Plaatselijk Nieuws I V ROL II Firma L. J. VEERMAN Binnenland TWEEDE BLAD NIEUWSBLAD voor het Land van Heusden en Altena, Langstraat en de Bommelerwaard Besteed Uw inkomen doelmatig. Boekhandel HEUSDEN Telefoon 19 behorende bij het No. 6586 DONDERDAG 22 JULI 1948 HEUSDEN. Die jongeheren Tini en Frans Denkers uit onze gemeente ziijn op het R.K. Gymnasium Au- Iglustimanum te Eindhoven Devor- derd van de eerste naar de tweede klas. (Op Zaterdag 24 Juli van 4 6 uur en op Zondag! 25 Juli van 115 uur wordt er een hand- we rktentoonstielling! giehouden op de R.K. Meisjesschool, Kerstraat Z 49 alhier. De artikelen zijn te lgen zeer lage prijzen en 'bijna alle donder punten te kïijlgien. Sla dus uw slag.x Vooral kindergioed zial aftrek hebben. Ieder is welkom l ANDEL. A. Zeglwaard alhier werd op het gfymnasium te Goncum be vorderd van de tweede naar de derde klas. I BABILONIëNBROEK. De bouw van een woonhuis voor de Wed. v. d. Beek-v. d. Kolk is opgedragen aan H. Verzijl te Dubbeldam. BOMMELERWAARD. Hiet polderdistrict Bomme- lierwaard boven de Meidijk heeft de bouw van een duikersluis te Aalst tegen f51.310 'gegund aan E. van Crey te Rosmalen. DRONGELEN. 1 Het bouwen van een bakke rij met winkel voor A. Vos alhier is opgedragen aan J. Haspels te Babyloniënbróek GIESSEN. In de vacature-Kemperman is tot leidster van de afdeling! „De iMacht van 'tKleine" alhier ge kozen, mej. v. d. Nat. HERPT. Dat volharding! en eendracht macht maakt, heeft de gymnastiek club van de R.K.J.B. alhier Zon dag; te Vinkei bewezen.* Aldaar werd de giro te sportdag! van de kring' 's Bosch gehouden, waaraan 12 afdelingen deelnamen. De Herptse jongens; hebben laten zien, dat de afd. Vinkei niet altijd de eerste behoeft te zijn, ondanks feit, dat het de Provinciale kam pioen is. De vreugde was begrijpelijker wijze uitermate groot toen de uit slag bekend werd. Iets wat men haast niet had durven hopen ge beurde, Herpt had zijn doel be reikt en die iste prijs gewonnen. Wij wensen haar hiermede van harte geluk, omdat zij daarmede de naam van Herpt en groot- Heus den heeft hoog gehouden. De leider, Ad. Verhoeven Jzm., heeft alle eer van zijn werk, ook hem van harte proficiat! Onder de prijzen bevonden zich 2 bekers, waaronder de kringbe ker 1948, 2 lauwertakken, 10 me dailles, een geldprijs en een extra prijs., uitgeloofd door de koekfa- briék aldaar, bestaande uit 8 ho ningkoeken. De Boerinnenbond van Herpt moest het wel iets minder doen n.l. met de 4e prijs, maar gaat niette min ook de goede richting uit. LAND VAN ALTENA. Het baglgierwerk in de Oude Merwedesluis te Gorkum, in de afgjedamde Maas te Woudrichem en in de veerhaven te Sleeuwijk is tegjen f23.670 gtegund aan A. Kraayveld te Zwijndrecht. MEEUWEN. Aan de fa. H. Redeker al hier is gegUnd de herbouw van een woonhuis. NEDERIIEMERT. Door de kerkeraad der Ned. Herv. kerk alhier is beroepen alts predikant der gemeente, de Eeuw. Heer G. H. van Koot en, cand. tot de Heilige Dienst te Veenendaal. De beroepenprëdikant hoopt met zijn a.s. echtgenote Vrijdag' 23 Ju li a.s. aan de gemeente een be zoek te brengen. Die Jongleling'sver. „Daniël" maakte met van Loon's Touringcar haar jaarlijks uitstapje, 's Morgens werd, wanneer donkere wolken zich samenpakten, vertrokken om zes uur. Op de weg van Goikum stort regende het, doch met frisse moed Werd .Rottierdam bereikt. Voordat de Maastunnel 'bezichtigd, werd, za- g|en wie juist de luchtvegjer „Ja cob van Heemskerk" naar Indië vertrekken. «Het was een prachtig schouwspelde matrozen in de houding], met 'het iglezicht naar de kade gericht en onder de tonen der muziek werd het oorlogsschip door twee sleepboten van de wal getrokken. Vervolgens werd ieen meester stuk der Hollandse ingenieurs be zichtigd de Maastunnel l Een im posant stuk Waterwerk, dat blijk geeft van durf, werkkracht en 'kunde. Vervolgens werd door een echt Hollands landschap getourd naar Schiphol, waar het gezelschap-werd rondgeleid door iemand, die in de oorlog met de „Irene-Brigiade" bij Tiel gevochten had en onze omgeving! ook kende. Hij bracht ons bijl hiet toestel' van Prins Derrihard, bat daar juist geparkeerd stond. Verscheidene toestellen zagen we vertrékken en binnenkomen, Zelfs een machine uit Amerika. We maakten kennis 'met de douane-formaliteiten en met de outillage van het vlde|g!veld. Daarna volgde een rondvaart idoor de grachten en havens van Amsterdam, bezichtiging! van de Bene lu x-Tentoons tell in g7 en be zoek aan Artis. Vervolgens werd Oud-Valkeveen aan de Zuiderzee aangedaan, waar druk gebruik gemaakt werd van de motorbootjes en glinlg! het langs Paleis Soestdijk naar Utrecht, waar" (jnog wat gieb ruikt werd en vanwaar men de terugreis aanvaardde. D|eis avonds orp twaalf uur kwam imlen in een gezelligje stemming thuis. De spfeèltuin o-p het Eiland Nederhemert is voortaan,, in ver band met de vacanties, dagelijks- geopend, behalve Vrijdagis en Zon- dagjs. In een o-ud bulletin van voor 40 jaar lezen weBij het uitdiepen van de „gracht van het kasteel in Ï908 zijn gevonden een groot slag- Zwaard, een klein zwaard en een gouden munt. Zij herinneren waar schijnlijk aari de oude glorietijd der ridders, die eenmaal de burcht bewoonden. SPRANG. A.s. Zondag neemt Ds. W- van der Kerk', hulppredikant bij de Geref. Kerk alhier, in verband met zijn vertrek naar Halle (Gld.) afscheid. Aanvang .van de gods dienstoefening 6.30 uur nam. Ds. 'de Bruijn, Ned. Herv. predikant alhier, ontving toezegt ging van beroep naar Hoogeveen en een beroep naar Moerkerk. UITWIJK. Zaterdagavond om 7 uur hoopt voor d>e Geref. Kerk' als spreker op te treden Dis. D. K- Wielenga van Rotterdam-Centrum, met als onderwerp„De zending: :in de toekomst". Cand. B. v. Riet te Goes, die tot predikant bij de Geref. kerk alhier beroepen was, heeft voor het beroep bedankt. WIJK EN AALBURG en'vEEN Het bestuur van de Af de ling1 Wijk-Aalburg-Veen van hetNe- derlandsche Roode Kruis maakt met grote dank aan "de milde geef sters en gievers bekend, dat de ge houden collecte ten bate van het Ned. Roode Kruis in de gemeente Wijk en Aalburg heeft opgebracht f421.40. Een woord van hartelijke dank aan G. van Helden Lzn. is hier zeker -op zijn plaats. In totaal heeft de gehouden col lecte der afdeling opglebracht de prachtige som van f670.35, niet inbegrip van enkele nagekomen bijdragen. WOUDRICHEM. Aan J. P. Kant albier is tegjen f7.287 opgedragen het ver ven van militaire gebouwen en Weiken in de dienstkring Woudri chem. WERKENDAM. De heer L. de Klerk alhier is benoemd tot onderwijzer aan de Ulo-school te Wageningen. DE TOPKWALITEIT TANDPASTA wee/i oxjvuxi lwJ<wyqfcua/t J! fé Bij gelegenheid van de belangrijke verbetering van onze étalage-ruimte in onze winkel en de inventarisatie per 1 Juli, doen wij U in de maand Juli welke wij in Je étalage zullen uitstallen. Ieder, die een goed boek wil bezitten, heeft nü de kans dit tegen weinig geld te bekomen. De étalage wordt regelmatig veranderd, doch vindt U niets van Uw gading er in, vraagt U dan binnen even. Wij hebben boeken voor elke smaak. Neemt deze kans waar, om Uw boekenkast aan te vullen. Wij lieven in een tijld, waarin er naar wordt gestreefd de waarde van het geld, weer op! een be hoorlijk peil te brengen, wat no dig! is om tot een normaal; levenls,- pieii te geraken. Daarom is het oiok! ziO' noodza kelijk, dat wij ons inkomien zio gloed en juist mogelijk' besteden en derhal ve alleen kopien wat nood zakelijk is, men dient daarmede zichzelf, maar ook' adderen. Immers bij .ondoelmatige inko- miensbesteding, kopen zondernood- zaak dus, kunt u bestaande schaar ste vergroten of nieuwe sichaarsite in het leven roepen. Bovendien komt uw inkomien 'dan onder de huidige omstandigheden niet vol ledigi tot zijn recht. Voorraadvormingi van relatief schaarse producten is dus niet ver antwoord. Laten we een voorbeeld geven van twee practische ver schijnselen. Het komt voor, dat gegadig den voor een rijwielband niet door hun leverancier kunnen worden ge holpen. En toch worden er vol doende banden geproduceerd. De productie is n.l. gelijk aan die in 1939- En dat jaar was een topjaar, omdat toen zo 'goed als iedereen een of meerdere banden in re serve kocht met het oog; .op de dreigende oorlog. De huidige voor ziening moet dus bij een verstan dige aankoop-politiek ook zander veel strubbelingen kunnen verlo pen. Die export aan rijwielbanden vormt daartegen pok geen belet sel w^nt het Rijksbureau heeft goedgevonden, dat het achterstal lige éxportkwantum, over 10 maan den verdeeld, mag worden inge haald. En 'om aan de verwachte gro tere vacantie-vraag teglemoet te ko men is het Rijksbureau er even eens mede dccoord gegaan dat in Juni extra-afleveringen werden ge daan. Met serviesgoed staat het enigs zins anders. De import blijft nog achter bij die in 1939. In 1939 werd in ons land pluis minus 7800 ton aardewerk en plus minus 1100 ton porcelein gepro duceerd. De import bedroeg resp. plm. 2600 en plm. 4600 ton. De productie van aardewerk is geleidelijk aan opgelopen tot 95 pet. van 1939. De import in -1947, van huishoudelijk aardewerk en porcelein is echter tengevolge van gieb rek aan deviezen etc. in ver houding! tot de vooroorloig'sie cij fers nog gering. |0,ok blij serviesgoed kunnen wie dus een zo vlot mogelijke voorzie ning in de hand werken, door al leen te kopen wanneer het be slist nodig is. De nieuwe muntwet op 1 Augus- lus van kracht. Op 1 Aug. a.s. zal de muntwet 1948 in werking treden. Het doel van deze wet is o.a. om ihet in de bezettingsjaren in omloop gebrachte zinken geld uit het Nederlandse muntstelsel te yeorwij deren. De nieuwe munten zijn: Een nikkelen kwartje en dub beltje. Een ronde bronzen stuiver en cent. j Deze munten dragen de beelte nis van Koningin AVilhelmina en zullen nog dit jaar in omloop worden gebracht. De zilveren rijksdaalder en gul den blijven op de voet van de nieuwe muntwet gangbaar. De andere overeenkomstig de muntwet van 1901 geslagen mun ten (dus ook de zinken munten) blijven voorlopig wettig betaal middel, doch zullen geleidelijk bui ten omloop worden gesteld. Het ligt in de bedoeling de coupures, welke na de muntvernieuwing niet zullen terugkeren, t.w. de halve gulden, het 21/2-centstuk en het halve centstuk, nog dit jaar in te trekken. De intrekking van de ou de stuivers, dubbeltjes en kwar tjes zal volgen. speciale aanbieding. Boeken f

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 5