BASTMEIJEE'S Puddingpoeder met die heerlijke frisse Zomersmaken en YÏÏLPEU-SERVICE-NIEÏÏWS niet te vergeten, als verrassing voor ïïw kinderen, met Distributiemededelingen Veilingberichten Buitenland echte Bitterkoekjes! !De mei §ed. Burgerlijken Stand Nationaal Huldeblijk uitsluitend des avonds van 6.30-7.30 uur, behalve 's Maandags en 's Zaterdags alle benodigde boeken voor Gymnasia, H. B. S. of M.U.LO.-school GORCUM'S SCHRIJFMACHINEHUIS Inrichten, Bijhouden en Controleren van a 1 le Boekhoudingen Behandeling van alle Belastingzaken Accountantskantoor H. KANT Firma L. J. VEERMAN, Heusden Vulpenhouders met Garantie-bewijs, d. w. z. niet tevreden, Uw geld terug Ook nog enkele speciale Vulpennen, geschikt voor de tropen Ook graveren wij Haar of Hem naam in Uw vulpenhouder, Goudbladletter En wij vullen Uw Ball-Point pen volgens het nieuwste Amerikaanse systeem klaar terwijl U wacht LANGENDIJK 57 TELEFOON 2464 HOOGSTRAAT O 119 HEUSDEN Tel. 64 Lid Alg. Ver. van Acc. Lid Ned. Coll. van Bel. Cons. SPREEKUREN: Het gouden Regeringsjubileum van H. M. Koningin Wilhelmina staat in het middelpunt van de belangstelling van het Nederland- sche volk. Deze belangstelling zal tot uiting komen in de feestelijk heden, welke overal in de lande worden georganiseerd en op of omstreeks 31 Aug. a.,s. haar hoog tepunt zullen vinden. De vreugde over het gouden Re geringsjubileum uniek in de geschiedenis van ons vaderland en de dankbaarheid voor het in die 50 jaren gevoerde wijze be leid van Hare Majesteit, zal ook op een andere wijze tot uiting worden gebracht en wel door het aanbieden van een Nationaal Hul deblijk, waaraan hopelijk de ge hele Nederlandse bevolking aan deel zal hebben. Dit Nationale Huldeblijk zal de yorm hebben van een fonds, bij eengebracht door de verkoop van jubileum-insignes met de beelte nis van Hare Majesteit en door het storten van bijdragen. Het al dus bijeen te brengen fonds is door Hare Majesteit bestemd voor jde kankerbestrijding in Nederland.» iHet Nationaal Comité, dat zich het bijeenbrengen van dit fonds ten doel stelt, doet een beroep op alle organisaties in Nederland van welke aard zij ook zijn en op alle in ons land gevestigde onder nemingen, aan het gestelde doel mede te werken, door hun leden, resp. hun personeel op te wek- Distributiekring GELDERMALSEN Uitreiking nieuwe bonkaarten. De datum vermeld op de strook van de lopende bonkaart dient in verband met de gewijzigde uitreik- dagen, als vervallen te worden be schouwd. Voor zelfverzorgers wordt geen afzonderlijke uitreiking gehouden. Mede te brengen: Inwisselbon van bonkaart 808. Tweede Distributiestamkaart. Controlekaart C.A., C.R. of CM. (a.s. en jonge moeders). Het publiek dient de beschei den onmiddellijk bij de uitreiking te controleren. Reclames, ingediend nadat het uitreiklokaal eenmaal is verlaten worden niet in behandeling geno men. Zirilichem: Donderdag 29 Juli nos. 1 t.m. 120. Vrijdag 30 Juli, nos. 121 t.m. 241. WIJ LEVEREN U Bestel t ij dig! Boekhandel Telefoon 19 WOUDRICHEM. Veiling van 21 Juli j.l. Eigenheimers 8.510 ct. per kg. Eerstelingen 7.5—8 ct. j>er kg. Het ligt in de bedoeling om op Vrijdag 30 Juli a.s. des v.m. 10 uur, de eerste fruitveiling te hou den. Tito zal niet wijken. In een redevoering van ruim 8 uur tijdens het congres van de Zuidslavische Communistische partij heeft Maarschalk Tito alle door de Cominform tegen hem gerichte aanvallen van de hand gewezen. Hij noemde deze aanvallen mon sterachtige en smadelijke leugens en een aanval tegen de eenheid, die het Zuid-Slavische volk zo duur heeft verkregen. „Het is een aansporing tot burgeroorlog in ons land", aldus Tito. Tito betoogde voorts, dat de Zuid-Slavische communisten al tijd trouw zijn gebleven aan de leer van Marx, Lenin en Stalin, Zuidslavië heeft zich in zijn na oorlogse politiek steeds solidair ge toond met de Sowjet-Unie, aldus Tito, en het zal dit blijven doen. Altijd was Zuid-Slavië zijn ver plichtingen tegen de andere Oost- Europese landen nagekomen. Ti to's doel was altijd geweest Zuid slavië nauwer te verbinden met de Sowjet-Unie en de volksdemo cratieën. Tito verweet de andere volks democratieën, dat zij minder dan Zuid-Slavië er in waren geslaagd hun moeilijkheden op te lossen, en herinnerde er aan, dat de Sow jet-Unie in 1921'22 onder lei ding van Lenin gedwongen is ge weest de nieuwe economische po litiek in te voeren. Hij noemde het een volkomen gebrek aan loy aliteit, dat de Com inform geen begrip toont voor de moeilijkhe den van Zuid-Slavië. Tito verklaarde, dat hij voor de resolutie van de Cominform geen duimbreed zou wijken. Hij hoopte, dat het mogelijk zou zijn de best mogelijke relaties met de commu nistische .partij te herstellen. Tegelijkertijd waarschuwde hij echter, dat er zonder pardon op getreden zou worden tegen de agenten van de Cominform, die tweedracht in Zuid-Slavië trach ten te zaaien. „Aarzelende,, onge zonde en vijandige elementen", als de onlangs ontslagen ministers noemde Tito een bedreiging voor het land en voor het socialisme. „Wij zullen in dit opzicht gena deloos zijn", zp verklaarde hij. Franse anibtenarenstaking geëindigd. De staking der ambtenaren in Frankrijk is geëindigd. Te Parijs en in de provincie is op de ver schillende bureaux, die van finan ciën inbegrepen, het werk volle dig hervat. Daarentegen hebben ruim tienduizend employé',s van particuliere verzekeringsmaat schappijen te Pariis besloten in staking te gaan als protest tegen de hoge kosten van levensonder houd. Amerika protesteert bij Tsjechoslowakije. De Amerikaanse regering' heeft te Praagi een protest ingediend tegten de Tsjechoslo waakse be schuldiging', dat Amerikanen hun steun hebben verleend aan een complot tot het vermoorden van communistische leiders in Tsjecho- Slowakije. De Tjechoslowaakse ministeries van binnenlandse zaken en defen sie hadden Zondag de Amerikaan se Veiligheidsdienst medeplichtig! genoemd. Tijden/ het weekend werden drie soldaten en 76 bur gers door de Tsjechoslo waakse po litie gearresteerd „in verband met terroristische activiteit van Tsje chische politieke vluchtelingen, die in het geheim uit de Amerikaanse zone van Duitsland terugkeerden". De Amerikaanse regering heeft de beschuldiging van de hand gewe zen en om excuus en intrekking ken de jubileum-insignes te ko pen en extra bijdragen aan het fonds te storten en indien enigs zins mogelijk in eigen kring, der halve in eigen vereniging of on derneming, de verkoop onder le den of personeel ter hand te ne men. Daarnaast doet het Nationaal Comité een beroep op verenigin gen en ondernemingen uit eigen middelen een bijdrage aan het Na tionaal Huldeblijk te geven. In het Nationaal Geschenk zul len de gevoelens van het Neder landse volk voor zijn jubilerende Vorstin tot uiting moeten komen en dit Geschenk zal het Neder landse volk dus waardig moeten zijn. De jubileum-insignes kunnen worden aangevraagd bij de Rurge- meester van iedere gemeente. De extra bijdragen kunnen worden gestort op postrekening 26000, ten name van het Nationaal Comité te Amsterdam of op de rekenin gen van dit Comité bij de Neder- landsche Handel Mij. le Amster dam, bij de Kasvereniging te Am sterdam, of bij het Gemeente-Gi rokantoor te Amsterdam, C 600. 'Het Comité vertrouwt, dat het Nederlandsche volk een geschenk bijeen zal brengen, dat èn Hare Majesteit tot grote blijdschap zal stemmen èn nog lange tijd tot ze gen zal zijn voor de gehele Ne derlandse bevolking door de be oogde activering van de kankerbe strijding. Een dundruk dagboekje; auteurs 14 predi kanten uit de Ned. Herv. en Geref. Kerk. Praktisch in uitvoering zowel als samen stelling, getoetst aan onzen tijd. Het boekje voor onze militairen in het bijzonder. Prijsf 3.15. Boekhandel Firma L. J. VEERMAN, Heusden verzocht, terwijl zij uiting geeft aan haar verbazing!,* dat dergelijke beschuldigingen uitgesproken zijn zonder voorafgiaand overleg, ter wijl ziji toch een „bevriend land" betreffen, dat een leidend: aandeel heeft gehad in de bevrijding! van T s jechoslo wafeije Broodrantsoen in Engeland opgeheven. De broodr-antsoenering1 in Enge land is met ingiang van gisiteren afgeschaft. Vliegtuig in zee gestort. Een vliegtuig is op weg van Regihaia (Algiers) naar Istres (Z.- Frankrijk) ongeveer 130 km. bui ten de Franse kust in zee gestort. Van de 13 inzittenden zijn er 5 gered. Acht passagiers worden nog vermist. Zij zouden zich op een vlot in moeilijke positie bevinden. Twee Franse marinesloepen zijn uitgevaren om hen te zoeken. DE WERKEN EN SLEEUWIJK Geboren: Jenneke A., d. van J. Cornet en M. C. v. d. Wolf; Pie- ter, z. van K. Sterrenburg en H. v. Her wijnen. OndertrouwdK. v. d. Assem 25 j. en J. C. v. Oversteeg 22 j. Overleden: Johanna A. Vink, 43 j., echlgen. van A. v. d. Stelt.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4