjèsver. „Mirjam" een uitstapje naar den Haag en Sche- veningem. Na een genoeglijke dag, begun stigd door het mooie weer, keer den allen des avonds hoogjs-t vol daan huiswaarts. te houden, waarvan de opbrengst is bestemd voor een centrale ver warming! in gebouw Tavenu. Voor het wettelijk diploma Kraamverzorgster, slaagde mej.H. Oldenburgl alhier. NEDERÏIE31ERT. Alhier zal vóór 15 Juli» a.s inschrijving zijn voor een con sumptie-, ijs-, zuur- en snoeptent en voor stalling van rijwielen voor het te houden Oranjefeest op "Za terdag 4 Sept. a.s., samengesteld door het bestuur der Oranjevere niging „Oranje Trouw". (Zie advertentie). De in. onze gemeente gehou den collecte, ten bate van bet Ro de Kruis, heeft het mooie bedrag van f89,71 opgebracht. Aan de col lectanten, die dit bedrag inzamel den, hartelijk dank, evenals aan de gevers. De heer J. P. Vos van de lichting 1947 is voor goed vrij stelling van dienstplicht verleend. Tot leden van het stembu reau in deze gemeente zijn be noemd: Burgemeester C. W. van Ommeren, Voorzitter en de beide wethouders R. J. Oomen en C. v. Werken. De ambtenaar belast met het Bouw- en Woningtoezicht in de Bommelerwaard, zal voortaan in plaats van 's Woensdags, des Donderdags van 99.45 u. voor middag ten gemeentehuize voor het publiek te spreken zijn. Door de Oranjevereniging „Oranje Trouw", wat het Oranje feest betreft in verband met het a.s. 50-jarig Regeringsjubileum van H. M. de Koningin, werd besloten op de nationale Feestdag 31 Aug. a.s. kinderspelen te houden des nftddags op een terrein, waaraan prijzen verbonden zijn. Deze kin- spelen omvatten zowel de kinde ren der Lag. School als die xinde- ren der Kleuterschool. Op Zaterdag 4 Sept. zal het „grote feest" gehouden worden. Des morgens zal een grote op tocht van versierde wagens gehou den worden, waarvoor prijzen zul len beschikbaar gesteld worden. Des middag,s zal van 211 uur op het feestterrein aanwezig zijn de vermaarde Harmoniekapel „Ge neraal Karei van der Heyden"uit Zaltbommel onder leiding van h^ar directeur H. A. Moors,* bestaande uit 65 leden, die haar muzikale medewerking zal verlenen en 'het Oranjefeest een waardig cachet zal geven, door hef gehele feest en de spelen met haar tonen te op luisteren. Deze middag zullen volksspelen gehouden worden o.a. vossenjacht, hoedenge vecht, hardrijden met hidnernissen, hardlopen met hin dernissen, tonnetje steken, ringrij- derij, e.d. De zangvereniging „De Vervulde Wens" uit onze gemeente hoopt haar medewerking te verlenen door enkele zangnummers ten bes- KOMPAS KANTOOR EN TOERISTENKAART van NEDERLAND met alphabetisch plaatsnamenregister Prijs f 0.80 Zakkompas van Nederland f 1.35 Toeristenkaart van Noord-Brabant en andere provincie s f 1.25 Verkrijgbaar in den Boekhandel Firma L. J. VEERMAN te Heusden. Andiel, opende deze vergadering en spoorde de leden aan tot een geregelde opkomst. Hierna volg de een kort verslag! door de se cretaris, de heer A. C. M- Hon- coop. Deze gjaf een duidelijk over zicht, wat de vereniging in die korte tijd heeft gepresteerd. Vierder werd door de penning meester, de heer ff. N. Jiskjoot, rekening! en verantwoording ge daan wat ten volle in orde werd bevonden. Hierna volgde bestuursverkie zing!, waarbij! het oude bestuur met aliglemene stemmen werd herkozen. Aan het einde werd ter ere van de gleachte directeur, de heer I. Jiskoot, de „Langl zal' h'ij leve- marsch" gespeeld, voor al hetgeen hij steeds belangeloos voor de ver eniging heeft gedaan. Hierna werd de vergjadering met de Prins Bernhard-marsch beslo ten. AANHOU DING SBE WIJZEN VOOR ZEUGEN. Nu de fokzeuglen toe wijzingen zijn afgeschaft, kunnen personen, die hun hoofdberoep in het land'bouw- en-of veeteeltbedrijf hebben, tlhans bij de plaatselijke bureauhouders aanh ou di ngsbewijzen resp. aan- koopvergUnningen Voor opfokzeu- gen en fo'kzteugen aanvragen. Nader zal worden bekend (gje- maakt of en in hoeverre aan per sonen, die hun hoofdberoep niet in de landbouw en-of veeteelt heb ben, kan worden toegestaan zeu gen a&n te houden. Een aanhoudinglsbewijs voor een opfokzeug verliest zijn geldigheid en moet biji de plaatselijk bureau houders worden inigieleverd a. zodra het varken voor de eerste maal' werpt b. zodra het varken een levend giewicht van 125 kg heeft bereikt c. tien maanden na de datum! van afgifte van het aanhoudings- Alhier worden plannen ge maakt om in het najaar een bazar te te geven. Verder vindt een ge c os tu meerde voetbalwedstrijd plaats en de „Ronde van Nederhemert" voor heren per fiets. Een van de hoog tepunten van de dag is 'n concert van de Harmoniekapel „Generaal Karei van der Heyden", zodat het geheel een waardige herdenking van dit zeldzame jubileum be loofd te worden. Voor verlichting van het feestterrein en het plaat sen van geluidsinstallaties zal ge zorgd worden, zodat de opbouw en de organisatie verder ter hand genomen kan worden. Het bestuur der Oranjevereni ging hoopt en gelooft, dat dit ju bileumfeest door medewerking van 't publiek ten volle en in alle op zichten kan en zal slagen. 1VEEN. Maandag 21 Juni werd door de muziekvereniging „Wilbelünina" haar eerste jaarvergadering 71a de heroprichting! gehouden. De Voorzitter, de heer J. van In het onder a bedoelde gle- val kan een aanh oud i ngs D e wijs voor een fokzteuig! worden ver strekt; in de beide andere geval len kan deze verstrekking! ook plaats vinden, mits het varken dui delijke tekenen van drachtiglheid vertoont. Is dit niet het gleval, dan is de houder verplicht een mest- contract voor levering! op korte termijn af te sluiten. Een aanhoudingisbewijs vooreen fokzeug! verliest zijn geldigheid, zodra het varken niet meer voor de fokkerij bestemd is. In verband met de g!ewijzigde regeling worden nieuwe aarihou- dingsbewijzen in gebruik genomen. In geval van. verkoop moet do verkoper bij- aflevering, van een fokvarken dit aanhoudingsbewijs aan de nieuwe eigenaar ter hand stellen. Laatstgenoemde moet zich bin nen 2 maal 24 uur paa de ont vangst van. het varken bij .zijn P.B.H. vervoegen om het aanhou- diqgfebewijs op zijn naam te la ten stellen. De bestaande voorschriften met betrekking tot het verhandelen en het vervoer van fokvarkens onder gaan geen wijziging!, zodat bij; koop en verkoop een aankoopver- gunning en bij vervoer- een gelei- debiljet blijven voorgeschreven.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5