6evonden en verloren voorwerpen JAARBOEKJE Ons Landbouwhoekje. OFFSCIELE BONNENLIJST Distributiemededeiingen INGEZONDEN de Gereformeerde Kerken in Nederland uit cAnada. Wij vernemen nog, dat voorde versiering van fietsen, wagentjes, autoped's enz. voor de schoolkin deren tijdig groen ter beschik king giesteld zal worden. WERKENDAM. De gem. zangvereniging Pro Muzika alhier, behaalde op het concours te Montfoort een i s te prijs met 312 punten. Deze ver eniging! die nog geen jaar bestaat, behaalde deze prijs in de 2e afde ling. Voorwaar een mooi succes. De Postduivenverenig. Tpt Weerziens hield een wedvlucht van uit Mons (Delglië. Die tuitslag was als volgt: l, 4 en 3 J. Z'wetis ,1 2, 9, 14 en 15 Visser- die Haan;; 3 en 8 Adr. Visser.6, 7, 19 en 20 Admiraal-Mouthaan10, 12, 17, 22 en 23 L. van Oord11 H. Pruisen13 Gebr. Admiraali"6 PI. Groene veld. jOok werd nog! een wedvlucht gehouden uit Dax (Fr.). Er waren 14 duiven .aldaar losglëlaten pp Vrijdaglmiddag 1 uur. Tot pp he den is een duif terug! gekomen en wel van Visser-de Haan, die Zon dagsmiddag 2 uur -aankwam! en daardoor de ie prijs verwierf. ZUILICIIEM Donderdag1 j.l. maakte een aantal leerlingen yan de Biijz. Lag;- school een plezierreisje naar Am sterdam en omgeving! per touring car van v. Leeuwen. Een bezoek werd gebracht dan Schiphol en Artis. Ook werd een rondvaart gtemaakt door de glrachten. Ver der werd nog bezocht Oud-Valke veen aan het Ijselmeer, waai* ge noten werd van het pootje baden. Hoogst voldaan ovier hetgeen men gezien en genoten had, arriveerde men te circa 1 o uur weer ter plaatse. HEUSDEN. Deze week zal in verband met de vacantie niet getraind worden. Thans is door de K.N.V.B. het wedstrij drooster voor onze vereni ging vastgesteld d.w.z. voor het ie elftal en wel als volgt 12 Sept.: HeusdenO.S.S. '20. 19 Sept. Nooit Gedacht-Hieusden. 26 Sept. Heusden-R.K.S.V.A. 3 Oct. iMaliskamp-Heusden. 10 Oct. Heusden-H.V.C.H. 17 Oct. R.K.D.V.C.-Heusden. 24 Oct. D.V.G.-Heusden. 31 Oct.: Heusden-Bechem Sport. 7 Nov.Opijnen-Heusden. AALST. De verwachting dat het de Roda elftallen Zaterdag! in vreemde omu gtevingf niet cadeau gegeven zou worden is bewaarheid geworden. Zo verloor het eerste elftal met 2o van N.F.C. I te Noordeloos, al dient hierbij vermeld te worden dat zlij zeker niet de mindere in het veld warén. Doorlopend wa ren zij het meest in de aanval, doch konden maar niet tot scoren komen, deels door degoede ver dediging! der gastheren, anderdeels doordat het g'eluk deze middag zeker niet aan hun. zijde was. Door deze nederlaag zijn de kansen op de bovenste plaats aanmerkelijk gedaald, al is met nog vier te spelen wedstrijden alles moglelijk. Roda 2 deed het iets beter door tegen N.F.C. 2 een gelijk spel te behalen (22), welk resultaat pas in de laatste minuut verkregen werd' en waarmede weer eens be wezen is, dat volhouden tot hjet eindsiglnaal geboden is. De reser ves speelden reeds Vrijdagavond de voor hen vastgestelde ontmoe ting te" Brake 1 teglen Quick 3 en verloren met een zwak ploeg'je met 51Zaterdag a.s. speelt Ro da I thuis tegen Amieide I om' 7 uur. Het derde elftal ontvangt vooraf Noad "3 uit Wijk, .terwijl Roda 2 het sterke Hel l ou w I zal gaan bekampen. ALMKERK. Die uitslagen der gespeelde wed strijden der v.v. Almkerk luiden als volgt Almkerk IAltena I 13. Almkerk 3Noordeloos 3 2o. 'Veen 2Almkerk ,2 2o. 'Voor a.s. Zaterdag! Zijn gleen wedstrijden vastgesteld, in vierhand met die tie houden bazar. De weid- strijden voor die dag ^lullen ge speeld worden op 28 Aug. en 4 Sept. Pp 5, 6 en 7 Aug. zullen alle A.V.V.-ers bun best doen om een bied ragi bijeen te 'krijgen om een kleedlokaal aan 'te schaffen. Het bazarcomité kan met een gerust hart de dagen tegemoet zien, daar de voorraad artikelen zeer groot en mooi is. Wij wefLsende ver. dan ook op die dagen veel mooi weer en veel succes toe. WIJK EN AALBURG. WILHELMINA: Het tweede elf tal behaalde j.l. Zaterdag een 52 overwinning op Zuilichem I, hiet derde won met 43 van Brakel 2 en het vierde stuurde Hel low 2 met een 43 nederlaag naar huis. A.s. Zaterdag glaat het derde op bezoek bij Altena 2 en het vierde speelt thuis tegen Brakel 3. Aan vang 5 uur. De wedstrijd voor het tweede is uitgesteld. N.O.A.D. I behaalde j.l. Zater dag een mooie 52 overwinning op Peursum I. Het tweede elf tal verloor in de laatste minuut met 32 van Kerkwijk I en het derde verloor eveneens en wel mfet 21 van Kerkwijk II. A.s. Zaterdag gaan het eerste en tweede elftal gezamenlijk naar Werkendam om daar resp. het 2e en 3e elftal van Koz. Boys te bekampen. Het derde moet ook uit en wei naar Aalst III. Dit worden 3 zware wedstrijden en we zijn benieuwd, hoeveel punten er mee naar huis zullen komen. GEVONDENEen actetassleu- teltje en een zangjliedfirenbundP 1 gemerkt A. Vos, Veen. Inlichtin gen bij de Rijkspolitie te Wijk en Aalburg. GEiViONDEN op de weg van Eethen naar Meeuwen, een touw van 25 M. lang. Tie rug te bekomen bij L. in 'tVeld te Drongièlen. GEVONDEN Een blouse, ma rine-model. Inlichtingen bij de post Rijkspolitie te Wijk en Aalburg;. VERLORENEen portemon- naie, inhoudende enig! geld. Inlich tingen bij de Rijkspolitie te ,Veen. VERLORENOp het festival- terrein te Veen, efên vulpenhouder Tegen beloning! terug te bezorgieu bij het Postkantoor te Meeuwen. VERLORENOp het feestter rein te Eethen 3 foto's. Terug te bez. bij J. 'tLam, Veen, No. 18. VERLOREN te Heusden, een broche (doublé). Terug te bezor gen bij Z. Baaijens, Hopgfstraat N. 128, Heusden. VERLOREN van Heusden naar Heesbeen, een vierdelige duimstok. Tegen beloning terug te bezior- -gen bij G. Kamerman, Butterstr. O 69 te Heusden. LATEN LIGGEN bij wed. A. Baaijens-Neef (depot C. Jamln) tel. 52, gecombineerde tabaks'kaart. Naarii' onleesbaar. ten dienste van Prijs één gulden 90 cent. Verkrijgbaar in de Boekhandel van de Firma L. VEERMAN te Heusden. Telef. 19. Canada Voor vele jonge men sen is dat op het ogenblik za'n soort van toverwoord. Verschei dene van mijn oud-leerlingen prachtkerels zijn er al aan het werk. Vol idealen zijn ze er neen- gegaan. I'k hoop, dat ze in hun illusies niet teleurgesteld worden en dat ze zich in de toekomst na jaren van harde arbeid een 'levenspositie weten te veroveren. Toen ze afscheid kwamen ne men, heb ik hun gezegd, dat ze zeker in de eerste tijd de tanden op elkaar zullen moeten zetten enGod niet vergeten. Als Hij' met ons is op de weg en sterkt en zegent, zijn we in veilig gelei,» de. Als onze jonge mensen ook in dat verre werelddeel maar mogen leven uit de belofte, dat de hand des vlij tigen glezegend zal wor den Toch keek ik ze met weemoed na, temeer omdat ik hen op aar de wellicht njet meer zal weder zien. Het dacht me goed hieronder een artikel te plaatsen, dat ik on langs onder bovenstaande titel aan trof in „De Nieuwe Veldbede", Op het ogenblik is zoiets zeer actueel en misschien willen de ou ders van onze emigranten het wel uitknippen en bij gelegenheid in een brief, vergezeld van de meest hartelijke groeten van hun oud- leermeester, toesturen ,aan 'hen, wier gedachten zo vaak zullen ver wijlen bij hun dierbaar vaderland. Want 'tis erf blijft toch zo Er is maar éénHolland. Door de heer T. Cnossen, die thans in Canada is, wordt een lan ge rpis gemaakt door Canada ter bestudering van de toestanden met het oog op de emigratie. Hij heeft heel wat gezien van de overstro mingen. Er stonden boerderijen tot aan het dak onder water, maar ze komen er 'spoëaig weer uit te voorschijn, zodat men niet be vreesd behoeft te zijn vopr vernie lingen als in de W ie ringer mee r De vooruitgang,ginds springt sterk in het oogin de laatste 20 jaar is in Ontario het wegennet enorm verbeterd, zijn de farmhuizen ver nieuwd, steden en dorpen uitge breid, nieuwe industrieën geves tigd, vliegvelden aangelegd, enz. Maar niets nog is in Canada „ge consolideerd" ghecht en duurzaam gemaakt). De boerderij is intrek, als er goede prijzen zijn te ma ken de belangstelling voor de „country" (het platteland) stijgt en daalt met de toe- en afnemen de winsten; de toestanden zijn in de onderscheiden provincies en zelfs in verschillende gebieden van dezelfde provincie hemelsbreed ver schillend. Het klimaat is soms op 50 km afstand aanmerkelijk an ders. In de oorlogsjaren heeft er eefi belangrijke verandering plaats gegrepen in de bevolkingsdicht heid en spreidingOntario en Bri tish Colubia namen snel in be volking toe, de prairie-provincies Manitoba, Saskatchewan en Alber ta liepen terug'. De oorlogsindus trie zoog: de mensen van het land naar de stad en eenmaal daar, is er weinig lust om aiaar bet echte platteland, speciaal naar de prairie, waar de beste weg een modderweg is met hier pn daar een kiezelsteen, terug te keren. Daarentegen is er ook landhonger, daar de graanprijzen hoog zjjn en bankier, advocaat, dokter en in dustrieel gaarne een gokje wagen door land te kopen en jjnet tarwe te laten bebouwen. Of er dit jaar een geweldige oogst zal zjjn? .Nie mand, die het zeggen kan. Dit enorme land met zijn scherpe con trasten is niet zeker van /de oogst, voordat het gedorste graan in de elevator is. De na turn* is groots en mild, maar zij kan ook bard en medogenloos zijn. Saskatchewan wordt op dit moment geplaagd door de sprinkhanen. I11 de droge gordel van Zuid-Alberta is het zo nat, dat er boeren tzüjn, die nog geen korrel zaad in de grond hebben, ja er ligt soms nog tarwe van het vorige jaar op ihet veld, die nog gedorst moét worden. (Wordt vervolgd). W. B. te A. voor het tijdvak van 8 t.m. 21 Augustus. BONNEN VOOR BROOD EN VLEES. 087-2 Brood, 800 gram brood Jgleldig t.m. 14 Augustus) 088-2 Brood, 200 gjram brood (geldig t.m. 14 Augustus) 089 Brood, 400 glram brood (geldig t.m. 14 Augustus) 084 Vlees (reeds aangewezen), 100 gram vlees (geldig t.m'. 28 Aug.) 085 Vlees, 300 gram vlees (gleldig t.m. 28 Aug.) 086 Vlees, 100 grain vlees (geldig t.m. 28 Aug.) ALLE BONKAARTEN. 094 Algemeen, 400 gram brood of 1 rantsoen gebak. TABAK- EN VERSNAPERIN GENK A ABTEN. 85, 86, 89 Tabakj 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak.. Distributiekring GELDERMALSEN Uitreiking nieuwe bonkaarten- Néiïerlhemert: Maandag 9 Aug. nos. Al t.m. A59 en BI t.m. B 90. Dinsdag 10 Aug., nos. B 91 -t.m. B 179 en Cl t.m. C 32. De klok weer teruggezet, de oude tijd herleeft! 'Hiet Drongielseveer, waar sinds een jaar eien flinike stoompont de dienst onderhoud pver de Bergse Maas (een vrij belangrijke Verbin ding in de hoofdaderweg Gqr- cu:m via Land van Altena-Waal wijk-Tilburg') heeft de Waterstaat thans eén oudverwets tnekpontje, afkomstig van het Bernseveer in.- gelegjd omdat de stoompont een verfje moet hebben eli een kleine revisie op de scheepswerf moet ondergaan. Het is al weer bijna 4 jaar ge leden, dat de moffen de 3 stoom- ponten, zijnde de veerponten Van Dronglelen en Cape lie, plus een reserve voor beide verten, in de lucht lieten vliegen en nog zitten we slechts met 1 stoompont ten zonder reserve, om over het Ca- pelseveer liever maar niet te spre ken, dit veer is minder belangrijk dat het Drongiélseveer en de Wa terstaat vindt het blijkbaar al een glrote gebeurtenis, dat sinds een jaar een trekpontje van 's morgens 7 tot 's avonds 8 uur dienst doet, 's nachts moeten de mensen maar slapen en de avondklok van de Duitsers moet gjehandhaaft blijven, niet dat het nu nog gevaarlijk! is, doch vanwege de bezuiniging van de Waterstaat. Ja ja, die he ren van Ae Waterstaat zijn nog eens de echte van den ouden stem pel, die willen de grote Piet pens helpen mot zijn financiële moei lijkheden. De bewoners van het door de oorlog .zo zeer geteisterde Diüssen zijn immers kalm van natuUr, o rustig plaatsje van pap en pie pers, een ideaal oord voor de tal rijke onderduikers destijds. Waar om deze mensen verwennen, laat ze rustig zitten op de puinhopen van de rimboe. Niet al' te veel aandacht aan hun verkeersbehoefte besteden, waarom zou de Water staat die kosten maken er komt toch niets van terug, het Zijn kos teloze veren over de Bergsche Maas wegéns oude rechten en zo lang ze hun mond dicht houden geen slapende honden (boeren)* wakker schudden. En terwijl de Waterstaat z.g. ploetert om een overtocht mogelijk te maken, Zij het dan met een vaar-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2