voor het Land van Eeusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Bekendmaking Plaatselijk Nieuws Openluchtspel te Wijk en Aalburg BEZOEKT de GROTE JUBILEUMFEESTEN te ALMKERK UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN No. 6596 DONDERDAG 26 AUG. 1948 Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur r Reeds enkele malen is door middel van de pers de aandacht gevestigd op de te houden jubi leum- en kroningsfeesten alhier, op 6 en 11 Sept., welke worden georganiseerd door de Oranjever eniging „Wilhelmina". Ter gelegenheid hiervan zal o.m. een Historisch Romantisch Open luchtspel worden opgevoerd, geti teld „De Stedendwinger", naar authentieke gegevens samengesteld door J. v. Randwijk. Zoals de ti tel reeds aangeeft, wordt in dit stuk behandeld het beleg en de inname van 's-Hertogenbosch in 1629 door Frederik Hendrik, Prins van Oranje en Kapitein-Generaal der Unie. Aan de opvoering van dit stuk werken ongeveer 125 personen nieè, waaronder zijn begrepen de plaatselijke muziek- en Zangver eniging. De kern van de toneel groep wordt gevormd door „Kunst en Genoegen". jOïrt! tot een logische opstellinjg van het geheel te komen, zullen er drie speelruimten gemaakt wor den. De middelste en tevens ook de grootste, zal worden gebruikt voor toneel, terwijl de ruimten links en rechts daarvan door zang en muziek zullen worden ingeno men. j Diverse grote schijnwerpers zul len het geheel belichten, terwijl dan tevens ter verkrijging vaneen mooi effect, kleurverljichting zal worden toegepast. De speciaal ge maakte decors, alsmede de schit terende costuums enz. zulllen er toe bijdragen, ons terug te voeren naar het jaar 1629.. Om verzekerd te zijn, dat ie dereen het stuk volledig kan vol gen, zal een grote geluidsinstalla tie worden gebruikt met diverse microfoons op toneelruimte, als- medee op de ruimte bestemd voor zang. i j Het eigenlijke spel bestaat uit 3 bedrijven. Vooraf zal toepasselijke muziek en zang ten gehore wor den gebracht. Tussen en tijdens de bedrijven zullen speciaal ge kozen zang- en muzieknummers worden uitgevoerd, zodat een juist en goed gekozen geheel ontstaat. Deze samenstelling, in opdracht van de Oranjevereniging „Wilhel- mina", is zeer zeker een gelukki ge te noemen, en zal er toe bij dragen, dit feest op waardige wij ze te vieren, tot hulde aan het Huis van Oranje". 31 AUGUSTUS namiddag: Kinderfeest 's avonds: Concert door de Muziek vereniging „Nooit Gedacht". 7 uur: Optreden van de wereldbe roemde Djiguiten Kozakken Entrée 's avonde f 1.25 1 SEPTEMBER namiddag 2 uur: Volksspelen, 's avonds 7 uur: Concert door het sted. Muziekkorps Ie 's-Bosch. 11 uur: Taptoe v. h. Gemeentehuis Entrée 's avonds f 1. VOORZIET U TIJDIG VAN DE UITGEBREIDE FEESTGIDS a 25 CENT 2 SEPTEMBER v.m. 10 uur: Hist, en Alg. optocht. 7 uur: Groot Openluchtspel, getiteld „LIJF EN DE GOED". 100 mede werkenden. 9.30 uur: Concert door de Muziek- ver. „de V.R." Gorinchem. 11 uur: Schitterend vuurwerk, be staande uit 23 afdelingen. Entrée 's avonds f 1.25 De Burgemeester van Heusden maakt bekend, dat in afwijking van het bepaalde in artikel 51 van de Algemene Politieverordening dezer gemeente het sluitingsuur voor de betreffende inrichtingen op 30 en 31 Augustus en 4 en 6 September 1948 wordt bepaald iop vier en twintig uur. De Burgemeester voornoemd, A. VAN DELFT. Heusden, 25 Augustus 1948. HEUSDEN. De R.K. leesbibliotheek is weer geopend opt Zaterdagnamid dag tussen 3 en 4 uurop Zon dag tussen 12 en 1 uur. Denk aan het nieuwe adres Ziekenbarak Bloemstraat. (Op Maandag! 30 Augustus zal worden opgevoerd door de gezamenlijke Ned. Herv. Jeugd verenigingen in „Het Wapen van Amsterdam" het schitterende Oran- jespel „50 jaar Wilhelmina". Dit stuk, dat een waardig begin van de feestelijkheden- in. Heusden zal zijn, staat onder de bekwame lei ding van de Weled. Heer D. Ka merman, terwijl het muzikale ge deelte verzorgd wordt door de heer L. Groen.- Gezien de goede reputatie die beiden genietep, is verder commentaar overbodig. Dit spel, dat een historische weergave is over de 50 regeringsjaren, en waarin zang en spel, <ernst en luim elkander afwisselen, moet door ie der die op waardige wijze het gouden feest van H.M. Koningin Wilhetlmina wii openen en vieren, gtezien worden. Daarom allen op 30 Aug. naar het Wapen vaq Am sterdam en tooi u jnet Oranje- Aanvang 7 uur. In verband met de verjaar dag van H.M. de Koningin en de feestelijkheden mede in verband met haar gouden jubileum, zul len de winkels in onze gemeente op Dinsdag 31 Aulg. en Woensdag 1 September, gesloten zijn. 'Bakkers, kruideniers en melk- handelaren zit Hen des Woensdags geopend zijn tot 12 uur. AALST. Daar de weersomstafidighe- den Zaterdag g|unstig waren voor het 'binnenhalen van de koren oogst, besloten de arbeiders van de landbouwer G. Maas die mid dag! door te werken. Toen zij met een 'vracht haver onderweg naar huis waren schrokken de p'aarden op de Maasdijk ter hoogte van het sportveld, met glevOlg dat de 'luchtbandenwagen met de hele vracht van de dijk kantelde. Het voorstel: van de wagen me]: de paarden ,die in bedwang konden worden gehouden, bleven op de weg, zodat dit overwerk met ex tra werk en zonder materieële scha de afliep. De plaatselijke vrijwillige brandweer nam Zaterdag, onder leiding van hun commandant, de heer W. W. van Ballegpoijen, met de motorspuit deel aan de brand weerdemonstraties te Zaltbommel, waaraan tevens nog| een wedstrijd verbonden was.- Alhoewel zii een behoorlijk figuur sloegen, konden zij het niet tot de prijswinnaars brengen, doch is wel gebleken dat er goede actie in deze groep vrij willigers zit. BRAKEL. Op de gehouden brand- weerwedstrijd van brandweercorp sen uit de Bommelerwaard, wel- op 21 dezer te Zal tb o mm el werd gehouden, behaalde de brandweer uit Brakel de eerste prijs met o fouten. Dit is wel een "buitengje- woon succes. De eerste prijs bestond uit een wisselbeker alsmede een beker, welke een blijvend aandenken voor de Brakelse brandweer zal zijn. DUSSEN. Progtramma des feestelijk heden op 31 Aug. a.s. 11 uur, verzamelen der kinde ren bijl de verschillende scholiein. 11.30 uur, kinderzang voor l\et gemeentehuis. 2.30 uur, optocht der schoolkin deren met versierde fietsen step pen, wagentjes, enz1. Verzamelen bij J. J. Leemans. 7 uur. concert door de fanfare „Wilhelmina" op het bordes van café J. J. Leemans. Beglunstigid door mooi weer werd Zaterdagavond in de tuinen van het Kasteel' alhier een muziek festijn gehouden, igleorganiseerd door de fanfare „Wilhelmina". Aan dit feest namen verschillende verenigingen deel, zodat het dan ook goed geslaagd' mag heten. Des avonds gaf de Kón. har monie „Apollo" ónder leiding van de heer P. Bisselinck een gproof concert. Burgemeester Oderkerk, Beschermheer van de. fanfare „Wilhelmina", heette de harmonie welkom en sprak tevens de wiens uit, dat het doel van dit feest, n.l. om financiële middelen te ver krijgen om de dorpsfanfare in de ze gemeente in stand te kunnen houden, bereikt zal mogen wor den. Tenslotte betoogde hij, dal de tuinen van het kasteel, „waar nu voor het eerst een feest ge houden1 werd, in de toekomst nog andere perspectieven zou mogjen bieden o.a. v-oor oprichting van een vaste muziektent, een terrein voor openluchtspel en voor sport- doele inden. Na het grote avondconcert vond een verloting plaats, welke even eens ten bate kwam van de fan fare „Wilhelmina", waarvan de uit slag is als volgt j ie pr. nr. 1330; 2e pr. no. 18 51 3e pr. no. 421 4e pr. po. 249 5e Pr- no. 248 6e pr. rio. 1324; 7e pr. no. 1880; 8e pr. no. 298; 9e pr. no. 1259; 10e pr. no. 1879; IIe Pr- no- 1571 12e pr. no. 642 13e pr. no. 1985 14e pr. no. 1613; 15e pjr. no. 130- DUSSEN. Donderdagjmo/glen 19 Aug. kwam in café J. J. Leemans, het waterschap het No or de veld in vler- gaderirig bijeen, waarbij 11 leden aahwezig waren. Verschillende pun ten in het belang! van de polder werden behandeld. Bij de bestuurs verkiezing werd in de plaats van de heer M. Millenaar. die thans als voorzitter fungeerde. gekozen de heer P. van Schijndel', die zijn benoeming aannam onder dank voor het in hem gestelde ver trouwen. Bij de rondvraag kwam nog ter sprake wat er moet giebeurein met de molen. Het bestuur is van me ning die te laten herstellen, waar-, voor reeds f 5000 is uitgetrokken. GENDEREN. De Herv. Zondagsschool' hopot op 28 Aug. een plezierreisje te maken per autobus naar Kaats heuvel en de Roestelbergen. Beroepen bij de Ger,ef. kerk alhier, cand. J. Meijster te Rotter dam. NIEUWENDIJK. Het programma voor het Oranjefeest, van de plaatselijke Oranjeverenigingen op 31 Aug. is 6 uur, reveille door herauten 7.308 uur, klokgelui8 uur, op stellen historische allegorische op tocht in de Beatrixlaan; 8.30uur, vertrek optocht, waarbij de beide muziekcorpsen verte genwoordi gd zijn. 1.45 uur, volksspelen. Des avonds 8 uur concert door de Chr. mtiziekver. „Crescendo", 10.30 uur, schitterend vuurwerk. WIJK EN AALBURG. Het bestuur van de tocht naar de Tentoonstelling „De Ne- derl. Vrouw 18981948" maakt al le deelnemers van bovengenoemde tocht er op attent, dat we allen op 2 Sept. a.s. precies om half 8 v.m. vertrekken vanaf het ge-

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1