voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws SLEEUWIJK GEEFT EEN VOORBEELD Gezonder en kir. U*t> VAN AlUNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 cent; losse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6588 DONDERDAG 29 JULI 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur PRACHTIG STAALTJE VAN ACTIVITEIT Er was Zaterdag bijna geen huis in Sleeuw ijk of er stak een vlag uit en elke Sleeuwijker liep met 'n blij gezicht rond. Geen wonder ook, Sleeuwijk had iets ge presteerd; waar heel het Land van Heusden en Altena een voor beeld aan kan nemen en nu zou den de werkzaamheden van de velen, waarvan vooral te noemen zijn de heren de Goede, Monshou- wer en de Jong, bekroond wor den door de feestelijke opening van het natuurbad „De Bij leis- Hier kan werkelijk van 'n „na tuurbad" gesproken worden, daar er gebruik is gemaakt van een wel, zodat er steeds verversing van het zwemwater is. Dioor de goede samenwerking van gemeen te- en polderbestuur, industrie, middenstand en burgerij kwam hier in ruim 6 weken een prach tig! zwembad tot stand, waar elke gemeente jaloers op zijn kan. Om plm. half drie werden de leden en het bestuur van de, po loclubs, die ter gelegenheid van de opening van het bad een po lo wedstrijd zouden spelen, door het Sleeuwijkse muziekcorps „Wil- helmina" van de pont gehaald en naar het terrein aan de Bijtelskil gebracht, waar zich reeds talrij ke genodigden bevonden. Wij merkten o.a. op de heren Mr. Bidder van Rap pand, burge meester van Gorinchem, J. Rose- boom, burgemeester van Hedel, H. Blok, Chr. v. Rijswijk, A. J. Oderkerk, J. A. de Bruijne, resp. burgemeester van Almkerk, Wou- drichem, Dussen en De Werken en Sleeuwijk en Werkendam, Dr. en Mevr. de Ridder, wethouder van Hedel, Dr. Trines, inspecteur van Volksgezondheid, Gem.-Secre taris en wethouders van De Wer ken en Sleeuwijk en Werkendam, het voltallig gemeentebestuur van Sleeuwijk, Jhr. J. J. H. Pompe van Meerdervoort, notaris te Ari- del, Dr. Beyer man en Dr. S tols, beiden van Werkendam', Dr. Schripsema van Almkerk, Dr. v. Leeuwen van Sleeuwijk, bestuur van de zwemclub „Veilig Baden". De voorzitter van de Stichting tot exploitatie van de Bijtelskil, riep alle genodigden en die hon derden belangstellenden een woord van welkom toe en bracht dank aan het gemeente- en pol derbestuur voor hun medewer king. Ook dankte hij Mr. Beuken kamp en Notaris Jhr. Pompe v. Meerdervoort re or het belange loos opmaken der benodigde ac- ten. Speciaal noemde hij nog de heer v. Hemert, die de Stichting financieel wilde steunen,*' maar door diverse ambtelijke en wet telijke tegenwerking hierin verhin derd werd. Hierna nam de burgemeester van Sleeuwijk, de heer J. A. de Bruijne, het woord. Ook hij! bracht hulde aan de vele personen, die hun krachten aan het bad hebben gegeven, zodat het in de tijd van ruim 6 weken geheel igjereed geko men is. Vervolgens besprak spr. de grote waarde, die aan 'n zwem bad moet worden toegekend, zo wel uit lichamelijk als uit geeste lijk oogpunt. Hij riep nogmaals de medewerking van allen in, doch nu om het bereikte in de zorg van allen aan te bevelen. Hierna verklaarde hij het bad voor geopend. Onder de tonen van het Volkslied werd de nationale vlag op het geboüw gehesen. Verschillende sprekers voerden hierna nog het woord. Zij allen waren overtuigd van de belangrijkheid van dit bad, dat de gezondheid van vhet lichaam zeer ten goede zal komen. Verder bleek ook uit deze redevoerinkjes, dat Sleeuwijk de stoot gegeven heeft tot de totstandkoming van nog meer zwembaden. Burgemees ter Blok' uit Almkerk vertelde n.l. dat ook zjjn gemeente reeds met de heer de Goede bezig is en ook andere gemeenten lieten door schemeren, dat zij er veel voor voelen, zodat er over enige jaren geen gemeente meier zal zijn in het Land van Heusden*en Altena, die geen zwembad bezit. Tot slot werden de genodigden in de gelegenheid gesteld, het bad te bezichtigen, waarvan door allen gebruik gemaakt werd. Zij konden meteen genieten van een mooie en snelle polo-wedstrijd tussen een zevental van P.C.G. uit Gorcum en een zevental van „Mier wede" uit Dordrecht. In de eerste helft behaalde „Merwede" een io voorsprong, met welke stand ook het einde kwam, hoewei P. C.G. alles op alles zette om een gelijk spel te forceren, dat ove rigens wel verdiend zou zijn ge weest. Het bad beslaat een oppervlak- fe van 60 bij 40 M. en is verdeeld in 3 vakken, n.l. voor kinderen (O75 cm), voor leerlingen (75 150 cm) en voor gediplomeerden (300 cm). In het laatste vak be vindt zich een springplank met een hoogte van 3 m en in het leerlingenvak is een glijbaan. Op het terrein bevinden zich 12 kleed hokjes, terwijl er voor groeps verband zwemmen (scholen e.d.) 2 grote kleedlokalen zijn. Verder 2 douches binnen en 2 buiten, een klein speel tuintje, een EHBO- hokje en een lunchroom, zodat er ook voor niet-zwemmers ontspan ning en verkoeling is. Als badmeester is aangesteld de heer Roeland en het bad is ge opend elke werkdag van 821 u. HEUSDEN. A.s. Zaterdag wordt alhier ieen huis aan huiscollecte gehou den voor „Het Hoge land". Vol gens haar statuten heeft deze ver eniging! ten doelStichting en in standhouding van "één of mieer ar- beidscolonies, om aan bedelaars, zwervers, landlopers, ontslagen ge vangenen etc. een christelijk toe vluchtsoord te geven en hen na christelijke leiding' weer terug1 .te brengen in de maatschappij. Laten velen deze vereniging! goed steunen. Donderdag 29 Juli a.s. om 8 uur ledenvergadering! van de K.A.B. afd. Heusden, in het ;St. Jozef zaait je. Aller opkomst drin gend gewenst. Woensdag 21 Juli j.l. maakten de leden van de Reis- spaarkas van de K. A. B. afd. Heusden hun eerste, door genoem de spaarkas geofgjanisaerde reis met een autobus van de N.V. Alad. Eerste doel was het sanatorium van de K.A.B. ,.Berg en Bosch" te Bilthoven, waar het gezelschap rondgeleid werd door een propa gandist van Herwonnen Levensr- kracht. Vervolgens wend in Hil versum1 de K.R.O.-studio Dezich- tigd, waarna de reis werd voortgie- zet over Rhenen, waar nog enige tijd in het dierenpark werd door gebracht en hiet oorloglskerkhof op de Grebbeberg werd bezocht. Die reis huiswaarts gingl over Arnhem en Nijmegen. Allen waren zeer voldaan o\er deze eerste tocht welketot ieders genoegien is verlopen. Nieuwe le den voor de Reisspaarkas kunnen zich opgeven in de verga dering van de K.A.B. afd. Heusden ;op a.s. Donderdag 29 Juli. In verband met het 50-jarig Regeringsjubileum van H. M. de Koningin heeft zich een uitvoe rend comité uit het Nationaal Co mité gevormd, hetwelk na de toe stemming hiervoor van Hare Ma jesteit te hebben verkregen, zich ten doel stelt, onder de Nederland se bevolking gelden in te zamelen ter verkrijging van een fonds, dat aan H.M. als een nationaal hulde blijk in September 1918 zal wor den aangeboden. Het Nationaal Comité heeft zich ervan overtuigd, dat het de in stemming heeft van H. M., dat Haar als Nationaal Huldehlijk aan te bieden gelden zullen worden aangewend ten behoeve van de Kankerbestrijding. Deze bestem ming zal ongetwijfeld de volle sympathie hebben van de gehele bevolking. Ook in de Overzeese gebiedsde len zullen inzamelingen worden gehouden voor het Nationaal Ge schenk. Het is de wens van H.M., dat de opbrengst van de inzame ling in de andere delen des Rijks wordt gebruikt voor een doel van algemeen nut in die gebiedsdelen. De prijs van de speldjes is zeer laag gesteld n.l. 50 ct. per stuk, teneinde de gehele bevolking van ons land in de gelegenheid te stel len, op deze wijze bij te dra gen aan het Nationaal Huldeblijk. Het is de bedoeling, dat het te kopen speldje gedurende de ko mende maanden zal worden ge dragen. Zo zal door het dragen van dit speldje een ieder tege lijkertijd zijn aanhankelijkheid aan Hare Majesteit kunnen tonen en bet bewijs leveren van zijn bij drage aan het geschenk. Het zal 'hogelijk gewaardeerd worden, indien de gehele bevolking] der gemeente in de a.s. zomer- maanden de jubileum speld zal dra gen en daardoor een geschenk zal brengen, dat en Hare Majesteit tot grote blijdschap zal stemmen en nog lange tijd tot heil zal zijn voor de gehele*bevolking van Ne derland. De verkoop van jubileum speld jes zal voor de gemeente Ilerpt en Hedikhuizen plaats vinden qp morgen Vrijdag 30 en Zaterdag 31 Juli. mooier wordt Uw huid door Hama- melis, het sap van de struik Witch Hazel, verwerkt in Hamea-crème. Ddnsdag fcee rdena een ver van 1V2 Jaar ih tropen, in onze gemteente terugl, de oor- logs vrij wil ligler A. Prins. Die buurtgenoten op de Boter markt hadden voor een aardige versiering van zijn wioniin|g( ge zorgd, terwijl van tal van Wonin gen de vaderlandse driekleur pit hing. Direct na zijn aankomst te on geveer 4 uur stroomden de be langs tellenden toe om hun geluk wensen aan te bieden, waaronder de Burgemeester en zijn echtgle- note, vertegenwooridiglers van het Thuisfront, terwijl 's avonds om 8 uur de H eu s de nse Fanfare e en se renade kWam brengen. De avond werd in .gezellig! samenzijn met de buurtgenoten doorgle'bracht, die met hun gelukwensen een fraaie schemerlamp hadden aangeboden. Te Oudheusden keerde de oor- logSvrijwilligier J. van Lieshout te rug. Opk hier hadden de buurtgle- noten voor een hartelijke ont vangst glezorgd, terwijl des avonds de Heusdense faiifare ook hier een serenade bracht, waarbij eveh- als bij de heer Prins, de voorzit ter, de heer A. Bax, namens de vereniging zijiï geluk wensen aan bood met de behouden thuiskomst. De heren Prins en v. Lieshout dankten voor de feestelijk bereide ontvangst. AALBURG. De landbouwer Arn. van Wijk, kreeg tijdens het hooitijden zpdanig een (trap van een paard tegen zijn been, dat hii in het ziekenhuis te ''s Bosch moest wor den opgenomen. AALST. Heden Donderdag 29 Juli, des avonds om 7 uur, hoopt voor de Geref. Gemeente alhier op lie treden Ds. v. d. Woestijne, terwijl Zaterdag 31 Juli, des avonds om* 7 uur student Mallan hoopt voor te gaan. Enige tijd gieteden werd door het bestuur van de plaatse lijke afdeling*, van de Bond voor premie vrij Staatspensioen het idee geopperd Qm voor de ouden van dagen dit pns dorp een uitstapje te organiseren. Dank zij de mede werking van enkele goedgeefse in gezetenen is dit voor elkaar gieko men en zo kon op Donderdag 22 Juli de reis per touringcar van v. Leeuwen aanvangen. 's Morgens 8 uur vertrok men in de richting Arnhem, waar men NIEUWSBLAD

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1