Distributiemededelingen Binnenland Buitenland Burgerlijken Stand Distributiekring TILBURG Distributiekring Uitreiking nieuwe bonkaarten. In het tijdvak van 12 Juli t.m. 27 Augtustus 1948 zal in onder staande gemeenten op de daarvoor gestelde plaatsen de uitreikking plaats vinden van bonkaarten voe dingsmiddelen en toeslagkaarten MD! 810-811 voor a.s. en jonjgle moeders (alleen lopende glevallen nieuwe aanvraglen moeten aan het loket „voorlichting!" worden inge diend) Voor verkirijigfingt Vjan bovenver- mielde kaarten moet de Tweede Distributie-stamkaart worden over- iglelegd, benevens worden ingele verd voor een a. bonkaart voedingsmiddelen de inwisseling'sbon, welke links bo venaan de bonkaart 808 voor komt. Deze bonnen mioglen los wor den aang'eboden b. toeslagkaartje MDi één in- wisselinglsbon MDi-kaart, voorko mende aan die kaarten QMi, CA of CR. Deze bonnen mogien niet los worden aangeboden. De aanmeldihgl van het publiek dient te geschieden volgens onder staande alphabetischie indeling. HEUSDENDonderdag! 15 Juli voor de letters A t.m. F. Vrijdag 16 Juli voor de letters G t.m. K. Donderdag! 22 Juli voor de let ters L t.m. R. Vrijdag! 23 Juli voor de let ters S t.m. Z. De uitreiktijden zijn van 912 en van 1315.30 uur; des Za terdags van 9—-11.30 uur. UITREIKING TOEWIJZINGEN SCHEERZEEP. Herenkappers kunnen aanvragen indienen ter verkrijiging van toe wijzingen scheerzeep voor de 8ste t.m. 1 ie periode 1948. De aanvraagformulieren MD1243 41 kunnen op de plaatselijke distributiekantoren worden afge haald op de normale zitdagen in de week van 32 t.m. 17 Juli 1948. De formulieren moeten worden in geleverd in de week van 19 t.m. 24 Juli. Het „Bewijs van Inschrijving 1948" afgegeven door de Centrale Ambachts-administratie bij. de Vak groep Kappersbedrijven, moet wor den overgelegd. Herenkappers, die bedoeld be wijs niet kunnen overleggen, ko men niet voor séheerzeep in aan merking. WETSONTWERP vervreemding landbouw gronden ingediend. Bij de Tweede Kamer is inge diend een wetsontwerp vervreem ding landbouwgronden, dat tot doel heeft een rationeel gebruik van de grond te handhaven en te bevorderen. Reeds tijdens de oor log! waren over dit onderwerp en kele bepalingen .uitgevaardigd die het toezicht regelden bij het ver kopen, erven enz. van landbouw gronden. Toen deze maatregelen na de bevrijding! Vervielen, kwam al' spoedig de wenselijkheid naar voren deze bepalingen definitief in te stellen. RUIM 200 NEDERLANDERS ONDERSCHEIDEN. In tegenwoordigheid van een uitgelezen gezelschap, dat de Rid derzaal van het Binnenhof tot in de uiterste hoeken vulde, heeft Donderdag de Britse ambassadeur, Sir Philip Nichols namens de En gelse regering aan ruim tweehon derd Nederlanders onderscheidin- gie uitgereikt voor de vele dien sten die zij in de oorlogsjaren, in het bijzonder met betrekking tot Tentoonstelling „De Nederlandse Vrouw". Deze zomer, op 31 Augustus, zal het 50 jaar geleden zijn, dat H.M. de Koningin de Reger/ng aanvaardde. Het gehele Nederland se volk wenst haar dankbaarheid te uiten aan H.Mj. en neemt zich voor vol vreugde feest te vieren. Zeker ligt het op de weg van de Nederlandse vrouw om de Vrouw in H.M. te eren en te danken voor alles, wat zij -gedurende deze halve eeuw voor ons is geweest. Sterk leefde dan ook het verlan gen, het in beeld brengen van al, wat tot stand is. gekomen voor en door de Nederlandse vrouw ge durende deze regeringsperiode. Zo is de gjedachte gerijpt een ten toonstelling! te houden over het leven en werken der Nederlandse vrouw. Wat er op de tentoons tel ling! te zien zal zijn. Men moet de gehele tentoonstel ling zien als een gesloten reeks van tien vaktentoonsteHingen, die in logisch verband zijn samenge bracht tot één gieheel. Komt men de Houtrusthallen dan zal u in het voorportaal dui delijk worden gemaakt, hoe in deze 50 jaar het verenigingsleven van de igleorganiseerde vrouw is ge groeid. Treedt men de girote hal zelf binnen, dan bevindt men zich eerst in de afdeling' „De Vrouw in het gezin", de grootste en voornaam ste afdeling van de tentoonstelling. Hier ziet men de veranderinglen uitgebeeld, die het gezin onder ging in deze 50 jaar, zowel in de stad als op het platteland. De nog steeds voortschrijdende techniek heeft het de moderne huisvrouw wel gemakkelijker gemaakt, maar er blijft nog veel te wensen over. De tentoonstelling! wil .u vertellen, welke hulpmiddelen - er zijn en wat gioede voorlichting kan doen om de verschillende werkzaamheden op huishoudelijk gebied te vergemak kelijken. De volgende afdeling verplaatst ons in „De Vrouw in de Oorlog". In oorlogstijd is meer dan ooit tot uiting1 gekomen, dat de vrouw het dienende element in onze sa menleving is. Deze afdeling spreekt hiérvan. De vrouwelijke hulp van het Roode Kruis, de vrouw in het Buitenland in oorloglsüijd, »het ont staan van V.H.K. en Marva in Enigeland, de Govim in Indië tij dens de Japanse bezetting het Vrouwenverzet hier te lande het werk van de Vrouw bij de Weder opbouw en te eindigen met een eresaluut aan het Verzet, symboli serend de Eenheid in die dagien. Verder gaande komt men in de afdeling Staat en Politiek, welke in beeld 'brengt de invloed^ welke er van de Vrouw is uitgegaan pp het openbare Staatkundige leven in Nederland. Vervo!lg!ens 'komt men in de af deling! De Vrouw in de Kunst, welke een zieer veelomvattend ter rein bestrijkt, te wetende Beel dende Kunsten Kunstnijverheid Architectuur Literatuur Muziek Toneel en de Dans kunst. De volgende afdeling is de Vrouw in het Onderwijs. M|en pas seert liet Kleuteronderwijs het Lager-, Middelbaar en Hoger On derwijs Nijverheid- en Huis- houdonderwijs, om te komen tot de studie van de Vrouw in de Academ. Wetenschappen. Voorts is een plaats ingeruimd voor het „Meisjesstudentenleven". Hierna komt men tot de meest- omvattende afdeling, de Vrouw in Beroep, Bedrijf en Sociaal werk. Hier valt direct een onderscheid te maken tussen de vrouw in deze onderdelen op het platteland en in de stad. Het sociale werk, de arbeidsbemiddeling!, de beroeps keuze1, het politionele werk van de Vrouw, de werkzaamheden in de verschillende Kruisverenigin gen, de verpleegsters, de journa liste ètc. vormen een zeer belang!- rijk onderdeel in deze afdeling;. De volgende afdeling De Vrouw in het Kerkelijke leven zal naast het belangrijke missie- en zen dingswerk liet pubhek duidelijk maken, hoe het leven en werken, gebaseerd is op het Evangelie, daarmede naar voren brengend, hoe de vrouw als dienares en ge dragen door haar geloof, een ae- gien kan zijn voor gezin en maat schappij. Dat het Leger des Heils hier een belangrijke plaats in neemt, behoeft nauwelijks te wor den vermeld. Ook de Joodse v'rouw zal haar stem in dezie afdeling laten horen. De beide laatste afdelingen De Vrouw in die Sport en de Vrouw in de Mode zullen uit de aard: der zaak makkelijker te bevatten zijn en meer voor het oog! .spre ken. ToiCh zijn deze afdelingen niet alleen een kijkspel, maar zij berusten op 'die achtergrond van het werkelijke leven. het verzetswerk, hebben verricht. Aanwezig waren o.m. de ambassa deur van Canada, de gezanten vap Australië en de Unie van Zuid- Afrika, minister Fiévez', luitenant- generaal Kruis, luitenant admiraal Helfrich, generaal Jmaj oor Tans luitenant-generaal Diijxboorn, vice- admiraal jhr. Van Holthe en ge neraal-majoor Giebel. GOUVERNEURS BEëDiIGD. De prinses-regentes heeft Don derdagmiddag in het paleis Soest- dijk beëdigd de nieuw benoemde glouverneurs van Suriname en Cu rasao, de beren dr. Huender en Peters. MOTORSCHIP GEZONKEN. Donderdaglmiddag omstreeks 3 uur kwam ter hooglte van de Mar- garethapolder nabij Temeuzen door de plotseling! opstekende hevige storm het 322 ton metende mo torschip „Guro" in du'sdanigie moeilijkheden, dat het binnen kor te tijd vol water liep en zonk. De zeven opvarenden, onder wie drie vrouwen en twee kinderen, konden door de Belgische sleep boot „En avant 15" worden ge red en te Temeuzen aan wal ge zet. De „Guro" was geladen met zand en op weg! van Beuningen naar Gent. SLEEPSCHIP GEZONKEN. Donderdagavond omstreeks 6 uur is het 1000 ton metende Bel gische sleepschip „Eliza Helena" op de Westersichelde bij. Hans- weert gezonken. Tengevolge van het stormachtige webr is het diep liggende schip vol buiswater ge lopen. De vijf personen aan boord konden zich in veiligheid stellen. RANTSpENERINGSREGE- LING GEDISTILLEERD. De bestaande rantsoeneringsre- gieling voor gedistilleerd, waarbij de verkoop van het product jaap café's e.d. en slijters gebonden is aan een verdelinglssysteem onder toezicht van de Vakorganisatie Ge distilleerde Dranken, een en an der op basis van een grondstof fen-quotering voor de distillateurs, maakt momenteel onderwerp van bespreking! op het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedsel voorziening ,-mtet de bedoeling te komen tot een vrije vierdeling;. Die besprekingén betreffen deze verde ling en nog met de quotering der grondstoffen voor ditillateurs. 'De bestaande regeling blijft voors hands geheel van kracht en van een vrije verdeling! van gedistil leerd reeds thans .over wederver kopers is gteen sprake. Tevens is de mogelijkheid on der het oog gezien eventueel ge lijktijdig de prijzen voor Verkoop van giedistilleerd vrij te laten, doch ten .aanzien van ^eze aangelegen heid is nog geen beslissing geno men, zodat de prijsbepalinglennog onverminderd van kracht Zijn. DE AMJBTENARENSTAKING IN FRANKRIJK. Het Franse kabinet is Donder- daglavond bijeen geweest ter be spreking van bet plan der regering t.a.v. de ambtenaren. Volgëns com- muniqué's van de stakingscomité's van de Force Ouvriére en de on der leiding van de communisten staande C.G.T. ontwikkelt de sta king van ambtenaren van Tiet Fran se ministerie van financiën zich gunstig in de provincies. Het com muniqué van de Force Ouvriére zeglt, dat in het gehele land bijna alle ambtenaren zich bij de sta king aangesloten hebben. Ook hei onafhankelijk verbond van douane beambten zou zich aangesloten hebben. ACHT DODEN BIJ ONTPLOF FING. Door een herige ontploffing is Donderdagtmorgen de springstof fenfabriek te überalt in Zwitser land volledig: verwoest ook in de omgeving is aanzienlijke schade aangericht. Vijftien., personen van wie de meeste vrouwen, waren tij dens de ontploffing in de fabriek werkzaam. Acht doden werden on kennelijk verminkt onder het puin uitgehaald. Zes personen zijn ge wond, van wie drie ernstig. DE WERKEN EN SLEEUWIJK GeborenComelis Bastiaan, z. van Fr. van Luijtelaar en K. Mes; Hugo Anne, z. van Di. B. Vort- horen en M. G roenevel d. Getrouwd: G. A. Oskam, 25 j. %n A. de Vries, 25 j. SPRANG-CAPELLE. Over de maand Juni. Geboren: Jan, z. van D. Bronis- law en J. L. de Jong; Gertrude, JR., d. van H. L. Stein en A, van* Peer; Gerdina, d. van A. Verduijn en L. Rosenbrand; Léonardus, z. van G. A. de Jong en J. Ei.. Oer- lemans; Maaike M., d. van H. y. d. Veer en J. W. Snijders; Martina G., d. van A. Jr Kuijsten en M. P. de Bie; Jacobus J., z. van A. P. de Jong en A. Timmermans; An- tonie Adriaan, z. van A. P. de Jong en A. Timmermans; Hendri- ka, d. van J. M. de Vuijst en Li* de Vrijer; Aart J., z. van J. C. Dekker en*P. J. v. Vugt; Bastiaan W., z. van X2. D. Rempt en C. Vos; Adrianus, z. van C. Ophorst en C. P. Heil; Antonia, d. van D. R. Ie Sage en F. A. v. d. Schans; Gerdina C., d. van W. J. Zwart en C. P. v. Zeist. Getrouwd: Th. G. v. d. Leest, 26 j. en W. Wagemakers 20 j.; W. Snijders 26 j. en T. J. Zwart 25 j.; C. P. Bogers 38 j. en A_ E. Verhagen 36 j.; J. A. v. Son 31 j. en M. C. de Bodt 24 W. Verduijn 22 j. en A. v. d. Schans 21 j. Overleden: C. L. de Rooij, 60 j., echtgenoot van M. J. Blok; J. Rijneveld 52 j. echtgenoot van C. J. Snijders. POEDEROIJEN. GeborenMewelina Keunera, d. van H. van Zee en P. Verbeij: Adriana Johanna, d. van C. de Boef en H. Bok; Dirk, z. van M- Duijzer en J. E. ten Hagen. OndertrouwdjC. Ekelmans, 28 j. en J. van de Laar, 18 j. GetrouwdC. Kolbach, 40 j. en K. de Lorm, 29 j.J. Hak, 54 j., wedn. van J. A. van Poude- roijen en W. van der Meijden, 39 j.; M. F. Kramer, 36 j. en P. Loef, 33 j

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4