Gemeenteraadsverslag I 2de Komt zien! OOSTERHOUT BLEIIENBERG's. TOURINGCAR Met Bouman's taxi's reist men vlug en veilig door geheel Nederland BELASTING Vraagt inlichtingen en prijs bij GEBRs. BLEIJENBERG Wijk en Aalburg GEBRS. BOUMAN - AUTOVERHUURINRICHTING WUKEN AALBURG Adviesbureau voor Belastingzaken en Boekhouding; Spoorlaan 66 Tilburg. De Accountant; 6. VENNINX. VOOR AL UW REIZEN! Land- en Tuinbouwers en Zakenlui 1 Vervolg raadsverslag HEUSDEN. Ter toelichting diene: Het komt de voorstellers niet gewenst voor, dat in deze nieu we omgeving de ruïne blijft be staan, waar wrj nu al meer dan drie jaar tegen aan Jkijken. In dien contact moet worden opge nomen met b.v. monumentenzorg, dan zal dit het doelmatigst door het gemeentebestuur kunnen ge schieden. In ieder geval moet daar verandering komen en dit voorstel bedoelt in die richting te gaan. Het is bekend, dat de voorstel lers zo weinig mogelijk van het perceel in kwestie wilden afnemen en daarom de open ruimte vafh ieder huis geheel of voor het overgrote deel naast de woning willen laten vallen. Volstaan zal daarom kunnen worden met 11 meter uit $le rooilijn, wat bete kent, dat er op sommige punten belangrijk minder van de ruimte behoeft te wordep afgenomen. De heer te Vruchten is van oor deel, dat het laatste woord in deze niet aan de stedebouwtandige is. Deze en B. en W. hebben een tegengestelde mening met de vier ondertekenaars. Spr. kan niet zien, dat de bouw van woningen, zoals in het adres wordt voorgesteld, tekort zou doen aan het mooie uitzicht. Ook het Burchtplein moet ten offer vallen voor woningbouw. Wat het mooi en vrij uitzicht be- betneft, een goed architect moet in staat zijn, woningen te ontwer pen, waardoor het vrije uitzicht behouden blijft. Als de tuinen tus sen de blokken van 2 woningen yallen inplaats van daarachter, dan blijft liet vrije uitzicht be staan. Snr. meent dat de Nporder- siilgel zo goed mogelijk bebouwd moet worden in verband met de hoge kosten, van straataanleg en daarom zou spr. de raad dan ook willen adviseren om het voorstel van de 4 raadsleden, gewijzigd als door de drie raadsleden is aange geven, aan te nemen. Ook wil spr. even een groot onrecht weerleggen Er wordt door sommige personen beweerd, dat de heer Verschuur de drijfveer van dit voorstel is, dit is een grote onwaarheid, de situatie voor dit voorstel heeft zichzelf geschapen, doordat aan beide zijden van dit terrein wonin gen gebouwd worden. Ook voelt spV. het als een belediging, dat de andere raadsleden aan de lei band van de heer Verschuur zou den lopen. De heer Verschuur zegt dat B. en W. twee motieven aanvoeren voor hun voorstel n.l. het advies van de stedebouwkundige en ten tweede, dat er weinig grond voor de eigenaresse zou overblijven. Volgens het verslag in het Nieuws blad zou de heer v. d. Laan in het vorige jaar, hebben gezegd dat de üemert bebouwd moest wor den, schending van stedebouwkun- djg schoon bleek toen niet aan wezig Ie zjjn, dit is blijkbaar pas na 1917 gekomen. "Spr. betwijfelt het echter of wandelaars de ruïne en liet gedeelte dat openblijft mooi zuilen vinden. Hij durft te bewe ren dat de bouw van woningen in deze zwaarder weegt dap Stede- bouwkundig schoon. Behalve voor dit laatste heeft de raad te zorgen voor het lichamelijk, maatschap pelijk en zedekundig sdhoon van dp gemeente. De woningnood is hier extra hoog, uoor het grote aantal uitgewoonde woningen, waarvan de huiseigenaren jaren hebben geprofiteerd, zonder dat zij er ook maar iets aan heb ben laten doen. Voor spr. is dan ook woningbouw primair en liij acht zich gewettigd het advies van Ir. v. d. Laan naast zich neer te leggen. De bouw van 25 woningen hangt nog steeds aan de kapstok, omdat er geen bouwterrein aanwe zig is. Wat het 2e bezwaar van B. en n.l. het overiblijven van een te gleringe oppervl. v.« d. eigenaresse betreft, gjelooft spr. dat ieder on partijdig mens, het met hem eens zal zijn, dat als er slechts 'n strook van 10 meter, misschien zelfs nog minder, wordt afgenomen van het terrein, er voldoende overblijft. Het is de bedoeling van de voor stellers geweest, dat de tuintjes daar niet achter, doch voor 'het grootste gedeelte naast de woriïn- ningen zullen komen te liggen, daarvoor zouden jsij dan ook het type woningen willen nemen, die aan de Herptse straat worden ge bouwd. Iiij is het met de heer te Vruchten eens, dat het niet ge wettigd is een kostbaar stuk weg, onproductief te laten liggen terwijl er 6 panden kunnen staan van het glrootstie type woningen. Op de wijze als door de voorstellers wordt aangewezen blijft er vol doende doorzicht voor de eigena resse aanwezig. Spr. is de heer te Vruchten dankbaar dat deze hem heeft willen rehabiliteren, zonder dat daarover van te voren overleg is gepleegd, persoonlijk zou hij die praatjes langs zich heen hebben 'aten gaan. Spr. zou wethouder Buijs willen vragen, hoe hij zich zal moeien verdedigen, als hjj later gedwon gen wordt cultuurgrond voor wo ningbouw te moeten gaan afnemen en thans daarvoor niet eens' een stuk boomgaard durft te nemen. Al met al zijn volgens spr. B. eb W. er niet in geslaagd hem te overtuigen. De heer v. Bladel zegt dat het initiatief van het voorstel van hem is uitgegaan. Daags nadat B. en W. in de tuin van Mevr. Merkx had den wezen kijken, kwam wethou der Buijs bij hem en verklaarde dat het onmogelijk was daar wo ningen te bouwen. Daarom heeft spr. zelf de zaak ook eens per soonlijk opgenomen en daardoor is hij ook tot de conclusie gekomen dat daar geen woningen kunnen staan. Het spijt hem.dan ook dat de heren Verschuur en te Vruch ten niet eens persoonlijk zijn we zen kijken, hij is overtuigid,. dat zij dan ook evenals hij tot ande re gedachten zou zjjn gekomen. Hij trekt, dan ook zijn voorstel in. De heer Lutgert vraagt of Ir. v. d. Laan niet heeft netteken, om er een paar woningen te bouwen. Spr. is tegen het gehele plan van de vier raadsleden, omdat daar door van het erf van Mevr. Merkx ëen hofje zou worden gemaakt, doch hij is overtuigd dat hier wel 10 of 12 ontwerpen te maken wa ren, b.v. waar thans die ruïne staat en daar aansluitend zijn best eeii paar woningen te plaatsen. De Voorzitter antwoordt dat de stedebouwkundige zéker wel 10 of 12 ontwerpen heeft kunnen maken, doch tegen bebouwing van dit ge deelte is en flaarom er slechts een heeft gemaakt. Wat de bouwval betreft, hierover is het rapport nog niet binnen, doch monumen tenzorg heeft daarvoor geen inte resse meer, dus^dit komt wel in orde.. De heer Verschuur tracht aan die hand van een schetsje van Ir. v. d. Laan, dat door de heer Lutgiert ter tafel wordt gebracht, de heer van Bladel te o vertui- lg|en, dat als er slechtseen breedte van 10 meter wordt ge nomen. .gemeten vanaf de aan te ïèg'gen straat en de tuinen dan naast de woningen komen te liggen, er wel woningen gebouwd kunnen worden. De heer v. Bladel blijft echter overtuigd dat zulks niet het ge val is. De heer Lutgert zegt dat het voor de stedebouwkundige moei lijk kan zijn, doch men moet voor moeilijkheden niet uit de weg gaan. Spr. zou het huis van Mevr. Merkx wel zo ruim mogelijk wil- laten staan. De Voorzitter wil met alle ple zier dit verzoek voor een nieuw plan aan de stedebouwkundige voorleggen, doch deze is tegen be bouwing daar. De heer Verschuur vraagt of het wel juist is geweest de stedebouw- kundig'e in deze een schets te doen maken. De Voorzitter zegt dat men daar voor toch een stedebouwkundige heeft. Deze geeft advies en B. en W. menen zich daaraan te moeten houden, anders had men zo ie mand niet nodig. De heer Dekker vraagt waarom men een stedebouwkundige heeft genomen. Deze heeft hem echter met zijn plan niet kunnen over tuigen dat hier door bebouwing het schone karakter geschaad zou worden, als dit gebeurt op de wij ze als door de heer te Vruchten en Verschuur wordt aangegeven. Spr. waardeert het dat de stede- bouwkundige zijn advies hand haaft, doch hij keurt het af, dat deze zich niets aantrekt van het advies van hen, die hem hebben aangesteld. Waarom zijn de 25 wo ningen voor de scheepswerf nog steeds niet aanbesteed, alleen om dat er geen bouwterrein beschik baar is. Uit recht vaardigheidsoog punt is het ook billijk dat dit ter rein genomen wordt, Waarom dat van de heer v. Wjijk, de familie Stoffels en H. v. d. tSaak wel en dit niet? Het zou onrechtvaardig zijn deze strook grond niet te ne men, men moet dit in het alge meen belang zien en het is klein, als de heer Merkx beweert, de heer Verschuur is mijn concur rent en daarom drijft hij zijn plan door en de heer Dekker zal wel voor stemmen, orhdat hij een proces te gen mijn broer heeft verloren. Waar moet het heen als we de zaken zo bezien? Ik ben hoog staand giènoeg om, als de broer van de heer Merkx bij mij kwam! over zaken, het aligëmeen belang betreffende, en ik daartoe bij machte was, hem te helpen. Spr. hoopt dat de hogere autoriteiten het voorstel van de heer Verschuur en anderen uit sociaal oogpunt zul len bezien. Hij hoopt en vertrouwt ook, dat de Voorzitter het plan van deze raadsleden met de meeste met zijn prachtige H ANG- EN LEGKASTEN DRESSOIRS BUFFETTEN TAFELS STOELEN DIVANS BEDDEN SPIEGELS COSTUUMS JAS]ES JURKEN MANTELS GORDIJNEN Ook leveren wij op consumenten crediet en schadeboekjes BREDASEWEG 118 Telefoon 245 Ook voor ziekenfondsleden staan onze Dag en nacht te bereiken wagens ten allen tijde disponibel telefoon no. 9, na 17 uur no. 50(§ Iedere week gaan wij naar Deurne Thans is het zoover, dat onze Vertegenwoordigers ook U een bezoek kunnen brengen om het een en ander te verduidelijken. Wij verzorgen al Uw belastingzaken en alle bezwaar- en beroepschriften, enz. voor f 15. - per jaar, zonder dat er nog eenlge kosten bijkomen. Heb geen wantrouwen, doch onderzoekt de degelijkheid van onze kantoren. Onze Vertegenwoordigers zijn allen voorzien van een legitimatiebewijs, zoodat U er zeker van kunt zijn, met een vertrouwd Accountantskantoor te doen te hebben. Wij houden op 20 verschillende plaatsen in Brabant zitdagen, zoo ook voor deze omgeving te WIJK EN AALBURG in café Duisterwinkel Hoogen Maasdijk A 16, elke derde Donderdag der maand van 10-2 uur; te ANDEL in café Bouman dienzelfden dag van 3-7 uur; te MEEUWEN in café Korevaar elke vierde Donderdag der maand van 10—2 uur en te DUSSEN in café Leemans dienzelfden dag van 2-6 uur. Kiest LI EVENS hands Meubelen -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 7