40 tractoren in werking c.a. 50 diverse Landbouwwerktuigen en -machines Gemeenteraadsverslag INGEZONDEN Gorcum's Schrijfmachinehuis IN DE NOORD-OOST-POLDER FA ROME IJ N VAN ZANTEN GORI NCH EM Langendijk 57—59 Telef. 2464 op Donderdag 23 en Vrijdag 24 September 1948 Achttiende N.-Brabantsche Schapenfokdag gehouden te 's-Hertogenbosch op Woensdag 25 Augustus '48 AM. VULPEN-SERVICE Reserveert tijdig Uw plaatsen in onze touringcars Inlichtingen Plechtige openbare vergadering van de raad der gemeente WOUDRICHEM op 6 Sept. des n.m. half twee. Voorz.Ed.Achtb. Heer Chr. v. Ril s wijk. Wegens verblijf buiten de gje- meente was afwezig het lid' van dier Wiel. De Voorzitter opende de ver gadering! m et een woord van wel kom tot de leden en het aanwezige publiek, waarna bet formulierge bed werd gelezen. Hierna sprak' de 'Voorzitter een rede uit, waarin hij dank bracht aan H.M. Koningin Wilhelmina voor de wijze waarop zij gedurende 50 jaren draagster van de kroon is geweest en betuigde trouw ein hulde aan H.M. Koningin Juliana. Spr. hoopte dat God Haar de no dige kracht en wijsheid zou schen- kien om ons land volk in dezie moeilijke tijd' te besturen op een zelfde wijze als Hare Koninklijke [Moeder dat gedurende een tijd perk van 50 jaren heeft gedaan. Hii eindigde met de wens, dat God de bede, welke in de proclamatie door Hare Majesteit wordt gedaan, in vervulling zal doen giaan en met de bede ,dat ons geliefd Nederland gedurende vele jaren op gjelukkigle wijze door H.M. Koningin Juliana zai worden geregeerd. Na deze rede werd besloten het volgende telegram aan Prinses Wilhelmina te verzenden ,,De Raad der gemeente Wou- drichem, in plechtige openbare vergaderrnjgi bijeen op 6 September 1948, herdenkende, vervuld van eerbied en dankbaarheid, al het geen Uwe Majesteit gedurende Uwer Majesteits 50-jarige Rege ringsperiode in het belangi van ons land en volk heeft verricht, betuigt Uwe Majesteit daarvoor eerbiedig hulde en dank en spreekt de bede uit, dat God Uwe Majes teit nabij moge zijn op Uw ver^ deren levensweg en dat de Al machtige Uwe Majesteit nog velie goede en gjelukkigie jaren schenke moge. De Raad' voornoemd". Tevens werd bes'lbten aan H.M. Koningin Juliana he* volgende te legram te verzenden ,,Ee Raad' der gemeente Wou- drichem, in plechtige openbare ver gadering bijeen op 6 September 1948, vertolkt zijn gevoelens van trouw en aanhankelijkheid jegens Uwe Majesteit en brengt Uwe Ma jesteit eerbiedig hulde bij ^Le aan vaarding Uwer, Majesteits Rege ring. Plij bidt God dat Hij Uwe Majesteit Zijn zegen zal schenken bij de vervulling Uwer Majesteits zware en moeilijke taak en spreekt de wens uit dat er onder Uwer 'Majesteits bestuur een gielukkigle toekomst voor ons land en volk moge zijn weggelegd. De Raad' voornoemd". De heer Kuijpers spreekt daarna nog als volgt Mijnheer de Voorzitter, dames en heren. Namens de fractie van de Par- tii van de Arbeid, stem ik van ganser harte in met de woorden zo juist door de Voorzitter ter ge legenheid' van het jubileum van de- Koningin, thans Prinses Wilhelmi na en de tro onsbes tijginigl van Ko ningin Juliana. Het is daarom, dat wij dit feest spontaan kunnen me devieren, omdat wij weten, dat de democratische rechten en vrijhe den van ons volk onder het Huis van Oranje in veilige handen zijn. Wij kunnen als democratische so cialisten dankbaar zijn voor dat gene wat Koningin Wilhelmina ge durende haar 50-jarig Koning!- schap voor ons land en volk be tekende. Het was reeds haar grote voorvader Prins Willem van Oran je die Ihave en goed Verkocht ter verdediging1 van onze vrijheid en daarvoor zelfs zijn leven offerde Zo ook Koningin Wilhelmina. Door velen van ons eerst niet be grepen 'bleek het een daad van wijs beleid' naar het buitenland uit te wijken, vanwaar zij de ziel van 'die verzetsstrijd voor de vrijheid was. Zo straks hebben wij:ide eeds aflegging! en de inhuLdi|g)ing onzer nieuwe Koningin door de radio kunnen beluisteren en het was ook daar weer dat zij de plechtige ge lofte aflegde voor de vrijheden en rechten van Haar volk te zullen waken. Dit werd' met grote na druk uitgesproken en geeft ons het vertrouwen, dat dit heilig gloed in veilige handen is. Moge het Haar gegevten zijn evenals Haar Koninklijke Moeder een reeks van jaren ons land op dezelfde wijze te dienen. Zij heeft ons dit ver trouwen geschonken en wij van onze kant willen de verzekering geven trouw te zullen zijn in voor- en tegenspoed, trouw als het moet tot in d'e dood". 1 Na het zingen door alle aan wezigen van de beide bekende cou pletten van het Wilhelmus, werd deze plechtige vergadering door de Voorzitter gesloten onder dank betuiging aan het aanwezige pu bliek voor de opkomst. (Vervolg) (Oudere ooien met lammeren A. v. d. Stelt te Dossen voorop met 83, .84 en "85. (Vader van de lammeren Y 85). Dezelfde ca tegorie met jongere lammeren vormde een goede rubriek, waar bij aan de kop het groepje 125, 126, 127 van G. Dingemans te Bruchem. De beide ooilammeren 8087 en 8088 werden als uitmun tend in het J. v. R. (Opgenomen. Ze stammen van'Moeder Y 110, welke in ,5 keer 9 lammeren gaf en grootbracht. Viertal oudere ooien: ia voor 277 tot en met 280 van J. Sneep te Oudemolen en ib voor 138 tot en met 141 van W. A. Maas /te Kerkwijk. Bij de drietallen in deze klasse was de groep 163 tot en met 165 van H. Brouwers en G. Dingemans te Bruchem van 'beste kwaliteit en uniformiteit. De groe pen tweetallen waren matig. Ook de enkelingen in deze klassen wa ren maar gewoon. De drietallen jongere ooien vormden een aardig geheel. Het drietal 172 tot en met 174 van van Rheen te Bruchem voorop. Ook de tweetallen vormden hier een vrij aardige rubriek met voor op 180 en 181, afst. van de Kam- pioenram. Eigenaar W. A. Maas te Kerkwijk. E. v. d. Beek te Gend'eren be haalde nog een eerste prijs met de nummers: 186 tot en met 189 bij die groepen Jaarlinglooien (niet getarnd). Sneep te Oudemolen een eerste prijs met de besste Jaar lingooi 9879 F, die ook nog een worp deed naar het Kampioen schap '4§. Tenslotte de groepen ooilamme ren, afstammend van dezelfde va der. Oudere lammeren. Bij de vier tallen de nummers 297 tot en mjet 300van 'H. 'Vlos-Straver te Dron gelen voorop. Bij de drietallen 195 tot en met 197 van E. van der Beek te Gendteren. Stal J. A. van der Schans te Drongelen ver kreeg hier een derde prijs met de nummers 191193. Bij de tweetallen was de eerste prijs voor 198 en 199 van E. van der Beek te Gendieren. Bij de en kelingen slechts een tweede prijs voor 288 van J. Kuysten te Vvaal- wijk. Jonge lammeren. Een eerste prijs voor het viertal 268271 van J. van der iVlen tie Poederoijen; tweede prijs voor 283286- van J. Sneep tie Oudemoren en derde voor 205208 van Jac. Brander- hhorst te Eethien. Bij de drietallen een ia prijs voor 227229 van N. van Rheen te Bruchem. Bij de tweetallen de eerste prijzen voor 301 en 302 van H. iVos-Straver te Drongelen en 250 en 251 van M. J. van Rijsbergen te Bruchem. .Bij de enkelingen nog een eerste prijs voor 252 van C. van Bruchem te Bruchem, een tweede voor P. van Beek te Princenhage met lin keroornummer 231 en een derde prijs voor 255 van H. van Tuyl te Gameren. /Verder kunnen we op de uitslagen niet ingiaan wel willen we nog gaarne even vermelden, dat door de weer stren gere selectie na de oorlog! 'bij de gekeurde rammenvachten dit jaar is gebleken, dat van de 28 een jarige vachten ejn slechts 4 niet voldeden aan de door het C.B.S. gestelde eisen, waarbij dan nog twee beschadigde vachten (hon den). IVjan de gemerkte ramlammeren kwamen er dit jaar wegens niet voldoen van de ouders aart de door het C.B.S. gestelde wol- en vruchtbaarheidseisen -slechts 32 te vervallen, terwijl dit vorig jaar niet minder dan 75 stuks bedroeg. Ge ziet hier het succes van jhiett doen keuren van alle jaarlingvach ten en de doorgevoerde selectie. (Buiten verantwoording der Red.) Wij hoorden onderstaand liedje zingen op een feestje en wij von den het aardig, dit hier op tte nemen. Die maker is de heer IA. P: Nieuwkoop te Heusden. Plallo, Hallo, met de minister, Ach lieve man vertel me vlug, 't Woningvraagstuk, moet u weten., Daar kom ik nog eens pp terug!. Alles gaat gloed', mijnheer de Bur gemeester, Alles gaat goed, zoals het moet. Wij hebben u al huizen toegewezen Weet u waar u ze zetten moet? Ach sloop wat van die oude schu ren, Probeer de grond daarvan te huren En d;an maar vlug wat huizen pan het bouwen, Dan gaat het gloed, zoals het moet. Hallo, hallo, met de minister, i\ch lieve man vertel me gauw, Wanneer 'komt eindelijk dat zwem bad, Waarover u mie schrijven zou. Alles gaat gloed, mijWheer de Bur gemeester, Alles gaat gloed' zoals het moet. Als uw gemeente zorg draagt voor de kosten, Komt er een zwembad' en met spoed. Plet voetbal ve l d komt ook in orde,. ?odat het weer bespeeld kan wor den, 'tKomt wel terecht, mijnheer de Burgemeester, Alles komt goed', zoals het moet. 1 o jaar later Plallo, hallo, met de minister, Het voetbalveld is nog niet klaar,. Het zwembad is nog niet in orde En huizen staan er pas een paar. Alles komt goed, mijnheer de Bur germeester, Heb maar geduld, t' komt voor elkaar, Uw wensen komen vast nog in vervulling, Ee plannen zijn al bijna klaar. Een voetbalveld is er nog niet, Een zwembad nog niet in 't ver schiet, Het woningvraagstuk vordert slap,. Ee industrie met kleine stap. Een sportpark staat nog op het program En ook een electrische tram. Bil ons gaat het nog niet zo slecht Want alles komt nog wel uerecht. Want het gaat goed, mijnheer de Burgemeester, Alles gaat gloed zoals het moet. Laat niet „prutsen' aan Uw vulpen Elke reparatie voeren wij als specialisten veilig en feilloos uit! FORD Tractordemonstratie

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1948 | | pagina 4