w ©8@©8@©8@©8@©8@©8@®8@©8@ w ©8@©8@©8@®8@©8@©8@©8@©8@ W W w W Proclamatie in 1898. Uit een radio-rede Het vorstelijk gezin in 1913 ,,Wat mij betreft, heb ik den weg tot innerlijke vernieu wing gevonden bij de bron van het Christendom, gelijk deze in het Nieuwe Testament te vinden is, welke bron ieder mens, niemand uitgesloten, noodt en roept, opdat elkeen in haar opnieuw de waarheid en het leven kan ontdekken en vinden. Christus' ogen leren zien. en Moge het mensdom door zodoende alle gedachten, gevoelens en omstandigheden te boven komen, die op dit ogenblik zo diepe scheiding ma ken tussen mensen en mensen en welke toch, geplaatst in het licht van Christus' geest als oorzaken van verwij dering hun recht van bestaan gaan verliezen". Uit een radiorede van de Koningin voor de Foreign Mis sions Conference óf North America op 18 Maart 1940. AAN MIJN VOLK! Op dezen voor U en Mij gewichtigen dag gevoel ik Mij gedrongen enige woorden tot U te richten. Allereerst een woord van warme dankbaarheid! Sedert Mijne vroegste jeugd hebt Gij Mij omgeven met' Uwe liefde. Uit alle deelen van het Koninkrijk, uit allef kringen der maatschappij, van ouden en jongen, ontving Ik steeds de treffendste blijken van gehechtheid. Nadat Mijn beminde Vader Mij was ontvallen, werd al Uw aanhankelijkheid aan Mijn Stamhuis op Mij overge bracht. Thans nu Ik gereed sta de schoone, doch zware taak, waartoe ik geroepen ben, te .aanvaarden, gevoel Ik Mij als gedragen door Uw trouw. Ontvangt Mijnen dank! Hetgeen Ik tot dusver mocht ondervinden liet onuitwisch- bare indrukken bij Mij na. Het is Mij een waarborg vooin. de toekomst. Mijne innig geliefde Moeder, aan Wie Ik onuitsprekelijk veel verschuldigd ben, gaf Mij het voorbeeld van een, edele en verhevene opvatting der plichten die nu op Mij» rusten. Ik stel mij tot levensdoel dat voorbeeld na te volgen^, te regeren zooals van een Vorstin uit liet Huis van Oranje wordt verwacht. Aan de grondwet getrouw wensch Ik den eerbied voor den Nederlandschen naam en de Neder - landsche vlag te bevestigen. o o Ik wensch bij het Opperbestuur over de Bezittingen en Koloniën in Óóst en West rechtvaardigheid te betrachten en naar Mijn vermogen bij te dragen tot verhooging van. Uw geestelijk en stoffelijk welzijn. Ik hoop en verwacht, dat Uw aller steun, in welken' ambtelijken of maatschappelijk en werkkring binnen of builen het Koninkrijk Gij zijl geplaatst. Mij daarbij nooit ontbreken zal. Op God vertrouwende en met de bede, dat Hij Mij sterke, aanvaard ik de regeering. O o Lasten en bevelen, dat deze proclamatie in de Staatscou rant en het Staatsblad opgenomen en ter plaatse, waan zulks gebruikelijk is, aangeplakt zal worden. Gedaan te 's-Grav-enhage, op beden den disten Aug. 1898. WILHELMINA. H.M. de Koningin bi) Haar 25-jarig regeringsjubileum H.Mi de Koningin met Prinses Armgard als .gelukkige grootmoeders

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 9