voor het Land van Heusden en Altena, de Langstraat en de Bommelerwaard V4NAITÉNA Dit blad verschijnt MAANDAG en DONDERDAG Abonnementsprijs: f 1.95 per 3 maanden per week 15 centlosse nummers 10 cent UITGAVE: FIRMA L. J. VEERMAN, HEUSDEN Int. Telefoon No. 19 Postrekening No. 61525 Algemeen Redacteur: J. H. ROZA, Heusden No. 6600 MAANDAG 13 SEPT. 1948 Advertentiën 20 cent per regel Advertentiën en berichten worden ingewacht: voor het Maandagnummer tot Zaterdagmorgen uiterlijk 10 uur; voor het Donderdagnummer tot Woensdag middag uiterlijk 2 uur 'lands nog een onbezorgde en ge lukkige levensavond zal mogfeh ge nieten besloot de Voorzitter, waar na hij' enige woorden wijdde iaan die troonsbestijging! van H.M. Ko ningin Juliana. Spr. bracht dank aan God, dat hij ons zwik een warm voelende Koningin heeft ge schonken. Besloten werd aan Prinses Wil- helmina een adres van hulde te- zenden, 'luidende ais volgt Hare Kon. Hoogheid' Prinses Wilhielmina der Nederlanden. De raad' der gemeente Aimkiark in plechtige openbare vergladeringl bijleen op 6 September 1948, dank baar herdenkende de rijke ziegep, die God ons land en volk onder Uwer Koninklijke Hoogheids 50- jarige regiering! als Koningin der Neder Nederlanden geschonken heeft, biedt eerbiedig zijn hulde hiervoor aan, met de bede, dat het Gode moge behagen Uw le vensavond' met Zijn Goddelijke -ge nade te verlichten. De Raad voornoemd. Terwijl werd' besloten aan Ko ningin Juliana een telegram te zen den van de volgende inhoud IIEUSDEN. De pogingen om de bus diensten op Zondag uitgebreid te krijgen, zijn in zoverre met suc ces bekroond, dat vanaf Sept. des Zondagsavonds om 18.50 een bus uit Aalburg vertrekt naar Den Bosch. Vertrek uit Den Bosch om 21.05 uur. Op Dinsdag 14 Sept. a.s. zal in hotel „Central" een algemene ledenvergadering worden gehou den der R.K. Middenstandsvereni ging afd. Heusden, des avonds 8 uur. De Prot. Middenstandsvereni ging zal die avond in hotel „Con cordia" een algemene ledenverga dering houden. De besturen vertrouwen op al ler opkomst, daar op deze verga dering belangrijke mededelingen zullen worden gedaan inzake de a.s. Fancy Fair op 14, 15 en 16 Oct. en tentoonstelling in 1949. Donderdag j.l. speelden de Heusdense deelnemers A. Nieuw koop en A. de Graag voor de wed strijd. om het provinciaal damkam pioenschap te Een Bosch. Nieuwkoop speelde tegen de Ga- lan en maakte in de opening een fout waardoor hii een schijf achter raakte. Wel was er nog gfenoeg compensatie in de stand, maar toen een tweede fout volgde, was het meteen uit. Een slechte beurt! De De nieuwste foto van het Koninklijk gezin. Graag en v. d. Sommen speelden een mooie positiepartij en de Eind- hovenaar spande zich tot het ui terste in. Wel was het de Heus- denaar welke het beste van de partij had, maar de beslissende fout bleef achterwege. Bii de twee de tijdcontrole geraakte v. d. Som men zodanig in de knel, dat hij een doorbraak of schijf winst moest toelaten. Hij koos het eerste en in het resterende eindspel welke een overmachteindspel zou zijn ge worden ,won de Graag nOgi door een finesse.- Deze wedstrijd wordt 19 Sept. te Tilburg voortgezet, de Graag ontmoet dan de Ren, Nieuwkoop is vrij. ANDEL. De voorbereidende werk zaamheden voor de bouw der nieu we Herv. consistorie zdin begon nen. De oude consistorie is ge sloopt en de fundamenten zijn ge legd voor de nieuwe. Men hoopt dit werk voor de winter nog te voltooien. x In de Burgemeester v. d. Schansstraat zal door de heer Chr. Vierhoeven alhier een woon-winkel- huis gebouwd worden. Opgericht is een GerefiV|er- jaringsfonds, ten bate van de res tauratie van het orgel in de con sistorie. ALMKERK. Ter gelegenheid van het 25- jarig bestaan van de Ring jyAlte- na" van.Herv. Jongel. Ver. h^nt Ds. J. F. Röth uit Sliedrecht a.s. Donderdagavond een herdenkings rede te houden, in de zaal van C..G. v. Dijk alhier. Zie advertentie. De raad dezer gemeente 'kwam Maandag 6 September 1948 des namiddags te half drie, in plechtige vergadering bijeen. Tot het bij wonen van deze ver gadering! waren tevens uitgenodigd de gemeente-ambtenaren met hun dames, de predikanten, de hoof den van scholen en deputaties van de besturen der drie Oranjevereni gingen ter plaatse. Afwezig was de heer Heijstek. Voorzitter was burgemeester H. Bllok. - Secretaris de heer A. Geudeke. Na opening en voorlezing van het ambtsgebed door de Voorzit ter, ging) deze over tot het voor lezen der door Koningin Juliana tot het Nederl. volk gerichtte pro clamatie. Hierna sprak de Voorzitter een rede uit, waarin hij de grote en goede hoedanigiheden van H.M. Koningin Wilhelmina, Haar wijs en verstandig regeringsbeleid schil derde. Het was een vorstin met uitzonderlijke regeringskwaliteiten en daardoor in binnen- en buiterv land geëerd en gevierd. Zij paar de Godsvrucht aan wijs beleid. Vervolgens gaf hij een overzicht van Haar levensloop. 'Met de bede, dat Koningin Wil helmina, d "Toeder des Vader- Aan Hare Majesteit ^Koningin - Juliana. Die raad der gemeente Almkerk, in plechtige openbare vergadering bijeen op 6 September 1948, biedt Uwe Majesteit zijn eerbiedige ge luk wiensen aan met de inhuldiging! van Uwe Majesteit. Wij willen daarbij de belofte van trouw aan het Huis van Oranje opnieuw bezegelen, met de bede, dat het Gode moge behagen Uwe Majesteit en Haar Koninklijk Ge zin bijl de voortduur zijn rijke ze gen te schenken tot Haar eigen geluk, tot gieluk van Haar Ko ninklijk Gezin, alsmede tot heil' van geheel het Nederlandse volk. De Raad voornoemd. Hierop volgde sluiting! en bleef men nog enigle tijd' in prettige stemming bijeen. Tot hulpkeurmeester van de Vleeskeuringsdienst alhier is be noemd', de heer A. G. van Keulen te Geldermalsen. [Op de j.l. gehouden na- jaarsstierenkeuring alhier werden 7, stuks aangevoerd, waarvan er 5 werden goedgekeurd. EETHEN. Op het Consultatiebureau v. zuigelingen waren 15 kinderen ter onderzoek aanwezig n.l. uit Gen- deren 5, Be then 3, Brongelen 4, Meeuwen 2 en B.-Broek I. (Vjolgiendte zitting 23 Sept. half elf. GENDEREN. Gand. G. Meijster uit Rot terdam, heeft voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier bedankt. Op Woensdag 15 Sept. zal alhier in het schoolgebouw een vergadering worden gehouden van de besturen van verschillende af delingen van de Ned. Chr. Land- arbeidersbond, benevens afd. Zui vel en het N.C.V., om te trachten tot oprichting yan een Besturen bond te geraken. Op Donderdag 16 Sept. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de „Ring Altena" van Ned. Herv. NIEUWSBLAD t V

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 1