Gemeenteraadsverslag Distributiemededelingen Jongel. Verenigingen werd opge richt. In verband hiermede zal des avonds te Almkerk een vergade ring worden gehouden. GIESSEN. Tot predikant der Geref. Kerk van Giessien-Rijs wijk is be roepen cand. W. Stuursma te Arn hem. IIERPT. Begunstigd door fraai na jaarsweer werd Vrijdag alhier de Locale Fokveedag van het rood bonte vee van Heusden gehouden, uitgeschreven door de Stierhoude- rij „De Toekomst" alhier, waar voor het ruime weiland van de heer Th. v. Bokhoven in orde was- gemaakt. Te ruim 10 uur opende de Ed. Achtb. Heer Burgemeester A. van Delft met een korte toespraak de ze fokdag, waarin hii de aanwezi gen welkom heette pn het bestuur gelukwenste. Hii noemde het een verheugend feit dat de drie stier- li ouderiien tot één ziin verenigd en gelukkig in breder kring het nut van controle wordt ingezien en de belangstelling daarvoor toe neemt wat blijkt uit de aanvoer van 200 stuks vee. Hii sprak de hoop uit dat deze locale fokdag moge uitgroeien tot een streek- fokdag. Het gemeentebestuur slaat de ontwikkeling met grote belang stelling gade en heeft gemeend, die belangstelling te moetjen uiten door de beschikbaarstelling van een medaille. Met de bede dat God het streven van de vereniging zal zegenen, verklaarde .hii de fok dag voor geopend. ("Plaatsruimte noopt ons de be kroningen tot het volgend num mer te doen overstaan.) SLEEUWIJK. Het voornemen bestaat al hier een Chr. gemengde zang vereniging op te richten. WAARDHUIZEN. Men is overgegjaan tot het betegelen v#n het schoolplein der Chr. school alhier. Oplk de afras tering wordt glebeel vernieuwd. ZUILICHEM De jubileumfeesten die zijn gehouden op 3 en 4 September mogen goed geslaagde worden ge noemd. De eerste morgen zou volgiens het programma de optocht gehou den worden. Wegens de regen kon die geen doorglang vinden. Op het feestterrein stonden -echter 2 gro te tenten en zodoende kon het feest toch doorgaan met de kin derspelen. Het balschuiven en hielt dragen van lege bisc ui tb likken vie len bij kinderen en toeschouwers buitengewoon in de smaak. Ook het taartje met de limonade gin gen er in als koek. De prijswin naars zetten grote ogten op', 00 mooi waren de prijzen. Intussen was het 12 uur geworden en be gon het weer ook op ie knappen. Daarom werd er medegedeeld, dat 'smiddags optocht glehouden zo-u worden. De Edeiacbtb. Heer Burgemees ter C. Hobo, opende hierop het feest met een speech, waarin hii wees op wat ons Vorstenhuis voor ons vaderland door alle tijden heeft betekent. Ook greep hii nog 'terug naar het Kroningsfeest 50 jaar geleden, dat hij persoonlijk had medegemaakt. Nadat hii met oen enkel woord de ge-meentevlagi voor de duur der feesten aan de voorzitter der Oranjeverenigiftlgl had' ter hand gesteld, verklaarde hij deze feesten mei het zingen van ons volks lied voor geopend. Wat hadden allen hun best ge daan om de mooiste wagen of uitbeelding te maken. Het ging! boven de verwachtingen uit. Voor ons dorp was er schitterend werk geleverd. De jury had heel wat moeite met het toekennen van de prijzen. Ze heeft zich echter keu rig van haar taak giek weten, zodat de prijstoekenning geschiedde tot aller voldoening. Na de optocht volgden 's avonds bij het licht der feestlampen en kele volksspelen als paartje krui en, zaklopen voor dames en stoe lendans. De animo voor deze spe len was zo groot, dat er tot half twaalf gespeeld werd. Daarna volig- |e er nog een glezelligi samenzijn op het feestterrein dat tot 1 uur duurde. Vermoeid maar opgewekt gingen allen naar huis in het voor uitzicht van nog een 'feestdag. Deze tweede dag werd ingiezet met de traditionele ringrijderij Met vuur en bij prachtig weer werd er gekampt om de prijzen. Van de verdere spelen vermel den wij het kussengevecht voor heren en het zuigflesd'rinken. Heit was enorm. Ook de strijd in (het hardlopen om de prijs van Zuili- cbem viel in de smaak. Na een felle strijd' kwam de snelste man nelijke en vrouwêlijke loper d'ooir de finish. Dat was nog eens -lopen. 's Avonds zette de muziekvereni ging de zaak op stelten, door in heel oude klederdracht het 'ter rein op te marcheren onder het spelen van opgewekte Oranjeliede ren. Het was dolkomisch en de bijval was groot. Daarna volgde een zangaubade door het kinder koor en de zangvereniging. De liederen werden vlot ten gehore gebracht. Jammer -dat het pro gramma van dezie koren te weinig! was afgestemd op de feess lelijkhe den. Intussen was het gezellig druk geworden op het feestterrein en MEEUWEN. Wegens financiële omstan digheden is de bouw der urgentie- woningen alhier voorlopig stopge zet. h£t 31 jaren zal voor het eerst op 23 September in de Herv. Kerk alhier, een huwelijk kerke lijk worden ingezegend. Op Vrijdag 3 Sept. j.l. had alhier onder grote belangstelling de begrafenis plaats van de op 30 Aug. overleden inwoner onzer gemeente de heer A. Burghout. Op het sterfhuis en aan de groe ve sprak Ds. v. Dam van Werken dam woorden van troost tot de nagelaten betrekkingen. Op de Chr. school alhier zijn op j Sept. j.l. 14 leerlingen toegelaten. NEDERIIEMERT. Naar we vernemen zal Za terdag g.s. de Mondaccordeoixclub uit Zaltbommel een sluitingscon cert geven in de Speeltuin op het Eiland. NIEUWENDIJK. Het was vo.or de bewoners van Nieuwendijk een grote vreug de dat zdj dezer dagen, na zovele jaren, weer naar het klokgelui korf den luisteren. De 'klok, die door de Duitsers iss geroofd, iis door een nieuwe vervangen. Een goed voorbeeld glaven d'e bewoners van de buurt aan de haven aan de Kille. Zii hebben de prijs, welke zij bij de versie ringswedstrijd hebben 'gewonnen, geschonken aan het fonds voor de kankerbestr ij ding, Het fanfarecorps „Overwin ning na Strijd' 'te Kilte, directeur de heer O. Walraven, behaalde op het concours te St. iMaartens- dij'k een ie prijs met 221 pujnten in de afd. Uitmuntendheid. Nieuwendijk heeft op waar dige wijze feest glevierd op 31 Aug. en 6 September. De optocht op 31 Aug. was schitterend. /Vian de etalageversiering was veel werk gemaakt. Een 1 5-tal erepoorten en -bogen waren in ons dorp aange bracht. De versiering dwong! aller bewondering af. Vielen uit de om geving brachten des avonds een bezoek aan ons dorp. Heel het dorp was in schitterende feest tooi gestoken. Vergadering van de raad der ge meente ANDEL, op Donderdag 2 September des v.m. 10.30 uur. Voorzitter: Ed.Achtb. Heer Mr. G. A. Bax. Secretaris: WelEd. Heer M. v. Rijswijk. Aanwezig alle leden. Opening met het formulierge bed. Lezing notulen wordt aange houden. In zijn openingsgebed wiidde de Voorzitter woorden aan het jubile um van H. M. Koningin Wilhelmi- na en smeekte Gods zegen over Haar af. Na dit gebed zei de Voorzitter o.m.Wii beleven jubilea die in lvet bestaan en de historié van ons rijk nog nooit beleefd zijn. Het is thans 300 jaar geleden dat ons volk zijn zelfstandig bestaan aanving, voor dien was ons land in verschil lende delen verdeeld die ieder op zich zelf stonden. In de oorlog voor de bevrijding van ons volk, is een eenheid gegroeid onder leiding van de eerste vorst van het Oranjehuis. Die eenheid is wel in de eerste plaats te danken aan het Oranje huis. Begrijpelijk dat ons volk met diepe dankbaarheid is vervuld, nu onze Koningin 50 laar aan de re- reging is geweest. Moeilijkheden zijn er die s° jtiren haar niet be spaard gebleven, doch onze Vorstin heeft die wijsheid verkregen, om die moeilijkheden te overwinnen. Onze Koningin heeft steeds het tempo kunnen volgen, dat nodig was. Weemoed vermengd met vreugde, al berusten wii vol begrip voor het besluit van Tl. M. Koningin Juliana volgt haar op. Spr. is overtuigd dat hii ^spreekt namens de gehele raad als hii Gods zegen afsmeekt voor Koningin Ju liana en Koningin Wilhelmina en dat Hij haar in haar verder leven nabii moge zijn. Ingekomen stukken: Goedkeuring door Ged. St. van het raadsbesluit tot aankoop grond van dhr. Millenaar in het Steegje. Verzoek van de fok- en contro- leveréniging „Ons Belang" Je An- del om een subsidie, om haar stre ven verbetering in de veestapel te brengen, beter te kunnen ontplooi en. 4 Gevraagd wordt f i,:per con trol ekoe te willen verlenen voor het jaar 1948. De Voorzitter zegt dat B. en W. dit verzoek noeai ampef hebben bekeken en na langdurig beraad menen te moeten voorstellen opliet verzoek niet in te gaan, aangezien het hier het persoonlijk belang van een groep mensen betreft,, temeer wiil de uemeente steeds meer ver zoeken om steun krijgt voor zaken van algemeen belang. Bovendien wil het B. en W. voorkomen, dat de boeren bij de huidige melkprijs zelf wel in staat zijn de vereniging in stand te houden. De heer v. Duist is het met dit laatste eens, als het later anders is. l^an de raad altijd nog zien. De Voorzitter merkt op, dat zulks Ook het gevoelen van B. en W. was. Verzoek van hét Comité voor de te houden fokdag te Nieuwen dijk,, om evenals vorig jaar voor de fokdag, die op 5 October wordt gehouden, een bijdrage te willen verlenen. \B. en W. stellen voor, evenals vorig jaar een bedrag van f 2 c be schikbaar te stellen, waarmede de raad accoord gaat. De Voorzitter deelt mede, dat in dertijd werd besloten het presentie geld voor de raadsleden te be palen op f.3,50 per vergadering per lid. Ged. St. wilden toen dit besluit niet goedkeuren. De raad heeft toen, gestaafd met argumen ten, alsnog getracht Ged. St. tot andere gedachten te brengen. Dit is niet gelukt en Ged. St. blijven bii hun standpunt dat het presentie geld niet hoger mag zijn dan f 3, per vergadering. De raad besluit het bedrag op f 3,te stellen. Het bedrag der vergoeding voor de muziekvereniging had niet over gebrek aan luisteraars te klagen bii het spelen van de laatste num mers. Tot slot volgde vuurwerk. Onder ademloze stilte volgden de aan wezigen het ontsteken van alle nummers. Die voorzitter der Orajrjever. sloot daarop met een korte toe spraak de feestelijkheden, overhan digde de Burglemeester wederom de gemeentevlagi, welke deze met een enkel woord' weder in ont vangst nam. Uit volle borst werd' 'het aloude Wilhelmus gezongen en allen keerden tevreden huiswaarts. Het waren een paar prachtige da gen die niet licht vergieten zullen worden. DISTRIRUTIEKRIN G GELDERMALSEN De leider v. d. Distributiekring Geldermalsein maakt bekend, dat- de inlevering van consumentenbon- oen door detaillisten voor de ko mende twee weiken als volgt is vastgesteld In de weiek van 12 t.m. 18 September a.s. moeten worden in geleverd de artikelenBrood, bo- ter-margarine, kaas, zaéhte zeep- soda, waspoeder, tabak (gross- siers), eieren (grjosssiers). In de week van 19 t.m. 2 5 Sep tember a.s. moeten worden inge leverd de artikelenBrood, vlees (slagers), vleesswaren, suiker-ver snaperingen, cacao, bloem, gjebaks- bloem, ta'ba'k (detaillisten), eieren (grossierss Distrifoutiekring TILRURG AANViRAGEN VUILE ARBEID Melkers, slagerss, artsen, ver pleegsters e.d., dienen gedurende de Bijzondere school wordt vast stek! op f 2042,64, wat neerkomt op f 8,per leerling voor het ge woon L.O. en fu,voor het voortgezet. Besloten wordt verder van het rijk 4 noodwoningen over te nemen voor het bedrag van. f 4004,40, waarvan de huuropbrengst f 624, bedraagt. De heer Naaijen vraagt of Be huur blijft, zoals ze thans is. De Voorzitter antwoordt dat dit het geval is net zo lang tot het rijk de huur verlaagt. Hij meent dat zulks niet zo spoedig zal ge beuren omdat het rijk ook 90 pCt. bijdraagt in een eventueel exploi tatie tekort. De heer Naaijen acht de verhou ding met de nieuwe woningen niet juist en onbillijk. De Voorzitter acht de huur van f3,niet te hoog te meer niet, wijl de bewoners er zeer tevreden mede zijn. De heer Naaijen zou willen pro beren de huur verlaagd te krijgen om tot een billijker verhouding J:e geraken. De Voorzitter lijkt het beter dat B. en W. dit voorstel-in overwe ging nemen. Aanbieding gem.-rekening 1947. De Voorzitter wijst de heren v. Kleij, Verwijs en Naaiien aan om deze rekening te onderzoeken. Aanbieding gem.-begroting 1949 De Voorzitter wijst de heren de Fijter, v. Duist en Naaijen voor het onderzoeken daarvan aan. De begroting „1948 wordt gewij zigd in verband met de kapitaals uitgaaf voor de bouw van wonirn £en- - De heer v. Duist vraagt of de sloot gedempt wordt, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit niet de bedoeling is, er komt een dam in. De heer v. d. Kleii vraagt of het terrein ook wordt opgehoogd, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit wel de bedoeling is. (Slot volgt). '1

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 2