voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bomxnelerwaard UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN No. 6583 MAANDAG 12 JULI 1948 Last van zenuwen? VAN AITÉNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 -cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur HEUSDEN. Wij maken die ingezetenen van Heusden nogmaals attent op de vergadering van de Oranje vereniging, die hedenavond om luur in het Wapen van 'Amster dam wordt gehouden. Daar door :de bies turen der Gez. Middenstandsvereniglingen al hier besloten is tot een gezamen lijk bezoek aan de Nationale Ten toonstelling! „De Zilvieren Schelp" te 's Bosch, op' Dinsdagmiddag 20 Juli a.s., zo worden de leden als nog1 verzocht voor opgave tot deel neming uiterlijk Dinsdag 13 dezer. 6 Juli werd van de Scheeps werf de Haan en Oerlemans te Heusden met goed gevolg te wa ter gelaten het motorschip „Elle" voor rekening van de Wasa Steamship Co te Mariehamtn in Finland. Het motorschip „Elle" is lang in de loodlijnen 46,50 M., breed 'op grootspant 8,20 M., 'hol 3.37 M. In dit schip wordt een M.a.N. motorinstallatie geplaatst, die aan 'het schip een snelheid van ongeveer 10 knot zal geven. k Het laadvermogen bedraagt c.a. 610 ton. Het schip wordt onder klasse Lloyd's gebouwd voor At lantische vaart. Direct hierop werd de kiel gelegd voor een der gelijk schip voor Nederlandse re kening. IMbTgien, Dinsdag 13 Juli, zal' het Consultatiebureau voor Zuiglelingen alhier weder zitting houden. Aan de R.K.H.B.S. te Waal wijk werden bevorderd van de 3e naar de 4 e kfh G. Gielen en van de ie naar de 2e klasje J. Tim!- mermans en B. Boeren alhier. Voor het toelatiniglsiexamen dezer school' slaagde J. v. d. .Linden en L. de Mol'. Leen Boender, leerling van de Nuts Ulo te 's Bosch, slaagde te Eindhoven voor het eindexamen Mulo A. Dieger dagen herdacht de ZeerEerW. Heer Arn. J. J. M- Verhoeven te Goirle zijn 25-jarig Rectoraat. De glehele week stond in het teken van een hartelijke feestviering!, vtfant zowel bij de Eerw. Fraters en kwekelingen staat hij bekend als een goed rector. Zijn geachte familie en de He ren Geestelijken uit de omtrek vin den hem steeds gul en blijmoedig. Z.Exc. Mgir. Mutsaers uit 's Bosch vereerde de jubilaris met Zijn hoog bezoek. Wij Heusdenaren sluiten ons gaarne aan bij de zeer velen, die hem! hun gle luk wensen aajïboden en wensen hem nog vele jaren toe. Door de vereniging „DeBa- roniese Hengelaars" te Breda, wordt ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan op 3 Aug. glhier in de Maas een groot visiconcours gehouden. De Heusdense Hiengel- sportvereniging zal daarbij hare medewerking verlenen en als gast- vrouwe optreden. AALBURG. De Studievereniging der S. G.P. hooptf heden Maandagavond, in het kerkgebouw der Ger. Gem. te vergaderen, alwaar alsdan de heer Bochaert een inleiding zal houden over „Waarom Staatkun dig! Gereformeerd?" Wij wekken alle jonge mensen op, deze verga dering bij. te wonen. ANDEL. J.l. Maandag 5 Juli maak ten 24 leerlingen 5 gingen niet mee van de 3e klas dier Landbouwschool per touringcar van A. P. El shout' te Giessen met hun leermeester een excursie. Na een kort bezoek aan de St. Janskerk te 's Hertogenbosch werd de reis voortgezet naar Gemert. Doel was de boerderij „De Vcrts- senberg" met zijn moderne vee stal voor 66 stuks hoornvee. Te De Rips werden de ontgin ning,"sb oer denjen „Groot Tammd' en „Wooldinik", hoofdzakelijk wei- debedrijven, bezocht. Op de laat ste boerderij' wordt prima kaais gemaakt. In Dieurne werd ook nog een kijkje gienomen in de prachtige kerk en de mooie Landbouwschool. Te Milheeze vertoefde mien en kele ogenblikken op een echt ou der we tse zandboe rderij Te Grientsveen was men druk bezig met de machinale turfgra verij', wat zeer interessant is om te zien. Hier liggen tienduizenden turven te drogen op het veld. We behoeven dus heus in de komende wintei' geen kou, te lijden. Nadat het eindpunt van de Peel, Helenaveen, was bereikt, werd de terugreis ondernomen, om ook nog de stuw in de Maas bliji Afferden te kunnen bewonderen. Toen ging het in volle vaart via Mook naar Nijmegen, Ubbergen, Beek, en Berg en Dal, om ook noigi iets van „Mooi Nederland" te zien. Te middernacht keerden alle jongens voldaan huiswaarts. AMMERZODEN. Uitslag stemming: KVP 982, PvdA 80, A-R 121, Comm. 4,, Chr. Hist. 183, VVD 12, St. Ger. 65, Feuilletau de Bruyp 1, Weiter 10. AALST. Uitslag stemming. Aalst: Lijst 1 1 (4); lijst 2 139 (116); lijst 3 130 ,(166) lijisft 4 3 (1lijst 5 22 (18)lijjsfc 6 7 (2); lijst 7 149 (131); lifet 8 olijst 9 1 lijlst 10 1 lijst 11 o. Poederoijen: Lijst 1 1 (o)lijlst 2 35 .(24)'Mjst 3 78 (75)lijst 4 o. (1) lijst 5 17 ,(17); üiet 6 u 11 (7); lijst 7 142 (132); lijst 8 i lijst 9 o; lijst 10 1 lijst 11 1. Cijfers tussen haakjes zijn uit slag' van 1946. Te Aalst uitgebracht 469 stem men, 16 van onwaarde. Aantal' stemgerechtigden 502. Te Poederoijen uitgebracht 288 stemmen, 1 van onwaarde. Aantal' sterngerechtigden 341. De Oranjever. „Trouw aan Oranje" vergaderde Woensdag- awond 7 Juli in de openb. school. Tot zijn voldoening constateerde de voorzitter in zijn 'openings woord, de grote opkomst der le den 'en deelde verder mede, dat het bestuur de datum voor de te houden feestelijkheden in verband met de verjaring en het 50-jarig regeringsjubileum van H.M. de Ko ningin en de kroning van Prinses Juliana heeft vastgesteld op Za terdag 4 en Maandag 6 Sept. Naar aanleiding van het jaarver slag van de penningmeester ont staat een discussie tussen enkele leden, die menen dat fouten zijn gemaakt door het bestuur biji de gehouden Oranjeavond bij de her denking! van de bevrijding op 5 Mei j.l. Er zouden n.l'. een aan tal personen deze avond zonder betalihgi hebben bijgewoond. Na wat heen en weer glepraat wor den des penningmeesters beschei den goedgekeurd. Daar de heer G. Hobo om! prin cipiële redenen heeft bedankt als tweede voorzitter, wordt met al gemene stemmien als zodanig ge kozen de heer A. Diekker. Die af tredende bestuursleden C. v. Trigt en M.' Donker sloot worden herko zen. Ook zijn nolgl drie commis sarissen aan het bestuur toege voegd voor. de goede regeling!, ter wijl de voorzitter een drinlglend be- roepi doet op voorts alle leden om medewerking bij het voorbe reiden der feestelijkheden. v Mijnhardt's Zenuwtabletten helpen U er overheen. Aanjglaande het progr. wordt be sloten des Zaterda'gls optocht te houden, met 's middag(s kinderspe len. "Maandag! 6 Sept. volksspelen voor giroten. Die muziek- en zang vereniging zullen medewerking ver lenen. Ook zal voor een geluids installatie igëzorgd worden. H,et be stuur wordt gemachtigd om een en ander nader uit te werken. Na glunning van de diverse tenten op het feestterrein aan* de noogfs'tè inschrijvers, viollglde nog een on belangrijke rondvraag, waarna slui ting door zingen van twee cour pletten van het Volkslied. De arbeider C. .Verheiji was Maandag! j.l. bezig met het afla den van stenen van een met twee paar den bespannen luchtbanden wa gen. Toen één klant gelost wasi, zou .gemakshalve gedraaid wor den. Deze manouievre mislukte ech ter, de waglen kantelde, de' paar den gingen er van door, terwijl N. bekneld raakte tussen de gekan telde wagen en een paal en bo vendien de stenen op zich kreeig!. Per auto werd de getroffene naar Dr. van Stenis te Brakiel' vervoerd, die eerste hulp verleende, doch voor verdere behandeling* naar het ziekenhuis te Gorinchem verwees. Een schouderfractuur en meerdere kneuzingien en schaafwonden aah het bovenlichaam werden gecon stateerd. Later kon het slachtof fer weer naar huis vervoerd wor den. j Van gemeentewege is op de openbare school een sirene ge plaatst, om bij geval van brand de inwoners te waarschuwen. Naar aanleiding van een verslag van een onlangs gehouden ouderavond van de Chr. Ulo school „West-Bommelserwaard" be richtten we reeds, dat vanwege de ze Ulo-vereniging zo mogelijk nog dit jaar een nieuwe school ge bouwd zou worden. Thans kunnen we melden, ,dat met deze bouw inmiddels een aan vang is gemaakt, evenals met die van een woning, bestemd voor het hoofd der school, de heer G. C Schalk. Bedoelde bouw geschiedt op een door de Ned. Heide Mjiji geëgaliseerd terrein, liggende in het uitbreidingsplan der gemeente, nabij de Ned. Herv. kerk, zodat binnen afzienbare tijd het Ulo-on derwijs in een eigen schoolgebouw zal kunnpn gegeven worden. Mo menteel worden de lessien gle geven in één lokaal der openbare school en in de als lieslokaal ingerichte consistorie van de Ned. Herv'. kerk nabiji de pastorie, hetgeen begrij pelijk verschillende moeilijkheden oplevert, zodat deze spoedige; nieuwbouw alleszins is toe te jui chen en alweer een stap in de goe de richting! betekent. ALMKERK. Naar we vernemen zal op 23 Sept. a.s. een Concours Hipp, met Paarden-Fokdag gehouden worden, uitgaande van de Paar- denfokvereniging en de Rijvereni- gingen in het Land van Altena, en de Almruiters alhier. Op de onderstaande dagen en uren, zal in de navolgende scho len een kosteloze inenting gehou den worden tegen "Diphtherie, en wel in de Herv. school alhier op 13, 20 en 27 Juli a.s. telkens des nam. 1.30 uur. Dezelfde dagen 2 uur n.m. in de school aan de Ver- laatsendijk. Terwijl 15, 22 en 29 Juli dit zal plaats hebben des n.m. 2 uur, in de school te Nieuwendijk en op 16, 23 en 30 Juli des v.m. 10 HL in de school te Waardhuizen. BRAKEL. Uitslag stemming: KVP 6, PvdA 295, A-R 77, Comm. 7, Chr. Hist. 149, VVD 25, St. Ger. 412, Oude SDAP 1, Feuilletku de Bru,yn 2, Wel ter 1, Middenst. 3. CAPELLE. Als gevolg van de 'hoge wa terstand in verband met de storm achtige Noord-Westenwind zijn de uiterwaarden, de z.g. winterbedden langs de Nieuwe Maasmond j.l. Donderdag volgelopen, waardoor zeer veel 'hooi verloren is gegaan. Het daarin lopend vee moest in allerijl in veiligheid worden ge bracht. Bij het gemeentehuis te Vrij hoe ve-Capelle had j.l. Donder dagmiddag een aanrijding plaats tussen een luxe- en een bestelauto, welke botsing behoudens materi ele schade gelukkig zonder per soonlijke ongevallen afliep. Op initiatief van de afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen zullen ver schillende vrouwen en meisjes uit onze gemeente deelnemen aan het 2 Sept. a.s. te Den Haag ter gele genheid van" het 50-jarig re geringsjubileum van H. M. de Ko ningin te houden .Nationale rok- kendefilé. DUSSEN. Dinsdag1 j.l'. had van hier een excursie plaats naar de N.O.- polder, die door de landbouworga nisatie der C.B.T.B. was georgani seerd. 's Morgéns om 4 uur begon de reis. Zowel bij de ouderen gis de jongleren was er grote belang stelling voor de stand der gewas sen en het in cultuur brengien van de zeegtronden. Maar ook tijdens de reis was er interesse voor er- schillende bezienswaardigheden. Dank zij het goede vervoer van

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1