voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Boxnmeierwaard Plaatselijk Nieuws UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN No. 6582 DONDERDAG 8 JULI 1948 U*D VAN ALTERA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: Jr H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Onzie stadgenoot Gijs Bax slaagIde dezer dagen te 's Bosch met lof voor het eindexamen H. B.S. (Onze stadgenoten W. van Williglen en C. Zonneveld, slaag den voor het Mulodiploma A. Voor het examen, E.H.B.O.- diplooia, afgenomen door dokter De Jager te Viught, slaagden Don der daglavond alle cursisten vian de afd. Heusden der Ned. Ver. E.H. B.O. en wel' de, damesP. van Berge-Hienegouwen, H. Cellijn, G. van Houwelinglen-van Noordennen, |M. 'Millenaar, J. A. Winkelen de heren J. O ooien en Dl Wic'h- rnann. Deider van de cursus was dokter E. Schimmel alhier. flVfaandajg: 12 Juli a.s., houdt de Oranje vereniging in het Wa pen van Amsterdam, o'm 8 uur hare ledenvefighdering. Deze ver gadering, die reeds lang jn het vooruitzicht glesteld was, kon door omstandigheden, buiten de schuld van liet bestuur, eerst heden wor den gehouden. Op de agbnda staat de bespre king] der feestelijkheden ter gele genheid van het 50-jarig re^ge- rinlgls jubileum van H.M. de Ko ningin. Vijftig! jaar heeft een Vorstin haar volk geleid en bestierd op een wijze, die zijn wieergia niet vindt. Een gebeurtenis, die in de geschiedenis die ^chter ons ligt, noigj riïet is voorgekomen, en die, waarschijnlijk, de na ons volgen de gjeneraties niet meer zullen be leven. Wij' twijfelen er dan ook niet aan, dat alle inwoners van Heuis- dien hunne aanhankelijkheid aan ons bemind Vorstenhuis willen be tonen door de zie herdenking! op gepaste wijze te vieren. Het kan dan niet anders of al le leden der O ranje-Vereniging zullen het zich tot plicht rekenen om op- genoemde vergadering te genwoordig te zijn. Die nog geen lid is, g|eve zich dus onverwijld op bij eën der bestuursleden of voor de vergadering. De minimum contributie van fo.50 kan voor niemand enig bezwaar zijn. Voor al de ouders, die -kinderen pp school: hebben kunnen zich hier toch niet aan laten kennen. Een tractatie der kinderen staat toch immers altijd op het programma. Het bestuur stelt het vertrouwen, dat de leden in haar hebben, zeer op prijs, maar rekent vooral op een ieders daadwerkelijke mede werking. Laten we vooral beden ken, dat we een traditie hebben boog! te houden. Heusden was steeds bekend om zijn luisterrijke feesten. Laten we dus de handen ineenslaan. Als iedereen belange- 4 loos zijn medewerking verleent is er wat te bereiken. Laat niet enigle leden van het bestuur, zoals vroe- gier het geval was, maar aantob- ben, om hen daarna nogi te be- critiseren. We vieren toch feeisft gezamenlijk, jong en oud, rijk en arm! Niemand uitgezonderd. Dus Maandag a.s. ten 8 u. n.m. allen naar de vergadering in Het Wapen van Amsterdam. Dinsdagavond werd in het cLublokaeal Hotel Central de maan delijkse vergadering gehouden der Kon. Erk. Scherpschuttersgi 1de St. Blasius alhier. De hoofdman, de heer Ant. van Bladel, memoreerde in zijn openings woord de grote successen welke de leden behaal den op de gehouden concoursen te Gemert en Vlijimieh. Hij bracht allen hartelijk dank voor deze prestaties en spoorde aan tot veej oefening!- Besloten werd tot deelname aan de Omgang te 's Bosch en aan het giroot Gildefeest te Ois ter wijk op 15 Aug1, a.s. -Het Fancy Fair ten bate der 'kassen der Gez. Mjiddenstands- verenigingen is thans definitief vastgesteld -op 14, 15 en 16 ;Oc- to'ber a.s. (officiële opleningl op lDonderdagavond 14 Oct). Ze zal worden gehouden in de zalen yan hotel Het Wapen van Amsterdam, ^innenkiort zal hiervoor een werk comité t worden vastgesteld. De belangstelling der leden en der industrieën zal worden gle- vraag|d om artikelen voor deze Fancy Fair beschikbaar te willen stellen. AALBURG. Tot organist der Ned. Herv kerk alhier is benoemd, de heer J. Kant te Giessien. ANDEL. J.l. Donderdag 1 Juli maak ten de leden van de Herv. J.V. „Obadja" en enkele andere inwo ners van Andel, onder leidinglvan de heer W. Br-onkhorst, met een bus van de A.L.A.D. een plezier reis naar Valkenburg. Ook Djs. Klerkx, ere-voorzitter der vereni ging, ging! natuurlijk mee. Het heeft letterlijk de ganse dag gere gend en daarom werd de tijd maar nuttig! besteed met een bezoek aan onderaardse verblijvenBoven de grond 'was 'tniet pluis I Trouwens de Gemeentegjrot, de Catacomben en de imitatiekolenmijn zijn wel een kijkje waard. Op de teruglreis werd nog een bezoek glebracht aan Vaals en het Vierlandenpunt. In weerwil van het sombere weer bleef de stemming uitstekend. Als een bijzonderheid mag! wel ver meld worden, dat de 75-arige G. de Fijter, de tocht meemaakte en zich ook 's nachts om 1 uur nog volkomen fit gëvoelde. Wat is vooral Zuid-Limburg toch mooi. Maar men moet het eigen lijk bewonderen bij volle zomer zonneschijn Dinsdag 29 Juni maakten de Leerlingen van de 2e klas der Landbouwschool met de touring car „De Zwaluw" van A. P. Els- hout te Giessen een z.g.n. school reis naar Amsterdam. Er werd een bezoek gebracht aan de Diergaarde, het Bijbels mu seum en het Centraal Station. Jammer genoeg was de Nieuwe Kerk niet toegankelijk vanwege de voorber. werkzaamheden met het oog op de a.s. kroning. Een rondvaart door de grachten en havens van Amsterdam vorm de een waardig slot van het bezoek aan de hoofdstad. De terugreis werd gemaakt door het Gooi via Hilversum, waar het prachtige stadhuis en de studio's werden bewonderd, al was het maar aan de buitenkant. Nadat nog langs het paleis te Soestdijk was gereden, -ging het over Utrecht en Zaltbommel rniet een vaartje naar And-el. Van hier keerden de jongens hoogst vol daan per fiets naar hnu diversie woonplaatsen terug. De muziektent van „,An- dels. Fanfarecorps" was in de oor logsdagen door de bezetter goed deels g'esloopt. Thans evenwel is deze weer zover gerestaureerd, dat ze voor het houden van oefenin gen kan worden gebruikt.- Voor het Mulo-diploma A slaagde G. Tankens alhier. Zaterdag! j.l. werd door „Andels Fanfarecorps" een con cert Iglegeven op de muziektent, waarvoor flinke belangstelling be stond. De speldjesverkoop ten bate van de Stichting! 1940'45 bracht op bet mooie bedirag! van f64. Een woord van lof voor „An dels Fanfarecorps", die geheel be langeloos dit concert voor dit mooie doel verzorgde en de ijve rige dames-speldjesverkoopsters, is hier zeker op zijn plaats. AALST. Onze dorpsgenoten C. Loef -en W. C. van T ri git, die deelnamen aan" de cursus „Kennis van ver brandingsmotoren die in de af gelopen wintermaanden vanwege het Instituut tot bevordering! van Volksstudie te Groningen in Her- wijnen is gegeven, behaalden het diploma motorkennis. Op de Iglehouden premie- keuring te Zaltbommel van bet Belgisch stamboek hadden de paar denfokkers uit ons dorp een goed succes. Vijf m-erriën, waarvan drie met veulen werden bekroond, nl. Nellie van Maaskant, met veu len, eiglenaar A. van DirielHeria Diade, met veulen, eiglenaar Gebr. van TrichtBella met vieulen, Ma rie van Nies (2-j.), Dora (2-j.), eiglenaar G. Maas. Begunstigd door goed weer gaf de fanfare „Prins Hendrik" Zaterdagiavond het aangekondigde openluchtconcert. Vele muzieklief- hebbbers hadden zich rond de ge- improviseerde tent gleschaard en hebben zeker genoten van het ten gehore gebrachte. Wij kunnen dan ook niet anders dan op een spoe dige herhaling hopen, zo mogelijk met medewerking! van naburige verenigingen. BRAKEL. Voor het eindexamen R.H. B.S. te Zaltbommel, slaagde J. A. v. d. Linden alhier. CAPELLE. Voor het toelatingsexamen ie klasse Middelbare Meisjes school te Waalwijk, slaag|de Dienv Rijneveld, leerlinge der O.L. school in de Kom. pp uitnodiging van de Oranjevereniging „Wilhelmina" zal het Tamboer- en Pij petkorps „Ju- bal" uit Dordrecht Zaterdagavond 10 dezer op een weiland aan de Nieuwevaart een avondconcert gleu ven, met medewerking van de Harmonie „Volksvlijt en Volksver maak" uit Waspik. Tevoren, des namiddags om 4 uur, zullen de Tamboers en Pijpers een mars ma ken door het dorp. Tot wijkverpleegster van de vereniging „Het Groene Kruis" v-oor de gemeente Sprang-Capelle is in vaste dienst benoemd, Zir. J. E. C. Dekkers, die gedurende lange tijd tijdelijk als zodanig ia werkzaam geweest. De in de gemeente Sprang- Capelle geho-uden collecte voorliet huldeblijk van de Nederlandse vrouwen aan H.M. de Koningin bij: gelegenheid van Haar 50-jarig regeringsjubileum heeft het mooie bedrag van f500.45 opgebracht. HERPT. De heer Ad. Verhoeven Jzn., controleur van de fok- en controlevereniging alhier, slaagde yoor het diploma melkdirecteur. Er bies taan plannen om1 de nieuwe dienstgebouwen aan het Bernse veer te vioorzien van elec- trisch licht, ook de Zuidzijde van het Bernse veer zal hierbij niet vergeten worden. GENDEREN. De heer T. van Hemert slaagde dezer dagen te Dordrecht voor het Mulo-diploma B. MEEUWEN. Pp de laatstgehouden ge- combineer de bes tuu rsvefgadering van de Oranje ver. „Meeuwen" en liet dameskoor „O. en O.", hebben de genoemde verenigingen 'beslo ten 'om op 4 Sept. een Oranjefeest te organiseren. Dies namiddags zul len kinder- en volksspelen gehou den worden en des avonds zal met medewerking! van de muziekver. „Crescendo" te Nieuwendijk, een concerct gegeven worden. NIEUWENDIJK. Te Dordrecht slaagden voor het Mulo-diploma A de dames 4J, Ottevanger en Jo Wigboldus, leer lingen van de Chr. Mulo-school te Gorinchem en voor het diplo ma A en B, de heren M. Lie vaart, A. Kant en G. van Delzien, leer lingen van de Chr. Ulo school a.d. Tol. J.l. Dinsdag! 7 Juli maak ten de leerlingen van de Modevak school; alhier, directrice mej. Dl de Pender, per touringfcar een uit stapje naar Marken. Na een ge notvolle dag! keerden 's avonds al len hoogst voldaan huiswaarts. WIJK EN AALBURG. Onze dorpsgenoot, de heer J. Hag'oort, momenteel werkzaam als technisch ambtenaar bij1 het Streekhureau „Land van Heusden en Altena' 'te Almkerk, is met ingiang van 19 Juli 1948 benoemd als bouwkundigi-opzichter-tekenaar bij de dienst van gemeentewerken der gemeente Rbenen. WIJK. Dinsdaglavond was het voor de Meisjesvereniging „Martha" al hier een feestavond. Zij mocht her denken dat het i21/2 jaar geleden was, dat deze vereniging werdop- igericht. Maandagavond werd dit feit in besloten kring' gevierd met de an dere verenigingen, terwijl Dinsdag avond dit werd herdacht met ge nodigden en belangstellenden. Ds. Slokr> die overgekomen was van Dordrecht, opende de verga dering door te laten zingen Ps. 138 1, en Las uit het Woord Gods 2 Tim. 3:142 Tim. 4:8. Z.E. ging hierna voor in gebed. IEUWSBLAD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1