Distributiemededelingen OFFICIËLE eONNENLIJST Buitenland Gevonden en verloren voorwerpen Burgerlijken Stand Voetbalsport WIJK—AALBURG —VEEN. Degenen die hieraan hebben me degewerkt hartelijk dank. De voorbereidingen voor het a.s. Jubileum- en Kroningsfeest be ginnen een steeds-vastere vorm te verkrijgen. De gevraagde juryleden hebben zich bereid verklaart de taak voor het beoordelen der versierde fiet sen, wagentjes, autoped's enz. op zich te nemen. Inmiddels zijn voor deze wed strijd reeds 20 prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Dlus, jeugd van Wijk en Aalburg, houdt je kranig, laat zien, dat er nog pit m jullie zit en dat je ook wel in staat bent iets te presteren. Het pl. Comité „Tentoon stelling de Nederlandse Vrouw 18981948", vestigt er nogmaals de aandacht op, dat glenoemde ten toonstelling geopend ztil zijn van 18 Aug.-j—30 Sept. a.s. en raadt u ten zeerste aan, deze te bezoeken, daar hetgeen op deze expositie ge boden wordt, de reis naar 'sGra- yenhagje ruimschoots zal belonen. Vanuit Wijk en Aalburg bestaat er g|eleg!enheid op Donderdag 2 September, vanuit Veen op Woens dag 1 September per autobus een uitstapje te maken, dat ais volgt wordt ingedeeld Vertrek 's ochtends 8 uur. Aan komst 's Gravehhagle 10.30 uur, bezoek tentoonstelling, 's Middags bezoek aan Scheveningten, 's avonds indien mioglélijk, bezichtiging illu minaties ter ere van de Jubileum- en K r onin g|sf ees ten Dit uitstapje kiosit f4.75 p. pers. entree tentoonstelling] en veergeld inbegrepen. Voor Wijk kan men zich voor dit reisje aanmelden bij Mevr. E. Aanen-v. Unen, voor Aalburg bij Mevr. N. Schouten-v. d. Heuvel, voor Veen bij' Mjevr. E. J. v. d- Doo-Bi&u iid e rman Aanmelding vanlf Donderdag 22 JuliZaterdag 31 Juli a.s. Het verschuldigde reisgeld 'moet bij: aanmelding: aan genoemde da mes worden afgedragen. WERKENDAM. Tot predikant bij de Chr. Geref. Kerk alhier is beroepen, Ds. P. v. d. Bijl van. Katwijk a- Zee. 1 De couponverkoop voor het huldeblijk der Nederlandse vrou wen aan H.M. de Koningin, heeft opgebracht de somma vanf438.35. Door de ongewone hoge wa terstand, welke de laatste dagjen in de rivieren wordt gemeld, kun nen de werkzaamheden aan de Band dijk, waar mien bezig is met het voorbereidend werk van de nieuwe haven en sluisput, geen doorgjang hebben. Naar wij vernemen is de centrale brandmelding'in onze ge meen tie weer hersteld, nadat deize door de Duitsers gleheel was ge stólen. Men wordt verzocht inge val van brand, onmiddellijk ten gemeentehuize hetzij mondeling; of telefonisch daarvan mededeling te doen, daar met een kleine be weging! alle aangesloten brand weerlieden van de brand in kennis worden gósteld. Telef. No. 17. De Postdui venveren. „Tot Weerziens", hield een wedvlucht met jonge duiven vanuit Vilvoor den (België), waarvan de uitslpg is als vol gitPr. Admiraal-Mout- haan 1, 3, 13, 26, 27, 33 en 33. J. Zwets 2, 11, 12, 15, 21 v. 01s(t 4/ 2°, 34> 39; A<lr- Vissier 5, 10, 17, 32; Visser-de Haan 6, 14, 20, 23, 29, 30; P. Groeneveld 8, 31 B. G. v. d. Schuit 9, 18, 24; Tien Vos 16; L. v. Oord 19, 22, 36; D. Biesheuvel 25, 37 Gebr. Ad miraal 38. Ook werd góvlogieh vanuit Bor deaux (Fr.). L. v. Oord 1 en 3; J. Zwets 2. HANDDOEKEN VOOR KANTO REN EN FABRIEKEN. Voor kantoren, bedrijven en fa brieken zal de glelegletnheid open gesteld worden, om handdoeken aan te vragen. Aan kantoren zullen zes textielpunten (recht gevende op het kopen van twee handdoe ken) worden toegewezen voor de eerste vijf personen en drie punten voor elke vijf personen meer. Aan bedrijven en. fabrieken kunnen ne gen punten (recht gevende op het kopen van drie handdoeken) toe gewezen worden voor elke vijf per sonen. BESLISSING NOG NIET GE VALLEN. In de loop van dit jaar hebben de ondervonden hulp uit de V.S. op1 grond van het Plan Marshall, de verbeterde glraantoiewijzin'glen, alsmede de goede oogstvooruitzich- ten op; het noordelijk halfrond er toe bijgedragen de onzekerheid,' welke in het najaar van 1947 d£ Overheid met stijg'epde zorg ver vulde ten aanzien van de brood graanpositie van ons land, góed- deels te doen wijken. In deze om standigheid is aanleiding gevon den, de mogelijkheid van afschaf fing der keuzebonnen voor ver micelli en gebak in overweging te nemen. Deze materie vergt g'ron- dige bestuderen van het vraaglstuk van het meel- en bloemverbruik met zijn vele belangrijke aspecten, die o.m. de graan-import, het de- viezenprobleem en de subsidiepo litiek der regering raken. In tegienstelling tot hetgeen de zer dagen in de pers met betrek king tot dit onderwerp is gepubli ceerd en waarbij vrij algemeen werd gesproken ovpr de afschaf fing van de desbetreffende ifleuze- bonnien met ingang van 1 Aug. a.s., deelt het Ministerie van Land bouw, Visserij en Voedselvoorzie ning .mede, dat een beslissing nog niet is genomen, zomin ten aan zien der herziening; zelf als ten aanzien van de datum. Die thans geldende bepalingen blijven dus voorshands volledig van kracht en dienen nauwgezet te worden nageleefd, vooral ook.miet het oog! op een ongestoord verloop van de bevoorrading. voor het tijdvak van 25 Juli .t.m. 7 Augustus. Bonnen voor brood 047-2 Brood, 800 gram brood (geldig t.m. 31 Juli a.s.) 048-2 Brood, 200 gram1 brood (geldig t.m. 31 Juli a.s.) 049 Brood, 400 gram brood (geldig t.m. 31 Juli a.s.) Alle bonkaarten 054 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen gebak Tabak- en Versnaperingenkaarten 79? 83 Tabak, 2 rantsoenen siga retten of kerftabak Bovengenoemde bonnen kunnieh reeds op Vrijdag 23 Juli worden gebruikt. HOGERHUIS TEGEN DOOD STRAF. Het. Britse Hogerhuis heeft het compromis-voorstel van de regie ring betreffende de doodstraf dopr de strop verworpen. Volgens het verworpen voorstel- zou voor sóm mige jg|e valllen van mioord de dood straf en voor andere levens lange gevangenissraf gegeven hebben kunnen worden. E!M!M;Y GOERING VOOR ZUI VERINGSRECHTBANK Frau Emmy Goering1, weduwe van veldmaarschalk Goering, heeft voor de zuiveringsrechtbank verklaard, dat zij: haar echtgenoot liefhad en zou liefhebben tot aan haar dood. Zij verklaarde, dat zij nimmer vier- zocht had om lid te mogen wor den van de nazi-partij. Na haar huwelijk was haar echter medege deeld, dat Hitier haar een lidmaat schapskaart van de partij had toe gekend. Zij kon zich niet meer goed houden toen een getuige verklaar de, dat rij een joodse vrouwelijke arts van de g|askamer vhn Au$- witz had- gered. CHINA'S RIJSTSCHUUR VER NIELD. - i „Stortregens hebben de Jang Tsie Kian en haar zijrivieren buiten de oevers doen treden, zodat in de oeverprovinciies de oogist is ver woest en honderdduizenden miein- sen dakjoos zijn. 600.000 H.A. staan onder water en in het ge hele gebied zijn het wegennet en de bruggen vernield. In de provincie Hoenan, „China's rijstschuur", zijn 300.000 H.A. rijst velden verwoest, meer dan 1 mil- lioen ton rijst zijn daarbij verloren gegaan en in de getroffen provin cies wordt de bevolking; met hon gersnood bedreigd. De Jang Tse Kian, waarvan het peil blijft was sen, heet de lage wijken van ver scheidene steden, waaronder Kioe,- kiang en Nansjang, overstroomd, en andere steden worden ernstig bedreigd. AAN KOMEN VLIEGEN: een postduif, Holland 48 No. 653848. Inl. bij H. v. d. Steenhoven, C 28 te Heesbeen GEVONDENEen duimstok. Terug te bekomen bij de Rijks politie te Veen. VERLORENEen gabardine jongensjas. Terug te bezorgen bij M. Gijswijt, Breestraat Heusden. WERKENDAM. GeborenJenny Cornelia Maria, d. van H. Kuup en G. C. Bock- stael. GetrouwdM. v. Dongen, 28 j. en G. Timmermans, 25 j.; B. A. Paans, 35 j. en K. de Heer, 26 j. IIEUSDEN. Het iste elftal der v.vi. Hevsden wist Zondag j.l. de wedstrijd tegien R.K.F.S.V. te winnen met penal ty's. Die wedstrijd eindigde met de stand oo. Heusden heeft zich dus in de volgende ronde gewerkt. Zij heeft thans tegen Wlasipik ge loot. Heden Donderdag zal de trai ning plaats vinden achter hiet speel terrein nabij de brug. Gelieve hier van goede nota te nemen. Dinsdag 27 Juli, des avonds om 8 uur, houdt de v.v. Heusden in café Verheij haar algemene jaar vergadering. Alle leden worden dringend uitgenodigd dieze belang rijke vergadering' bij! te wonen. Werkt allen mede aan de belangen van uwe vereniging;. De agenda bevat o.m. Jaarverslagen en ver kiezing „bestuursleden. Men gelieve van dit bericht goe de nota te nemen, aangiezien gieen convocaties zullen worden uitge geven. Thans is ook de indeling bekend geworden voor de competitie van de v.v. Heusden 4e klas C 412. Hierin zijn opgenomen Bergihem Sport, D.V.G., Heusden, H.V.C.H., Maliskamp, Nooit Gedacht, Opii- nen, O.S.S. '20, R.K.Di.VO, R,K, S.V.A. AALST. Roda 1 herstelde zich Zaterdag geheel en won zeer verdiend met 4o van het op bezoek zijnde Woudrichem II. Het tweede elftal speelde de voor hen vasit gestel de wedstrijd tegen Sparta 2 te Andel reeds Vrijdagavond en legde door een 53 overwinning eveneens beslag op de punten. Roda 3 zorgi- de niet minder voor een verrassing .door tegen Well I een 22 giebjk spel te behalen. Zaterdag 24 Juli glaat het eerste elftal naar Sparta 1 te Andel, Ro da 2 en 3 spelen thuis, .respectie velijk tegen Aalburg 3 pm 7 uur en Veen 2 om 5 uur. ALMKERK. Zaterdag speelde A.V.V. 2 te Aalburg tegien Aalburg 4 en wist deze wedstrijd met 31 te winnen. Het eerste zou hebben gespeeld tegen Rijswijk, maar door het niet opkomen van de scheidsrechter ging deze wedstrijd niet door. Het derde speelde op Dinsdag avond tegen Altena 3 en won met 32. Dit was de eerste wedstrijd welke door het derde werd gewon nen. Het programma vo'or <j.s. Zater dag luidt als volgt: Almkerk 1 Veen 1. Aanvang 7 uur. Het twee de en derde is vrij. Naar wij van de bazarcommis- sie der voetbalvereniging! verne men, ziafl de bazar gehouden wor den op 5, 6, en 7 Augustus en wel op het terrein gielógien tegen over de watertoren. De opening ►zal plaats vinden op 5 Augustus, des avonds om7 uur. De op- brenglst van deze blazar Zal worden besteed 'vpor het aanschaffen vian een kleedlokaal. Op deze bazar zullen diverse standen rijn o.a. rad van avontuur, tol tafels, sjoelbak ken, schiet-, thee- en trekbent, grab belton enz. Tevens zal er muziek aanwezig rijn. - (Zie adv.). CAPELLE. De j.l. Zaterdagnamiddag! ge speelde voetbalwedstrijd voor on ze jonglens in Indië tusisien een S.DjO.-N.E.O. combinate en een Wit Zwart-Sparta combinatie, werd na spannende strijd met 3o door laatstgenoemde gewonnen. (VEEN. De v.v. Achilles speelde Zater dag, twee uitwedstrijden met het volglende resultaatBrakel 3 Ween 2 13. Schelluinen 1Veen 1 2o. A.s. Zaterdag speelt het eerste elftal weer een uitwedstrijd en wel tegleh Almkeik. Voor het tweede is nog gieen wedstrijd vastgesteld. WIJK EN AALRURG. WILHEDMINA: Het tweede elf tal behaalde j.l. Zaterdag in de uitwedstrijd tegien Sleeuwijk 2 een 5o overwinning!, het derde ver loor met 3o van Kerkwijk I en het vierde leed een 31 nederlaag tegien Almkerk 2. A.s. Zaterdag speelt het tweede thuis tegen G.J.S. 2. Aanvang; 4 uur. Het derde en vierde spelen uitwedstrijden resp. tegen Aalst 2 en Kerkwijk 2. N.O.A.D.Het eerste elftal ver loor j.l. Zaterdag de uitwedstrijd tegien Ameide I met *io. Het tweede elftal deed het beter en won met 32 van Noordeloos II en het derde leed wederom een nederlaag, nu tegien Kerkwijk II met 71 A.!s. Zaterdag gaat 'teerste naar G.J.S. I te Gorinchem. Het twee de reist gelijktijdig mee naar Ste- doco II te Hoornaar. Tenslotte speelt het derde om 5 uipr thuis tegen Brakel III, der de elftallers jullie moeten het niet aan de junioren overlaten, zoals al een paar keer gebeurd is, daar om Zaterdag allen present en geen bezwaren dan is succes niet uit gesloten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2