voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard Plaatselijk Nieuws EEN GOUDEN JUBILEUM. 14,10 VAH AITÊHA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummer9 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6599 DONDERDAG 9 SEPT. 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur Onder zeer grote belang stelling herdacht de hleer J.. H. Roza. Zaterdag ji. de dag', waarop hii voor 50 jarert in dienst kwam bij wijlen de heer L. J. Veerman, uitgever 'te Heusden. Reeds om half elf des morgens kwamen Burgemeester A. v. Delft met wethouder Groen namens het gemeentebestuur hun gelukwensen aanbieden ,die vergezeld gingen van een fraaie bloemenmand. Om elf uur werd de jubilaris door de firmant de heer A. v. d. Poli, met huisgenoten onder ap plaus het kantoor binnengeleid, waar het gehele personeel met verdere familieleden, aanwezig was. Allereerst richtte de heer v. d'. Pol het woord tot de jubilaris en bood hem mede namens zijn vrouw en kinderen, een prachtig stan daardwerk aan over het leven van onze scheidende Koningin. Hierna sprak de heer B. Roza uit Wijk namens zijn oudste broe der de heer A. P. Roza,, idie we gens gezondheidsredenen niet aan wezig kon zijn en vertolkte de g!e- voelens namens hem en de gehele familie in hartelijke woorden en bloemen. Hierna verkreeg de heer S. J. Deurloo het woord, die namens het gehele personeel dank1 en hul de bracht en deed namens dit gezamenlijk personeel zijn geluk- -wensen vergezeld glaan van een fraaie rooktafel met bloemenmand. Vervolgens sprak uit het perso neel de heer Jac. Glavermans en bracht als voorzitter van de afd. Heusden van de Nederl. Chr. Gra fische Bond de gelukwensen na mens die afdeling over. Die heer Roza richtte zich hier na in een toespraak tot de aanwe zigen en dankte zichtbaar ontroerd de familie, firmant en personeel voor de gelukwensen en de spre kers voor hun gevoeligfe, hartelijke woorden. Hierna bleef men nog geruimen tijd genoeglijk bijeen, waarbij in middels de stroom van bloemstuk ken, telegrammen, brieven en kaartjes van diverse firma's, ver- eniginglen en particulieren bleven toestromen. 1 Van de receptie die na de (mid dag werd gehouden werd een druk gebruik gemaakt. Qe woorden die hier werden gesproken door afge vaardigden van diverse verenigin gen uit Heusden en de cadeaux die hierbij werden overhandigd, gaven overduidelijk blijk, welke plaats de jubilaris in het vereni gingsleven .inneemt en dat zijn ar beid ook buiten de zaak in al die tijd op zeer hoge prijs is gesteld. Het muziekgezelschap „Oefening en Uitspanning" uit Wijk, waar van de jubilaris voorzitter is, bracht een serenade, waarbij ge sproken werd door de lieer C. van Loon, terwijl de Heusdense Fanfare dit voorbeeld volgde en 'bij monde van de heer A. Bax, de jubilaris werd gelukgewenst. Een en ander bracht veel pu bliek op de been. De dag werd besloten met «een feestelijk samenzijn in hotel „Con cordia". De jubilaris mag op een buiten gewone mooie dag1 terugzien. HEUSDEN. Plieronder laten wij jiogeen uitslag volglen van diverse wed strijden die blij de festiviteiten al hier zijn gehouden. Voor gevelversiering met ver lichting werd tpeglekendH. Vink, ie pr.J. de Kok, 2e pr.ML Bax en v. d. Velden, 2e pr.J. van Laarhoven, 3e prijs. Voor gevelversieringl zpnder ver lichting H. Vink, ie pr.F. JPil- wig, 2e pr.C. Goorden, 3e pr. Voor gondel vaart: Afd. Kano's: H. Schimmel le pr.; afd.roeiboten A. Slingerland ie pr. Voor de etalagewedstrijdJ. de IMol, ie pr.R. de Wit, 2e pr.i; iM. Smits, 3e pr.Firma Veer man 4e prijs. Hierbij werd gelet opa. Ver koopkracht. b. Verzórging;, c. Ver siering. d. Verlichting. ANDEL. 16 Sept. a.s. wordt alhier de classicale vergadering der clas sis Almkerk van Geref. Kerken ge houden. AALST. De door de Oranjevereni ging „Trouw aan Oranje" alhier georganiseerde feestelijkheden kun nen bijzonder geslaagd genoemd worden. Zaterdag 4 September trok een fraaie optocht door ons dorp waar heel wat werk van gemaakt was. De grote schare kijkers die van' heinde en ver waren toege stroomd, konden dan ook fraaie groepen bewonderen. Enkele co mité-leden maakten zich verdiens telijk door met een reclame-wagen en geholpen door ijverige dames te collecteren voor de jongens in Indië. In enkele uren tijds werd ruim f200 bijeengebracht. Des middags zijn op het feest terrein kinderspelen gehouden, wat onder leiding van het onderwij zend personeel een vlot verloop had. 's Avonds gaf de fanfare „Prins Hendrik" een geslaagd concert. Maandag 6 Sept. zijn des voor middags de ronden van Aalst voor dames en heren verreden en gelo pen. Deze op Koninginnedag reeds traditioneel geworden gebeurtenis^ trok veel belangstelling, terwijl door de deelnemers goede presta ties geleverd zijn. In de middag uren zijn voorts volksspelen ojp het feestterrein georganiseerd, waar- yoor ditmaal bijzonder veel animo bestond, hetgeen niet wegnam dat alles een vlot verloop 'had. 's Avonds concerteerde de Gem. Zangvereniging „Togido". Beide dagen was tevens een geluidsinstal latie op 'het terrein aanwezig, waar aan de microfoon goede diensten bewees bij de regeling der diverse spelen. Al met al geslaagde oran jefeesten. ALMKERK. De feestelijkheden ter gele genheid van het gouden jubileum van H.M. de Koningin, werden, nadat Maandagavond 30 Aug, een gezamenlijke kerkdienst had' plaats gehad, op Dinsdaglmiddagl 31 Au gustus begbnnen. Tie ongeveer 1.15 uur werden de kinderen dooi de muziekver. Nooit Gedacht" aan de scholen afgehaald waarna de kinderen voor het gemeentehuis enkele liederen, begeleid door ge noemde muziekver., ten gehore brachten, waarna Burgemeester Blok dankte voor de aubade en wenste de kinderen verder een ge zellige middag. Hierna werd af gemarcheerd naar het feestterrein, waar de kinderspelen plaats von den. Omstreeks 3.15 uur werden onder groot gejuich een aantal ballonnetjes opgelaten, waarna de kinderen werden getracteerd. Ver vólgens wachtte hen nog! een ver rassing, door het optreden van een goochelaar. 's Avonds om 7 uur, werd' do>or het bestuur der Öranjever. het fanfarecorps „Nooit Gedacht" af gehaald en in marstempo ging het naar het terrein, waar de bekende Djiguiten Kozakken, een demon stratie ten beste gaven, wat vetef belangstelling trok, waarna de fan fare „Nooit Gedacht" vanaf de muziektent een concert gaf. Woensdag 1 Sept., des nam. 2 uur hadden de volksspelen plaats o.a ringrijden voor paren, sigaret- tenrace te paard, de ronde van Almkerk, hardlopen met hinder nissen en stoelendans, Voor al de ze spelen bestond nogal belang!- steiling. Des avonds werd' door het Bossche Muziekkorps een concert gegeven op het feestterrein dat veel belangstelling trok, terwijl na afloop van het concert voor het gemeentehuis de Taptoe werd uit gevoerd. Donderdagmorgen 2 Sept. wa ren velen al vroeg present met paarden en wagens voor de his torische en allegorische optocht. Te ongeveer half elf marcheerde deze schitterende stoet af, gevolgd door een grote menigte. Des avonds om 7 uur werd' het openluchtspel „Lijf ende goed" op gevoerd, hetwelk onder ademloze stilte werd gevolgd. Aan het einde bracht de ejne-voorz. der Oranje ver., Burgemeester Blok, alle me dewerkenden dank voor het keu rige spel. Omstreeks 8.30 uur werd door de muziekver. De Vries-Robbé van Gorinchem een keurig program ma ten beste gegleven vanaf de muziektent. Te ongeveer 11 uur werd een vuurwerk afgestoken, zo als nog nimmer in Almkerk is vertoond. De Oranjevereniging! kan met genoegen op de gehouden jubi leumfeesten terugzien. Door Ds. Hintzbergen is een beroep ontvangen naar de HerV. kerk te Nieuwkoop. BABILONIëNBROEK. De route die zal gereden' worden door de historische op tocht is als volgt Na de opstelling om 8 uur, zal om 8.30 uur de- ontvangst plaats hebben van de Prins van Oranje, daarna van feestterrein naar Biesheuvel, Eethen, Meeuwen, Dussen kórenmolen over de Hill terug naar feestterrein. CAPELLE. Ook de tweede dag van de Jubileumfeesten ter gelegenheid van het regeringsjubileum kan ;zeer goed geslaagd worden ge noemd. Zaterdagnamiddag werden op het feestterrein aan de Nieuwe- vaart volksspelen voor ouderen ge houden, waarvoor flinke deelname was en waarbij in iedere afdeling mooie prijzen waren uitgeloofd. Het middagprogramma werd be sloten met een demonstratie van de Chr. Gymnastiekvereen. „Pro Patria". In de vooravond werd een concert gegeven, waaraan mede werkten de Harmonievereen. „Ma rijke", de Chr. Gem. Zangvereni ging en 'het Chr. Jeugdkoor „Ex celsior" en de Mandolinevereniging ,,A Tempo", alle uit Sprang, zulks in ruil voor een concert, dat de Capelse muziek- en zangverenigin gen 's Zaterdags te voren de Sprangse Oranjevereniging hadden aangeboden. Tot slot voerde de dilettantenvereen. „Gezelligheid" 't openluchtspel „In naam van Oran je", Historisch spel in 3 bedrijven, op. Op ongeveer 59-jarige n leef tijd overleed de 'heer C. B. Tim mermans, "2e Wethouder der ge meente Sprang-Capelle. DOEVEREN. Ds. I. de Tombe, eertijds predikant der Ned. Herv. Kerk al hier, thans te Zoelen, heeft het beroep naar Zalk en Veecaten aan genomen. DUSSEN. Op 31 Aug. 'had ter her denking vap 'het Regeringsjubile um, Haar troonsafstand en de troonsaanvaarding door H.K.H. Prinses Juliana, een plechtige bui tengewone raadsvergadering plaats. Met de Voorzitter de Ed.Achtb. Heer A. J. A. Oderkerk en de Secretaris, de WelEd. Heer A. A. Snijders waren alle raadsleden te genwoordig met uitzondering van de leden v. Honsewijk en v. Dort- mont. Benevens tal van genodigden en de fanfare „Wilhelmina". De Voorzitter verklaarde, na de aanwezigen welkom geheten te heb ben, dat volgens 'het reglement van Orde, een raadsvergadering ge opend wordt met een gebed. Hij meende, dat dit vandaag niet juis ter kan geschieden dan door het volgen van de tekst van 'het Wil helmus, dat immers een gebed in houdt en hij verzocht mitsdien de aanwezige fanfare dit volkslied ten gehore te willen brengen. Na 'het spelen van het Wilhel mus sprak de Voorzitter de aan wezigen toe. In zijn reden memo- r

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1