COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK „GENDEREN" COÖPERATIEVE BOERENLEENBANK „MEEUWEN" SPEEL TUIN Muziek door de „THE MUSICAL BOYS" BELASTING Eiland Nederhemert Prov.weg B 41 De Coöperatieve Boerenleenbank: DE Bank voor het Platteland. Telef. 18 Prov.weg F 44a Giro 47122 De Coöperatieve Boerenleenbank: DE Bank voor het Platteland. uitsluitend des avonds van 6.30-7.30 uur, behalve 's Maandags en 's Zaterdags Adviesbureau voor Belastingzaken en Boekhouding: Spoorlaan 66 Tilburg. Land- en Tuinbouwers en Zakenlui 1 De Accountant: G. VENNINX. Spaargelden, Credieten, Voorschotten, Hypotheken, Rekening- Courant en alle verdere Bankzaken. Spaargelden, Credieten, Voorschotten, Hypotheken, Rekening- Courant en alle verdere Bankzaken. Inrichten, Bijhouden en Controleren van alle Boekhoudingen Behandeling van alle Belastingzaken Accountantskantoor H» KANT Zaterdagavond, aanvang 7 uur Entrée 25 cent Vraagt inlichtingen omtrent het bank-giro verkeer* 0 E 0 P E N DElke Vrijdag van 25 en van 68 uur* Vraagt vrijblijvend inlichtingen omtrent het bank-giro verkeer. GEOPEND: Elke Dinsdag van 9—12 uur, 2—5 uur en 79 uur, uitgezonderd elke derde Dinsdagmorgen der maand, wanneer zitting wordt gehouden te Andel (Verenigingslokaal) van 1012 uur. Elke Donderdag van 9—12 uur en 25 uur, Knip deze advertentie uit en plakt ze in Uw Bankboekje. HOOGSTRAAT O 119 HEUSDEN Tel. 64 Lid Alg. Ver*, van Acc* Lid Ned. Coll. van Bel. Cons* SPREEKUREN: Telef* 23 Heusden Thans is het zoover, dat onze Vertegenwoordigers ook U een bezoek kunnen brengen om het een en ander te verduidelijken. Wij verzorgen al Uw belastingzaken en alle bezwaar- en beroepschriften, enz. voor f 15.— per jaar, zonder dat er nog eenlge kosten bijkomen. Heb geen wantrouwen, doch onderzoekt de degelijkheid van onze kantoren. Onze Vertegenwoordigers zijn allen voorzien van een legitimatiebewijs, zoodat U er zeker van kunt zijn, met een vertrouwd Accountantskantoor te doen te hebben. Wij houden op 20 verschillende plaatsen in Brabant zitdagen, zoo ook voor deze omgeving te WIJK EN AALBURG in café Duisterwinkel Hoogen Maasdijk A 16, elke derde Donderdag der maand van 10-2 uur; te ANDEL in café Bouman dienzelfden dag van 3-7 uur; te MEEUWEN in café Korevaar elke vierde Donderdag der maand van 10—2 uur en te DUSSEN in café Leemans dienzalfden dag van 2-6 uur. MASSIEF GOUDEN VERLOVINGSRINGEN zonder inlevering van oud Goud verkrijgbaar C. VAN WIJK Ph.zn. Horloger - Juwelier Hoogstraat 16 Gorinchem gemeente verricht. De 'heer Donken merkt op, dat iniej. Schukking zich ongunstig over B. en W. 'heeft uitgelaten, omdat haar verzoek niet werd ingewilligd. De 'heer Gouda keurt het af, dat mej. Schukking! geen bericht van B. en VV. heeft ontvangen, op haar verzoek om ontslag. Hij herinnert er aan dat indertijd mej. Prins ont slag; werd verleend binnen de ter mijn van drie maanden, die niets voor het openbare leven in de ge meente had verricht, Mej. Schuk king!, die ZO' buitengiewoon veel hierin heeft gedaan, had daardoor toch zieker recht op inwilligiingt van haar verzoek. De Voorzitter zegt dat toen in derdaad met 14 dagen ontslag werd verleend, doch B. en W. hadden de gedachte dat verlangd kon wor den dat de drie maanden uitge diend werden. Door 'het langer hier houden zijn de belangen van het onderwijs te Capelle a. d. IJssel echter meer geschaad dan die van mej. Schukking. Het is jammer dat 'het gebeurd is en B. en W. be treuren zulks dan ook. Samenloop van omstandigheden hebben daar toe echter meegewerkt. Het opma ken der begroting 'heeft langer ge duurd, dan werd verwacht en daar- om is het houden van deze raads vergadering dan ook vertraagd. Het ontslag wordt met ingang van 1 Aug. met alg. stemmen ver leend. De heer Donken vraagt of reeds een oproeping voor een andere on derwijzeres is geplaatst en of zich reeds sollicitanten hebban aange meld De Voorzitter zegt dat de eerste zonder resultaat is gebleven. Nu is £en tweede oproeping geplaatst, met vermelding dat een woning beschikbaar is en dat ook zij, die met September geslaagd zijn nu ook reeds kunnen solliciteren. De Voorzitter deelt mede dat Bab.-Broek thans vrij goed meteen tijdelijke kracht is geholpen en ver volgens dat de kwestie van de wegverbeteringen niet loopt, zoals men dat graag zou willen. Wat de gemeente Eethen zou nodig heb ben bedraagt 75 pCt. van de toe- Wijzing voor bet giebele Land van Heusden en Aitena. Almberk, Dussen en de Werken en Werken dam, zitten met urgentiqwoningen waarvoor nog straten moeten wor den aangelegd. Eethen komt daar door eerst op de tweede plaats. Vandaar dat nog even gewacht moet worden, aangezien men jhet toch niet voor elkaar krijgt. Spr. hoopt evenwel binnenkort de plan nen te zullen ontvangen. B. en W. hebben wel gemeend dat de straat langs de nieuwe woningen in Ee then onderhanden moet worden ge nomen, dhr. de Jongih- is opdracht gegeven hiervoor met 'n plan te komen. De bedoeling is een ver hoging met puin aan te brengen en daarop vervolgens een grind-en teerlaag. In de volgende, vergade ring 'hoopt spr. met cijfers te kun nen komen. De heer Donken is het ermede eens, dat deze weg verbeterd wordt, als 'het andere gedeelte van de gemeente daardoor maar niet vergeten wordt en achterwege blijft. Spr. zou 'hier in Eethen bij de voorgestelde wegverbe tering ook in eens de bocht willen doen wegnemen. De 'heer Prinsen is het daarmede eens. De Voorzitter zegt dat B. en W. dit zullen bekijken. De 'heer Donken merkt op, dat ook de wegverbetering in Dronge- len urgent is. Eerst is Genderen en nu Eethen aan de beurt ge weest. Drongelen komt achteraan. De heer Gouda meent dat voor het voorgestelde weggedeelte in Eethen asfalt voldoende is, men heeft daar geen zwaar verkeer. De Voorzitter deelt vervolgens mede, dat de kasgeldlening groot f 100.000 per 1 Sept. afloopt. Op voorstel van B. en W. wordt besloten, deze kasgeldlening te ver lengen. De Voorzitter deelt ook nog mede, dat gisteren uit Moer-Capel le, voor de plaatselijke afdeling van 'het Groene Kruis, een hoeveel heid goederen is ontvangen, die er schitterend uitzien en een groot bedrag vormt aan materiaal, waar mede het Groene Kruis buitenge woon geholpen is. Spr. stelt voor, harhens de raad Volksherstel een dankbrief te zenden. Met alg. st. 'hecht de raad hieraan zijn goed keuring. Rondvraag. 9 De heer v. d. Heuvel informeert naar de plaats waar de „GerefKerk in Genderen zal worden gebouwd. De Voorzitter antwoordt, dat er bezwaren zijn ingebracht tegen de verandering van de plaats. Den Haag is er in gemoeid en het slot is geweest, dat mede tengevolge van een aanbod van bouwterrein, de plannen zodanig! gewijzigd zullen worden, dat de kerk aan de Provinciale weg zal komen te staan. Men is thans druk bezig aan de uitwerking van de nieuwe plannen. Voor 'het ogenblik kan de raad hierin weinig doen. Wethouder v. d. Beek vraagt of het niet gewenst is, thans een be slissing van de raad uit te lokken, omtrent de plaats en het reeds ge nomen besluit in te* trekken. De Voorzitter acht het beter, dat eerst' de nieuwe plannen worden afgewacht. De 'heer E. v. d. Beek infor meert naar de 'hondenplaag' in de gemeente, is daarover al iets be kend? Spr. 'heeft hierovef'n schrij ven van 'Ir. Tromp gezien, waarin volgens art. 65 der veewet, wordt gesproken over het doden van hon den op erven. De Procureur-Gene raal heeft de Minister geadviseerd om het loslopen van honden te ver bieden. Spr. is blij dat deze kwes tie dus nog niet van de baan is ën verwaöht, dat hierover dus wel een schrijven van de Minister zal wor den ontvangen. Te Voorzitter zegt dat de in de gemeente genomen maatregelen reeds succes hebben gehad, er zijn reeds minder honden. De heer E. v. d. Beek heeft daar van nog niet veel gemerkt. De 'heer Donken weet zeker dat Bij hem in de buurt 4 of 5 honden zijn opgeruimd. De Leer Prinse vraagt hoe het' staat met de bergplaats voor de spuit en de lijkwagen. De spuit staat nu vaak buiten. De Voorzitter antwoordt, dat morgen de plannen voor de bouw besproken zullen worden. De 'heer E. v. d. Beek vestigt de aandacht op een fout aan de lijkwagen. De Voorzitter zaf dit direct in orde laten maken. De heer Prinse zegt dat de kerk in Bab.-Broek in orde is gemaakt, en hersteld, doch hoe staat het met de toren. De Voorzitter zegt dat de plan nen hiervoor bijna gereed zijn. De heer Gouda vestigt de aan dacht op de woningbouw. De am bachtslieden zijn van de in aan bouw zijnde woningen hier, weer naar Meeuwen gegaan. Hoe staat* het met de opleveringstermijn. De Voorzitter zegt dat deze reeds verstreken is, daartegen valt ech ter weinig te doen, omdat men zich beroept op materiaalgebrek. B. en W. roepen de bouwers gere geld ter verantwoording en ook deze opmerking zullen zij onder zoeken. De heer Gouda heeft wel horen spreken over een begroting voor verbetering der school te Meeuwen hoe staat het ^echter met de school in Eethen De Voorzitter zegt dat het in de bedoeling ligt voor de school te Eethen een geheel nieuw stel banken aan te schaffen, terwijl de plannen voor de restauratie der school gereed liggen. De heer Gouda merkt op dat de weg van Eëthen naar Drongelen nog steeds in dezelfde toestand ver keerd als 'het vorige jaar. Er wordt af en toe wat grint en puin opge gooid, doch afdoende verbetering blijft achterwege, er moeten zeker eerst ongelukken gebeuren. V; .-W,*-.*., '-AA v -j 44

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 7