J. M. VAN DER POL HEUSDEN Vourn Egbert; W. P. VAN DER ZALM A. DE FIJTER Gz: l ALMKERK BELASTING Binnenland prima Naaimachine handel in: Rijwielen en Onderdeelen. Erkend Naaimaehinehandelaar en Reperateur. Êj Aangeboden H. ZWART Tuinder Almkerk D 80 Adviesbureau voor Belastingzaken en Boekhouding: Spoorlaan 66 Tilburg. De Accountant: G. VENNINX. Zoekt II een B. VIVEEN Levert U Electr. Waschmachines Het fijnste van de plantages w Wasfornuisjes Beugels en Ringen Prima Linnenscharen Rugspuiten Er is nog gelegenheid om gras te laten drogen, ook voor veehouders die geen lid zijn van de Zuivelfabriek ?MALTENA" te Nieuwendijk. Dus ALLE veehouders uit het Land van Altena en Heusden krijgen daarvoor gelegenheid Meldt U zo spoedig mogelijk bij de Bedrijfsleider Land- en Tuinbouwers en Zakenlui! Wij hebben vrijwel geregeld Nieuwe en Gebruikte Hand- en Trapnaaimachines in voorraad, alles met garantie en tegen vastgestelde prijzen. Ook voor reparatie is ons adres het juiste. Zendt briefkaart en wij komen ,U be zoeken. Erkend Naaimachinehandelaar en Reparateur Hoogstraat 44 WOUDRICHEM Oudheusdensestraat W 2 REPARATIE-INRICHTING. amet motor en wringer. Zet een kopje D-E Koffie.... Zet een kopje D-E Thee... In beide gevallen geniet 13 van een kostelijke drank. Vol aroma, vol geur, vol verkwikking. Het beste wat de plantages opleveren vindt 13 m elk pakje tP Kofhe EN THEE I:-*®.; voor de Weck Tevens nog voorradig Bergstraat Wijk een grote partij Putjes- en Boerekoolplanten Tevens 100000 Andijvieplanten Een Stortkar (nieuw) een partij Paardentuig en een ijzeren 5-balks-egge Telefoon 32 Thans is het zoover, dat onze Vertegenwoordigers ook U een bezoek kunnen brengen om het een en ander te verduidelijken. Wij verzorgen al Uw belastingzaken en alle bezwaar- en beroepschriften, enz. voor t 15.- per Jaar, zonder dat er nog eenige kosten bijkomen. Heb geen wantrouwen, doch onderzoekt de degelijkheid van onze kantoren. Onze Vertegenwoordigers zijn allen voorzien van een legitimatiebewijs, zoodat U er zeker van kunt zijn, met een vertrouwd Accountantskantoor te doen te hebben. Wij houden op 20 verschillende plaatsen in Brabant zitdagen, zoo ook voor deze omgeving te WIJK EN AALBURG in café Duisterwinkel Hoogen Maasdijk A 16, elke derde Donderdag der maand van 10-2 uur; te ANDEL in café Bouman dienzelfden dag van 3-7 uur; te MEEUWEN in café Korevaar elke vierde Donderdag der maand van 10—2 uur en te DUSSEN in café Leemans dienzelfden dag van 2 6 uur. daarom een verblijdend bericht, dat de regiering! voor bedrijven, kleiner dan 12 lia een subsidie voor dit doel: beschikbaar stielt- Voor de bedrijven, van 812 ha is dit f5.per "MI3 en voor be drijven kleiner* dan 8 ha f,7.50 per M3. Globaal gieschat zijn de kosten voor de bouw van een silo van 14 M3 (3 ;M. doorsnee en .2 M. hoog;) f 125.aan materiaal en f25aan arbeidsloon, is sa men f 150.mits een mal aanwe zig' i$, waarbij de Rijksiandbouw- voorlichtingsdienst zovéél mogelijk zal helpen, en "de boer gfrondwerk en vervoer verzorgt. 'De bedrijven van 812 ba krijgen hierop f70.- subsidie en de bedrijven kleiner dan 8 ha. f 105.Wil men een silo bouwen van 4 M. doorsnee en 2 'M. hoog; (24 M3), dan .is de subsidie f120.voor bednjvien van 812 ha en f 180.voor 'be drijven kleiner dan 8 ha. De bouw kosten zijn natuurlijk wat hoger dan voor de kleine silo's. Daar ik vóór 1 September een overzicht moet hebben vah het ma teriaal, dat aangevraagd moet wor den en van de grootte van de sub sidie verzoek i!k degene, die van plan is een silo te bouwen, \dit voor 1 September op te geven aan mijn kantoorSophiastraat 24 te Breda, of aan de assistent van de Rijks landbouw voo rlichtingsdon- der opgave van de begjrijfsgirootte en de grootte van de te bouwen silo. De opgave verplicht u tot niets, maar geeft u zich niet op, dan kunnen wij later geen subsidie verstrekken. Maakt allen van deze igelegfenheid om een goedkope silo te krijgen gebruik. Deze subsidie geldt ook voor silo's om aardap pelen in te kuilen. Ook voor de bouw van gierkel- ders wordt subsidie gegeven. Be drijven met minder dan 12 ha cul tuurgrond komen voor deze sub sidie in aanmerking bij de oouw van een gierkelder. Het hoofdbe roep van de beheerder moet ook hier landbouwer of veehouder zijn, terwijl de te bouwen gierkelder bij rationeel gebruik ten minste een inhoud moet hebben van 12 M3, terwijl deRijkslandbouwcon- suïent bepaalde eisen kan stellen aan de bouw. De bouwkosten van een gierkel der bedragen ongeveer f40.per M3. Wanneer u dus een gierkel der bouwt van 20 M3 kost' deze, als de eigenaar zélf het grondwerk verricht en de aanvoer van ma terialen verzorgit plm. f800. Voor bedrijven tot 8 ha cultuur grond wordt f 18.per M3 sub sidie gegeven en voor bedrijven van 812 ha f 12.per M3. Ben bedrijf kleiner dan 8 ha ontvangt dus bij de bouw van gen gierkelder gjroot 20 M3 20 xf 18.- is f 360.subsidie, terwijl een be drijf van 812 ha 20 x f12.is f 240.subsidie ontvangt. Deze subsidiebedragen worden ook gjegjeven voor gierkelders, die moeten worden vergroot en gel den uiteraard ook voor bedrijven beneden 12 ha. Deze subsidie geldt dan alleen voor die kubieke me- .ters, waarmee de gierkelder wordt vergroot. De aanvraag voor deze subsidie moet voor 1 September 1948 wor den ingediend bij de Rijksland- bouwconsulent, Sophiastraat 24 te Breda of bij de assistent der Rijks- landbouwvoo rlichtings dienst, onde r opgtave van de girootte van het bedrijf en de grootte van de te bouiwen gierkelder. Door deze regeling is het mo gelijk zeer gioedkoop een gierkel der te bouwen en is het niet meer nodig, dat 's winters bij vorst de gier uit de gierkelder moet wor- dea gereden, waardoor de bemes- tingswaarde glebeel verloren glaat. De wnd. Rijkslandbouwcon- sulent voor W.-N.-Brabant, Ir. J. M. SCHIJEN. COLOR AD OKEVERBESTRIT- DING. De bestrijding van de colora dokever heeft tot dusver een gun stig verloop gtehad, mede dank rij de verplichte behandelingi van het aardappel gewas met een insec tend odend middel tijdens bepaalde perioden. t Het ligt thans niet in de be doe- lingi, in dit seizoen nieuwe ver plichte bespuitingen gedurende 'be paalde perioden voor te schrijven. Echter zal nauwgezet die hand wor den gehouden - aan het nakomen van de verdelgiiigsplicht. Artikel 2 van de coloradokever- wet 1947 luidt Elk gebruiker van een perceel, waarop zich de coloradokever bevindt, is verplicht deze zo" goed mogtel'ijk te verdelgen. Dit houdt in, dat een 'ieder, die 'kevers of larven o.p Zijn perceel aantreït, verplicht is, de dieren onmiddellijk te verdelgen. Een voortdurende controle van het ge was is daarvoor noodzakelijk. Wan neer men hierbij kevers of larven opmerkt, zal in de meeste gevallen bespuiting of bestuiving van het gewas "nodig zijn. Vooral is het zaak, jonge Jarven onmiddellijk met een .insectendodend middel te behandelen. De Inspecteur, Hoofd van de Plantenziekterikund. Dienst, doet een dringend beroep op de aard appeltelers om de bestrijding on verminderd krachtig voort 'te zet ten. Bedenkt, dat juist de kevers, die in het najaar de grond jn- gaan om te overwinteren, in het volgend' voorjaar de jqngé aan plant bedreigen. Ook in het najaar moet uw terrein vrij zijn van ke vers of' larven. De verdelging'sf- plicht blijft onverminderd van kracht. FEESTVERLICHTING. Het Ministerie van Economische Zaken 'heeft reeds geruime tijd ge leden in prirfcipe besloten feestver lichting toe te .staan ter gelegen heid van het Regeringsjubileum van H. M. de Koningin.Het tijd vak voor deze verlichting is thans vastgesteld op 8 dagen, t.w. van 30 Aug. tot en met 6 Sept. a.s. In een publicatie van dit Mini sterie d.d. 5 Juli j.l. betreffende étalage- en reclameverlichting, werd er o.m., de aandacht op ge vestigd, dat verscheidene electri- sche centralen in de St. Nicolaas- en de Kerstweken van het vorig jaar, toen de étalages tot 22 uur verlicht mochten blijven, moeilijk heden ondervonden tengevolge van overbelasting tijdens de spitsuren. Ter voorkoming van soortgelijke moeilijkheden moest worden beslo ten voor de komende feestdagen van een uniforme landelijke rege ling af te zien en het aan elk elec- triciteits- en gasproductiebedrijf af zonderlijk over te laten binnen zijn verzorgingsgebied die regeling te treffen, welke in verband met zijn capaciteit toelaatbaar is. De bedrij ven zullen er daarbij rekening me de houden, dat tegenover het extra energieverbruik een lager verbruik voor particuliere doeleinden zal staan. Verwacht mag immers wor den, dat velen op deze feestdagen de avond buitenshuis zullen door brengen. AANVOER^ VAN SLACHTVEE. Zoals men weet, is de aanvoer op de slachtveema rieten reeds ge durende enige tijd zo giering, dat de Regering rich genoodzaakt heeft gezien het vlees rantsoen - 'tijdelijk te verlagen. Verwacht moet worden, dat deze geringe aanvoer mede tot gevolg zal hebben, dat in het najaar zo veel slachtvee zal worden aange boden, dat het Bedrijfschap voor Vee en Vlees niet in staat zal rijn mm J0* liefhebber? voor Grasdrogcu

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 7